Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 / HY40A / HY40A2 / HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik Szuwarek
36 minut temu, Marek G napisał(a):

Dzięki za informację. Napisałem do pomocy Allegro, że sprzedawca traktuje moment zakupu jako aktywację "usługi" a ja z kolei moment powiązania dekodera z kontem Canal+ Online podczas pierwszego uruchomienia. Dodałem, że dekoder nie został ani razu uruchomiony. Zobaczymy co mi odpiszą. Najwyżej sprzedam ze stratą na jakimś serwisie z ogłoszeniami.

Nie może tego zrobić, bo nie nastąpiło rozpoczęcie wykonania umowy, a więc przysługuje ci prawo do odstąpienia od umowy. Co to za sprzedawca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blade1230 napisał(a):

Ja przed zakupem jeszcze dopytywałem na wszelki wypadek czy to wersja z dvbt.

Masz na to jakieś dowody? Pytałeś mailowo? Bo jeśli masz korespondencję i sprzedawca potwierdzał, że jest dvbt2 to tym bardziej nie może Ci robić problemów ze zwrotem bo wprowadził Cię w błąd. 

 

E:

Z tego co widzę to ten delikwent nie sprzedaje samego boxa tylko usługę, do której box jest dodatkiem. Może być ciężko ze zwrotem. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Marek G napisał(a):

Ja kupowałem  od tego samego sprzedawcy za 289zł -10zl rabatu Allegro, ale wcześniej się upewniałem i prosiłem aby wysłał napewno z tą głowicą. Pewnie się pokusiłeś na niższą cenę 249zł. Domyśliłem  się, że jeżeli jest taka sama cena co w innych sklepach internetowych to pewnie to jest wersja bez DVB-T 2. Najlepiej kliknąć zwrot towaru i odesłać. Rozpocznij dyskusje przez Allegro, że chcesz zwrócić i nie aktywowałeś usługi.

Edytowane przez blade1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech gdyby człowiek umiał przewidywać przyszłość.
Zacząłem spór. Sprzedawca napisał, że nie przyjmie dekodera bo otworzyłem pudełko w którym był dekoder (to było tyle mojej ingerencji - otwieram, patrzę brak gniazda antenowego, pakuję z powrotem). Powołał się na artykuł 38 o prawach konsumenta. Allegro wkroczyło do akcji i napisało, że w dniu zakupu nie było informacji o "wykluczeniu możliwości odstąpienia od umowy". Sprzedawca teraz kłóci się z Allegro pisząc, że napisali mi kłamliwą informację. Swoją decyzję o nieprzyjęciu zwrotu podtrzymuje. Jeżeli nie uznaję jego decyzji każe mi wystąpić na drogę sądową.

No nic jak Allegro nie pomoże to zostanie UOKIK. W sądy się chyba bawić nie będę. Sam prawa nie znam bardzo a sprzedawca sypie artykułami jak z rękawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu powinien przyjąć zwrot. Niech potrąci sobie za Canal+ Online. Potem sprzeda ten dekoder a jak kupujący nie zgłosi, że coś jest nie tak to wtedy powinien oddać co potrącił.
Założę się, że gdyby to był np. Neonet to nie miałbym problemów ze zwrotem.

Edytowane przez Marek G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marek G napisał(a):

Ech gdyby człowiek umiał przewidywać przyszłość.
Zacząłem spór. Sprzedawca napisał, że nie przyjmie dekodera bo otworzyłem pudełko w którym był dekoder (to było tyle mojej ingerencji - otwieram, patrzę brak gniazda antenowego, pakuję z powrotem). Powołał się na artykuł 38 o prawach konsumenta. Allegro wkroczyło do akcji i napisało, że w dniu zakupu nie było informacji o "wykluczeniu możliwości odstąpienia od umowy". Sprzedawca teraz kłóci się z Allegro pisząc, że napisali mi kłamliwą informację. Swoją decyzję o nieprzyjęciu zwrotu podtrzymuje. Jeżeli nie uznaję jego decyzji każe mi wystąpić na drogę sądową.

No nic jak Allegro nie pomoże to zostanie UOKIK. W sądy się chyba bawić nie będę. Sam prawa nie znam bardzo a sprzedawca sypie artykułami jak z rękawa.

UOKiK nie zajmuje się pojedynczymi sprawami, tylko naruszeniami zbiorowych praw konsumentów, zostaje ci tylko sąd.

 

Co do "przewidywania przyszłości", to patrząc w oferty tego sprzedawcy z boxami po 249, to wystarczyło przyjrzeć się fotkom (brak gniazda dvb-t), brak też jakiejkolwiek wzmianki w parametrach, że gniazdo lub funkcja tunera jest. Jakby coś było to mógłbyś niezgodności z umową spróbować, a tak to lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marek G napisał(a):

Po prostu powinien przyjąć zwrot. Niech potrąci sobie za Canal+ Online. Potem sprzeda ten dekoder a jak kupujący nie zgłosi, że coś jest nie tak to wtedy powinien oddać co potrącił.
Założę się, że gdyby to był np. Neonet to nie miałbym problemów ze zwrotem.

