Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Pizzojad ułatwienie polega na tym że mam np. wyświetlane 10 czy nawet 20 programów w kolumnie czy kolumnach co jest bardziej czytelne od jednego w belce info i znalezienie np. jakiegoś kanału rzadko oglądanego np. z Astry jest dużo łatwiejsze.

 

@peen nie bardzo rozumiem co dałoby wrzucenie wszystkich kanałów do listy ulubionej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peen nie bardzo rozumiem co dałoby wrzucenie wszystkich kanałów do listy ulubionej

 

No naciskasz jeden kolorowy guzik i widzisz wszystkie kanały wraz z EPG.

 

@chris35 - w trochę niewłaściwym miejscu próbujesz szukać oszczędności. Najwięcej zaoszczędzisz jak wogóle nie będziesz jakiejkolwiek platformy cyfrowej brał!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja... bo mi się spacja omskła? Widzę, że szukasz problemów tam, gdzie ich nie ma!

Nbox recorder (jakikolwiek) w trybie czuwania pobiera maksymalnie 35W (w trybie pracy i czuwania), a biały 19W. Faktycznie daje to około 10 zł, ale jeszcze się taki nie urodził co to precyzyjnie wyliczył. Chcesz oglądać TV czy kalkulować który nbox da Ci możliwość zakupu co miesiąc dodatkowego czteropaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peen nie bardzo rozumiem co dałoby wrzucenie wszystkich kanałów do listy ulubionej

 

No naciskasz jeden kolorowy guzik i widzisz wszystkie kanały wraz z EPG.

 

 

Hmm to mam bez wrzucania na ulubione.Wchodzę w EPG i przechodzę na wszystkie kanały.

Wybór poprzez EPG jest jakimś wyjściem tyle że w tym trybie nie ma podglądu i do programów również jest dostęp tylko klawiszami P+/P- a więc nie ma pełnej funkcjonalności a jaką chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkim użytkowaniu nBox'a recorder'a i Pace HD PVR mogę wystawić krótkie, ale mam nadzieje przydatne porównanie obu odbiorników. Oto i ono:

 

Twardy dysk:

- w Pace 500GB ok. 300GB na nagrania własne, dysk bardzo, ale to bardzo pojemny.

- w nBox 250GB, z czego tylko 80GB dla własnego użytku (więcej za dopłatą 149 zł), mało. Mam ten sprzęt niecały miesiąc, a już połowa zajęta.

 

Menu, grafika:

- Pace, prostota w obsłudze, jasno zwięźle i czytelnie, nawet przyjazna dla oka grafika ekranowa, aczkolwiek nie powala na kolana. Obsługa praktycznie bez zapoznawania się z instrukcją. Brak telegazety przez HDMI.

- nBox, ładne i przyjemne dla oka menu i grafika ekranowa, wygląda to ładnie, ale trzeba się uczyć co i jak, tutaj bez instrukcji praktycznie ani rusz. No i brak głównej listy kanałów np. po naciśnięciu klawisza OK - dla mnie porażka, należy wchodzić w EPG i bawić się. Tutaj działa telegazeta przez HDMI!

 

Praca:

Uruchamianie i przeglądanie kanałów - tutaj zdecydowanie lepszy i szybszy jest nBox, szybkie przełączanie, praktycznie surfowanie po kanałach. Oczywiście nBox "uruchamia" się szybciej, kosztem tego, że wcale się nie wyłącza może to i dobre, a może i złe, na pewno dzięki temu pobiera więcej prądu.

Pace uruchamia się dłużej ok. 30 sekund, aczkolwiek zakończenie jego pracy skutkowało całkowitym odłączeniem się - sprzęt nie pracował, chyba że coś nagrywał lub pobierał VOD. Kanały przełączają się bardzo długo w porównaniu z recorderem od "n", Pace jest pod tym względem mułowaty. NBox można podłączyć do internetu świetny wynalazek, szczególnie stacje radiowe. Allegro? Działa bardzo ospale tak jakby chciało a nie mogło, lecz podobno to tylko kwestia softu.

 

Instalacja na jednym kablu antenowym, tutaj Pace jest górą, można nagrywać program i oglądać niektóre kanały, w nBoxie tego brakuje, musisz oglądać to co nagrywasz, chyba że masz 2 kable.

 

Nagrywanie z DVB-T. W nBoxie niemożliwe, w Pace działa. W dodatku ten drugi ma wbudowany tuner DVB-T i nic nie trzeba kupować i podłączać.

 

Wielkość i wygląd:

Wygląd to tylko i wyłącznie kwestia gustu, mi osobiście bardziej podoba się Pace, jest mały i "krótki". Odbiornik rekomendowany przez "n" jest duży, rozlazły, a po podłączeniu USB-Stick'a nie mieści mi się na półce.

Wreszcie pilot. Tutaj jest to jak Volkswagen i Hyundai. Pilot od cyfry+ jest prosty, dobrze się go trzyma w dłoni, mało przycisków i praktycznie wiadomo co do czego. W "n" jakiś taki dziwny..., dziwny bo pełno wszystkiego, tutaj głośność, tutaj przełączanie - wszystko się myli. Jak dla mnie lepszy pilot posiada Pace.

 

Jest to tylko i wyłącznie moja opinia, podsumowując wolałbym Pace w "n", ale jak wiadomo nie można mieć wszystkiego. Może soft Turbo by tutaj wiele zmienił, ale niestety nie mam zamiaru go kupować. Mam nadzieję, że i ta opinia będzie przydatna dla niektórych jeszcze niezdecydowanych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już porównujesz to należałoby raczej porównać NBox recordera z Philipsem/Pace PVR 250 a ten IMHO ma dużo mniej zalet w porównaniu z NBoxem.

