Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@bogdan425 dziękuje ze wyrozumiałość i to ze podzielasz poniekąd moje zdanie.Niestety MR jest integralna częścią umowy zarówno ten Cameleonowy po Cyfrze+ HD jak i ten cudo-techniki dla ''bulionerów'' z byłej ''n'' a który promowany jest w ''nc+''.

 

Zapytam wiec wprost zna ktoś kogoś co ma ten ''crazy'' MR z ''n'' obecnie z ''nc+'' co ma 6 box-ów w sieci lub podłączał to ktos komus lub konfigurował,bo ja nie znam nikogo i maks ludzie maja dwa TV w domu i owszem MR PREMIUM w ''n'' obecnie w ''nc+'' jest dobrym rozwiązaniem ale ten MR STANDARD do 6 box-ów to porażka

 

Dla mnie po pierwsze MR na Camelonach ma też wady wiadomo jedna karta w RP druga w UK ale to promil po drugie MR Cameleon można podzielić na spliterze ale ukrócono to z tego co kojarzę do 4 urządzeń na jednej karcie ale ma tez duzy plus - niezależny dekoder dla użytkownika,możliwość oglądania dwóch platform na jednym własnym dekoderze (oszczędność energii bo nie trzeba mieć dwóch dekoderów) no i najważniejsze nie sugerowana lista kanałów przez operatora

 

Jeśli z tej ''głupoty'' nc+ nie zrezygnuje (wątpię aby to skumali) to nigdy nie osiągnie tego co zaplanowała bo ludzie pójdą do CP po deki i cam-y które pozwolą im nie ogladać reklam na kanałach ulokowanych na pierwszych pozycjach cudo mediaboxa+,który jest tak cudownie zaawansowany technicznie ze listę według widzimisię abonenta nie można ułożyć i przypisać innej numeracji programów Nawet to im nie pomogło i maja straty z powodu niskiej sprzedaży czasu reklamowego na swoich tematycznych kanałach nie mówiąc o tym ze nie wiem dlaczego była Cyfra+ HD zgodziła sie na ta numeracje z ''n'' ale to im tez się czkawka odbije za niedługo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Posiadam Mediaboxa, jako dekoder główny oraz nBoxa (tego starego, białego :P). Do Mediaboxa podłączyłem AP TP-LINK WR702n, który połączyłem z moją siecią WIFI. nBOX został połączony skrętką z routerem WIFI. Multiroom działa, jednak czasami jest dość irytujący. Wieczorem zwykle dekodery są wyłączane w stan czuwania. Rano, gdy uruchamiam nBoxa ukazuje mi się komunikat o błędzie połączenia Multiroom. Dekodery łączą się z siecią (na jednym i drugim działa internetowe radio). Pomaga wyłączenie AP z zasilania. Czy można coś z tym zrobić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja już się boję jak mi przywiozą nc + wziełem z opcją multiroom standart i tak nie wiem czy kabel musi byc koniecznie skrosowany czy może być taki jak do internetu z końcówkami rj45 bo nie będę podłączać go do internetu mógł by mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć jak to połączyć żeby działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie czy w trakcie umowy mozna zmienic MR standard na MR premium

 

mam problem z bialym boxem do MR , nie dzialaja kanaly HD na nim , podlaczylem mediaboxa na moment by sprawdzic czy cos z antena moze ale i sila sygnalu jest wieksza o kilka procent i wszystkie HD dzialaja poprawnie

 

i czy na mr premium dzialaja kanaly radiowe ?? czy tylko w glownym dekoderze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki mam zamiar ale Pani z punktu przez telefon powiedziala ze sprawdzaja dekoder na miejscu i jesli bedzie jej dzialac to nie wymieni ...

 

to mowie jej ze na tej instalacji antenowej biały ma problem z hd a mediabox nie ...

