Skocz do zawartości

Cyfra+ Multiroom


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co ma piernik do wiatraka? Z Twojej wypowiedzi wywnioskowałem, że jeżeli np. jeżeli nadawca zmienia nazwę kanału to nie może rozwiązać umowy tak samo jak, gdyby operator usunął kanał i w miejsce niego dał inny o zupełnie innej tematyce...

Tak się zastanawiam czy ty udajesz głupiego czy może ...

Ale do remu jak mawiali starożytni:

- lista kanałów stanowi załącznik/część umowy podpisanej z operatorem, zmiana kanałów objętych umową to zmiana samej umowy i klient musi wyrazić na nią zgodę lub ma możliwość odstąpienia od umowy

- techniczne szczegóły świadczenia usługi multiroom nie są zawarte w umowie i operator może je w zasadzie dowolnie zmieniać, jedyne co musi to możliwość odbioru na 2 niezależnych tunerach, a jak by się uparł to może nawet dać moduły wymagające biegania co 15min - nic na ten temat w umowie nie jest napisane.

Oczywiście takim przypadku może klient może zrezygnować z usługi dodatkowej "multiroom", jdnakże jest jedno ale - zasadnicza cześć umowy nie uległa zmianie więc z niej zrezygnować się nie da (patrz ostatnia zmiana cen za Canal+) . Jeśli ktoś wziął C+ z multiroom na 19/25 miesięcy wspólnie z z sąsiadem, babcią itp bo liczył że w efekcie będzie miał pakiet za 50% ceny to w takim przypadku jest załatwiony na perłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taką oto odpowiedź na moje wątpliwości otrzymałem z Cyfry Z Działu Relacji z Abonentem.

 

Szanowny Panie,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że w ramach usługi Multiroom Abonent otrzymuje zestaw dwóch kart abonenckich.

Jednocześnie, CYFRA+ nie przewiduje zmiany zasad świadczenia usługi i wprowadzenia innego sprzętu do odbioru ww. usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie liczyłbym na możliwość korzystania z multiroomu w dwóch różnych gospodarstwach domowych. O ile na początku może się udać to cyfra nie powoli sobie na to. W tej chwili jest to być może taki chwyt żeby złapać jak najwięcej klientów, bo sąsiad z sąsiadem podpiszą jedną umowę a po 2-3miesiącach się rozczarują.

Jak to mawiają, pożyjemy zobaczymy ale ja obstaje przy mojej opcji że taki numer nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tutaj o korzystanie z Multiroomu w dwóch różnych domach czy nawet w innym mieście. Chodzi o bieganie co 6godzin i zblizanie przez 25miesięcy. Takie coś jest nie na moje nerwy. Mi wystarczy zapewnienie jakie otrzymałem z Działu Relacji z Abonentem. Mam to napisane czarno na bialym i podpisał sie pod tym z imienia i nazwiska pracownik Cyfry. Oto dlasza korespondencja:

 

"...zgodnie z poprzednią korespondencją, uprzejmie informuję, że CYFRA+ nie przewiduje wprowadzenia w ofercie usługi Multiroom, zestawu innych urządzeń.

W przypadku zawarcia Umowy wraz z usługa Multiroom, otrzymuje Pan dwie karty abonenckie, w trakcie trwania Umowy CYFRA+ nie przewiduje wymiany wymienionego zestawu na inny sprzet."

 

To jest informacja bezpośrednio od Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzwoniłem przed chwilą na dział techniczny C+ w innej sprawie, ale przy okazji zahaczyłem o temat multiroomu i konsultant powiedział, że będą dążyli do wymiany modulów na karty u wszystkich klientów. Nie wiem na ile prawdziwa jest to informacja (rozmowa była nagrywana), ale jeśli nowym klientom dają nowe karty na stałe jak wynika z powyższego posta to może rzeczywiście tak będzie. Mam nadzieję, bo podpisalem umowę 5 dni przed wprowadzeneim nowej wersji MR i trochę się wtedy wkurzyłem... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekN

Żeby była jasność, nie twierdzę że na 100% cyfra każe wymieniać karty na moduły wymagające biegania i doładowywania. Niemniej jednak weź pod uwagę że stwierdzenie "CYFRA+ nie przewiduje ... " do tego zawarte w jakimś mailu to zupełnie coś innego niż stwierdzenie "CYFRA+ gwarantuje ..." zawarte w umowie.

