Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "n" / ITI


piotr-ek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na tych kanałach przy nbox recorder i twinie (antena usatwiona bez miernika na fergusonie)mam tak ANT 1 Siła 89% Jakość 100% ANT 2 Siła 85% Jakość 72% i nigdy mi do zera jakość nie spadła jak juz sie zmiejszy jakość przy ANT 2 to do 30-28% obraz stabilny tj bez pikseli i zaników głosu.

 

A na spam.org znalazłem news, w którym redakcja przeprowadziła test tego tp.

 

(...) po przeprowadzeniu testów w naszej redakcji (Ferguson HF 8800 oraz Dreambox DM8000HD - antena o średnicy 90 cm, konwerter na 13E ustawiony jako zezujący!) udało nam się ustalić iż faktycznie sygnał na tej częstotliwości nie jest stabilny i w ciągu dnia (12:00 - 18:00) jest dobry - jakość do 80%, natomiast po godzinie 18:00 zaczyna spadać, w nocy około godz. 2:00 sięga już około 25%. Antena ustawiona jest przy użyciu miernika więc trudno wytłumaczyć taki stan rzeczy! A próby jej lepszego ustawienia nic nie zmieniają! (dane dla miasta Wrocławia!). Dodam iż paradoksalnie im gorsza pogoda (np. deszcz) tym lepsza siła sygnału z tego transpondera!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapewne Discovery Science i MTV Rock? Jako, że w/w kanały są na końcu częstotliwości to zakładam uszkodzenie konwertera. Ginie Ci obraz na w/w kanałach? Jak nie to się nie przejmuj.

Z konwerterem ma na pewno wszystko w porządku. Od kiedy kanały AXN w wersji SD trafiły na transponder TP to tak się z nimi dzieje. Jakoś wieczorami zawsze drastycznie spada, chociaż przy dobrze ustawionej antenie poniżej 40% raczej nie powinna spaść.

Nie zmienia to faktu że dziwne rzeczy dzieją się z tym transponderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie nie wystepuje zaden ekran aktywacyjny przedchwila sprawdziłem. Skad @pantagruel wytrzasnołes te dziesiątki postów o tym ekranie aktywacyjnym?

 

A wracając do spadania jakosci na tp od TPSA to wczoraj zaoberwowałem ze miedzy 20:20 a 21:10 miełem przy ANT 2 jakosć wieksza a mianowicie 84% za oknem padał deszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz oficjalne forum n - sa minimum 3 watki i w kazdym to samo, na infolinie nie idzie sie dodzwonic, akran aktywacyjny i koniec, dotyczy osob ktore odlaczaly prad od nboxa choc nie wiem dokladnie jakie musza byc warunki aby problem wystapil, od dzis rana jest tych postów kilkadziesiąt. Tak wiec radze nie wyłączać prądu z nboxa jeśli wszystko u ciebie dziala

 

http://nhdtv.pl/forum/showpost.php?p=41 ... tcount=511

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko bangla jak trzeba oprócz FOX HD, gdzie od kilku dni mam kilkudziesięcio-sekundowe zaniki dźwieku. Czasem nawet po dwa razy na jednym odcinku serialu. Tragedia. Takie coś często zdarza się też na HBO HD czy AXN HD, a wszystkie te kanały brane są z tp CP. Zamiast dawać takie syfy jak TVP1 "HD" to wytrzasnęli by trochę miejsca na własnym transponderze i p[beep]rneli te kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U moich rodziców, którzy mają n'kę jest dokładnie to samo! Cały czas "wisi" ekran aktywacyjny. Z tego, co wiem to rodzicie na noc wyłączają dekoder i tej nocy również to zrobili. Zauważyłem też, że na ich dekoderze była włączona obsługa dwóch anten (rodzice mają tylko jedną antenę z pojedynczym konwerterem), podczas gdy wcześniej obsługa dwóch anten była wyłączona. Hmm, dziwne... :roll: Oczywiście ja ponownie wyłączyłem obsługę drugiej anteny, wszystko pozatwierdzałem, pojawił się na chwilę komunikat o pobieraniu listy kanałów, no i następnie ten nieszczęsny ekran aktywacyjny i tak "wisi" do tej pory... :/ Czy ktoś wie, co jest grane? Wcześniej wszystko było w porządku. Na wszystkich kanałach odbiór był prawidłowy. Antena 80cm z pojedynczym konwerterem. Dekoder nbox HDTV recorder (nie turbo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, u moich rodziców wszystko jest już OK. :)

Po ok. godzinie od napisania tego mojego poprzedniego postu, ekran aktywacyjny zniknął i pojawił się kanał TVN HD. Obraz i dźwięk jest poprawny. Wszystko działa już należycie. :) Karta, ani nic innego, nie była w ogóle ruszana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
W równych odstępach masz jeszcze równiejszy wiatr :lol2: Marny oglądasz pogram, skoro ujmuje cie "liczenie" pikselozy. Cóż! :P

 

Tyle że to nie jest pikseloza spowodowana np. słabym bitrate. Tutaj co kilkadziesiat sekund pojawia się szatkowanie obrazu, które praktycznie uniemożliwia oglądanie kanału. Na AXN HD niestety często tak się dzieje, rzadziej na FOX HD. Na obu kanałach też czasem są problemy z przerywającym dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...