Skocz do zawartości

Kanały CANAL+ Sport


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co ty gadasz? Hiszpańska najlepszą ligą na świecie? Dobre żarty... Liga, gdzie z góry wiadomo kto będzie mistrzem (Real/Barca), mecze Realu i Barcy z wynikami 4:0, 5:0, 6:0 itd. To ma być najlepsza liga na świecie? Bez wątpienia najlepszą jest angielska, gdzie nigdy nie wiadomo co się wydarzy.

 

Popatrz sobie na pary półfinałowe LM i LE. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukas876

 

LM? Wiadomo, że Real i Barca zawsze zajdą daleko w LM. LE? Bilbao, Valencia i Atletico się spinają na nią, bo wiadomo, że chcą w końcu zdobyć jakieś trofeum na arenie międzynarodowej, bo liga już przegrana. Zauważ jednak, że w LE zarówno United jak i City specjalnie odpuściło ją, żeby jak najszybciej odpaść i skupić się na lidze, bo znaczenie pucharu bardzo małe, a i kasa z niego też dla nich mała. Stoke było gorsze od Valencii, a Tottenham już w fazie grupowej odpuścił LE. Jedyne co można angielskiej piłce zarzucić w fazie grupowej LM to pokpienie sprawy przez United, bo grupa łatwa. City już miało trudniejszą grupę i niestety przegrało z rewelacyjnym Napoli. A Chelsea i Arsenal z grupy wyszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dajcie spokoj - czego byście chcieli ? Dwa najwazniejsze puchary w pilce klubowej beda zdobyte przez hiszpanskie druzyny, do tego hiszpanski Superpuchar Europy.

Co do najlepszej ligi - tak Liga BBVA zapewne już po 1. meczach polfinalow LM i LE stanie sie najlepsza Europejska liga (co za tym idzie na świecie) - tutaj link jak nie wierzycie: http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method4/crank2012.html

 

Nawet Wisla w fazie grupowej LE wyeliminowala Fulham .... szczescliwie, ale jednak wyeliminowala. Co to za argumenty, ze im nie zalezalo ? Z 8 angielskich druzyn po cwiercfinalach LM i LE zostala zaledwie 1 (JEDNA !!) druzyna, zas hiszpanie maja caly czas jeszcze 5 (PIĘĆ !!) druzyn w pucharach, po drodze odpadly tylko 2.

 

Ogółem na 16 druzyn w ćwiercfinalach europejskich pucharow w tym sezonie 7 (SIEDEM !!) było z Półwyspu Iberyjskiego - to swiadczy o tym, gdzie teraz rzadzi i najlepiej rozwija sie pilka nozna.

 

Co do sportu w C+ - moim zdaniem, niepotrzebne sa zakupy tych wszystkich po[beep]ółek, ktorych i tak nikt nie bedzie ogladac. C+ powinna sie zajac poprawieniem transmisji z meczow (ostatnio jest coraz gorzej, szczegolnie mecze Ekstraklasy, chociaz tego za duzo nie ogladam). W dalszym ciagu nie rozumiem, dlaczego są aż 4 mecze Premier League (watpie, zeby kogos obchodzily mecze takich druzyn jak Wigan czy Sunderland), akurat meczow hiszpanskiej jest tyle, ile powinno byc (tylko ta dominacja RM i FCB mnie dobija), zaś tak mało jest meczów Serie A i Ligue 1 (1 w tygodniu ?? - to chyba żarty) !!! Możnaby też pomyślec nad odbiciem chociaz Pucharów Anglii i Hiszpanii od Sportklubu, tam realizacja pozostawia wiele do zyczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lig, to angielska jest bez wątpienia bardziej emocjonująca ze względu na zaciętość, twardość i płynność wynikającą z dopuszczania przez sędziów twardej, czystej gry kontaktowej. Do tego dochodzi bliskość kibiców, ich doping i docenianie nawet gry obronnej i mamy często walkę o każdy metr boiska, każdą piłkę nawet tę z pozoru straconą. Duże tempo gry i duży pressing. W lidze angielskiej przy takich uwarunkowaniach zespoły jak WBA, czy Wigan mogą skutecznie postawić się MU i innym wielkim nadrabiając braki techniczne wolą walki. W lidze hiszpańskiej nikt nie odmówi geniuszu Barcelonie, czy Realowi, ale słabsze zespoły grając w takim stylu jak to robią słabsi z Anglii kończyli by notorycznie spotkania w 9, bądź 10 zawodników. Nie chodzi mi tutaj o łamanie kości przeciwnikowi, ale piłka w Anglii jest sportem o wiele bardziej kontaktowym niż w Hiszpanii. Przykład: nurkuje Messi, czy CR7 - żółta kartka dla przeciwnika; nurkuje Suarez - żółta kartka dla Suareza i przy następnych stykowych sytuacjach (nawet gdy jest on lekko faulowany) sędzia puszcza grę.

