Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mając Platinum z HBO plus jeden dodatkowy dekoder multiroom usłyszałem od 3 konsultantów na infolinii że nie mogę dobrać drugiego dodatkowego dekodera. Zawitałem więc do punktu sprzedaży a tam od ręki dostałem kolejny dekoder, podpiąłem i wszystko działa jak należy. Z tego co piszesz wnioskuje że do tej pory nie miałeś ani jednego dodatkowego dekodera więc sytuacja jest troszkę inna niż moja gdyż ja jeden dodatkowy dekoder miałem od momentu migracji. Myślę jednak że powinieneś poszukać innego punktu, tam sprawa może okazać się prostsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od ręki dostałem kolejny dekoder, podpiąłem i wszystko działa jak należy.

Jak szybko aktywował się dekoder?

Po wymianie uszkodzonego dekodera na nowy czekam na aktywację dekodera od środy.

Multiroom standard mam od kilku lat.

 

Jak wymieniałem dekoder w kwietniu to zaskoczył mi od razu po podłączeniu. Upłynęło ok 3h od wymiany.

W tym tygodniu ponownie wymieniałem dekoder i mi od razu nie załapał. W menu Mediaboxa były już numery nowego dekodera, ale żeby multiroom zaczął działać, to musiałem Mediaboxa zrestartować i poszło.

Kwietniową wymianę robiłem jeszcze w n i miałem turboboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem multiroom standard przez kilka lat. Działał bardzo dobrze.

 

Na początku maja uszkodził się N-box HDTV (biały). Wymieniłem go na nowy i od środy nie może się aktywować. Trzy telefony do działu multiroom, różne sprawdzenia podjęte wraz z konsultantami i dalej nie mam multiroomu.

 

Do dekodera N-box recorder (czarnego) jest przypisany biały dekoder.

Biały dekoder pokazuje grupę "0" a powinna być grupa "102".

 

Przypuszczam, że NC+ nie wysyła sygnału aktywacji do białego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokupiłem sobie multiroom standard w APSie. Dostałem ADB 2049 (czyli mydelniczkę). W APSie powiedziano mi że to jaki dostanę dekoder to jest czysta loteria - przy takich samych umowach klientów raz im wyskakuje że mogą dać 5800 raz że mydelniczkę - mi się udało :). Żeby było śmieszniej na umowie którą podpisałem wyszło że mam multiroom gratis :) - zobaczę jak przyjdzie do płacenia rachunków:). Aktywacja przebiegła bez problemów, jak dojechałem do domu mój turbo miał już informację o multiroomie, po podłączeniu mydelniczki - najpierw ściągnęło mi soft, później zaczęło się parowanie dekoderów - i tu uwaga dla szczęśliwców którzy dostaną ten nowszy sprzęt - NIE WŁĄCZAĆ funkcji MULTIROOM na nich. Tego nie ma w żadnej instrukcji - doczytałem to z forum nc+. Po prostu te dekodery były przewidziane tylko do multiroom premium i funkcja multiroom dotyczy właśnie standardu premium, zaś standard "chwyta w locie". W każdym razie po godzinie wszystko już hulało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy jest możliwość uruchomienia usługi multiroom w pakiecie U+ z paczką canal? Konsultanci twierdzą że tylko od pakietu gold wzwyż, co chyba nie jest prawdą. Proszę o info, chcę wiedzieć bo mają dzwonić.

Jak najbardziej możliwe,ja mam coś takiego (Universe, 6xC+ gratis na cały okres, HBO miesięcy gratis, + MR Standard) tyle, że miałem to wszystko od razu, nie dobierałem MR po migracji tylko przy niej

Jak spojrzysz na stronę nc+ dasz na universe, naciśniesz zamów online to MR pojawi się jako możliwa opcja dodatkowa więc ktoś Cię robi w bambuko

 

Czy biorąc multiroom od NC+ jest taka możliwość ze drugi dekoder podlaczony jest tylko i wylacznie przez kabel sieciowy (skrętkę) i po nim idzie sygnał telewizyjny?

 

jak już napisałe kolega tak przy MR premium, jednak mało kto poleca tą opcję bez kabla antenowego do dodatkowego dekodera. Podobno się ścina ale może, niech wypowiedzą się Ci którzy tak mają podłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosiłbym jeszcze raz konkretnie jakiego typu mam sprzętu kupic, ew. jakis tanszy zamiennik, moze byc cos najtanszego aby smigało..

 

Mam Neostradę, a więc ADSL , mediabox w salonie mam podlaczony do dekodera, podlącznie kablem do białego dekodera odpada i teraz co musze dokupić, zeby działalo to bezprzewodowo, no i czy to ze mam neostrade, a nie jakis DSL ma znacznie ..

 

EDIT: ten bedzie dobry TP-LINK TL-WR702N ? czy do neostrady sie nie nada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam multiroom premium i działa mi na:

czarny kablem podpięty do: TP-LINK TD-W8968 router ADSL z USB 300Mbps (mam orange freedom czyli to samo co neostrada)

a biały po WIFI przez: TP-LINK TL-WA801ND punkt dostępowy 300Mbps,

żadnych zacięć na białym, nawet przy oglądaniu HD z dysku czarnego

 

ten TP-LINK TL-WR702N tez powinien starczyć, nie wem jaki masz router ADSL musi miec wifi standard n minimum te 150Mbps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku, jak założyłem multiroom premium, miałem router adsl od orange: ZTE ZXV10 W300 i wtedy cięło nawet nagrania SD, w statystykach multiroomu transfer wahał się od 1,5Mb/s do 17Mb/s i czerwony ekran, po zmianie routera na ten TP-LINKA ekran statystyk niebieski i cały czas 40Mb/s :) i jak na razie wszystko hula super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam multiroom premium i działa mi na:

czarny kablem podpięty do: TP-LINK TD-W8968 router ADSL z USB 300Mbps (mam orange freedom czyli to samo co neostrada)

a biały po WIFI przez: TP-LINK TL-WA801ND punkt dostępowy 300Mbps,

żadnych zacięć na białym, nawet przy oglądaniu HD z dysku czarnego

 

ten TP-LINK TL-WR702N tez powinien starczyć, nie wem jaki masz router ADSL musi miec wifi standard n minimum te 150Mbps

 

mam to Tp-Link TD-W8901G a wiec nie ma tego co piszesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten też powinien Ci wystarczyć (choć tylko ma max 802.11g - 54Mbps), dokup sobie accesspointa (TL-WA701ND ew lepiej dopłacić i kupić TL-WA801ND), i po konfiguracji zobaczysz jak to hula, może być problem z nagraniami HD - mogą ciąć, najwyżej jak będzie to uciążliwe możesz w przyszłości sobie zmienić ten router adsl na szybszy

 

i pamiętaj , że przy konfiguracji ap i router muszą być w tej samej podsieci:

np

router 192.168.1.xxx

ap 192.168.1.xxx

inaczej dekodery się nie zobaczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...