Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem specjalistą. F-ki zdjąłem, obciąłem kable. Założyłem od nowa i wszystko chodzi od ponad 2 lat. Przedtem niby działało ale siła sygnału co jakiś czas spadała do zera. Z cyfry miałem philipsa pvr i działało bez problemu. Taką radę znalazłem wtedy na forum Nki. Tylko tyle mogę powiedzieć z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dekodery ITI5800S mają jakiś defekt w oprogramowaniu......piszą o tym na innych forach i ludzie oddają do serwisu.

Po prostu gubią sygnał z anteny......po pomiarach u mnie na TurboBox (czarny dekoder) jest

100 siła sygnału

89-92 jakość sygnału

 

Jak podpinałem pod to samo ITI5800S (biały dekoder) było

72 siła sygnału

55 jakość sygnału !! i krzaczki, zacięcia zanik obrazu.

 

Po wymianie bialego na nowy jest

100 siła sygnału

70-72 jakość sygnału

 

W serwisie powiedzieli że to wada tych dekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , mam taki problem mianowicie mam multiroom standard hd , połączone jest kablem ethernet .. problemem jest to że dekoder czarny widzi dekoder biały numer karty się zgadza .. konfigurowałem też na wszystkie sposoby ( ręcznie) ale to nic nie daje teraz mi dekoder działa nawet bez kabla ( jak wyciągnę kabel to dekoder działa, ale przez określony czas i wyskakuje błąd ostawień i przywróć ustawienia domyślne) .. nie mam pojęcia co może być zle ? problemy z kablem ? czy może dekoderem ? proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.to zależy po której stronie chcesz wieszać.jak od południa to nie musi być długi.

http://www.hollex.pl/stojaki-i-uchwyty/ ... s-sat-35cm przykład

2.http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne ... -alu-biala przykład

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/qu ... ad-gm-204s przykład

3.końcówki do kabla ethernet

4.przewód ethernet

 

a jeśli użyje ten konwerter z linku na antenie 60cm to czy dekodery będą działać bez problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie i przepraszam, jeżeli juz była odpowiedź.

Mam MR z Cyfry (dwie niezależne karty), czy po przedłużeniu umowy (czyli do nc+), zostane przy nich, jeżeli tak, to jak długo?

spokojnie możesz migrować z kartami jak i z własnym sprzętem.jak długo? na tyle ile podpiszesz umowę.przez ten czas nic nie powinno ulec zmianie.

a jeśli użyje ten konwerter z linku na antenie 60cm to czy dekodery będą działać bez problemu ?
będzie działać. lecz osobiście polecam czasze min 80cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie jaki to ma być kabel do mulitroom prosty czy krosowy i w czym się różni taki kabel ?

 

Prosty jeśli łączysz dekodery za pośrednictwem routera, kros jeśli łączysz bezpośrednio. Różnią się kolejnością żył w kablu. Poszukaj na wikipedii to znajdziesz kolejność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz: Mam podobną sytuację. Dekoder mam niby otrzymać jutro, ale dzisiaj na infolinii dostałem informację że "dekoder nie został jeszcze wysłany". Nawet jeśli wyślą to i tak trzeba dzwonić na infolinię z prośbą o numer przesyłki bo automatyczne wysłanie informacji na maila o nadaniu przesyłki z jej numerem jest dla nich za trudne. Już od 4 lat jest ten problem w N i nikt z szacownych państwa "managerów" nie potrafi zając się tą sprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...