Skocz do zawartości

Opticum AX Lion NS


tomekjot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W uzupełnieniu "testu" umieszczonego na: https://satkurier.pl/news/214152/opticum-ax-lion-ns-test-odbiornika.html

dodam kilka minusów:

 

1) Brak przejścia w ramach EPG do podglądu innych innych pozycji programów niż na  oglądanym programie. Jeśli chce podświetlić w EPG info o pozycji programowej na innym kanale  kanale, to jesteśmy przełączani na ten program

 

2) Układając listę programów,  odbiornik "pamięta" numerację domyślną. Np. mogę ustalić swoją listę, ale numery kanałów będą wyglądały tak 1, 2, 34, 28, 5

(tego feleru nie było w poprzedniej wersji oprogramowania)

3) To jest najgorsze- rozjechanie dźwięku z obrazem. W nowej wersji oprogramowania trochę zostało to poprawione, chociaż czasami się i jeszcze pojawia.

 

Na plus: lepsza czułość głowicy niż w telewizorze LG, o ile na MUX-8 poziom sygnału potrafił spadać do 5 % to na tym odbiorniku utrzymuje stabilnie ponad 60 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2022 o 08:28, tomekjot napisał:

2) Układając listę programów,  odbiornik "pamięta" numerację domyślną. Np. mogę ustalić swoją listę, ale numery kanałów będą wyglądały tak 1, 2, 34, 28, 5

(tego feleru nie było w poprzedniej wersji oprogramowania)

Czy sprawdziłeś w tym przypadku ustawienie LCN - czy masz wyłączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam sprawę dotyczącą dekodera Opticum (niestety nie wiem jaki dokładnie model). Moim rodzicom podłączyłem dekoder, wyszukałem kanały i zrobiłem listę kanałów ulubionych. Wszystko byłoby ok gdyby nie to, że po wyłączeniu i ponownym włączeniu zamiast listy ulubionych pojawia się lista z wszystkimi kanałami i trzeba za każdym razem przełączać na ulubione. Dla mnie to nie byłby żaden problem ale dla starszych osób już może być.

Zna ktoś rozwiązanie tego problemu?

Jeśli potrzeba będzie dokładną nazwę dekodera to postaram się ją podać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...