 

obym nie musial malego granatu zostawic w tym punkcie obslugi nc+

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony ze zostalem na karcie Cyfry+ i dobralem sobie jeszcze drugą karte do multiromu -uwazam ,ze to chyba najlepsze rozwiazanie jakie kiedys miala Cyfra+ czy dalej ma...a tez mnie kuszono bardzo przejsciem na ADB -jeszcze teraz dodatkowa satysfakcja bo dolaczono Sece pod Polsat HD ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Ircios

 

Chyba że powodem zmiany jest likwidacja stopniowa białych kwadratowych box+ bo z tego co słyszałem one były głośne i oferowały mniej funkcji a nie żeli ich nowszy odpowiednik :)

 

@ Jaro0805

 

Jeśli nie zależy ci na pełnej ofercie Vod która jest tylko na ADB to jest to nieopłacalne żeby zmieniać sprzęt a jak wiadomo to jest strategiczne partnerstwo wiec każdy ma swój system dostępu warunkowego potocznie zwany systemem kodowania i po ostatnich działaniach pokazano że Seca tak szybko raczej nie zniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony ze zostalem na karcie Cyfry+ i dobralem sobie jeszcze drugą karte do multiromu -uwazam ,ze to chyba najlepsze rozwiazanie jakie kiedys miala Cyfra+ czy dalej ma...a tez mnie kuszono bardzo przejsciem na ADB -jeszcze teraz dodatkowa satysfakcja bo dolaczono Sece pod Polsat HD ...:)

Jest jeszcze lepszy MR,a mam na myśli spliter ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony ze zostalem na karcie Cyfry+ i dobralem sobie jeszcze drugą karte do multiromu -uwazam ,ze to chyba najlepsze rozwiazanie jakie kiedys miala Cyfra+ czy dalej ma...a tez mnie kuszono bardzo przejsciem na ADB -jeszcze teraz dodatkowa satysfakcja bo dolaczono Sece pod Polsat HD ...:)

Jest jeszcze lepszy MR,a mam na myśli spliter ;)

 

tak i raczej legalny bo sprzedawany w sklepach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Na wstępie witam i przepraszam wszystkich, że pytam o rzeczy, które na pewno pojawiły się w tym temacie ale jestem kompletnie świeży jeśli chodzi o NC+ dlatego liczę na wyrozumiałość oraz zależy mi na czasie...

 

Interesuje mnie odbieranie NC+ niezależnie na 2 telewizorach. Z tego co po krótce przeczytałem, wynika, że muszę mieć wykupiony multiroom. I tu moje pytanie.

Czy jest jakiś tańszy "zamiennik" multirooma? W sensie chodziło mi o instalację na własną rękę. Myślałem, że mogę kupić drugi dekoder i podłączyć go do antenty do podwójnego konwentera i że odbywa się to bez dodatkowych opłat ale tu widzę, że średnio z tym :D

Może mi ktoś przedstawić "opcje"?

 

A co do Multirooma to dobrze rozumiem, oba dekodery muszą być podpięte do satelity niezależnymi kablami?

 

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ quba405

 

Dekodery ADB czyli te co dostają nowi nie połączysz jak kupisz na wolnym rynku

Najlepsze rozwiązanie kup sobie w internecie adapter TP-LINK dwie sztuki podłącz je za pomocą kabla ETHERNET z na zasadzie i dekoder jeden adapter urządzenia konfigurują się z siecią WF-FI w twoim domu wystarczy kliknąć guzik na tych cudach i mamy AUTO KONFIGURACJE co do anten to zależy od ciebie mogą być osobne albo jedna z TWINEM (2wejścia na kabel )lub z Quard (4 wejścia) Pozdrawiam i Powodzenia :) {koszt adapterów sztuka około 80 zł}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Proszę o pomoc. Zadzwonił dziś do mnie gość z nc+ z ofertą na kolejne przedłużenie umowy. Zadałem mu pytanie o MR, doradził mi że nie opłaca się dodatkowo wydawać 20zł/ miesięcznie lepiej aktywować jednorazowo u nich drugą kartę za 99zł i kupić sobie choćby na allegro drugi dekoder. Ustosunkujcie się czy jest to możliwe? Jeśli jak to jaki konkretnie dekoder bo jest laikiem w tych sprawach.

Dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...