Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponowny telefon na info. Wysłali godzinę temu uprawnienia na dwa z trzech deków. Pani na info poinformowała mnie że oni już idą do domu bo jest weekend i przesłanie uprawnień na trzeci może się przeciągnąć do poniedziałku. A tak to mamy wydane nie te dekodery a na te co mamy nie ma softu, wymienić też nie można na inne i już. Pani na info za bezczelność się już dziś oberwało. Jak mi to już uruchomią to wyrwę z gardła każdego za[beep]ego grosza.

 

 

@Xynamon nie ma żadnego nowego softu są tylko uprawnienia demo przesyłane żeby nie jęczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje w takiej sprawie: chciałbym podpiąć dekodery w ramach multiroomu do access pointow i w ten sposób podłączyć je do sieci wifi którą mam w domu. Nie wiem jednak, jaka prędkość jest wymagana, żeby to śmigało bez przerywników. Czy wystarczy minimalna łączność czy musi być duża przepustowość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam zamiar zakupić telewizję nc+ Multiroom premium HD. Nie mam możliwości podłączenia dekoderów kablami ethernet. Router jaki mam to Cisco EPC 39825 od Vectry. Mam zamiar zakupić 2 adaptery WNCE2001. Mam pytanie: czy ktoś ma takie połączenie i ono działa? Czy Cisco EPC 39825 współpracuje w adapterem WNCE2001? Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

 

Proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić

 

Przy multiroom Premium HD takie połączenie (wifi) może niestety nie być stabilne. U mnie nie zadziałało. Ja użyłem powerliny i jest OK, z tym , że zakupiłem 3 sztuki: 1 do routera (żeby na tunerach był net) i dwa do połączenia tunerów. Wszystko działa stabilnie od ponad 1,5 roku bez żadnej interwencji z mojej strony.

 

Czyli każde trzy sztuki powerliny podłaczam kablami do gniazda Ethernet także do routera Vectry ? Wtedy mam internet także w dekoderach tak chyba że się mylę. Sprawdzałem sieć elektryczną mam jedną fazę więc powinno chodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wywalczyłem tyle ze maja mi przeslac uprawnienia na mydelniczke tak by póki co dekodery działay niezależnie bez MR...

pewnie dziś nie zrobią tego mimo, że zgłoszenie ma być realizowane w trybie pilnym.

kolejna sprawa to info jakie dostałem od Pana z infolinii - nowy soft (różowo - fioletowe menu tak jak w mediaBOX) owszem miał być dziś w nocy ale nie udało się i ma być w poniedziałek - już to jest żenujące zwłaszcza, że kolejna osoba z która rozmawiałem 2 godziny później powiedziała mi, że ona nie wiem kiedy bedzie nowy soft i pierwsze słyszy ode mnie termin poniedziałkowy - kłamią jak z nut :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem srebrny BOX bezpośrednio do anteny, wypiąłem LAN i dałem wyszukaj aktualizację - pokazało, że brak aktualizacji !

Czyli mydelniczka tylko jak ma dostęp do internetu to ciągle woła o aktualizację, której nie może pobrać....

 

W diagnostyce pokazuje, że ostatnia aktualizacja została dokonana 22.12.2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mmona tylko atak ja walczę od ubiegłego czwartku (historia w moich postach) do dzisiaj do godzin popołudniowych. Na zmianę dzwoniłem ja i żona. Dziś doszło do awantury (włączyli uprawnienia na dwóch dodatkowych a o jednym zapomnieli) na info z panią która tam siedziała. Pani otrzymała wykład i okazało się że można to zrobić w 20-30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkujący i mam pytanie dotyczące multiroomu w nc+.

Obecnie posiadam "starą Cyfrę" ze spliterem i wszystko działa "git". Zamierzam jednak przejść do "enceplus" i mam pytanie dotyczące połączenia dek. głównego z mydelniczką. Wiem już że przewód od splitera nie zadziała w tym przypadku. Zamierzam zainwestować w coś bezprzewodowego. Posiadam w domu własną sieć WIFI. Zamierzam ją wykorzystać. Jednak ma ona pewien feler. Mieszkam na wsi, jedyny w miarę sensowny internet u mnie to CDMA od Orange. Czy przekazywanie uprawnień pożera dużo danych? Mam limit 10 GB, i boję się multiroom sprawi że będę wykorzystywał go jeszcze szybciej. No właśnie, a jak wykorzystam limit, pobieranie wynosi ok. 50-60 kb/s. Czy to może stanowić przeszkodę? Zamierzam dokupić jakiś adapter WIFI do MediaBoxa+ a mydelniczkę skrętką do rutera. Czy to zadziała? Proszę o rozwianie wątpliwości. Może ktoś korzysta z takiego internetu? Dodam jeszcze, że zamierzam zakupić Multiroom Standard a antenę mam doprowadzoną do dwóch TV.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do multiroomu nie potrzebujesz internetu, wszystko odbywa sie w ramach twojej wlasnej sieci wewnetrznej i nie zmniejszy ci limitu danych.

(No chyba ze to taki multiroom z sasiadem z innego miasta)

 

Do nc+ mozesz tez przejsc ze "starą karta cyfry".

Mozesz tez przed migracją (koniecznie przed) dobrac dodatkową "starą karte cyfry" w ramach opcji multiroom, a nastepnie z tymi dwiema kartami przeniesc sie do nc+ i oczywiscie korzystac ze starego splitera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...