Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TheMikeL

Mam takie pytania odnośnie do opcji multiroom premium:

 

a) czy mogę jednocześnie oglądać na dodatkowym telewizorze wcześniej nagrany na dysku dekodera głównego program, nagrywać inny program na dekoderze głównym oraz oglądać na żywo na głównym telewizorze jeszcze coś innego?

 

B) czy można naraz oglądać na dwóch telewizorach dwa różne nagrane programy?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należę do coraz węższego grona niezmigrowanych abonentów Cyfry+. Poszukując informacji na temat ofert migracyjnych zainteresowałem się możliwością dobrania multiroomu na kartach Cameleon i ewentualnego wynegocjowania tego przy migracji za 0 zl. W rozmowie z pracownikiem centrum nc+ usłyszałem że jest możliwość dobrania drugiej karty Cameleona za 20 zł/m-cznie plus opłata za drugi dekoder 20 zł. W sumie daje to na razie 40 zł, z możliwością zmniejszenia kwoty po migracji.

W związku z tym mam pytania:

1. Czy, jeśli przejdę do NC+ na dwóch Cameleonach, będę mógł dociągnąć do końca tej zmigrowanej umowy na posiadanych kartach i multiroomie na zasadach Cyfry+? Czy jest realne zagrożenie obowiązkowej wymiany kart?

2. Jaki dekoder wziąć? – tj. wg informacji Centrum NC+ przysługuje mi jedynie Sagem na wynajem 20 zł mcznie, czy brać tego Sagema, czy może zdecydować się na zakup jakiegoś dekodera uniwersalnego? Jaki zatem polecacie dekoder, stosunkowo tani i spełniający warunki bycia dekoderem NC+ dla tej usługi multiroom (i w przyszłości ew. dla SmartHD+, gdyby coś nie tak poszło z migracją do NC+ za te kilka miesięcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytania odnośnie do opcji multiroom premium:

 

a) czy mogę jednocześnie oglądać na dodatkowym telewizorze wcześniej nagrany na dysku dekodera głównego program, nagrywać inny program na dekoderze głównym oraz oglądać na żywo na głównym telewizorze jeszcze coś innego?

 

B) czy można naraz oglądać na dwóch telewizorach dwa różne nagrane programy?

 

Z góry dzięki.

 

1) tak można , vod i z listy nagrań też można na dwóch korzystać

2) tak można

 

P.S. - mam podpiętą antenę do drugiego dekodera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheMikeL

@waldek1979 Bardzo dziękuję za rozwianie wątpliwości! :)

 

No to multiroom premium wygląda obiecująco. Przy kolejnym przedłużeniu może sobie w takim razie zmienię z multiroom standard. Podłączenie dekoderów bezpośrednio kablem ethernet, więc chyba nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robsson

1. nikt cię nie zmusi do wymiany kart. Możesz nawet na swoim sprzęcie migrować.

2.Kup sobie lepiej jakiś dekoder na wolnym rynku . Polecam amiko

@robsson, gwarancji nie ma ale jeśli przedłużają umowy na dwa lata to miejmy nadzieję że camele jeszcze przez ten czas będą działać :D

Co do dekodera to proponuję Arive 102E

Dzięki za odpowiedz. Tez na to licze ze jakichś cyrków ze zmiana kart robić nie będą. Bo rozumiem, ze na dobieranych obecnie Cameleonach dekodery nie muszą się widzieć w dalszym ciągu, tak?

 

co do dekodera, nie chciałbym za dużo wydawac na niego wiec raczej sklanialbym się ku Arivie. Domniemam ze obsluzy ona zarówno kartę Cameleon do multiroomu jak również ew. kartę SmartHD+. Czy może się myle? Są jeszcze jakieś rozsądne cenowo i jakosciowo alternatywy np technisatu czy opticum, cz tez nie ma co sobie nimi głowy zawracać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak kolego @robsson

Kupisz sobie ARIVE równa sie nie licencjonowany przez nc+ dekoder czyli np. zmiana systemu kodowania oznacza odłożenie go ''na półkę'' i jedynie nie licencjonowane oprogramowanie do [beep]

 

Kupisz sobie TechniSat DIGYBOOX C+ równa sie to licencjonowany przez nc+ odbiornik czyli suuport i ten dekoder czy bedzie CONAX czy NMA odbiera ci karty z nc+ a do tego masz czytnik CI+ do modulow cam CI+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak kolego @robsson

Kupisz sobie ARIVE równa sie nie licencjonowany przez nc+ dekoder czyli np. zmiana systemu kodowania oznacza odłożenie go ''na półkę'' i jedynie nie licencjonowane oprogramowanie do [beep]

 

Kupisz sobie TechniSat DIGYBOOX C+ równa sie to licencjonowany przez nc+ odbiornik czyli suuport i ten dekoder czy bedzie CONAX czy NMA odbiera ci karty z nc+ a do tego masz czytnik CI+ do modulow cam CI+

Tia...

Myślisz, że zawsze coś ala licencjonowanego to działa bez błędów?

No to ja Cię wyprowadzę z błędu - mam zakupiony na własność licencjonowany przez Cyfrę moduł dostępu, który po wieki wieków miał działać z kartą Cyfry+.

I co - ano okazało się po zakupie, że niektóre kanały NIEDZIAŁAJĄ na tym module bezpośrednio zakupionym od Cyfry+ z ich oprogramowaniem itd. itp.

 

@robsson

Kanały w conax na tym technisacie mają szansę działać tylko poprzez wzięty od operatora moduł dostępu razem z kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...