Skocz do zawartości

Tizen (Samsung) vs. webOS (LG) - dostepnosc aplikacji


mariuszw007xyz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
kupuje nowy TV i mam pytanie do uzytkownikow TV od obu producentow: Samsung i LG.
Czy wasze telewizory maja nastepujace polskie aplikacje?
Eleven Sports
Eurosport Player
Polsat Box
CanalPlus

Tez mile, ale juz nie kluczowe:
Player (ten od TVN),
Ipla
VOD TVP
TVP Sport

Zakladam ze ponizsze sa kanonem obecnym nawet na moim starym samsungu, kupionym w 2014:
Video Prime
HBO
Netflix
Youtube

Jako zupelny bonus (nie mam tam abonamentow, ale zakladam ze moge chciec korzystac w przyszlosci), zapytam o dostepnosc aplikacji:
viaplay
AppleTV
Disney+

Nie korzystam z innych aplikacji a na tych pierwszych 4 zalezy mi szczegolnie, mam tam wykupione dostepny bezposrednio u producentow "kontentu" (tak, mam dostep do polsatu bo place u jednego z rodzicow TV satelitarna od Polsatu, a u drugiego od Canal+). Sam korzystam tylko z ich aplikacji via internet.

Zalezy mi na bardzo latwej uzywalnosci nowego TV, wybieram nowy i zastnawiam sie miedzy LG i Samsungiem z 2021, w obu przypadkach wersje ich systemow maja teraz numeracje 6.0.
Chcialem miec bezposredni dostep do aplikacji, a nie do mozliwosci np. poprzez uzycie przegladarki pod webOS, czy dokuywaniem ChromeCasta.

Alternatywa (drozsza w przypadku OLED) jest telewizor z Android/Google TV, mam wstepnie na oku jeden model od SONY, domyslam sie ze tam najłatwiej o dostepnosc tych aplikacji i zakladam ze tam dostane tak jak chce, pytanie czy musze doplacac.

Jezeli ktos z Was ma telewizor z webOS lub Tizen, i moglby sprawdzic czy ma w swoim smartTV dostep to powyzszych aplikacji, bylbym zobowiazany.

Dla ciekawskich, wstepnie rozwazam:
LG OLED48C1 - 48" (4250)
SAMSUNG QE50QN91A NeoQLED - 50" (5000)
...
SONY OLED KE-48A9 (6000)
SONY LED XR-50X90J (4500)
Kluczem wyboru bedzie juz tylko dostepnosc aplikacji.

Dziekuje Wam niesamowicie za pomoc!
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na prawdziwym smart i dużej liczbie aplikacji to celuj w Android TV. Nie mam Samsunga, ani LG ale z opisów na forum wynika że aplikacje pojawiają się na tych platformach z dużym poślizgiem i czas ich wspierania na danym systemie średnio wynosi 3 do 5 lat. W Android TV aplikacje pojawiają się w pierwszej kolejności i podejrzewam że jednak wsparcie będzie dużo dłuższe.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, dvbtowiec napisał:
Ciekawe jak szybko ogarną Disney+, bo Canal+ 

Jest Disney+ na Tizenie
Mam konto i używam ( zmieniłem region TV na UK) 
Jak pojawi sie oficjalnie w Polsce to zostanie sciagnieta blokada. 7c55d43851e94cf68c0d0ba527296838.jpg437a2fe968774543ebc7954c541a7178.jpg8f950d95a6da30d81c4061e3fe0fa885.jpg
 

@tyrla, jak widać jest apka gotowa , ale ukryta.

Edytowane przez kingofsouth
Informacja dla @tyrla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, dvbtowiec napisał:

Ciekawe jak szybko ogarną Disney+, bo Canal+ rodził się bólach na Tizen, pół roku po premierze na Android TV internauci jeszcze pisali że nie ma :)

Disney + jest na każdej możliwej platformie już teraz. W PL na tej apce jest po prostu blokada regionalna. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...