Przeglądam z ciekawości jego aukcje i w opisie jak byk stoi, że tuner nie posiada głowicy DVB-T. Nie czytałeś opisu czy wcześniej nie było takiej informacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marek G napisał(a):

Niech potrąci sobie za Canal+ Online. Potem sprzeda ten dekoder a jak kupujący nie zgłosi, że coś jest nie tak to wtedy powinien oddać co potrącił.
 

 

A jak ten co kupi potem "twój" dekoder, kupi go nie z myślą o tych darmowych 2 miesiącach, tylko np podepnie go pod swoją ofertę satelitarną? Sam zamiast multiroomu używam boxa z androidem w drugim pokoju i korzystam z konta abonenckiego C+.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
40 minut temu, Marek G napisał(a):

Allegro wkroczyło do akcji i napisało, że w dniu zakupu nie było informacji o "wykluczeniu możliwości odstąpienia od umowy". Sprzedawca teraz kłóci się z Allegro pisząc, że napisali mi kłamliwą informację. Swoją decyzję o nieprzyjęciu zwrotu podtrzymuje.

Jeśli nie było o tym informacji, to nie jest spełniony jeden z dwóch warunków, które muszą być spełnione jednocześnie aby sprzedawca mógł nie przyjąć zwrotu. Tym bardziej bym mu nie odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Gadol napisał(a):

 

A jak ten co kupi potem "twój" dekoder, kupi go nie z myślą o tych darmowych 2 miesiącach, tylko np podepnie go pod swoją ofertę satelitarną? Sam zamiast multiroomu używam boxa z androidem w drugim pokoju i korzystam z konta abonenckiego C+.

 

Możesz rozwinąć temat? Na czym polega korzystanie z konta abonenckiego C+ na tym box?  Można oglądać wszystkie kanały jakie są na głównym dekoderze, czy chodzi tylko o canal plus online? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
20 minut temu, Marek G napisał(a):

Te dwie rzeczy były podane.

1. Nie zgodziłeś się na korzystanie z C+ online, bo nie aktywowałeś usługi.

2. Zestaw podlega zwrotowi, bo nic nie aktywowałeś.

 

Ten sprzedawca to niezły farmazoniarz, bo zaprzecza temu co sam napisał 🤣

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, TBA2 napisał(a):

 

Możesz rozwinąć temat? Na czym polega korzystanie z konta abonenckiego C+ na tym box?  Można oglądać wszystkie kanały jakie są na głównym dekoderze, czy chodzi tylko o canal plus online? 

Ja Ci odpowiem bo sprawdzałem z 2 miesiące temu. Mając konto abonenta usług satelitarnych będziesz miał kanały z twojego pakietu satelitarnego (te które mają licencję na transmisję przez internet) nie ważne czy na Canal+ Boxie czy Mi Boxie czy w apce na telefonie. Jednak jeżeli chciałbyś wykupić coś z pakietu Canal+ Online nie możesz tego zrobić, musisz założyć osobne konto. Nie wiem jak wygląda próba aktywacji Canal+ Boxa na koncie abonenta satelitarnego ale chyba nie jest to możliwe bo by się pakiety online i satelitarne gryzły ze sobą.

No i ważne żeby nie mylić konta abonenta usług satelitarnych i konta do obsługi umowy tj. faktury itd. bo to są inne konta (znajomy założył konto abonenta satelitarnego w Canal+ Online ale do eBOK się nie zalogował nim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, TBA2 napisał(a):

 

Możesz rozwinąć temat? Na czym polega korzystanie z konta abonenckiego C+ na tym box?  Można oglądać wszystkie kanały jakie są na głównym dekoderze, czy chodzi tylko o canal plus online? 

Logujesz się kontem Canal+ Online przypisanym do abonamentu satelitarnego. Wszystkich kanałów, co w abo stelitarnym w C+ Online nie ma ale i tak jest to naprawdę pokaźna liczba. No chyba, że zależy ci na kanałach z tv naziemnej pokroju TVN, Polsat TVP1, TVP2, itp. to na razie zapomnij. Może się coś zmieni jak nasi posłowie przyjma ustawę implementującą dyrektywę UE, która zatwierdzi obowiązkowy dostęp do pakietu gwarantowanych kanałów u wszystkich operatorów tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, amstat napisał(a):

To ciekawe wejścia na antenę brak a zakładka jest to może głowica DVBT też jest tylko bez wejścia należało by przeskanować może znajdzie jakieś mocniejsze sygnały bez anteny !

Przecież napisałem, że ja mam z wejściem DVBT-2, starszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, amstat napisał(a):

To ciekawe wejścia na antenę brak a zakładka jest to może głowica DVBT też jest tylko bez wejścia należało by przeskanować może znajdzie jakieś mocniejsze sygnały bez anteny !

 

Bez podpięcia kabla to raczej nic nie znajdzie 🙂

Na tym boxie nic nie znajdziesz jeśli sygnał nie jest bardzo dobry, ma za czułą głowicę, tak tu pisali. 

 

A wracając do TVP 4k to moim zdaniem obraz jest ciemny w porównaniu do innych kanałów. Mimo, iż mam włączone w opcjach always hdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...