Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się Was zapytać o co chodzi Wam mówiąc, że nbox recorder (250 GB) w wersji CLRA jest lepszy lub jak ktoś to nazwał "Turbo ready". Jaka jest różnica między tą wersją a tą drugą (chyba starszą :|)?

Jak już @peen napisał, jak ci się zachce softu turbo (który daje m.in. 500GB miejsca na dysku) to nie musisz wymieniać dekodera tylko po prostu zapłacic za aktywację softu turbo i cieszyć sie nowościami :).

 

Dodatkowo CLRA działają ciszej, w nocy są praktycznie niesłyszalne a śpie jakieś dwa metry od dekodera (przy BSLA czasem stopery w uszach nic nie dawały ;) ). Dodatkowo po zmianie z BSLA na CLRA (na razie bez softu turbo) nie przycinają mi się niemieckie kanały HD z Astry (ARD HD, ZDF HD), jak również nie występował u mnie np. problem z głośnymi reklamami na NG HD (gdzie użytkownicy dekoderów z innych serii się na to skarżyli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam pytanie na temat nBox Recordera, chodzi o to że jak przeglądam info o kanałach, to gdy tytuł programu jest za długi to jest tylko początek informacji o danym programie a reszta jest zakropkowana i nie wiem czy można to jakoś zmienić aby wyświetlała się cała nazwa programu na danym kanale. Sorki za błache pytanie ale od niedawna korzystam z N-ki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie najbardziej denerwuje w nboxie? (Biały)

- Jest wolny, można ziewać między przełączaniem kanałów.

- Loga programów pokazują się tylko gdy wciskamy cyfrę na pilocie a nie podczas przełączania kanałów przyciskami +/-

- Idiotyczny system PVR- nie można odtworzyć filmów nagranych na tym dekoderze na komputerze czy nawet innych dekoderach z dyskami usb (w tunerach DVB-T z funkcją PVR można nagrywać co się chce i jak się chce i filmy widać na komputerach i to za darmo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Od jakiegoś czasu zauważyłem że jak zbliża się burza i jest tuz tuż to jak oglądam TV to pojawia mi sie napis brak sygnału ANT1 i to jest znak aby powyłączać TV bo burza jest juz blisko.

czemu tak sie dzieje?? Dzieje sie to tylko podczas burzy jak jest blisko jak sie błyska daleko to nic sie nie dzieje, opad deszczu też nie ma na to wpływu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała antena, niedokładnie ustawiona antena, stary konwerter- o słabej czułości, uwalony konwerter. Wybierz coś ....

Sygnał ci wycinają nadchodzące chmury burzowe.

AVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jakość, którą pokazuje tuner należy traktować raczej orientacyjnie. Z doświadczenia wiem, że zawsze warto skorygować ustawienie anteny (miernik) oraz warto wymienić raz na kilka lat konwerter na taki ze średniej półki ( tutaj postęp techniczny jest dość duży).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem turbo dekoder HD.

 

Do tej pory podłączałem inny dekoder jednym kablem do podwójnego konwertera w monobloku.

Odbierałem Astrę i Hotbirda.

 

Dekoder n-ki ma dwa wejścia antenowe. Czy warto pociągnąć drugi kabel ?

 

W tym przypadku będę musiał wymienić także konwerter żeby miał dwa wyjścia.

Trochę szkoda bo ten monoblok jest całkiem sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder n-ki ma dwa wejścia antenowe. Czy warto pociągnąć drugi kabel ?

Jeśli zależy ci na VOD i dużo nagrywasz to tak. Na dwóch kablach szybciej ściąga się VOD i możesz nagrywać inny program niż aktualnie oglądasz.

 

Natomiast jeśli z VOD nie korzystasz, a nagrywasz też sporadycznie to możesz na początek umieścić w planach zakup odpowiedniego konwertera, bo jednak nawet w takim przypadku warto to rozważyć.

Przy jednym kablu VOD ściąga się tylko gdy dekoder jest w stand-by (i bodajże gdy oglądasz jakiś kanał, który jest emitowany z tego samego transpondera z którego idzie VOD), a nagrywać możesz tylko dany kanał który oglądasz oraz ten, który nadawany jest z jednego transpondera. Czyli nawet na jednym kablu np. oglądając AXN HD, możesz nagrywać np. FOX HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Smiga u Was poprawnie You Tube ? :> u mnie od niedzili widnieje komunikat (Wystapil problem z odtwarzaniem wideo) w oknie gdzie jest wyswietlany filmik, z internetem raczej wszystko ok poniewaz jak cos szukam to wyswietla sie a nie idzie obraz z filmiku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...