Skocz do zawartości

Cyfra+ Multiroom


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ma być ustawione na tvp1 czy tvp info? Wiem, że drugie logowanie jest normalnie ale nie mogę zrobić pierwszego. Pewnie nie działa przez t że wymieniona została karta abonenta na multiroom, a nie zmienili tego u siebie jeszcze. A telefonicznie nie mogę się dodzwonić. Będę próbował dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby sie opinia jeszcze kilku osob co mają PACE.[/b]

 

Aby to sprawdzić nalezy wprowadzic dekoder w funkcję Stand By i wtedy zaobserwować kartę-modułu dodatkowego multiroomu.

Pierwszy sposób.Jak świeci w stanie czuwania Stand By to moduła-karta dodatkowa nalicza ciagle czas, jak nie to jest bardzo dobrze nie nalicza czasu.

drugi sposób. Na noc doładowac czas pracy karty dodakowej na full i zaosrtawic dekoder w stanie Stand By do rana. rano jak właczymy tuner i nie będzie działał tzn że dodatkowy moduł multiroomu naliczał czas .

Nie dotyczy to karty-modułu głownego poniewaz nie ma znaczenia czy nalicza czas , czy nie - on ma nieograniczony czas działania.

powodzenia

 

Moduł dodatkowy działa w Pace tylko jak jest włączony dekodre... Co oglądając Tv 2godz. dziennie pozwala na doładowanie karty co 3dni...

Sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zgłosic sie do serwisu czy co mam robic bo mnie ta cyfra juz denerwuje :(.Macie jakies rady jak samemu to naprawic? Wczoraj bylo ok a dzis... Konwerter ma byc ustawiony na pojedynczy czy twin?

 

Powoli, bez nerwów bo tak nic nie poradzimy.

To co w końcu karta główna multiromu działa czy nie, a jak działa to czy w obu dekoderach. czy karta dodatkowa działa w jednym dekoderze a w drugim nie ??????

Podaj troche szczegółowiej informacje. Jeżeli działaja prawidłowo karty multiromów to po co o nich mówimy przejdzmy do działu awarii ew,. naprawy sprzętu.

Konwertera sie nie ustawia , konwerter jest twin albo nie !

 

Obie karty działają w głownym Philipsie. Natomiast w Pace żaden... Świeci się światełko i nic więcej. Wczoraj przez jakiś czas działały oba dekodery.

 

Co do twin to na Philips mam opcję wyboru: Twin(sygnal 2,5) lub Pojedynczy(sygnal prawie 5).

 

To gdzie mam pisać ewentualnie dalej w sprawię awarii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sposób.Jak świeci w stanie czuwania Stand By to moduła-karta dodatkowa nalicza ciagle czas, jak nie to jest bardzo dobrze nie nalicza czasu.

drugi sposób. Na noc doładowac czas pracy karty dodakowej na full i zaosrtawic dekoder w stanie Stand By do rana. rano jak właczymy tuner i nie będzie działał tzn że dodatkowy moduł multiroomu naliczał czas .

 

Przetestowalem wlasnie w taki sposob PACE 2221/91 i nie zlicza w StandBy oraz po zaladowaniu na noc karty po odpaleniu rano stan taki sam mozna bylo ogladc 6h , przynajmniej u mnie tak jest czemu u innych wyglada to inaczej nie mam zielonego polecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mseifer

Jedno jest pewne karty multiroomu działaja prawidłowo.

Zamień teraz miejscami tunery Pace na miejsce tunera Philips (jest to linia prawidłowo działajaca) i odwrotnie.

Jak Pace jest dobry to powinien działac w miejscu Philipsa, a Philips nie powinien dzialac na podłączeniu od dekodera Pace.

i wtedy jest winna po stronie okablowania, wtyczek F i ew. konwertera.

Jak Pace nie działa w miejcu Philipsa to oznacza że coś jest z dekoderem i trzeba go naprawic klub wymienic w punkcie Cyfry+. jest jasne że philips wtedy działa w miejceu pace.

Daj znac po tych próbach bo to ciekawe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu odpaliłem z nowej promocji Philipsa 6201HD + PACE 2221/91 działający w systemie multiroom.

:

 

W ofercie cyfry dostepne sa jeszcze te philips 6201HD ?? ,z tego co wiem juz wogole nie ma szans dostac go w cyfrze ew. na allegro , w cyfrze tylko dostepne z hd to sa (maja byc) philips pvr hd, o tych nowych z tego co sie dowiedzialem nie maja jeszcze informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień przewody na koncówkach w konwerterze i wtedy powinno byc odwrotnie z działaniem dekoderów jak oczywiście sprawne są kable z wtyczkami i wtedy jest jasne że konwerter wadliwy (Konwerter do naprawy lub wymiany)

jak konwerter (przyjmuje że odbierasz to wszystko z jednej anteny na konwerterze Twin ( 2 wyjścia na koncóweki F )) będzie dobry to wtedy :

- najpierw spraw czy kabel na całej swojej długosci nie jest uszkodzony.

- nastepnie sprawdz wszystkie wtyczki na koncach kabla koncentrycznego - najlepiej od nowa je zarób.

 

Jescze jedno, czy masz na odcinku przewodów jeszcze jakieś urządzenia jak. Sumator, DiSEqC ew. rozgałęznik, bo wtedy one mogą jeszcze dodatkowo zle działac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z forum Laki dot.multiroom-u

Od 3 grudnia ma podobno być:

 

- TV lub multiroom (nie razem)

- w najwyższym abonamencie podobno mają dawać dwie zwykłe kary zamiast multiroom'u

 

ile w tym prawdy - nie wiem. Informacje pochodza od dystrubutora C+.

