Skocz do zawartości

Cyfra+ Multiroom


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Multiroom są to dwie karty-moduły główna i dodatkowata. Karta główna działa ciągle i posiada funkcje ładowania uprawnień karty dodatkowej. Druga dodatkowa posiada czas działania ok 6 godzin, oczywiście ze wszystkimi funkcjami karty głownej . Dalsze działanie wymaga zbliżenia tej karty głównej no ok. 5 sekud. Dodatkowa posiada wbudowany akumulator podtrzymujący pamięc. Karta główna multiroomu w stosunku do zwykłej karty pobiera więcej prądu, ale tunery nie mają problemu z jej zasilaniem. Ja stosuje multirom na Philips HD i Golden interstar. Działa bezproblemowo i osobiście polecam .

Odnośnie splitera, które są bardzo drogie niech ktoś z praktyki wypowie sie bo ja stosuje tylko mulitiroom na Cyfrze+ i w module CI mam Telewizje na karte tunera Golden interstar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz jeszcze jedno pytanie:

Otóż obndzwoniłem chyba z 4 sklepy z Cyfrą pLus pytająci jak wygląda podłącznie MuliRoom to mi odpowiedzieli(umowa na 24mce):

1) w 2-óch sklpach że do każdego Dekodera musi iśc kabel od Anteny, koszt wynajmu pierwszego dekodera Philips PVR HD 0zł - drugi trzeba kupić

2) w 2-ech sklepach że nie musi być kabla do drugiego dekodera bo sygnał jest wysyłany drogą radiową, koszt wynajmu dekodera philips Pvr 10zł/mc

Sam już nie wiem w końcu czy trzeba ciągnąć kabel do drugiego dekodera czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz jeszcze jedno pytanie:

Otóż obndzwoniłem chyba z 4 sklepy z Cyfrą pLus pytająci jak wygląda podłącznie MuliRoom to mi odpowiedzieli(umowa na 24mce):

1) w 2-óch sklpach że do każdego Dekodera musi iśc kabel od Anteny, koszt wynajmu pierwszego dekodera Philips PVR HD 0zł - drugi trzeba kupić

2) w 2-ech sklepach że nie musi być kabla do drugiego dekodera bo sygnał jest wysyłany drogą radiową, koszt wynajmu dekodera philips Pvr 10zł/mc

Sam już nie wiem w końcu czy trzeba ciągnąć kabel do drugiego dekodera czy nie?

Ad.2) W tych sklepach zaproponują Ci Spliter, nie Multiroom... nie mówią ile wynosi jednorazowa opłata za to urządzenie.

Co do opłaty za PVRa, to zależy od promocji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiroom, a zasilanie sygnałem satelitarnym drugiego tunera to zupełnie inne sprawy.

Aby mół działac drugi tuner to musisz podłączyc go kablem ( ja mam Triset-113 na zewnątrz od anteny do sumatora/diseqc stosyuje czarny, a w wewnatrz budynku biały - można bezpośrednio prowadzic do tunera jak nie odbierasz astry) Dodatkowo musisz mieć konwerter Twin aby zasilic oba konwertery i to wszystko.

Jak kupowałeś u dystr, Cyfry+ antene to dostałeś konwerter Twin, jak kupisz tuner HD PVR i masz multiroom to musisz miec konwerter Quad 4 wyjścia niezależne( dobre są Golden Interstar ) HD PVR wymaga do prawidłowej pracy i nagrywania jednocześnie 2 niezależnych podłączeń anteny z jedną kartą, druga karta dodatkowa multiromu do drugiego tunera w innym pokoju domu i oczywiści trzeci kabel do tego tunera.

MULTIROM to mówiąc prościej zastępuje 2 normalne karty z dwoma abonamentami niezależnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież kolega tłumaczył. Nie wciskaja tylko mówią prawdę. Multiroom rozdziela bezprzewodowo uprawnienia do odbioru cyfry + . Niezależnie jednak od tego aby odbierać Cyfrę (czy inne platformy) potrzeba doprowadzić sygnał od satelity dla każdego tunera. Sygnał Multiroom to nie sygnał satelitarny, tylko prawo dostepu do oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Swiateczna promocja zrobila swoje - wzialem pakiet komfortowy+ i wraz z nim bezplatny multiroom - i pare innych dodatkow jak np bezplatne kanaly hd i canal + za 14.95 przez cala umowe - jedyny minus to 24 miesiace - na oslode dostane monitor z karta tv lg 23" za 1 zl - o przyblizonej wartosci 1000 zl.

Karta glowna bez problemu aktywowala sie w Philipsie PVR.

Mam kilka pytań:

-aktualnie nie mam podlaczonego 2 tunera - czy uzytkowanie tylko karty glownej moze spowodowac zablokowanie karty dodatkowej?

