Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba rozróżnić najpierw tematy, bo mamy tak naprawdę trzy rodzaje multiroomu. Jeden multiroom jest po cyfrowy w którym to mieliśmy dwie niezależne karty i można bo z nich korzystać w dwóch odzielnych mieszkaniach. Klienci którzy mieli multiroom w cyfrze + mogą nadal z niego korzystać po przedłużeniu umowy ale tylko na kartach c+ i na sprzęcie z cyfry+.

 

Drugi multiroom jest po platformie n, który został przeniesiony dla wszystkich nowych klientów. Czyli że jeżeli podpiszemy umowę teraz to mamy możliwość wzięcia tylko multiroomu który jest ograniczony do jednego domu i są jego dwa rodzaje: Multiroom Standard oraz Multiroom Premium. Różnią się tym, że przy MS mamy możliwość podłączenia do 6 TV tylko że każdy z tych dekoderów musi być podłączony do sieci inaczej mówiąc te dekodery muszą się widzieć, żeby mogły być przesyłane uprawnienia z głownego dekodera do pozostałych. Można to zrobić w sposóp przewodowy wykorzystując router i wpiąc je w sieć bądź bezprzewodową za pomocą acces point.

 

Multiroom premium różni się tym, że możemy podłączyć tylko dwa dekodery z kartami oczywiście które są z nimi sparowane. Plus jest taki że w multiroom premium wystarczy tylko sygnał satelitarny przy jednym dekoderze oczywiście najlepiej żeby były podłączone do niego dwa kable a drugi dekoder podłączamy tylko kablem sieciowym do pierwzego głównego

 

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Multiroom premium różni się tym, że możemy podłączyć tylko dwa dekodery z kartami oczywiście które są z nimi sparowane. Plus jest taki że w multiroom premium wystarczy tylko sygnał satelitarny przy jednym dekoderze oczywiście najlepiej żeby były podłączone do niego dwa kable a drugi dekoder podłączamy tylko kablem sieciowym do pierwzego głównego

 

A przez nieudolność programistów ADB jest przesyłany cały TS transpondera a nie tylko dane oglądanego kanału. Skutek taki że typowe WiFi 150Mbit/s nie daje sobie rady z tp 11411.

Tanie huby - switche (na wyrost tak nazywane) fast-ethernet też nie wyrabiają się z 70% porzepustowości danych względem teoretycznego pasma.

 

No ale to nowa generacja :mrgreen: Napisanie demiltpleksera dla jednego tunera i przesłanie od tunera slave pakietu z info o SID przerasta możliwości "tfurcuf" z ADB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na początek chciałbym zaznaczyć ze jestem kompletnie zielony w kwestii multiroomu. obecnie mam w domu turbo dekoder z nagrywarka i chciałbym do tego dołożyć multiroom ale zależy mi na tym żeby na obu dekoderach móc nagrywać przewijać i pauzować tu http://ncplus.pl/oferta/multiroom wynika z tego ze będzie to możliwe tylko na dekoderze głównym chyba ze się mylę czy możne mi ktoś wytłumaczyć czy tak będzie i czy jest jakaś inna możliwość żeby działało to na dwóch dekoderach niezależnie

 

Jeżeli masz dwa dekodery np. Ariva Fergusona nie potrzebny ci żaden splitter. Łączysz dwa dekodery jeden jest master drugi slave i multiroom śmiga. Ja już tak jadę prawie 3 lata.

Pozdrawiam

czy mogę np.tak zrobić jak kolega tu napisał dokupując taki dekoder gdzieś na aukcji i mieć niezależne 2 dekodery ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam philipsa pvr hd i w każdej chwili mogę dobrać sagema do multiroomu (były abonent cyfry, więc żadnego parowania). pytanie - czy mogę dobrać dwa dekodery i w ramach multiroomu oglądać telewizję na trzech dekoderach? oczywiście bez łączenia ich w sieci LAN lub przez wi-fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będąc w starej cyfrze to tylko dwie karty nieparowane i dwa dekodery dostajesz oficjalnie. Więcej nie dostaniesz.

 

Jedyna możliwosc to kupno splitera np. Clone. Nie pqmiętam czy pnilips pvr hd działa z kartą splitera. Na pewno Sagemcom dsi 83/87 nie działa ze spliterem.

Jesli philips pvr hd działa to możesz kupic spliter, następny dekoder własny np. Ariva i zrobic multiroom. Spliter działa przewodowo lub bez przewodowa.

Istnieje jeszcze inna oocja. Zostamesz tylko z philipsem, dobierasz samą kartę bez dekodera. Kupujesz dwie arivy np.152e - łączysz kablem lan ( lub wifi - dodatkowo musisz kupic dwa wifi na usb ) te dedkoery i masz multiroom z jednej karty na dwoch arivach.

Innej opcji nie ma cyfra nie da ci 3 kart i trzech dekoderow w dzierżawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Tak moga zrobic posiadacze kart cameleon,byli abonenci cyfry. Ty zas mozesz isc do aps i dobrac mr standard. Dostaniesz tkz mydelniczke na ktorej tez mozesz nagrywac podpinajac swoj dysk

 

Dekodery wydawane do opcji Multiroom Standar HD, mają NIEAKTYWNE złącze USB. Taką odpowiedź dostałem od BOK'u:

 

"Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że dekoder BOX+ wydawany do usługi Multiroom nie posiada aktywnego portu USB."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o taki, najbardziej powszechny układ.

- dekoder mediabox (dekoder główny)

- dekoder box+ "mydelnicznka"

- usługa multiroom standard

- dekodery wpięte w router

 

I taką właśnie dostałem odpowiedź. To jest jakieś dziwne, bo też się zastanawiam na opcją dobrania multiroom'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Ja mam box+ w mr standard i mam normalnie podpiety dysk pod usb.

Może temu konsulowi chodziło ultrabox+ czyli starego pace'a.

Niekompetencja konsultantów aż czasami razi w oczy.

Ale może starsze dekodery miały ten port aktywny, a obecnie wydawane nie mają.

Takie cuda są normalne w C+/nc+.

Mam np. Pace PVR HD w dzierżawie bez tunera dvb-t ( taki fajny egzemplarz pozbawiony głowicy dvb-t, gdzie większość tych dekoderów jednak ma dvb-t), a w menu jest opcja przeszukiwania kanałów dvb-t :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...