 

Być może w twoim przypadku jest tak że, niezależnie od formy multiroom i tak wybrałbyś tą samą oferte a co najwyżej nie brałbyś multiroom. Ale założę się że, jest wiele osób które przy innej formie multiroom wybrały by niższy pakiet/ dwa niższe pakiety/ ofertę innego operatora/dały by sobie spokój z TV Sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewiduję taką hipotetyczną sytuację: Cyfra+ wymienia normalne karty multiroomu na jakieś inne wymagające aktywacji co jakiś czas. Czy mogę po wcześniejszym rozwiązaniu umowy o multiroom obniżyć pakiet wraz opcją dodatkową ? Wolałbym wtedy np dwa najniższe pakiety by nie mieć kłopotów z aktywacją. Temat opłacalności np pakietu Start pozostawiam na boku. Art. 6 Aneksu do Umowy i Regulaminu coś takiego przewiduje.Czy ktoś przewiduje w przyszłości takie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez wziąłem MR. Oprócz ceny (1PLN przy 25 miesięcznej umowie) przeważyło to, że nie ma już biegania co 6 godzin bo to mocno uciążliwe w sytuacji kiedy cały czas chodzi któryś dekoder.

Mam taką nadzieję, że nie jest to rozwiązanie tymczasowe i powrotu do modułów nie będzie.

Przypominam przy tym, że nie jest to sytuacja jak w ubiegłym roku. Wtedy modułów MR po prostu brakło i karty były wydawane w zastępstwie. Obecnie moduły MR były a dystrybutorzy musieli niesprzedane moduły zwrócić do magazynu cyfry. Wątpię by cyfra więc zadawałaby sobie tyle trudu by ściągać moduły z rynku, po to by znów je wymieniać. Wymiany więc byc nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem teraz w sprawie przedłużenia umowy i chciałem skorzystać z opcji multiroom . Zapytałem pana czy nadal rozdają dwie karty czy moduły i odpowiedział , że wracają do modułów i że zależy to też czy w punkcie będą mieć moduły bo jeśli nie to powinienem dostać drugą kartę . Może ktoś potwierdzić te informacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ale bijecie tutaj pianę i siejecie panikę.

Będzie co będzie i nikt wam o tym nie powie ... dowiecie się w swoim czasie.

 

A tak w/g mnie Cyfra wiedziała co robi z multiroomem. Jest to najlepsza promocja jaka była do tej pory ... mimo tak drogich pakietów. Cyfra zadowolona i abonenci też - TO W CZYM PROBLEM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie, wydajemy tylko karty cameleon, moduły mamy na stanie tylko w celu wymian wadliwych :D

 

Dzwoniłem teraz w sprawie przedłużenia umowy i chciałem skorzystać z opcji multiroom . Zapytałem pana czy nadal rozdają dwie karty czy moduły i odpowiedział , że wracają do modułów i że zależy to też czy w punkcie będą mieć moduły bo jeśli nie to powinienem dostać drugą kartę . Może ktoś potwierdzić te informacje ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aneksach nadal jest mowa o 2 modułach, głównym i rzadziej używanym dodatkowym :D Z moich prywatnych informacji wynika, że moduły pojawią się ale w innej formie niż te używane do tej pory, bo tych produkcja została definitywnie zakończona :-)

 

Masz może bardziej szczegółowe informacje na temat zasad działania nowych modułów? Bo interesuje mnie zainstalowanie w domu multioomu, ale nie z modułami 6h czy w ogóle z jakimikolwiek ograniczonymi czasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Usługa Multiroom

 

Polega na otrzymaniu dwóch dekoderów i dwóch nie zależnych działających cały czas kart

jeden dekoder można mieć w domu drugi na działce :D

 

Ps.: Moduły te aktywowane co 6h na chwilą obecną nie są wydawane nowym użytkownikom C+ z usługą Multiroom

 

Uwaga dodatkowe info : Jako dekoder PVR> polecam Pace > HD Philipsa> SD Pace SD dsr 2221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ryba 401

To jaki jest aktualny stan multiroom'u to wiem. Po prostu interesuje mnie rozwinięcie wypowiedzi cyfra.tv na temat ew. pojawienia się modułów w innej formie niż te używane do tej pory. Co mam rozumieć przez "inną formę"? Aktywowanie co 12h, połączenie WiFI, LAN, etc...?

 

Co to za problem podać oficjalny komunikat na temat tego multiroom'u i wszystko byłoby jasne. A tak każdy co innego mówi i powstaje totalna dezinformacja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...