Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 / HY40A / HY40A2 / HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przy zawarciu umowy na ten Box za 1 zł jest wymagana płatna aktywacja 99 zł, pytam bo dzisiaj takie coś usłyszała żona w salonie, ten pan "najstarszy sprzedawca w salonie Canal+ w całej Polsce" chyba stracił rachubę albo on nawet nie ma tego sprzętu na stanie skoro nawet satelitę tam chciał podpiąć, oczywiście z całym szacunkiem do jego osoby, lecz nie doszła żona do porozumienia z Panem, a nawet jeśli Pan to czyta tutaj co jest możliwe to proszę o doinformowanie swojej wiedzy, bo jednak są trudności z dojściem do ładu. 

Edytowane przez Dr. Falcon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam czas bo jestem "uwiązany" u konkurencji ale gdyby pakiet Sport był "rozbity" na poszczególne paczki kanałów (np. Eleveny, Eurosporty, Canal+ Sporty, oczywiście jeśli by ktoś chciał w całości to nie widzę przeszkód) to kupił bym tego Boxa natychmiast a tak mam na LG WebOS alternatywę w postaci Player.pl, w którym mam Eleveny za 15zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten box nie ma wsparcia dla nowego kodeka AV1 które będzie nowym standardem w całym ekosystemie Google:
https://satkurier.pl/news/199833/android-tv-kodek-av1-nowym-standardem-google.html

 

Ten box używa procesora Amlogic S905X2, a wsparcie dla AV1 zostało wprowadzone w Amlogic S905X4 o czym możemy przeczytać na Wikipedii: https://en.wikipedia.org/wiki/Amlogic

 

Moim zdaniem to duże niedopatrzenie ze strony Canal+ że użyli tańszego procesora bo ich box wprowadzony końcem roku 2020 już w styczniu 2021 zaczął być technicznie przestarzały. Moim zdaniem nie warto pakować 299 zł  ( czasem jest na promocji za 269zł lub 199 zł ) w box który nie ma wsparcia dla AV1 bo ten kodek będzie standardem na youtube i innych platformach:

 

Google poinformowało, że wsparcie dla AV1 będą musiały posiadać wszystkie telewizory z systemem Android TV 10 lub nowszym, które mają się pojawić na rynku po 31 marca 2021 roku. Taki sam wymóg pojawił się w przypadku YouTube i Netfliksa.

 

Z tej informacji jednoznacznie wynika że Canal+ Box 4k to już obecnie skansen 😨

Edytowane przez Xclusive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale siejecie bezsensowną panike.

Nowy Chromecast czyli Google TV też nie ma AV1

Miliony urządzeń nie mają obsługi VP9 dlatego YT czy Netflix nadal nadają w AVC.

AV1 nie jest żadnym standardem ani nie będzie przez najbliższe lata, pojawi się on obok vp9, avc i to serwis zdecyduje co klientowi serwować po tym jak aplikacja wykryje liste obsługiwanych sprzętowo kodeków przez urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mdl22 napisał:

Ale siejecie bezsensowną panike.

Nowy Chromecast czyli Google TV też nie ma AV1

Miliony urządzeń nie mają obsługi VP9 dlatego YT czy Netflix nadal nadają w AVC.

AV1 nie jest żadnym standardem ani nie będzie przez najbliższe lata, pojawi się on obok vp9, avc i to serwis zdecyduje co klientowi serwować po tym jak aplikacja wykryje liste obsługiwanych sprzętowo kodeków przez urządzenie.


To nie sianie paniki tylko twarde fakty - po co Ci box który nie wspiera tego co nieuniknione ( to że starszy standard będzie jeszcze przez jakiś czas działał to wiadome ale po co wydawać pieniądze w coś co już na starcie jest przestarzałe ):

Cytat

Kodek AV1 poprawiający jakość streamingu staje się obowiązkowy! Będzie wymagany przez Google, Netflix i YouTube.

