Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Za tydzień będe brał NC+ z multiroomem. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to podłaczyć? Aktualnie mam Cyfrowy polsat i tam jest git, bo wystarczy oba dekodery do anteny podłączyć i tyle.. a tu widze, że trzeba sie jeszcze bawić w jakieś połączenia między dekoderami. Od razu z góry mówię, że układ mieszkania mam taki, że nie zamierzam się już bawić w kolejne kable przechodzące przez cały salon, korytarz, i dopiero wchodzace do mojego pokoju. Da się uniknąć łączenia dekoderów kablami? W ogole ten multiroom w NC+ jakiś dziwny, pierwszy raz sie z czymś takim spotykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaa :) czyli teraz w nc+ juz nie daja karty nowej tylko po wifi wszystko takze musi byc to w domu:P
tak po wifi.ale podobno to pomyłka i na dzień dobry trzeba jeszcze trochę swoich pieniędzy zainwestować. aktywacje,adaptery wifi. to jakieś 200-300zł.(przy 2 dekoderach.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tutaj nowy, a do tego niestety mało doświadczony. Mam wielką prośbę - od jakiś dwóch m-cy mam MR lecz nie wiedziałem co jest źle podłączone, że po 10 min program się wyłaczał. Nikt nie powiedział nam,że dekodery musza być podłączone. Główny - turbo jest podłączony do routera kablem, lecz drugi dekoder jest daleko i musi łączyć się przez WIFI. Niestety nie kupiłem urządzenia rekomendowanego przez NC+, a w sklepie poradzili mi inne urządzenie, które posiadali - Nano router TL-WR702N, który tu opisują. Niestety nie wiem, jak go podłączyć. Tzn. wiem, że trzeba podłączyć do białego dekodera, ale nie wiem co dalej trzeba robić. Czy trzeba jakoś zmodyfikować router? A mam router ADSL firmy ZTE - gdybyście pomogli mi jakoś pomóc byłbym b. wdzięczny. Dodam,że to urządzenie jest w trybie domyślnym AP co jak pisze w instrukcji - pozwala na łączność z istniejącą siecią . Bardzo proszę o informacje, lecz pisane językiem naprawdę bardzo prostym, gdyz po prostu nie znam sie na tym wszystkim..... Z góry dziękuję zaq pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak uda ci się wyrwać drugą kartę to będziesz mógł.najlepiej idź do aps.skoro jesteś jeszcze abonentem cyfry to jeszcze wszystko możliwe.

 

A czy jest szansa na trzecią? Mam dwa cameleony i mętlik w głowie:) Zastanawiam się jak to teraz ugryźć bo potrzebuję "zasilić" 3 x tv z tym, że jeden w "innym" miejscu. Dotychczas miałem N i C+ w jednym domu a drugiego cameleona w drugim domu.

Gdyby nc+ dorzuciła jeszcze jednego cameleona to po problemie ale wątpliwa sprawa. Tylko dwie umowy mnie ratują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się skończyła umowa z końcem marca i póki co nie zdałem jeszcze dekodera oraz 2 kart cameleon. Tak się zastanawiam czy gdybym chciał wziąć nową umowę w NC+ dałoby radę pozostać przy tym sprzęcie co mam? Nie chcę mieć dekodera z dyskiem twardym i kombinować z sieciowym łączeniem dekoderów NC+....

 

nie ma takiej mozliwości (chyba). choć jest taki [beep],że nic prawie nie wiadomo.tylko w aps dowiesz się

Faktycznie nie ma takiej możliwości ... przynajmniej w moim lokalnym APS.

 

Policzyłem, że gdybym chciał wziąć np. pakiet Universe, to aby mieć do tego multiroom konieczny jest:

 

  • Turbobox - 149 zł
    opłata aktywacyjna - 49 zł
    opłata za multiroom - 10 zł x 12 miesięcy = 120 zł
    moduł wi-fi - około 100 zł ... położenie skrętki nie wchodzi w rachubę, a zresztą kabel też kosztuje

Wychodzi, że prawie 420 zł musiałbym dołożyć do tego interesu (a jeszcze gdybym routera w domu nie miał?) :shock: w bekę niech się zapakują z takim multiroomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie jest kompletny?

Jak dla mnie jest idealny. Wystarczy kabel i domowy router bądź switch żeby stworzyć lan.

A wifi to jest dla osób które nie chca kabli, czyli "opcja". Tak samo było ze splitterami. Albo taniej i kabel albo drożej i bezprzewodowo. Jakoś kable można pochowac w listwach od paneli i nie wiem dlaczego ludzi przerażają tak kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest właśnie iti.oferuja MR, a nie jest kompletny.

