Skocz do zawartości

Cyfra+ Multiroom


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

akumulatorek jest tylko w module dodatkowym i laduje sie kiedy jest w dekoderze. jezeli modul dodatkowy bylby np.dobe poza dekoderem albo dekoder bylby wylaczony z pradu rozladuje sie i nie bedziesz mogl go aktywowac odrazu. w takiej sytuacji najpierw na 15 min wkladasz go do dekodera( moze byc w stanie standby ) a dopiero potem zblizenie do modulu glownego.

w trakcie ladowania modulu dodatkowego miga na nim czerwona dioda. jak zapali sie na stale to znak ze mozna modul zblizyc do glownego i aktywowac.

sytuacja, ktora opisalem w poprzednim poscie jest ekstremalna i raczej nikt nie bedzie mial okazji tak "skatowac" modul :)

przez wieksza czesc czasu bedzie on przecierz w dekoderze w stanie czuwania wiec aku bedzie sie ladowac

Czyli jak mam rozumieć jeśli obok siebie mam dwa tunery to nie muszę wyjmować kart tylko guzik wcisnąć a jeśli nie będzie mi się chciało wstawać to długi kijek żeby z fotela dostał do multoroomu w tunerze :jupi:

Wiecie co, to prawie jak splitter :shock:

hehehe...dobre, dobre ale wiesz co ? wlasciwie to masz racje :) tylko po co komus dwa tunery obok siebie ? no chyba ze mieszka sie w kawalerce, a np. zona chce ogladac cos innego :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] tylko po co komus dwa tunery obok siebie ? [...]

 

No cóż, ja tak mam. A nie mieszkam w kawalerce. Najczęściej oba są wykorzystywane do nagrywania wcześniej zaprogramowanych programów. Rzadko oglądamy telewizję na żywo. A zdarza się, że nagrywane programy nakładaja się czasowo lub w czasie nagrania najdzie czowieka ochota na obejrzenie czegoś na żywo, stąd dwa tunery. Do jednego jest podłączona nagrywarka HDD/DVD, do drugiego flash. Zastanawiałem sie nad przeniesieneim drugiego tunera do sypialni na górę, ale nie bardzo mam jak poprowadzić kabel od anteny. Pomyślę o tym przy najbliższym remoncie.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cicho się coś zrobiło w tym wątku a tu N-ka zapowiada swój multiroom tylko nie na ładowaną co 6 godzin kartę tylko po łączu ethernetowym przez spięcie kablem dwóch odbiorników tylko nie wiadomo do końca czy tylko Turbo z nboxem czy (bo to wczesne testy)może opcja z nboxrecorderem (o czym na razie nie mówili ale wiadomo jak zapowiedzi mają się do rzeczywistości). Nie wiem czy to może nie lepsze rozwiązanie. Lepiej chyba położyć parę metrów kabla niż biegać z kartą i eksploatować czytnik. Ale co tu dużo mówić - ważne że coś się dzieje :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej niż 100 m kabla w domu raczej nie trzeba, może to da cyfrze do myślenia bo większość sprzętu od nich ma złącza tylko trochę więcej tego sprzętu mają bo n-ka tylko 2 a niedługo 3 a znając perypetie z oprogramowaniem na pvr-ach i dsr-ach w wersji hd to wątpię, ale jeśli określili by się że ich multiroom będzie tylko na konkretnym sprzęcie działał choć nie wiem bo im kasa za dzierżawę kart multiroomu odpadnie no ale zostanie za drugi tuner :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością lepsze pod warunkiem, że taki kabel da sie pociagnąć. Chyba, że komuś uda się zbudowac połaczenie bezprzewodowe.

 

Ale summa summarum, nie ma to, jak konkurencja.

 

ArtS :)

Nie będzie potrzeby ciągnięcia wielu metrów kabla. Wystarczą dwa moduły LAN wpinane w gniazdko z prądem lub odpowiednia instalacja WiFi. Najlepszym zabezpieczeniem jest oczywiście dostęp zwykłego nboxa zo listy nagrań i VOD na recorderze a nie żadne latanie co 6 godzin. Mało kto na tyle ufa sąsiadom, żeby pozwolić im na możliwość zamawiania VOD na swój koszt. Proste i skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner turbo od Nki będzie miał 2 karty sieciowe (jedna do internetu druga do multiroomu) i będzie współpracował z "białym" dekoderem który uzyska dzięki temu funkcje nagrywarki. Ponadto ponoć ma mieć wbudowaną głowicę DVB-T (zatem nie będzie potrzeby dokupywania USB-sticka). Wszystko ładnie pięknie tylko są to na razie ZAPOWIEDZI. MR to raczej odległa przyszłość, Turbo średnio odległa a z kolei USB stick bliska ale za to nie jest to żadna rewelacja bo trzeba będzie za niego zapłacić i nie wiadomo czy będzie on także działał w kompach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arsenal

Wcale nie był bym taki pewien, masz rację że wi-fi zadziała pod warunkiem że użyją protokołów TCP/IP bo jeśli użyją jakiegoś innego protokołu to całe wi-fi, access pointy i inne cuda jak bluetooth można sobie będzie w buty wsadzić i żadne DHCP ani NAT ani maskarada i firewalle z dodatkami i inne sztuczki (kto się bawi siecią ten wie) nie pomogą tym bardziej że każda z kart ma adres MAC (który na pewno operator/producent ma zanotowany) i niby jak w tunerze zmienisz MAC-a karty i dalej zostaje ci kabel UTP albo FTP a stosując ethernet o ile pamięć mnie nie myli to do 100m kabla może być między kartami a chyba ani cyfra ani n-ka nie będą tak naiwni żeby użytkownik mógł "rozsiewać" uprawnienia swoim acess pointem na pół miasta. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się trtrtr chyba zagalopowałeś. Przeczytaj dokładnie to co napisałem a potem dopiero pomyśl. Kto przy zdrowych zmysłach da sąsiadowi dostęp do możliwości zamawiania filmów VOD i podglądu rachunków jakie się płaci? Po co mieszać z protokołami skoro i tak będzie to obsługiwać DLNA no i strach przed sąsiadem, amatorem VOD na nie swój koszt zrobi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB Stick na początku października

Turbo od 1 listopada

MR w okolicach świąt.