 

Na dzień dzisiejszy po 5 dniowych testach Nbox ma jak dla mnie w zasadzie jedną wadę no może dwie

- brak listy kanałów

- nie nagrywa audycji radiowych

 

Obraz lepszy w Nboxie,dźwięk porównywalny.Phil ma chyba trochę więcej niskich tonów.Mam podłączone oba więc mogę porównywać

Phil do działania z plazmą musi mieć zaklejoną połowę wyświetlacza i nie działa do końca tak jak powinien.EPG działa bardzo wolno,opisy często się nie pojawiają i to zarówno w EPG jak i w funkcji PILOT.Trzeba kombinować (wchodzić na inny program cofać się itd.)

 

Nagrywanie w Nboxie na razie bezbłędnie i nie jest prawdą ze nie można oglądać innego kanału podczas nagrywania przy jedno konwerterowej instalacji.Phil często nie nagrał tego co chciałem lub przerywał nagrywanie w trakcie.

 

Pilot czy wygląd samego tunera rzecz gustu.Ten od Phila potrafi wysterować TV więc to na pewno jest na plus.

 

Generalnie dużo bardziej funkcjonalny i miły w obsłudze jest Nbox a niektóre wady czy braki rozwiązuje soft Turbo (z tego co czytam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach Turbo zmieniło by diametralnie te opinie:

- 330 GB na nagrania - zdecydowana różnica niż 80 GB i 300 GB od Pace'a

- jasność i prostota menu jest zdecydowanie lepsza w Turbo niż w Pace 500. Do tego instrukcja już nie jest potrzebna bo menu jest bardzo intuicyjne.

- lista kanałów jest. Ale niezbyt mnie to obchodzi, nie wiem dlaczego tak pragniecie tej funkcji

- na jednym kablu antenowym w nbox recordzerze i w Turbo można równocześnie jeden kanał oglądać, drugi nagrywać jeśli są z tego samego transpondera. Tak samo jest w Pace więc tu nie ma różnicy.

- nagrywanie DVB-T jest możliwe z softem Turbo

- nagrywać aukcje radiowe się da, jeśli korzystając w Turbo odpowiednio wejdziemy do tzw. pełnego radia - widok jak normalne kanały, z tym że obrazem jest nutka, a dźwięk to ścieżki stacji, do tego pasek Info jak przy normalnym oglądaniu.

 

Pilot jak dla mnie jest dobry, nie narzekam, a wręcz przeciwnie.

 

Z resztą to są niektóre plusy korzystania z Turbo. Może i kosztuje 148 zł ale w późniejszym rozliczeniu to się opłaca(chyba, że ktoś bierze go jeszcze taniej w promocji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nagrywania radia to taka proteza póki co - ukryta funkcja do testów, ale gdzieś się programista pomylił i można z niej korzystać. Ma być wkrótce* udostępnione oficjalnie.

Piloty... w życiu nie wiedziałem o co chodzi w pilotach C+ - dziwne kolorki, opisy, nazwy (E, Pilot)! W n wszystko jest jasne - VOD to VOD, EPG to EPG, BACK to BACK, INFO to INFO.

No i weźcie pod uwagę koszty. W C+ aktywacja 99 zł + 15 zł/m-c (w promocji, potem 20 zł). W n od 48 zł jednorazowo!

 

* - do pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cena niektórych odstrasza - wyłożyć ot tak 150-200 zł , ale nie widzą tego, że konkurencja swoich recorderów też za darmo nie daje tylko za X zł na wynajem, a te 10 czy 20 zł nie rzuca się tak w oczy jak 150 zł. Inna sprawa, że po roku płacenia za wynajem wyjdzie na to samo, albo i drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ucinając... z perspektywy nowego abonenta:

 

cyfra: 12 x 15zł + 13 * 20zł + 99zł (aktywacja) = 539zł

nie wiem czy sa tez umowy na 19 miesiecy (info ze strony c+ o promo mowi tylko o 25) ale zakladajac takie same wartosci: 12 x 15zł + 7 * 20zł + 99zł = 419zł... taniej dla nowego abo sie chyba nie da...

 

n: najtanszy pakiet 48 zł (za recorder) + 148zł (turbo) + 100zł (stick) = 296zł, pakiet wyższy to ~50zł mniej (bo od razu jest turbo), jeżeli jeszcze odliczymy usb stick (nie kazdy potrzebuje) to wychodzi jeszcze taniej...

 

a to, że można mieć w C+ za darmo to się zgadza, ale tzreba być juz abonentem i się domagać - mnie nie chcieli dać... z drugiej strony - przy przedluzaniu umowy w n też chyba jest jakaś zniżka na soft turbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel85

Wiem, ale 150zł za soft i 100 za USB-Stick to nie mało.

Można było wziąć od razu z softem turbo w jakiejś promocji.

 

Ja też czekam do końca umowy (albo do zmiany regulaminu :) ) i albo wypowiadam umowę i biorę nową w promocji, albo uda mi się przedłużyć z wymianą na turbacza, bo 80GB na nagrania to zdecydowanie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z moim nBox'em 250 GB! Mianowice, po włączeniu pojawia mi się komunikat, że wolny obszar na dysku poniżej 10%, gdy daje OK, żeby wybrać coś do usunięcia, Lista nagranych pozycji się nie pojawia! Nie mogę nic usunąć, ani nic nagrać! Jeszcze 2 dni temu, gdy coś nagrywałem miałem 91% zajętego obszaru na dysku i wszystko działało! Co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...