Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak mam pytanie odnośnie nagrywania. Czy można zrobić tak, żebym to ja decydował kiedy skończyć nagranie a nie to co mi pokazuje epg? Wczoraj miałem taką sytuację, że chciałem nagrać coś co się zaczynało o 20.10, ale okazało się, że wg epg była godz. 20.08 i nagrało mi tylko tą bieżącą audycję kończąc o 20.13 (na 3 minuty mam ustawione opóźnienie wyłączenia) Zauważyłbym to gdybym miał włączony telewizor, ale robiłem to na szybko bez jego włączenia. Po prostu chciałbym żeby mi nagrywało tak długo aż sam nacisnę stop.

Wszystko jest w instrukcji. Wchodzisz w liste nagrań naciskasz przycisk "R" i sam decydujesz o której godzinie zaczynasz i kończysz nagranie, ustawiasz kanał, datę itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciśnięcie przycisku R powoduje rozpoczęcie nagrywania danej audycji do momentu jej zakończenia + ustawiona wcześniej wartość Zakończ nagrywanie x minut później.

Nagrywanie można ustawić ręcznie w inny sposób. Planujesz nagranie danej audycji, wchodzisz w List i tam klikasz Zmień rezerwację, ustawiasz kiedy ma się skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej dla transmisji live, która może zawsze mieć poślizg, np. ostatnio gala polskiego radia, na TVP HD, chciałem mieć nagrany występ Stinga, ale, że był on na końcu, a czas audycji był krótszy niż trwał jego występ, to musiałem jeszcze osobno kliknąć Cześć, Tereska, aby nagrać do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Programowanie nagrania to jasne, jak najbardziej przydatne do ustawienia przedziału "od do". Denerwuje mnie tylko to, że po nacisnięciu przycisku nagrywania nagrywa tylko do zakończenia bieżącej audycji i w żaden sposób na tym etapie nie można tego zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 2 dni temu podpisałem umowe w telefonicznym centrum abonenta i dostałem nbox recorder 250gb niestety BSLA, chodzi bardzo glosno. Dzis bylem w APS wymienić lecz nie chcieli bo stwierdzili, że tak ma być. Po powrocie otworzyłem internet i przeczytałem wszystkie posty, teraz wiem, że trzeba być stanowczym. Ale prosze powiedzcie mi który dekoder przy wymianie wybrać CLRA czy BZZB ver 2 z półokrągłymi nożkami, bo kilka postów wczesniej ktoś pisał ze w tych nowych nboxach są problemy z oprogramowaniem. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem od tygodnia użyrkownikiem wersji CLRA i oprócz drobnych dziwnych odgłosów które czasami się pojawiają

w trybie standby ogólnie jest bardzo cichy. Po tygodniu pracy zaczął się wyłączać nawet dysk w trybie standby,

gdy nic nie jest pobierane.

Co do błędów oprogramowania, nic mi nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 2 dni temu podpisałem umowe w telefonicznym centrum abonenta i dostałem nbox recorder 250gb niestety BSLA, chodzi bardzo glosno. Dzis bylem w APS wymienić lecz nie chcieli bo stwierdzili, że tak ma być. Po powrocie otworzyłem internet i przeczytałem wszystkie posty, teraz wiem, że trzeba być stanowczym. Ale prosze powiedzcie mi który dekoder przy wymianie wybrać CLRA czy BZZB ver 2 z półokrągłymi nożkami, bo kilka postów wczesniej ktoś pisał ze w tych nowych nboxach są problemy z oprogramowaniem. Z góry dzięki

 

Ktoś już tutaj wcześniej to opisał więc powtórzę:

1. BSLA - najgłośniejszy

2. BZZB ver.1 - głośny

3. BZZB ver.2 (grubsze nóżki) - cichutki i z odległości 2m w środku nocy słabo słyszalny

4. CLRA (turbobox) - niewiele cichszy od nr 3, ale zawsze coś.

 

Ja od prawie 2 lat posiadam nr 3 i żadnych większych problemów z użytkowaniem tego dekodera nie miałem.Mogę go z czystym sumieniem polecić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 2 dni temu podpisałem umowe w telefonicznym centrum abonenta i dostałem nbox recorder 250gb niestety BSLA, chodzi bardzo glosno. Dzis bylem w APS wymienić lecz nie chcieli bo stwierdzili, że tak ma być. Po powrocie otworzyłem internet i przeczytałem wszystkie posty, teraz wiem, że trzeba być stanowczym. Ale prosze powiedzcie mi który dekoder przy wymianie wybrać CLRA czy BZZB ver 2 z półokrągłymi nożkami, bo kilka postów wczesniej ktoś pisał ze w tych nowych nboxach są problemy z oprogramowaniem. Z góry dzięki

CLRA ma jazdy z softem, ale tylko na sofcie turbo. Ty, wziąłeś zwykły recorder, więc nawet jak ci wymienią na CLRA to softu turbo nie będziesz miał. Ja bym wymieniał jednak na CLRA, bo dzięki temu jakbyś się w przyszłości zdecydował na aktywację softu turbo nie musiałbyś już wymieniać dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie to mój pierwszy post w n-ce - zamierzam przeskoczyć tu z polszitu;-) Mignęło mi gdzieś a teraz nie mogę tego odszukać, że nbox recorder (którym jestem zainteresowany) nie obsługuje programów FTA??? Aż mi się w to nie chce wierzyć?! Tym bardziej, że w tej chwili mam bardzo dużo fajnych FTA na echostarze.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi dzwoniło ale nie wiedziałem gdzie - teraz już wiem. Po zakończeniu umowy dekodery w n-ce są blokowane i wtedy nawet FTA nie można oglądać - inaczej niż w polsacie (nie są blokowane i FTA działają). Dziękuje panowie - wolałem zapytać, bo my (głównie dzieciaki) oglądają paczki BBC i ITV z Astry 2 (freesat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, lista jest taka sama dla wszystkich dekoderów n.

Co do wynajmu...Źle mi to brzmi.

Wynajmować dekoder to można w C+ i płacić 20 zł/mc...Tutaj tylko aktywacja. Nie wiem czy można to inaczej określić(dzierżawą raczej też nie).

Jak masz echostara, to zawsze możesz sobie go zostawić, i w razie braków FTA sobie na nim podejrzysz jakiś kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w nBox Recorder jest normalne to, że dysk pracuje 24/7?

Dekoder mam od 4 dni więc rozumiem, że pobiera VOD. Pace z C+ pobierał nieco inaczej i miał przerwy w pobieraniu.

Przez to, że dekoder pracuje 24/7 nie ma problemu z szybkim uruchamianiem. Startuje natychmiast zamiast czekać 30sek na uruchomienie. Tylko tu obawiam się, że cały czas zużywa tyle samo energii.

 

Brakuje mi klawisza "E" znanego z sprzętu C+ gdzie mieliśmy listę kanałów i można było szybko wybrać kanał.

Chyba, że jeszcze nie udało mi się tego rozpracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...