Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za podpowiedzi. Przechodziłem z c+ do nc+ "przez telefon". I wydaję mi się, że konsultantka mówiła "multiroom ma Pan w pakiecie i w każdej chwili może Pan sobie pobrać kartę". Chyba jednak tak dla formalności - powalczę i każę im odszukać moją rozmowę z kwietnia. No i muszę odkopać umowę z kwietnia, którą przysłali we wrześniu. Już raz walczyłem z nimi w sprawie nc+GO. No i usłyszałem, że się nie da, a konsultantka która podpisywała ze mną umowę była świeża i niedoświadczona. No i otrzymałem w ramach rekompensaty 2 miesiące cały pakiet All gratis.

 

pozdrawiam

jacek253

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wzialem mr z nc+ kupilem dwa adapterki. Wlaczylem tryb jako klient podlaczylem pod dekodery i odrazu zachulalo. Wiec albo mam szczescie albo wy troche wyolbrzymiacie problematyczny ten mr. Gdyby tylko nie zakup mr to ogolnie calkiem spoko ten mr. W cyfrze bylo lepiek bo mniej problemow z uzywaniem. Ale tu jest calkiem ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie tez wydaje ze klientów chcących podpisać nową umowę z ''nc+'' na MR ( przynajmniej w byłych APS-ach Cyfry+ HD ) jest fakt inwestowania dodatkowych pieniędzy na coś co będzie jedynie do wykorzystania u jednego dostawcy usługi ( czytaj w ''nc+'' ) a to dużej ilości klientów się nie podoba bo to tak jak by wiązać sie z nimi na całe życie bo masz ich instalacje MR i niestety taka inwestycja jest nie do zaakceptowania.Owszem ''nc+'' dobrze pomyślało ze jak ''łoś'' weżmie od nas MR i zainwestuje moim zdaniem nie zbyt małe pieniądze to (routery,wi-fi adaptery czy inne cuda do tego wykorzystywane) to mamy go na długo dużej bo szkoda mu będzie póżniej rezygnować z ich usługi bo poniósł koszty z tym zwiazane.

 

Niestety ale Polacy nie lubia juz niewolnictwa ;-) I zanim coś wezmą przekalkulują i przemyślą to dwa razy. Może by zrobili jak CP ze karta w deku głównym co 5-7 dni musi sie meldować i tyle a nie kabel który raz działa raz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77 owszem z tym sie zgodzę ale nie każdy Kowalski kombinuje i nie każdy Kowalski lubi wywalać pieniądze w coś co za rok może mu być zbędne bo będzie chciał ofertę CP ;-) Wierzcie mi ze w byłych APS-ach Cyfry+ HD sprzedanie nowego MR graniczy z cudem jak klient słysz ze to musi mieć tamto musi mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak normalne wszystkie zestawy nie sa jeszcze z logo ''nc+'' gdyż ''n'' za cudownie sie nie sprzedawała i maja jeszcze tego szrotu na magazynie trochę ;-)

 

Brałem nc+ z multiroomem na 3 dodatkowe telewizory na początku grudnia. Dostałem dekoder główny i wszystkie mydelniczki, piloty, karty kodowe z logo nc+. Dekodery do multiroomu to 2851S z nowymi małymi pilotami. Prawdopodobnie w APS-ach mają jeszcze dekodery po n. Z głównego wydaja nowe dekodery z logo nc+.

A co do połączenia dekoderów, to u mnie 2 są podłączone do routera skrętką a 2 za pomocą TP-Link TL-WR702N. Kupiłem je za niecałe 70 zł za sztukę. Czytałem wcześniej fora i myślałem, że będą jakieś problemy z konfiguracją, połączeniem itp. A tu wystarczyło ustawić TP-Linki jako Client i dekodery same się skonfigurowały i działają już miesiąc bez jęknięcia.

A co do dodatkowych kosztów to takie routerki TP-Linka przydadzą mi się nawet jak zrezygnuje z nc+. Trochę marudzicie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam. Dzięki temu taki jak ja ma robotę - szczegolnie jak klient nie ma zamiaru podłączac tego "cudownego MR" kablami lan przez router albo bezposrednio spinając kablem lan. Mało kto się decyduje na wiercenie w scianach jak ma mieszkanie - dom po remoncie a kabli lan nie ma w scianach.

