Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, piotrekj66 napisał:

Szkoda że orginalana aplikacja nie pozwala wybrać sztywno jakości to może nie było by problemu z zacinaniem

To nie jest kwestia wyboru jakości, bo u mnie w apce zazwyczaj wybiera te najwyższą i się jej trzyma. Problem jest z dopasowaniem częstotliwości odświeżania obrazu do streamu, bo robią się te irytujące mikrozacinki, uniemożliwiające komfortowe oglądanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android TV nie lubi się wyjątkowo z tą aplikacją..  🤔...a może jest na odwrót.

 

*Za to inne aplikacje ze stramingiem sportowym  dobrze działają na Androidzie.

14 minut temu, mingo napisał:

Canal + potrafił poprawić aplikację, że problem zniknął, a był identyczny jak w Viaplay? Potrafił. 

Mam wrażenie, że niektórzy wszędzie widzą problemy z działaniem apki, ale nie bezpośrednio w niej samej.

 

Tym samym starają się usprawiedliwić Viaplay.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wina aplikacji Viaplay, bo pod tym samym Androidem inne działają bez zarzutu. Np. sportowe DAZN, SKY, ESPN+, gdzie transmisje potrafią mieć różny FPS - 25/30/50/60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, lakiman napisał:

Mam wrażenie, że niektórzy wszędzie widzą problemy z działaniem apki, ale nie bezpośrednio w niej samej.

 

Tym samym starają się usprawiedliwić Viaplay.

Jest tutaj takich dwóch delikwentów, co jak tylko ktoś coś napisze o viaplay to od razu się pojawiają, usprawiedliwiają, szukają przyczyn problemu gdzie indziej. Byle tylko wybielić Viaplay. A jak jest coś nie tak u innego nadawcy (chociażby sytuacja z PL w C+) to od razu szpileczka musi być wbita. Byle pokazać, że inni też mają problemy. Nie rozumiem tego podejścia. Sam początkowo broniłem viaplay, uważałem, że warto dać im czas ale po problemach z największymi transmisjami i ich tłumaczeniach w SM mam wrażenie, że oni działają na zasadzie "jakoś to będzie. Ludzie i tak nas wykupią".

 

Tak jak pisałem, C+ potrafił tak poprawić aplikację, że na Chromecast 4 oglądam sobie kanały i jest ok (a na początku był identyczny problem jak w apce Viaplay), więc jest to problem do rozwiązania. 

Edytowane przez mingo
  • Popieram 7
  • Dzięki 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Tak jak pisałem, C+ potrafił tak poprawić aplikację, że na Chromecast 4 oglądam sobie kanały i jest ok (a na początku był identyczny problem jak w apce Viaplay), więc jest to problem do rozwiązania. 

Na Chromecascie 4 Viaplay chodzi bez zarzutu, problemy były na Mi Boxie 4K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprawdzałem to na wszystkich możliwych ustawieniach, 50 Hz, 60 Hz, na 1080p jak i na 720p. Zawsze jest ten sam problem. To takie jakby niewielkie szarpanie obrazu, występujące co 2-3 sekundy. 

Co ciekawe, problem jest mniejszy(szarpnięcia są rzadsze, co jakieś 8-10 sekund) kiedy castuję z telefonu na Chromecast poprzez apkę Viaplay. Niemniej też to występuje uniemożliwia normalne oglądanie. Jedyny ratunek to KODI. 

 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

W maju wyszła aktualizacja Androida na Chromecast 4, która magicznie naprawiła lekko przycinający co kilka sekund Viaplay i C+ online. Teraz jest płynnie w 100% w obu aplikacjach. Jak widać była to ewidentna wina Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

U mnie wcześniej lekko przycinało przy 50 Hz, a przy 60 Hz był pokaz slajdów. Od ostatniej aktualizacji systemu, przy 50 Hz jest płynnie, a przy 60 Hz lekko przycina.


Chociaż na początku jak go kupiłem, to Viaplay działał dobrze, a potem w zimę wyszła aktualizacja systemu, która coś namieszała. Niedawno wyszła kolejna aktualizacja systemu i wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 60Hz obraz jest "lekko skaczący", trochę przypomina to stream 25 Hz. Na 50 Hz jest tak jak pisałem, ogólnie jest płynność obrazu ale co kilka sekund jest szarpnięcie, tak jakby na ułamek sekundy obraz się zatrzymał a później przeskoczył. 

Problem występuje też w Polsat Box Go, jeśli chodzi o PSP Premium. Tam ten efekt jest nawet dużo bardziej wyraźny.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...