Skocz do zawartości

Druga karta DVB-PC jako zasilacz do konwertera


WebMat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu, wielu latach ponownie zainstalowałem swoją uszkodzoną kartę DVB-PC SkyStar HD2. Gdy używałem ją po raz ostatni nie miałem pomysłu dlaczego z dnia na dzień przestała wyszukiwać i uruchamiać kanały. Teraz jednak udało mi się znaleźć powód którym jest brak zasilania. Podobno jest to częsty powód usterek tej karty z powodu jej słabego chłodzenia. Po rozgałęzieniu sygnału z konwertera i podłączeniu miernika z odpowiednim napięciem karta "odżyła". Oczywiście użytkowanie, a szczególnie zmienianie kanałów na różnych polaryzacjach/częściach pasma z pomocą miernika na dłuższą metę nie ma sensu.

 

Za grosze odkupiłem starą kartę SkyStar (bez obsługi DVB-S2) i podłączyłem ją jednocześnie z moją SkyStar HD2. Niestety zakupiona karta nie zachowuje się tak jak na to liczyłem, gdyż stale podaje takie samo napięcie, przez co działają kanały jedynie z jednej "ćwiartki" oraz z jednej satelity. Czy istnieje taka możliwość, aby tak skonfigurować taki zestaw, aby SkyStar HD2 odbierał kanały, zaś drugi SkyStar dawał odpowiednie napięcie?

 

Wiem, że mógłbym wyrzucić obie karty do śmietnika i kupić sobie coś porządnego. Jednakże chciałem spróbować ożywić kartę, do której mam duży sentyment, nie wikłając się w dodatkowe koszta sięgające setek złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Teoretycznie... Jedna karta obsługiwana przez jakieś oprogramowanie (dajmy na to ALT) i wysterowująca jedną z  polaryzacji i pasma (HL, HH, VL, VH), a druga karta, z innym oprogramowaniem (np. Prog) już "robiąca docelową robotę". Obie spięte "trójnikim" czy czymś podobnym przepuszczającym napięcie. 

 

Bardziej humanitarne rozwiązanie to użycie zwykłego tunera (takiego pod telewizor) wyposażonego w przelotkę, który to zapewniałby zasilanie konwertera na jedno z czterech pasm. Antena do LNB IN, a karta PC pod LOOP OUT. Ale tutaj też trzeba będzie wysterowywać tunerem odpowiednie pasma. 

 

Piszę o 4 pasmach ale może mimo uszkodzenia karty, ona dalej ma możliwość wysłania sygnału 22 KHz, więc tylko przełączenie 14/18V. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

@pitter Przepraszam, dopiero teraz przeczytałem twoją odpowiedź. Chyba nie pojawiło mi się powiadomienie.

 

Tak właśnie próbowałem robić. Dwa osobne oprogramowania i ustawianie polaryzacji w jednym, a w drugim konkretny kanał. Niestety w praktyce to nie miało sensu. Komputer się zacinał, polaryzacje często nie chciały wskakiwać (trzeba było zmienić kanał na inną polaryzację i z powrotem na tę już właściwie ustawioną), to wszystko się jakoś ze sobą gryzło. Nie mówiąc o tym, że trudno było to skonfigurować.

 

Ostatecznie zrobiłem tak, że kupiłem sprawnego używanego SkyStara pod USB i teraz działa wszystko wyśmienicie. Dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...