 

Co do problemu olewania kibiców przez Canal+ to najbardziej wkurza mnie to, że byłbym w stanie płacić nawet 200-250 w miesiącu byle mieć zagwarantowaną możliwość obejrzenia każdego ligowego spotkania LFC. Niestety w Polsce przez zwyczaj kupowania wszystkiego na wyłączność nic mi to nie da. To tak jak w komediach o czasach PRLu, gdzie babka w kolejce już ma zamiar odejść od kasy, ale widzi, że następna chce kupić cukier to sama specjalnie wykupuje cały zapas tamtej sprzed nosa. W TV szumne reklamy "MAMY CZOŁOWE LIGI EUROPY" tyle, że jak co do czego to i tak można zobaczyć z tego co by się chciało tylko małą część. W normalnym kraju, jak Anglia można zobaczyć mecze swojej ulubionej drużyny, ponieważ jest legalny dostęp do wszystkich jej spotkań rozgrywanych live.

 

Co byście powiedzieli na sytuację, gdyby multimiliarder pokroju Abramowicza wszedł na Polski rynek medialny, wykupił prawa do ligi angielskiej na wyłączność, po czym raczyłby polskich kibiców jednym meczem na kolejkę: Chelsea vs. jej rywal. Oczywiście przerysowuje teraz, ale jestem zdania, że jeśli ktoś kupuje prawa do wyświetlania czegoś na wyłączność to powinien, albo puszczać wszystko, albo udostępnić (za opłatą) konkurencji dostęp do pozostałych transmisji.

Obecna sytuacja to tak jakby wykupić prawa na wyłączność do Euro 2012 i pokazać 1/3 spotkań.

 

:idea: Mam w sumie prosty sposób na uradowanie wszystkich.

Mecze live zamawiane przez VOD - tak jak to było z walką Kliczki z Adamkiem. Na moim przykładzie: wchodzę w bibliotekę nadchodzących spotkań sportowych. Wykupuje dostęp za np. 20 złotych (cena z kapelusza, może być więcej) i oglądam na kanale VODxx. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:idea: Mam w sumie prosty sposób na uradowanie wszystkich.

Mecze live zamawiane przez VOD - tak jak to było z walką Kliczki z Adamkiem. Na moim przykładzie: wchodzę w bibliotekę nadchodzących spotkań sportowych. Wykupuje dostęp za np. 20 złotych (cena z kapelusza, może być więcej) i oglądam na kanale VODxx. Co Wy na to?

 

Jest jeszcze jeden nieco mniej atrakcyjny, aczkolwiek akceptowalny sposób: pozostałe transmisje online.

Rok temu znalazłem na stronach Sky Sport możliwość wykupienia karnetu na oglądanie wszystkich spotkań swojej ulubionej drużyny online (na pewno był tam Liverpool, a także MU, Chelsea, Arsenal i chyba jeszcze Tottenham i Man City, ale tego już nie jestem pewny). Jakość podobna do transmisji online Canal+.

Nie trzeba było nawet być posiadaczem platformy Sky. Zapytacie: dlaczego nie kupiłeś tylko się żalisz na Canal+? Niestety usługa oferowana przez Sky dostępna jest tylko dla Wyspiarzy.

 

Może Canal+ byłby się w stanie dogadać co do praw i uruchomić podobną usługę Online Premium Sport dla swoich abonentów?

Zyski na pewno wzrosną i wszyscy będą szczęśliwi. Będzie LFC w Canal+ Sport HD, Gol HD oglądam po pańsku w TV. Nie ma trudno,

odpalam kompa, loguję się na swoje konto dostępowe w Canal+ i oglądam w necie (wystarczy jakość, a la YouTube 720p).

Oczywiście dostęp do takiej opcji dodatkowo płatny: każdorazowo lub w formie abonamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Ja Cię kolego nie rozumiem - jak Ci cos nie pasuje, wejdź sobie na neta, odpal streama i już (nikt Cie raczej za to scigac nie bedzie). Nikt specjalnie dla Ciebie nie bedzie transmitowal akurat meczow LFC, w dodatku od jakiegos czasu juz nic nie graja, wiec w lidze juz sie nie licza. Udalo im sie zdobyc Carling Cup, wiec zagraja w LE, ale watpie, by chociaz wyszli z grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również życzę Ci Wesołych Świąt, aczkolwiek jak to mówią syty głodnego nie zrozumie.

