Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób w Skyworth HY4001 od Canal+ zmusić żeby nie szukał oryginalnego pilota po paru minutach używania?

Urządzenie obsługuję przez pilota od TV i niestety póki choć raz na początku jak włączę urządzenie nie kliknę niczego oryginalnym pilotem to wywala planszę na cały ekran w czasie filmu że próbuje się parować... 

Jest to dość irytujące a nie znalazłem opcji wyłączającej "szukanie" pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MikeStorm napisał:

W jaki sposób w Skyworth HY4001 od Canal+ zmusić żeby nie szukał oryginalnego pilota po paru minutach używania?

Urządzenie obsługuję przez pilota od TV i niestety póki choć raz na początku jak włączę urządzenie nie kliknę niczego oryginalnym pilotem to wywala planszę na cały ekran w czasie filmu że próbuje się parować... 

Jest to dość irytujące a nie znalazłem opcji wyłączającej "szukanie" pilota

Niema takiej możliwości zawsze szuka oryginalnego pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, amstat napisał:

Niema takiej możliwości zawsze szuka oryginalnego pilota.

 

To trochę szkoda, niestety domyślam się że to nie wina samego urządzenia co androida, dziękuję za odpowiedź. Jeszcze mam inne pytanie, po włączeniu zasilania urządzenie od razu się uruchamia, moim zdaniem powinno przejść w stan czuwania, bo jeżeli nie oglądam akurat TV i nie ma mnie w domu a ustawione mam urządzenie że włącza też TV -  w takiej sytuacji po zaniku prądu chodzi sobie TV z urządzeniem chociaż nikt nie korzysta.

Edytowane przez MikeStorm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupić Canal+ Box dla moich rodziców, głównie do oglądanie telewizji dvb-t i czasem seriali na hbo go.
Słyszałem, że standardowa apka do telewizji naziemnej jest słaba i lepiej zastąpić ją apka Live Chanels, ale czy Live Chanels działa tylko w oparciu o internet, czy może również pobierać sygnał z anteny telewizyjnej bez zużywania transferu? (rodzice mają mały pakiet internetu i jeśli Live Chanels działa w oparciu o internet to prawdopodobnie pakiet GB szybko im się skończy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. R

Oczywiście, że dzięki tej aplikacji możesz oglądać telewizję dvbt bez żadnych opłat, bez utraty danych pakietowych. Działa tak samo jakbyś podpiął kabel od anteny bezpośrednio do telewizora lub tunera DVB-T.  Sam z niej korzystam, może nie jest idealna, ale zdecydowanie lepsza (wygodniejsza) niż ta którą udostępnia canal Plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@electro69

Dzięki za informacje! Przekonałeś mnie ostatecznie do zakupu :)

 

W sumie mam jeszcze jedno pytanie, czy można normalnie przez asystenta google włączyć głosowo apkę live channel?

Tata jest mocno nietechniczny i ta opcja na pewno by mu pomogła w obsłudze boxa.

 

Widzę, że w standardzie asystent google radzi sobie z włączeniem hbo go, ale nie radzi sobie z włączeniem standardowej telewizji naziemnej:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. R

Nie mam akurat pilota od boxa (korzystam z pilota od tv sterując nim boxa przez HDMI-cec), ale sprawdziłem za pomocą aplikacji "android tv" ( jest to "wirtualny" pilot od Google), którą mam zainstalowaną na telefonie. Można tam włączyć asystenta google i ... działa, po wypowiedzeniu komendy 'live channels', aplikacja uruchomiła się. Moja "angielska" wymowa taka średnia jest ;), ale na 5 prób 2 z nich uruchomiły tą aplikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu moich problemach już tu pisano ale rodzinę mam tak dociekliwą że zmusili mnie do doprecyzowania pewnych zagadnień – Ojciec próbował zapytać o to bezpośrednio C+ ale odniósł wrażenie że ich abonent interesuje tylko do momentu podpisania umowy... a potem mają go w tyłku. A sprzedawcy w różych MM czy innych marketach najprawdopodobniej, wcześniej sprzedawali gumę do majtek bo do łez nas rozbawiło pytanie pana z Neo24 - co to jest to hbbtv

 

Oglądamy na leciwym Samsungu z roku 2014 (UE40H6500 bo pokoik mały) - który chodzi idealnie, być może lepiej niż te nowsze wynalazki – niestety zapowiedziano koniec wsparcia dla aplikacji i wytypowaliśmy do uzupełnienia naszego telewizorka o ten dekoder a ponadto jednym zakupem załatwimy dostęp do DVB-T2 HEVEC... a i cena tego BOX-a do przyjęcia.

 

Pytania i prośba o konsultacje dotyczy:

1-  Czy odbierając DVB-T HEVEC dekoder odbiera sygnały poprzez internet hbbtv  towarzyszące programom DVB_T2 HEVEC

 

2- Stary telewizor tolerował na swych wejściach sygnał HDMI1,4 HDCP 1,3 – jak to będzie z podłączeniem nowego pudełka – zadziała bez problemów?