Kodek obrazu AV1 to produkt na wolnej licencji opracowany przez organizację Alliance for Open Media, która zrzesza takich gigantów jak Amazon, Apple, Facebook, Google, IBM, Intel, Microsoft, Mozilla i Netflix. Zapewnia 20-40% większą wydajność niż format HEVC, czyli w praktyce lepszą jakość obrazu przy takiej samej przepustowości (bitrate) lub taką samą jakość przy niższej przepustowości.


https://hdtvpolska.com/kodek-av1-poprawiajacy-jakosc-streamingu-staje-sie-obowiazkowy-bedzie-wymagany-przez-google-netflix-i-youtube-co-to-oznacza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sianie paniki bezsensowne. Wszystkie 3 opcje będą funkcjonować naraz czyli vp9, avc i av1 przez długi, długi czas. Tak jak obecnie funkcjonuje vp9 i avc.

Jak ktoś sobie chce podbić ego to kupi nową zabawke nie wiedząc nawet w jakim kodeku serwuje mu się video, ale będzie przekonany, że ma wszystko naj, a pozostali przestarzałe :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mdl22 napisał:

To ja sianie paniki bezsensowne. Wszystkie 3 opcje będą funkcjonować naraz czyli vp9, avc i av1 przez długi, długi czas. Tak jak obecnie funkcjonuje vp9 i avc.

Jak ktoś sobie chce podbić ego to kupi nową zabawke nie wiedząc nawet w jakim kodeku serwuje mu się video, ale będzie przekonany, że ma wszystko naj, a pozostali przestarzałe :)

 

 


Dla każdej platformy streamingowej ten kodek to oszczędności idące w miliony dolarów ( mniej danych do przepchania dla serwerów ) w skali świata i będą ten kodek pchali gdzie się da ( dlatego staje się obowiązkowy od marca 2021 dla nowych sprzętów ). Tak starsze będą jeszcze działać przez jakiś czas ( będąc stopniowo wygaszane ) ale dziś kupno czegokolwiek bez kodeka AV1 to strzał w stopę.

Przypomnijmy box Canal+ to urządzenie z końca listopada 2020, a już taka lipa bo ktoś chciał zaoszczędzić na procku, co widać po całej specyfikacji bo nawet pojemność jest dramatycznie mała tylko 16GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciebie rozumiem, że jarasz się nowinkami ale zapominasz o 1 rzeczy:

- Trzeba zakupić nową farmę sprzętu aby enkodowała do av1

- Trzeba namówić użytkownika aby zmienił swój sprzęt i nasuwa się od razu: 'po co jak działa'

 

Na punkt 1 stać tylko gigantów.

Punkt 2 nie trzeba wyjaśniać.

Jak Google od marca będzie certyfikować tylko sprzęty z obsługą AV1 to ok, szybciej takie układy stanieją i spopularyzują. Ale do masowej adopcji tego standardu i wymiany setek tysięcy ton obecnie działającego bezproblemowo sprzętu długa droga. Taniej dołożyć więcej serwerów/postawić więcej/gęsciej cdny niż cisnąć na wymiany.

 

Nasze krajowe VODy wszystko puszczają w AVC. Czemu nie brną chociażby w vp9? bo avc dekodowane hw działa na wszystkim :)

Edytowane przez mdl22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, mdl22 napisał:

Ja ciebie rozumiem, że jarasz się nowinkami ale zapominasz o 1 rzeczy:

- Trzeba zakupić nową farmę sprzętu aby enkodowała do av1

- Trzeba namówić użytkownika aby zmienił swój sprzęt i nasuwa się od razu: 'po co jak działa'

 

Na punkt 1 stać tylko gigantów.

Punkt 2 nie trzeba wyjaśniać.

Jak Google od marca będzie certyfikować tylko sprzęty z obsługą AV1 to ok, szybciej takie układy stanieją i spopularyzują. Ale do masowej adopcji tego standardu i wymiany setek tysięcy ton obecnie działającego bezproblemowo sprzętu długa droga. Taniej dołożyć więcej serwerów/postawić więcej/gęsciej cdny niż cisnąć na wymiany.