Najprawdopodobniej jesteś w jednej z grup:

1. Kibic MU - tylko 2 spotkania nie puszczone na 32 kolejki,

2. Kibic Citizens, Chelsea, Tottenhamu - teraz bardzo często nadają ich mecze, kiedyś zanim wpompowano w te kluby ogromną kasę nie były częściej pokazywane od Villi lub Evertonu.

3. Kibic Barcy lub Realu - i tak wiesz, że C+ puści zawsze mecz, bo większość pozostałych jest na poziomie WBA vs. Wigan.

4. Kibic okazyjny, który czasem - jak żona pozwoli - obejrzy jakiś mecz w telewizji, bądź w ogóle nie lubi piłki nożnej.

 

Pewnie odpowiedź to nr 3, sądząc po zdaniu, że LFC i tak nic nie gra. Ale z jakim napięciem idziesz to oglądać? Teraz mecze LFC są lepsze niż niejeden thriller w C+ Film :wink:

Ja tam nie lubie oglądać piłki z poziomu z przekonaniem: ciekawe ile dziś wygramy 3:0, czy 5:1.

 

Oglądanie przez stream:

1. Jest nielegalne,

2. Ma mizerną jakość - nic nie widać i ciągłe przycięcia.

 

Jestem tylko zdania, że jeśli ktoś ma prawa do transmitowania czegoś na wyłączność to powinien to puszczać. N-ka potrafiła transmitować większość spotkań LM. A opcja online dla abonentów, płynnie w wysokiej jakości też nie jest zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że tak jest, to jedynie wina LFC. Są teraz drużyną środka tabeli, przed nimi jest nawet Everton (na pewno to bardzo boli). Canal+ stawia na transmisje meczów drużyn walczących o mistrzostwo i o LM, a LFC teraz nie gra już o nic, nawet na LE nie ma szans. Ja w lidze angielskiej nie kibicuję nikomu, po prostu jako kibic w każdy weekend obejrzę z jeden mecz, wczoraj oglądałem Chelsea - Wigan i sto razy wolałem obejrzeć ten mecz niż spotkanie LFC - AV, które nie miało żadnej stawki. Także niech LFC zacznie grać lepiej, a wtedy wrócą regularne transmisje z ich meczów w Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój 200 post i małe podsumowanie (stan na dzień dzisiejszy):

- 20 rozpisek wydarzeń sportowych na żywo Canal+ (nieprzerwalnie co tydzień od 4 grudnia 2011 r.)

- 17 rozpisek premier filmowych Canal+ (nieprzerwalnie co tydzień od 18 grudnia 2011 r.)

- 2 rozpiski wydarzeń sportowych na żywo Polsatu

 

Poniedziałek 9 kwietnia

13:30 ŁKS - Widzew C+ Sport

15:45 Lechia - Zagłębie C+ Sport

18:00 Korona - Lech C+ Sport

20:55 Fulham - Chelsea C+ Gol

 

Wtorek 10 kwietnia

17:55 Lietuvos Rytas - Niżny Nowogród C+ Gol

20:40 Chievo - Milan C+ Sport

20:55 Blackburn - Liverpool C+ Gol

20:55 Barcelona - Getafe C+ Weekend

 

Środa 11 kwietnia

17:55 Żalgiris Kowno - Lokomotiv Kubań C+ Sport

17:55 Ol. Marsylia - Montpellier C+ Gol

20:40 Wigan - Man. Utd C+ Sport

20:40 Juventus - Lazio C+ Gol

21:55 Atletico - R. Madryt Canal+

 

Czwartek 12 kwietnia

19:55 Villarreal - Malaga C+ Sport

 

Piątek 13 kwietnia

17:40 GKS - Jagiellonia C+ Sport

20:00 Korona - Zagłębie C+ Sport

01:00 Orlando Magic - Atlanta Hawks C+ Sport

 

Sobota 14 kwietnia

13:10 Podbeskidzie - Śląsk C+ Sport

13:40 Norwich - Man. City C+ Gol

15:30 Wisła - ŁKS C+ Sport

15:55 Liga angielska (Swansea - Blackburn lub WBA - QPR) C+ Gol głosowanie: http://www.canalplus.pl/sport/liga-angielska

