Skocz do zawartości

Problem z dźwiękiem Lg B9 Denon x2400h, Ultrabox 4k


arturfi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio wymieniłem dekoder właśnie na Ultrabox 4k od Nc+/Canal+ i pojawił mi się problem. Tv to Lg oled b9 oraz amplituren Denon x2400h. Wcześniej jak miałem dekoder Nc+ Mediabox wszystko działało idealnie. Amplituner z tv spięty hdmi po gniazdach ARC a dekoder drugim kablem hdmi pod gniazdo w tv nr 1. Przełączając w tv źródło dźwięku na arc automatycznie włączał mi się amplituner i ustawiał sobie rodzaj odbieranego dźwięku (atmos, dts itp) a sterowanie głośnością było z pilota od telewizora. Po zmianie na dekoder 4k przy niezmienionej konfiguracji przestało mi to działać. Amplituner się nie włącza a jak włączę go ręcznie to pojawia się sterowanie głośnością przez pilot od tv ale nie mam żadnego dźwięku czy to z dekodera czy bezpośrednio z tv na Youtube, Netflix czy z dysku. Jak odłączę dekoder i jeszcze raz zmienię źródło dźwięku na arc amplituner włącza się i działa wszystko idealnie. Gdzie szukać problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w dekoderze. Mam podobny problem. Ze starym dekoderem wszytko działało dobrze cały czas, po zmianie na ultraboxa 4k, głos jest, a po kilku wyłączeniach i włączeniach dekodera głosu nie ma. Muszę wyjąć kabel HDMI z dekodera i po chwili włożyć. I tak co jakiś czas od czasu jak mam w/w dekoder. Ja mam telewizor Sony 65XH9505 w połączeniu z soundbarem Samsung Q950T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wejście i wyjście HDMI to możesz chociaż próbować. Ale to ewidentnie wina dekodera, może aktualizacja coś tu zmieni? Nie raz jak włączę tv to na niektórych kanałach mam dzwięk jakby 2 razy przyspieszony, wtedy jest śmieszny efekt. A wystarczy wyłączyć i włączyć z pilota i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie udało mi się ogarnąć temat. Dekoder (ultrabox 4k canal+) wpięty po hdmi pod amplituner (Denon x2400h). Amplituner z tv (LG B9) kablem hdmi w gniazda ARC. Wszystko działa idealnie. Automatyczny start wzmacniacza po ustawieniu w tv opcji ARC wraz ze sterowaniem głośności. Dźwięk z każdego źródła działa tak jak powinno. Amplituner automatycznie przeskakuje sobie między stereo, dts, DD, atmos itp. Nie musi być włączony amplituner żeby obraz i dźwięk z dekodera został przepuszczony na tv. Problem rozwiązany!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arturfi napisał:

Panowie udało mi się ogarnąć temat. Dekoder (ultrabox 4k canal+) wpięty po hdmi pod amplituner (Denon x2400h). Amplituner z tv (LG B9) kablem hdmi w gniazda ARC. Wszystko działa idealnie. Automatyczny start wzmacniacza po ustawieniu w tv opcji ARC wraz ze sterowaniem głośności. Dźwięk z każdego źródła działa tak jak powinno. Amplituner automatycznie przeskakuje sobie między stereo, dts, DD, atmos itp. Nie musi być włączony amplituner żeby obraz i dźwięk z dekodera został przepuszczony na tv. Problem rozwiązany!!!!!!!!!

Tak naprawdę w ten sposób od początku powinieneś mieć to połączone. U mnie mnie na plazmie Panasa i ampku Pioneera taka konfiguracja działała bez problemu zarówno z turboboxem jak i ultraboxem 4K. Problem pojawił się po zamianie plazmy na Oleda LG. Po pierwsze LG oferuje mniej opcji konfiguracji portu HDMI CEC tzn. tylko włącz/wyłącz CEC podczas gdy w Panasonicu  było rozdzielona opcja sterowania włączaniem urządzeń za pomocą CEC. Po drugie nawet przy poprawnej konfiguracji dźwięk w kanale zwrotnym nie pojawia się lub pojawia się po kilku,kilkunastu sekundach. Trochę lipa w porównaniu ze starym Panasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...