 

Nasze krajowe VODy wszystko puszczają w AVC. Czemu nie brną chociażby w vp9? bo avc dekodowane hw działa na wszystkim :)


Jeśli masz już jakiś sprzęt to na nim jeszcze trochę pojedziesz ( bo będzie przez pewien czas wspierany, nie zostanie ubity odrazu ), ale od marca 2021 już nie kupisz nic nowego bez AV1 bo nie dostanie certyfikacji Google  - o czym Google poinformowało. Android TV 10 = AV1. Tym samym zakup niby nowego Canal+ Box 4K mija się z celem bo on nie ma wsparcia dla AV1, a kosztuje tyle samo co nowe urządzenia z AV1.

Youtube zaczął wdrażać go w 2018:

Cytat

In 2018 Youtube began rolling out AV1


W 2019 Vimeo:

Cytat

In June 2019 Vimeo's videos in the "Staff picks" channel were available in AV1


W 2016 Netflix:

Cytat

In October 2016, Netflix stated they expected to be an early adopter of AV1.


W 2019 Facebook:

Cytat

In February 2019 Facebook


Twitch z najpopularniejszym kontentem przejdzie w 2022-23:

Cytat

Twitch plans to roll out AV1 for its most popular content in 2022 or 2023


https://en.wikipedia.org/wiki/AV1

 

Cytat

Zaczyna się powolna przesiadka Netflixa z kodeku VP9 na AV1.


https://spidersweb.pl/2020/02/netflix-av1-android.html


5 lutego 2020 Netflix zaczął przechodzic na AV1:

Cytat

Today we are excited to announce that Netflix has started streaming AV1 to our Android mobile app. AV1 is a high performance, royalty-free video codec that provides 20% improved compression efficiency over our VP9† encodes.


https://netflixtechblog.com/netflix-now-streaming-av1-on-android-d5264a515202

Edytowane przez Xclusive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Xclusive napisał:

Jeśli masz już jakiś sprzęt to na nim jeszcze trochę pojedziesz ( bo będzie przez pewien czas wspierany, nie zostanie ubity odrazu ), ale od marca 2021 już nie kupisz nic nowego bez AV1 bo nie dostanie certyfikacji Google  - o czym Google poinformowało.

 

I to w sumie może być powód dla którego mieliśmy premierę tego boxa przy nadal testowej wersji usługi ott. Na wiosnę nie mógłby już się legalnie wykluć...

 

5 godzin temu, Xclusive napisał:

Tym samym zakup niby nowego Canal+ Box 4K mija się z celem

 

W takim razie nie kupuj 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

W dniu 16.02.2021 o 15:27, Pawop napisał:

 

 

8 godzin temu, firemanbuba napisał:

@tripper123 Przywróć go do ustawień fabrycznych i problem powinien zniknąć. U mnie było to samo.

Dzięki tak też uczyniłem i dużej poprawy brak. W każdym razie to tylko DVB-T, reszta działa ok:)

Edytowane przez tripper123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się ostatnio na zakup przystawki od Canal+ i ogólnie jestem pod wrażeniem jej działania. Mój 10 letni Samsung dostał drugie życie. Póki co nic się nie zawiesza, szybko przełącza się miedzy aplikacjami. Sam system potrzebuje 1,1 GB RAM do pracy a dla aplikacji pozostaje ok 850-900 MB więc uważam to za bardzo dobry wynik. Jedyny minus jaki zauważyłem to nie lubi się z UltraBox+ 4K. Kiedy w ustawieniach Canal+ Box mam 1080p@60Hz obraz „skacze” ale wystarczy odpiąć HDMI z UltraBox+ i problem ustaje. Natomiast przy 1080p@50Hz w/w problemu brak ale pojawia się szum (śnieg) ale tylko w miejscach gdzie jest na czarny obraz. Oczywiście po odłączeniu UltraBox+ problem znika. Czy ktoś z was miał taki problem? Sprawdzałem już różne kable HDMI od tańszych za 15-20 zł po lepsze z obsługą HDMI 2.1 i efekt jest taki sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mastano

To jest android i jedyne co możesz zmodyfikować to przydzielanie adresu IP z DHCP na „ręczny”.
 

Jeżeli chcesz zmienić hasło to musisz wybrać „zapomnij sieć” i połączyć się z nią ponownie podając nowe hasło. 
 

Tak samo jest w przypadku telefonów i tabletów z tym systemem, chyba że producent dodał coś od siebie w nakładce systemowej. W „czystym” androidzie tej funkcji nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...