-czy 2 tuner moge podlaczyc pojedynczym konwenterem? (mialbym wtedy 2 tunery - kazdy na jednym konwenterze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Użytkowanie tylko karty głównej nie spowoduje żadnych problemów z kartą dodatkową. Karty dodatkowej możesz użyć nawet po roku i będzie działać

2) Każdy dekoder możesz podłączyć pojedyńczym konwenterem. W PVR po prostu nie będziesz mógł nagrywać innych kanałów lub zatrzymywać obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już że dodatkowa karta multiromu to normalana aktywna karta Cyfry+ z tymi samymi uprawnieniami co główna tylko działająca ok 6 godz. Po zbliżeniu jej do karty głównej na ok 5 sek. znowu działa ok 6 godz.w dowolnym tunerze obsł. C+, dowolnym miejcu mieszkania bez względu na grubość ścian żelbetonowych między pokojami i niezaleznie od karty głównej C+. Nie wymaga w tym czasie kontaktu radiowego z karta główna. Karte główną można po prostu wyjąć z tunera, a dodatkowa i tak będzie działać przez ok 6 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@taiszo

do twojej pierwszej odpowiedzi dodał bym jeszcze że co pewien czas powinno się na parę godzin włożyć kartę dodatkową do włączonego tunera ponieważ wewnątrz znajduje się miniaturowy akumulatorek który przechowywany przez bardzo długi czas w stanie rozładowanym uszkodzi się lub bardzo zmniejszy się jego pojemność i można wtedy nie zdążyć "przenieść" uprawnień bo po wyjęciu tejże karty dane po kilku minutach znikną ale nie powinno być kłopotu z wymianą zestawu multiroom u dystrybutora więc problemu w zasadzie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej będzie powiedzieć że będzie miał mniejszą sprawność/pojemność niż gorzej się ładować ale takie zjawisko występuje w każdym akumulatorku, nawet jeśli stale się używa to po pewnym czasie i tak zjawisko to wystąpi na skutek starzenia się ogniwa ale jak wcześniej wspomniałem to trwa dość długo i z wymianą nie powinno być kłopotu więc można machnąć na to ręką :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie że jest miniaturowy akumulator, ale tylko w karcie dodatkowej . Zapomniałem o tym powiedzieć wcześniej.Gdy karta dodatkowa jest długo poza dekoderem ponad 1 tydzień to trzeba ją najpierw naładowac przez ok 15 min. (tak jest z kazdym nowym od dystrybutora) - szczegóły są w instrukcji obsługi i na tej stronie: http://www.cyfraplus.pl/_abo_multiroom.html

Zadziwia mnie tylko to że dystrybutorzy nic nie wiedza na temat multiroomu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo oni to sprawdzają jak już ktoś to weźmie. Wcześniej pewnie nie mają czasu lub im się nie chce. Jak ja brałem multiroom to dystrybutor przy aktywacji mysłał że na drugim dekoderze nie potrzeba kabla sat. i próbował ją aktywować bez połączenia z satelitą :D . Zresztą później sam mi powiedzial , ze bylem 1 osoba w swoim miescie ktora wziela multiroom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej było małe zainteresowanie co i widać po datach postów, i jak jakiś czas temu ktoś się pytał u dystrybutora to patrzyli na niego jak na ufo ale teraz chciał nie chciał - musiał jeśli przysługuje komuś w promocji to mają obowiązek dać bez gadania ale może się w końcu podszkolą (czytając ten wątek) :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

potrzebuję drugi dekoder HD do modułu dodatkowego multiroom.

Pytanie: czy kupić coś spoza oferty cyfry+ czy może poszukać na Allegro sprzętu sygnowanego przez cyfrę+?

Jeśli spoza Cyfry+ to co moglibyście polecić wiedząc, że na pewno działa z modułem dodatkowym multiroom?

PVR nie jest mi koniecznie potrzebny, może być samo HD.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam oprócz dekodera C+ tunerów firmy Golden Interstar . Seria SD Xpeed działa u mnie bezproblemowo z Multiroomem, TnK i Polsatem w module. Jeżeli chcesz coś HD to wydaje mi się że to jest niezłay, markowy a niedrogi produkt : GI-S 980 2CR 2CI HD PVR , strona: www.golden-interstar.pl . Dodam tylko że tunery te posiadają dodatkowo wsparcie techniczne na Forum GI ( strone podałem , trzeba wybrac tylko odpowiednią zakładkę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibi z to co piszesz wynika ze po 6 godzinach bede musial wyjac gl karte albo na odwrot i zblizyc je do siebie ? , to jakies smieszne , wydawalo mi sie ze dziala 6godz a po tym czasie idzie sygnal do gl modulu a ten musi byc wlaczony czyli dekoder glowy swieci sie na jakims kanale,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 6 godzinach wyciagasz z dekodera karte dodatkowa a nie glowna, naciskasz guzik i przyblizasz na 3 sekundy do karty glownej i gotowe. tak to mniej wiecej dziala

 

A co do dekodera to Ferguson Ariva 200 takze bardzo dobrze dziala z modulem dodatkowym i mozna odbierac na nim kanaly HD. Cena to cos okolo 440zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W karcie dodatkowej multiromu jest dioda, która świeci ciągłym światłem jak jest doładowana lub miga na godzine przed koniecznością doładowania. Te ok. 6 godzin to jest czas faktycznego oglądania nie czas liczony od doładowania.

Myślałem że będzie z tym problem, ale okazujesie że te 3-5 sek to się nawet niezauważa, a ruch w czasie oglądania raz na 6 godzin nikomu jeszcze nie zaszkodził - wręcz odwrotnie.

Dobrze że nie wziołem splitera bo wydatkował bym ok 500 zł i nigdy nie było pewności że coś sie nie zatnie.

Multirom to przecież narmalna druga karta, działająca niezależnie od głównej nawet jak ta jest poza dekoderem.

A z resztą "darowanemu koniowi w zęby sie nie patrzy", więc nie ma co dyskutować jak dają za darmo tylko barc i samemu sie przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...