Jak tak będzie to kto przekłada latanie weżnie niższy pakiet a tym co nie chcą to wezmą dwie karty ale za wygodę trzeba będzie więcej płacić.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu odpaliłem z nowej promocji Philipsa 6201HD + PACE 2221/91 działający w systemie multiroom.

W ofercie cyfry dostepne sa jeszcze te philips 6201HD ?? ,z tego co wiem juz wogole nie ma szans dostac go w cyfrze ew. na allegro , w cyfrze tylko dostepne z hd to sa (maja byc) philips pvr hd, o tych nowych z tego co sie dowiedzialem nie maja jeszcze informacji.

Ja wziąłem tydzień temu 6201 HD w najnowszej promocji z TV bez opłaty za dzierżawę + multiroom + PACE za 79zł. PFR nie chciałem ze względu na opłatę, a dysk mam w TV :D

 

Czy są nadal w ofercie, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To ładnie trafiles , ja wlasnie chialem tego philipsa hd ale niestety nie maja wogole a jak maja jakies byc to tylko prv hd tamte dsr hd juz nie bedzie wogole taka informacje dostalem w 3pkt cyfry.

 

Ja zrobiłem tak. Wszedłem na stronę: http://www.cyfraplus.pl/_pro_znajdz-pun ... y-pro.html i wyszukałem punkty sprzedaży, do których mam stosunkowo blisko. Obdzwoniłem i trafiłem na taki, który jeszcze miał 6201HD. Zarezerwowałem i sru w samochód :jupi:

 

Zaznaczam, że chciałem wziąć tę promocję przez infolinię, ale niestety z tym dekoderem nie można... Tylko przez punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie powiem co zrbilem ;]

 

Umowa na 2 lata i mam wszystkie znizki z tego multiroom i telewizor dostane i spliterek juz dziala na 4 osoby ;) polak potrafi

 

Witam

Czy może już ktoś przetestował czy multiroom główny moduł działa na spliterze przewodowym

Kolega rioexxx pisze że ,mu działa ale widzę że nie chce się podzielić informacjami jak to zrobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw, chyba podpisze nową umowę na tą promo co jest od dziś. Tylko moje pytanie tyczy się multiroom'u: prosiłbym o opinię osób, które go używają - jak bardzo jest uciążliwe to aktywowanie drugiego modułu? Bo wyczytałem, że trzeba go ładować co 6 godzin. [beep]a, brzmi na dość uciążliwe:( A co jeśli np. nagrywam coś na PVR i nagle moduł mi umiera, i co wtedy? Nie da się tego jakoś obejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie dobre dla tych co troszkę na bakier z technika i nie chcą inwestowac w splittery. Multiroom na pewno jest zdecydowanie stabilniejszy ma jednak tę wadę że trzeba doładowywać co sześć godzin. W niektórych dekoderach bez względu na to czy sie ogląda czy nie. A jeśli chodzi, że się wyczerpie w pvr- rze nie łącz dodatkowej karty do PVR-a tylko daj do niego główną kartę. będzie chodził dobrze. Dodatkowa kart do dodatkowego dekodera a nie chce mi sie wierzyc że masz dwa PVR-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiroom to faktycznie świetna sprawa, problem pojawia sie głównie z odbiornikami które bez wzgledu na to że sa w stanie czuwania StandBy zliczają czas pracy karty multiroomu ( nie mylic tu uprawnien na karcie, które są niezależne jak na zwykłej karcie). Ma sie to tak że karta w takim dekoderze musi być po 6 godz. tylko przebywania w czytniku -doładowywana, w przeciwieństwie do dekodera Philips HD 6201 i Pioneer 1330 gdzie karta działa przez 6 godzin ale faktycznego oglądania. Jak mało ogladam to mozna ja doładowywac tylko raz na 2 a nawet 3 dni.

Mam dodatkowy tuner niezależny z wejsciami CI na moduły CAM i tu moje wazne pytanie : Czy moduł CAM HD C+ zamontowany w gniezdzie CI jakiegokolwiek tunera (GI, Ferguson, techniSat czy Globo) z włożoną do niego karta dodatkową multiroomu będzie zaliczłał czas pracy w stanie Stand By odbiornika .

Może ktos ma moduł CAM C+ i multiroom to bardzo prosze sprawdzić i poinformować..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy rzeczywiście są duże problemy z zestawami do multiroom? powoli będzie miesiąc jak podpisałem umowę i ciągle nie mam multirooma :/ dekoder już mam wymieniony na HD PVR, telewizor w drodze bo już wyznaczyli mi dzień dostawy, a multirooma jak nie było tak nie ma. Dowiedziałem się żeby pytać w styczniu :( czy muszę odebrać zestaw do multiroom tam gdzie podpisałem umowę i wymieniałem dekoder z SD na HD? czy może to być w innym punkcie jeśli znalazłbym tam zestawy multiroom? co muszę mieć ze sobą żeby dostać multiroom? tylko kartę abonencką czy coś jeszcze?

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dają teraz drugą karte...dostałem w niedziele, karta jest ważna do końca marca i w tym czasie trzeba wymienić na multirom...świetna sprawa bo nie trzeba ładować co sześć godzin...nie wiem czy można odebrać gdzieś indziej...do odbioru drugiej karty potrzebowałem dowód i numer abonenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...