17:45 Widzew - Legia Canal+

17:55 Milan - Genoa C+ Sport

19:55 R. Madryt - Gijon C+ Sport

21:55 Levante - Barcelona C+ Gol

03:00 San Antonio Spurs - Phoenix Suns C+ Sport

 

Niedziela 15 kwietnia

11:55 Espanyol - Valencia C+ Sport

14:10 Lech - Lechia C+ Sport

16:40 Ruch - Górnik C+ Sport

16:55 Man. Utd - Aston C+ Gol

16:55 Liga francuska C+ Weekend

20:40 AS Roma - Fiorentina C+ Sport

21:25 Rayo - Atletico C+ Gol

21:30 Los Angeles Lakers - Dallas Mavericks C+ Weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to będę wdzięczny jak kolega mnie oświeci gdzie szukać.

Ja wczoraj przetrząsnąłem wczoraj wszystkie transmisje ze strony meczenazywo

i nie znalazłem, ani jednego dobrego przekazu. Pomijając fakt ciągłej konieczności

tropienia mikroskopijnych X zamykających bannery reklamowe i konieczność

czyszczenia kompa z dodatkowych gratisów.

 

Jak wspomniałem nie żądam oglądania Liverpoolu kosztem kibiców innych klubów,

ale jeśli C+ wykupiło na wyłączność prawa do wyświetlania spotkań LFC live w lidze angielskiej

to powinno udostępnić jakikolwiek legalny kanał dostępu (TV, net), aby kibic był w stanie

to obejrzeć. Sytuacja dzisiaj jest taka, że w zasadzie co najmniej połowa spotkań Liverpoolu

ma status :censored: w Polsce, dzięki cudownemu prawu wyłączności.

 

Rozumiem, że Ciebie mecze Liverpoolu nie ruszają, ale pomyśl o innych

(w Polsce ten klub z całą pewnością jest dalej w Top10 w klasyfikacji największej grupy kibiców

- po prostu z rozmowami z kolegami wiem, że wielu się już z tym faktem pogodziło i C+ olało).

Nie oczekuję też rozwiązania tego problemu tylko pod kątem LFC, ale innych klubów europejskich.

To, że tak jest, to jedynie wina LFC. Są teraz drużyną środka tabeli, przed nimi jest nawet Everton (na pewno to bardzo boli). Canal+ stawia na transmisje meczów drużyn walczących o mistrzostwo i o LM, a LFC teraz nie gra już o nic, nawet na LE nie ma szans. Ja w lidze angielskiej nie kibicuję nikomu, po prostu jako kibic w każdy weekend obejrzę z jeden mecz, wczoraj oglądałem Chelsea - Wigan i sto razy wolałem obejrzeć ten mecz niż spotkanie LFC - AV, które nie miało żadnej stawki. Także niech LFC zacznie grać lepiej, a wtedy wrócą regularne transmisje z ich meczów w Canal+.

1.) Liverpool już ma zapewniony start w LE. 8)

Nie do końca jest tak. Wystarczyłoby, żeby Liverpool kupił Lewego i Kubę z Borussi i zapewnił im regularne występy w podstawowej jedenastce, a gwarantuję Ci, że oglądalibyśmy w C+ 90% spotkań LFC, nawet gdyby klub bronił się przed spadkiem.

 

2.) Ankieta jaki mecz wyświetlić prowadzona na stronach Canal+ to totalna porażka, chociaż starają się coś poprawić. Przy pierwszym głosowaniu mecz LFC, czy Arsenalu ludzie z obu stron głosowali dziesiątki razy (wystarczyło przejrzeć fora lub komentarze na stronach klubowych lub innych, jak angielskapilka). Niektórzy proponowali instalację na kompie automatów głosujących, które nabijają głosy tysiącami.

Przy drugim głosowaniu, LFC konkurowało z Chelsea, a Arsenal z MU i City. Sam byłem świadkiem jak jakiś koleś z Arsenalu zaproponował współpracę przy głosowaniu kibicom LFC, żeby wygrać z Chelsea i MU. Teraz wiecie dlaczego City dostało 6% głosów. Na stronach też były napinki :chair: ze strony MU, żeby zblokować tym z LFC mecz.

Puenta: Żeby taka ankieta miała sens powinna być dostępna z poziomu ICA dla abonentów Canal+ i umożliwiać oddanie jednego głosu.