 

Dwie pierwsze daty pewne, potwierdzone przez Tomasza Berezowskiego. Multiroom ma być główną atrakcją promocji świątecznych

 

 

Gościu nie przepisuj z pierwszej strony satkuriera - to już potrafimy robić :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się trtrtr chyba zagalopowałeś. Przeczytaj dokładnie to co napisałem a potem dopiero pomyśl. Kto przy zdrowych zmysłach da sąsiadowi dostęp do możliwości zamawiania filmów VOD i podglądu rachunków jakie się płaci? Po co mieszać z protokołami skoro i tak będzie to obsługiwać DLNA no i strach przed sąsiadem, amatorem VOD na nie swój koszt zrobi swoje.

 

Tylko zapominiałeś DLNA chodzi po IP :lol2:

Poza tym wcale nie wiadomo jak to będzie wię rozgryzanie protokołów na razie nie ma sensu :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby po czym ma chodzić jak nie po IP? Po ścianie? Wiesz chociaż o czym piszesz czy tak tylko hasłami rzucasz co by "zagiąć "? Wytłumacz mi proszę zależność DLNA od IP i niemożność zrobienia DLNA po wifi( bo to można wywnioskować z twoich wypowiedzi)? Czekam niecierpliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ci tłumaczę jak użyjesz przykładowo IPX/SPX to po tym protokole twoje DLNA (którym sam zabłysnąłeś a komuś to wytykasz a chciałem być grzeczny i nikogo nie urazić) nie pójdzie tak samo jak i wiele protokołów nie obsługuje wi-fi.

I na koniec wcale nie powiedziałem że jestem super specjalistą w tej dziedzinie więc sam się zastanów zanim komuś zwrócisz uwagę ale i tak mam to gdzieś bo sam nie czytasz dokladnie bo mówiłem że gdyby zastosowali inny protokół :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I super bo myślisz że masz VIP-a to wszystko wiesz najlepiej a jak byś się przyglądnął to pisałem o protokołach transportowyh a nie o tym co one przenoszą ale mamy mówić o multiroomie a nie się przekrzykiwać kto wie lepiej :lol2: ale podoba mi sie twoja zajadlość i pokazywanie czyje na wierzchu :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieracie sie na poziomie teoretycznym. A ja wole poczekać na zastosowania praktyczne. Zobaczymy, czy da sie to wtedy zrealizować. Adaptery sieciowe (energetyczne) owszem. WiFi - niekoniecznie. Po prostu nie wiem, czy można połączyć przy pomocy WiFi dwa urządzenia tak, jak zwykłym kablem sieciowym. Czy można to zrobic przeźroczyście? Nie jestem w tej dziedzinie ekspertem, wyrażam jedynie swoje wątpliwości. Zresztą, to chyba temat na dział N. Ja nawet nie wiem, o czym mówicie pisząc o USB-Stickach, czy WR? :shock:

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB Stick na początku października

Turbo od 1 listopada

MR w okolicach świąt.

 

Dwie pierwsze daty pewne, potwierdzone przez Tomasza Berezowskiego. Multiroom ma być główną atrakcją promocji świątecznych

 

Dwie pierwsze daty "pewne" ale trzecia to najwcześniej za kilka miesięcy (wczesne testy). Skąd masz info o świętach? Wyczytałem dodatkowo że USB stick ma kosztować 150-250 zł i docelowo nie do zastosowania w kompach. Tragedia. Za tyle to sobie prawie kupię tuner naziemny stacjonarny i będę również miał DVB-T w Nce bez ich łaski :lol2: .

Tunery USB kosztują już poniżej 100 zł i można zastosować w każdym komputerze a tu jak przestanę być abo to do wyrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arts

Sam ruszyłem ten temat w tym wątku dziś rano bo chciałem sprawdzić czy to nie lepsza opcja niż multiroom cyfry bo tak uważam ale widać nie do końca się sprawidzło bo mnie Arsenal chce zgasić za każdym razem ale jak tak dalej będzie to pewnie moderator wywali te posty z tego wątku bo same nowości z n-ki lecą ale co tam, założymy nowy w N-ce. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, robi się powoli w tym wątku kaszana ale nie obędzie się bez mieszania tematu splitterów multiroomu cyfry i propozycj multiroomu n-ki.

Jeśli n-ka faktycznie odpali usułgę jaką obiecuje to C+ będzie miał niezły zgryz. Tym bardziej że żadnych dodatkowych urządzeń nie potrzeba prócz oczywiście odpowiednio długiego kabla UTP z RJ-kami na końcach albo nawet zwykły odpowiednio długi fabrycznie zarobiony patchcord pożyczony od kompa. :shock:

Chyba że nas CP jeszcze czymś na łopatki rozłoży bo też coś przebąkują :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez dzisiaj wzialem multiroom i wszystko dziala ok. Na razie mam go 3 godziny. Co ciekawe karta dodatkowa zaczela dzialac na dodatkowym dekoderze na pelen pakiet sama , nim karta glowna zdazyla sie uaktywnic i pobrac uprawnienia. Wiec sie zastanawiam jakim cudem , ale zobacze za kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...