 

a co mają Ci jeszcze np 15m kabla dołożyć do oferty wartego 8zł ? ;)

E tam... powinni dawać gratisowy abonament na telefon satelitarny wraz z wypasioną słuchawką, w celu zestawienia połączenia via VPN... Mógłbym wtedy mydelniczkę na jachcie pełnomorskim zainstalować. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Za tydzień będe brał NC+ z multiroomem. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to podłaczyć? Aktualnie mam Cyfrowy polsat i tam jest git, bo wystarczy oba dekodery do anteny podłączyć i tyle.. a tu widze, że trzeba sie jeszcze bawić w jakieś połączenia między dekoderami. Od razu z góry mówię, że układ mieszkania mam taki, że nie zamierzam się już bawić w kolejne kable przechodzące przez cały salon, korytarz, i dopiero wchodzace do mojego pokoju. Da się uniknąć łączenia dekoderów kablami? W ogole ten multiroom w NC+ jakiś dziwny, pierwszy raz sie z czymś takim spotykam.

 

Jak bez kabli to wg mnie:

 

- dla MR Standard: Wifi lub Dlan

- dla MR Premium: Dlan

 

U mnie MRP po dlan działa non stop od ok. 2 lat - zero problemów, nawet tego konfigurować nie musiałem. Podłączyłem i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest właśnie iti.oferuja MR, a nie jest kompletny.

 

gadasz....jak kupujesz samochód w salonie to żebyś mógł z niego korzystać to dają Ci paliwo na kilka lat ??

dostajesz MR a to twoja sprawa jak go podłączysz, albo za 30 zł albo 400 zł. Jak sam wiesz korzystam z MR na 3 deko na początku miałem problemy techniczne ( chyba jak każdy) ale teraz naprawdę jestem zadowolony nic mi się nie zacina , nie muszę resetować splitera po prostu działa

( dalej mam uprawnienia dane na każdą kartę z osobna hihi) :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest właśnie iti.oferuja MR, a nie jest kompletny.

 

a co mają Ci jeszcze np 15m kabla dołożyć do oferty wartego 8zł ? ;)

E tam... powinni dawać gratisowy abonament na telefon satelitarny wraz z wypasioną słuchawką, w celu zestawienia połączenia via VPN... Mógłbym wtedy mydelniczkę na jachcie pełnomorskim zainstalować. :mrgreen:

No tak, można się pośmiać z ludzi i poprawić sobie samopoczucie, ale nie zmienia to faktu, że koszty opcji multiroom w NC+ są znacząco wyższe niż dwie karty Cameleon. Wyliczyłem tylko jakie są dodatkowe koszty i nie wchodzę w to. Może parę osób też sobie to uświadomi ... zanim podpiszą umowę i zaczną lamentować na forum ile dołożyli do interesu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie , MR to opcja jeśli mnie nie stać lub nie kalkuluje mi się to, to po prostu tego nie biorę i tyle w temacie.

Standard to jeden dekoder a MR to opcja - zapamiętajmy to i nie miejmy pretensji do nc+ o to że za drogo wychodzi podłączenie lub wifi "nie przechodz"i przez ściany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, w c+ nie było możliwości podłączenia więcej niż 2 deko, w nc+ pojawiła się możliwość do 6 - ciu i to jest na DUŻY + .Jeszcze sprawa dekoderów, teraz bierzesz główny i np 2 dodatkowe na wszystkie masz gwarancję 24 miechy a jak było ze spliterami każdy wie, samemu dokupowało się deko gdzie popadło 90% używane i jak taki deko się z....ł to trzeba było kupić następny, a to przeważnie trwało kilka lub kilkanaście dni ( no chyba ze ktoś kupował nowiutkie w sklepie) a i splitery bywały zawodne ( miałem taki jeden k.....a mnie z nim chciała trafić, drugi był w miarę OK.) Więc jeśli ktoś chce korzystać z MR , minimum na 3 deko to jest to najlepsza dla niego oferta i na razie jedyna na rynku bo w słoneczku na razie cisza o takim rozwiązaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diabełek , fakt.daje możliwości ''LEGALNEGO'' podłączenia 6 dekoderów na terenie całego kraju, a może nawet i całej europy.od cyfry tylko 2 miejsca.spliter tylko na 8 w domu

 

 

 

 

Jeszcze jedna kwestia, że w MR Standard mamy możliwośc podłączenia legalnie nawet 6 dekoderów.

A nie jak to było ze splitterami.

...czyli co, na spliterze nie mogłeś podłączyć 6 dekoderów? nie wiem o jakim spliterze mowa, ale rozmijasz się z prawdą :D

 

jemu chodzi o to,że ci co maja splitery to juz wszyscy złodzieje.podkreślił słowo legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...