 

3 - Kupie dekoder przez internet - jak będę go mógł sprawdzić na moim telewizorze - czy to będzie działać - a jeśli nie zadziała, to jak dokonać bezpłatnego zwrotu deklarowanego przez sprzedawce, w ciągu 14 dni – aby to sprawdzić dekoder muszę wypakować, podłączyć i na czas sprawdzenia uruchomić czyli wg instrukcji, aktywować?

 

Mamy aktywne pakiety satelitarne w C+ więc powyższy zakup ma tylko umożliwić na naszym Samsungu nowy DVB-T HEVEC oraz ginące aplikacje – np. HBOGO, AMAZON i inne ciekawsze z internetu.

Nie mamy zamiaru teraz ani w przyszłości korzystać z pakietów internetowych z C+. W miesiącach letnio-wakacyjnych nie jesteśmy w domu i mamy tylko tv z satelity oraz dvb-t   - bo internet tam cieniutki

 

Czy ten dekoder umożliwia oglądanie na naszym TV treść z komórki t tabletu (zdjęcia , filmy)?

 

Dużo tego...ale kogo innego zapytać niż tu na forum?

Pozdrawiam

P

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PYOTR45

Box nie obsługuje hbbtv. Korzystam ze starego Samsunga model z 2012 lub 2013 roku i box działa bez problemów. Nie wiem czy ten box możesz oddać w ciągu 14 dni ponieważ jest on traktowany jako sprzedaż usługi ze względu na to, że musisz aktywować konto (może się coś w tej kwestii zmieniło). Korzystam z tego boxa od ponad 3 miesięcy i nie wykupuje żadnych pakietów od canal Plus. Oczywiście wszystko działa tj. działa dvbt i możesz normalnie korzystać z innych aplikacji, które sobie zainstalujesz. Box ma wbudowany chromecast i możesz bez problemu przesyłać filmy czy zdjęcia przy użyciu konkretnych aplikacji np. z YouTube czy mx player.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@electro69

Sprzedaż jakiej usługi? Loguje się na swoje darmowe konto, przecież ma tv sat od C+. 

 

45 minut temu, PYOTR45 napisał:

...oraz ginące aplikacje – np. HBOGO, AMAZON...

Nie zainstalujesz ze sklepu Google Amazon P. Tylko ,,ręcznie,,

 

 

48 minut temu, PYOTR45 napisał:

....Dużo tego...ale kogo innego zapytać niż tu na forum?

Pozdrawiam

P

 

 

 

Tak dużo tego, ale jakbyś przeczytał o tym sprzęcie w tym temacie, to by nie było dużo,  albo wcale. Zanim go kupisz, to radzę dobrze się zapoznać z treścią tego tematu, bo szybciej go oddasz, niż do Ciebie trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Posiadam konto w Canal + online. Ogladam na dwóch telewizorach z Android TV w tym samym czasie. Jeśli kupię Box 4k od Canal + to będę mógł dodać go do istniejącego konta i oglądać na trzech urządzeniach w tym samym czasie? Co z darmowym miesiącem i voucherem za aktywacje boxa? Dodam, że korzystamy z tej usługi jako domownicy i trzy urzadzenia byłyby super tak jak Netflix na czterech. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się to ustrojstwo zrootować? Jest niby aplikacja na automatyczne ustawianie częstotliwości ale potrzebny root. A bez AFR nie da się żyć...

Pierwszą przeszkodą jaką napotkałem to nie ma przycisku aby wejść w tryb recovery. Nie ma dziurki. Na spodzie jest cała zgraja ale nie widać aby gdzieś był switch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie dotychczasowe podpowiedzi ale zainspirowany wpisem "ircios" zabraliśmy się za czytanie o tym wynalazku również na innych forach - więć z uwagi na sugestie kol .ircios: "Tak dużo tego, ale jakbyś przeczytał o tym sprzęcie w tym temacie, to by nie było dużo,  albo wcale. Zanim go kupisz, to radzę dobrze się zapoznać z treścią tego tematu, bo szybciej go oddasz, niż do Ciebie trafi" .

Bardzo proszę kol.  "ircos" o wskazanie czegoś innego, alternatywnego i godnego uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PYOTR45

Jeśli zależy Ci na tanim boxie z android tv i dvbt, to nie masz innej alternatywy chyba, że będziesz chciał podpisać umowę ponieważ w T-Mobile i Play są podobne sprzęty tylko od innych producentów z jakąś tam ofertą programową. Niestety dużym minusem jest to, że nie można tych boxów kupić na własność i po zakończeniu umowy musisz je zwrócić. 

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PYOTR45 Sugerowałem abyś zapoznał się z tym sprzętem. Co o nim piszą itd. Nie zadawał niepotrzebnych pytań,  na które to odpowiedzi są tu. Kup, sprawdź. Nie będzie pasowało,  to oddasz. 14 dni masz na to.

 

Jest jeszcze takie coś. Nie czytałem co to potrafi. 

https://www.dmtrade.pl/p19055,dekoder-dvb-t2-4k-di-way-and-4x4-android-tv.html?gclid=EAIaIQobChMIuarF9eSa8wIV1OR3Ch1cMwEREAQYBCABEgLGMvD_BwE

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...