 

3.) Przepraszam moderatora za 2 wpisy po sobie. Mój błąd i nie znalazłem opcji połączenia postów. To się nie powtórzy :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to będę wdzięczny jak kolega mnie oświeci gdzie szukać.

Ja wczoraj przetrząsnąłem wczoraj wszystkie transmisje ze strony meczenazywo

i nie znalazłem, ani jednego dobrego przekazu. Pomijając fakt ciągłej konieczności

tropienia mikroskopijnych X zamykających bannery reklamowe i konieczność

czyszczenia kompa z dodatkowych gratisów.

Ogólnie nie polecam stron ze streamingiem bo tam faktycznie często syf można złapać. Natomiast na Sopcast są kanały ze streamem ze SkySportsHD. Często jest kanał, na którym jakość jest tak dobra że nawet jak jest pokazywany mecz z kamery prowadzącej to spokojnie można odczytać nazwiska piłkarzy na koszulkach, co nawet na Sportklubie czasem jest mission impossible :). Niestety bywa i tak że w danej kolejce wszystkie "dobre" kanały są offline. Cóż, normalne ryzyko przy tego typu oglądaniu spotkań ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tedek mnie uprzedził. Ja podam polski przykład,żeby daleko nie szukać. Eurosport2 pokazuje bundesligę. Jest to zazwyczaj 4-5 meczów na kolejkę. Jednak wszystkie mecze są dostępne Legalnie na stronie eurosportplayer.pl ,abonament miesięczny 9,90zł,czyli za rok ok.120zł. Canal+ też mógłby o tym pomyśleć,bo z tego co czytam na stronie Eurosport.pl nie brakuje osób,które z tej opcji korzystają mimo,że w necie można znaleźć streamy. Zresztą dzięki tej aplikacji można oglądać takze wiele innych rzeczy,które nie mieszczą się na antenach głównych.Tylko podejrzewam,że takie usługi też wiążą się z pewnymi kosztami.

Naprawdę kpiną jest pokazywanie 1 meczu Lique1 czy 2 Serie A.Premier League i tak jest obszernie pokazywana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodzi. Sky umożliwia oglądanie live przez sieć i na pewno do tego nie dokłada, a wręcz przeciwnie.

Za 9,90 w przypadku C+ to raczej odpada. Podejrzewam, że tyle to może jednorazowo za mecz.

Wiem, że liga angielska jest więcej pokazywana od francuskiej, ale jak pisałem nie oczekuję, że LFC ma być pokazywane kosztem innych.

Proszę tylko, żeby Canal+ przy tak bogatej ofercie na wyłączność poszerzył dostęp do spotkań (różnymi kanałami - tv, net, etc.... byle nie radio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żabojady niech się nie przeliczą,już ipla obniżyła znacząco ceny ,bo okazało się,że przychody ipli to tylko 10% płatność od ludzi. Ja na pewno nie dałbym 10 zł za jeden mecz.. Sorry,ale tak zasobnego portfela nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 zł za 4 mecze w miesiącu :o Prosze cię, może i ty byś to wykupił ale wątpie aby Canał+ miał z tego duże korzyści.

Co do pokazywania meczy to ja osobiście jestem zadowolony. Żadko zdarza się, że nie mogę oglądnąć tego meczu, który chcę na canal+, w dodatku nigdzie w innej polskiej stacji nie ma tak dobrych komentatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie wnioskow Pana Tedka, to kazdy moze chciec ogladac druzyne, ktorej zawodnikow lubi, lub po prostu byl w danym miescie i mu sie spodobalo. Jezeli o to chodzi, to ja lubie AC Ajaccio, bo bylem w tym miescie (ogolnie w południowej czesci Korsyki) i na tej podstawie chcialbym ogladac ich kazdy mecz w Polskiej TV - przeciez to istna glupota !!

Trzeba zrozumiec, ze C+ transmituje tylko to, co ludzie beda ogladac i czym mozna przyciagnac klientów - wykupuja cale prawa, zeby nikt inny nie mogl im podskoczyc - proste.

Trzeba sie z tym pogodzic, Ja sie ciesze, ze jest cos takiego jak magazyn Sport+ - tam sa skroty WSZYSTKICH meczow 4 zagranicznych lig, ktore zostaly rozegrane w weekend (natomiast skroty meczow poniedzialkowych sa pokazywane w Sport+ Extra). Dzieki temu, nie musze np. szukac po francuskich stronach, magazynow do sciagniecia (troche to bylo meczace, jezyka tez perfekcyjnie nie znam, wiec nie wszystko rozumialem [wywiady lub jakies anegdoty]).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...