Dobre AP client załatwiają sprawę. Czysta szybka robota i od 50 zł do 100 zł wpada w kieszen.

Wiem zaraz będzie komentarz że US może się przyczepic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kibo oj oj nie ładnie bo mam umowę po byłej ''n'' obecnie ''nc+'' do maja ( która pa pa) oraz byłej Cyfry+ HD obecnie ''nc+'' i wierz mi ze walki jakie miałem z MR STANDARD z byłej ''n'' skłoniły mnie do oddania dekodera dodatkowego przed zakończeniem umowy głównej i wiem ze ten MR jest dla jednych do zaakceptowania dla drugich nie ;-)

 

Mnie pasowało by jak już pisałem rozwiązanie zastosowane w CP.Wtedy nie wyrzucam pieniędzy poniekąd w błoto i do tego nie mam czy to routera czy kabli w mieszkaniu dodatkowych

 

@tweed77 jeśli to nie tajemnica handlowa to podziel sie statystykami :D Ja mogę się mylić ale wydaje mi się ze zbyt dużo klientów wychodzi z APS-u bez umowy bo nie interesuje go zakupu dodatkowych prądożernych urządzeń a do tego Twoja prac nie jest za free w cenie zakupu usługi MR w pay-tv

 

Nikt mi nie wmówi ze to tez przyczynia się do słabej sprzedaży :D (średnio trzeba 200/250 zł wydać z aktywacja dekoderów i zakupem dodatkowych urządzeń bezprzewodowych plus robocizna kumatego instalatora )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andy71 musisz zrozumieć ;-) to byli klienci Cyfry-dzień bez narzekania na ITI to dzień stracony :mrgreen:

Też byłem klientem Cyfry ;) z multiroomem i z dwoma kartami. Ale jakość dekoderów nc+, jakość obrazu z ich dekoderów przebija Cyfrę. Mam porównanie z C+(Sagemcom), Polsatu Cyfrowego (Sagem, HD6000) tu było jeszcze słabiej niż w C+.

Czuję się jak bym się przesiadł z auta z lat 90-tych do najnowszego Audi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 - 4 zestawy NC+ z MR - czasami mi się trafi TV Orange z AP clientem raz dwa w miesiącu.

Konkurencja u mnie w miescie silna ;) z montażem anteny sat + 50 - 100 zł.

Czyli za całosc robocizna to od 100 zł do 200 zł - zależy gdzie czaszę trzeba zamontowac plus koszty zakupu czaszy i AP clientow ktore pokrywa klient

Miasto ok. 40 tys. mieszkancow. Nie pracuję w żadnym punkcie z tv sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andy71 zo obrazem to przesadziłeś ze na spambox-ach jest cudowny ;-) Co do interfejsu i owszem spambox+ jest lepszym dekiem ale jedno musisz mieć na uwadze spambox+ cały czas ciągnie dużo prądu non-stop na tym samym poziomie a dekodery z byłej Cyfry+ HD dla tego tak długo i mozolnie sie włączają czyli boot-uja bo wstają z trybu oszczędnego energii.Sam nie długo sie przekonasz po większym rachunku za energie bo sam wiem ze jak miałem w domu CLRA to 10/15 zł rachunek był wyższy na miesiąc za energię takżę na rok musisz sobie jeden miesiąc energii dopisać czyli od ''nc+'' dostajesz jeden rachunek do uregulowania więcej w skali roku za energię

 

@tweed77 a wcześniej jak był MR Cameleon (Cyfra+ HD) to ile miałeś zleceń tak średnio bo podejrzewam ze samych instalacji miałeś więcej niz teraz tego po ''n''-kowego mr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafal111, co jak co,ale tv to wolałbym sobie sam kupić. @Andy71. Jak miałbyś własny sprzęt,to wtedy mógłbyś porównywać. I na pewno nie jeździsz najnowszym audi,wiec Twoje porównanie do aut ma się nijak. @tweed77,to już widadomo dzięki komu ceny montażu tak poleciały na łeb ;). Mam nadzieję,że cena nie wpływa na jakość usługi i nie zobaczymy Cię w programie "Usterka" ;) . Żartuję oczywiście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...