Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "n" / ITI


piotr-ek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Reset nie pomógł?

Tak swoją drogą to mój turbobox od soboty oduczył się nagrywać innych kanałów niż oglądany. Nagrywał czarny ekran. Nawet włączenie nagrania na oglądanym kanale działało dopóki nie zmieniło się kanału - od tego momentu nagrywała się czerń. Pomógł reset z menu wywołany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam pytanie, przesiadłem się z cyfry+ na N-kę, do tej pory chodziło na antenie po Cyfrze 60cm. Niestety ostatnio przy gwałtownej ulewie sygnał jakość 0%. Rozumiem że jest to za małej średnicy antena.

 

I teraz pytanie: chcę dokupić 80 cm antenę- czy muszę przepłacać w n-ce, czy mogę obojętnie jaki talerz uniwersalny 80 cm z allegro kupić taniej i dołożyć do tego dotychczasowy konwerter z Cyfry+ (4 miesięczny).

 

Czy ma to znaczenie czy będzie to antena z n-ki czy nie? CHyba nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie czy u Was też jest problem z odbiorem kanału POLSAT HD tzn. obraz się się rwie i zanika fonia. Czy to raczej wina platformy n. Powiem jako ciekawostkę mam dekoder CP SAMSUNG DSB-H370G (dekoder HD) i gdy tam włączę POLSAT HD to obraz i dźwięk nie tnie się wogóle - wszystko śmiga jak ta lala. Dodam że mam antenę 80-tkę więc raczej nie powinno być to jakiś problemem. Wiem że N-ka ma dosyć czułą głowicę w Turbodekoderze ale POLSAT HD jest nadawany z tego samego transpordera co w CP więc nie bardzo wiem o co chodzi. Wszystkie inne kanały HD na moim Turbaczu śmigają bez zarzutu. Czyżby jednak konieczne było precyzyjne ustawienie anteny i wizyta kogoś z miernikiem? Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a głos Ci się też tnie przy tym? U mnie tylko POLSAT HD traci się obraz względnie występuję pikseloza oraz traci się fonia na pozostałych kanałach HD wszystko jest w porządku. na kanale POLSAT HD siła sygnału osculuje w granicach 70%,jakość 100% a mam BER 0.0E0 na pozostałych kanałach HD siła sygnału oscyluje w granicach 78%, Jakość 100% a BER 0.0E0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie już wszystko w porządku. Zadzwoniłem do BOA n-ki i babka mi powiedziała żeby wyjąć kartę z dekodera i wyłączyć go z prądu na ok minutę. Poczym włączyć dekoder i włożyć kartę do dekodera. pomogło. powiedziała że to coś z oprogramowaniem dekodera u mnie się podziało. teraz wszystko śmiga bez zarzutu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zapewne problemy z odbiorem satelitarnym wynikały z tzw. zakłócenia słonecznego. Związane jest to z tym, iż z naszej perspektywy satelita telekomunikacyjny i Słońce znajdują się w jednej linii. Zjawisko to występuje co roku w ostatnich dniach lutego i pierwszych dniach marca po godzinie 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...