Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, grreg2084 napisał:

 

A Ty wiesz, że niektórzy piszą o problemach z Viaplay "z przyzwyczajenia" nawet wtedy, gdy ... nie subskrybują usługi? Po prostu niektórzy tak mają, uwielbiają dbać o "czarny PR".

A dlaczego mam nie opisywać spostrzeżeń dotyczących usługi?

Przecież to nie jest zabronione.

Skro jeden usługodawca polepszył komfort korzystania,  a to inny nie może, nie chce? Czy może po prostu ma  wywalone na Android 7. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aandin napisał:

Odpalam codziennie LG OLED 55 GX i mam nienaganny obraz z Viaplay na aplikacji z webOS.

A na 55UP81003LR nie chodzi dobrze, wideo przy transmisjach traci klatki, są przeskoki, nie da się tego oglądać, mimo że fakt faktem sam obraz nie wygląda najgorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, aandin napisał:

to nie wina aplikacji a sprzętu na jakim oglądamy albo sieci

Wszystkie inne aplikacje działają idealnie, od hbo max, netflixa, prime Video, Youtube etc a ta akurat ledwo zipie, to dalej wina sprzętu wg ciebie? 

Telewizor z 2021 roku :D

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lakiman napisał:

A dlaczego mam nie opisywać spostrzeżeń dotyczących usługi?

Przecież to nie jest zabronione.

Skro jeden usługodawca polepszył komfort korzystania,  a to inny nie może, nie chce? Czy może po prostu ma  wywalone na Android 7. 

Oczywiście, że można i trzeba pisać swoje uwagi.

Abonenci UPC mogą łatwo zweryfikować naturę problemu. Wystarczy na tym samym urządzeniu włączyć apkę UPC TV GO, usługa ma kanały sportowe w 50 FPS i popatrzeć, czy występuje podobny problem jak w Viaplay. Jak w UPC TV Go problemu nie ma, a w apce Viaplay występuje, to sprawa jest oczywista.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PawelTSW napisał:

Ale głupoty. Odpal sobie na LG z 2021 i zobaczysz jak działa ich aplikacja. 

Dno. 

Poczytaj najpierw o tym jakie są problemy z LG i ich systemem smart. Ile jest problemów z nieodpalającymi się aplikacjami. Problem nie dotyczy tylko Viaplay ale wielu teoretycznie dobrze działających z założenia serwisów na ich systemie. Siostra ma wcale nie najstarszy model i to była jedna z gorszych decyzji jakie podjęli kupując TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Zuzia napisał:

Oczywiście, że można i trzeba pisać swoje uwagi.

Abonenci UPC mogą łatwo zweryfikować naturę problemu. Wystarczy na tym samym urządzeniu włączyć apkę UPC TV GO, usługa ma kanały sportowe w 50 FPS i popatrzeć, czy występuje podobny problem jak w Viaplay. Jak w UPC TV Go problemu nie ma, a w apce Viaplay występuje, to sprawa jest oczywista.

Oczywiście, że masz rację. 

Można by wymieniać UPC TV GO, Canal+ czy Play Now, Polsat Box GO: nie ma zacięć na Android TV.

Nawet na Play Boxie ( Android 9) czasami potrafiła się sama wyłączyć aplikacja podczas transmisji live.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lakiman napisał:

Ty piszesz bez sensu na temat sieci.

 

 

Nie przeczytałeś ze zrozumieniem co napisałem. Było tam o sprzęcie lub sieci.

Ktoś mi wytłumaczy jakim cudem u mnie ten zły Viaplay z jeszcze gorszym systemem web.OS działa w najlepsze? Tylko tak sensownie i na temat proszę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z płynnością opisywane tu przez niektóre osoby, pojawiają się pod systemem Android i są znane od lat, bo dotyczy to również wersji skandynawskich. A temat powraca, bo do dziś jest nierozwiązany.

O WebOS nie wypowiadam się.

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie o to chodzi 

Skoro inne apki dobrze współpracują z system/ procesorem itp. na telewizorze...

Ale faktycznie może ktoś ma fachową wiedzę i jakoś to wytłumaczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2022 o 13:08, PawelTSW napisał:

Ale głupoty. Odpal sobie na LG z 2021 i zobaczysz jak działa ich aplikacja. 

Dno. 

Mam LG z 2019 roku i do działania aplikacji nie mam większych zarzutów. Jedynie ostatnio czasem przy przeglądaniu treści wywala mnie z apki (podczas odtwarzania na szczęście nie) ale to samo mam z HBO Max. Może to kwestia zbyt wielu zainstalowanych aplikacji i system nie wyrabia, a może to kwestia samego systemu, którego wersja do najnowszych już nie należy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, aandin napisał:

Nie znam się ale gdzieś czytałem, że przyczyna może też tkwić w jakości jakiegoś procesora odpowiadającego za obraz w telewizorze. Możliwe to?

Oczywiście, podzespoły w najtańszych telewizorach muszą być słabsze.

A więc nie tylko rocznik telewizora decyduje ale też model.

 

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć Viaplay chce na grubo wejść jeśli chodzi o Ekstraklasę. Abstrahując już od ich problemów technicznych, w C+ chyba zaczyna się robić ciepło. Jak stracą naszą ligę to odpływ abonentów może być zabójczy.

 

Z drugiej strony, nie wywalą kasy na polską kopaninę to może powalczą o LM.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, a może będzie niespodzianka i obok PL zobaczymy naszą polską piłkę w  kopaną w 4K w ładnych kolorach i bez " ciemnicy". . ;-)

( taki żarcik ;-P)

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info tutaj: https://www.meczyki.pl/newsy/viaplay-rusza-po-prawa-do-transmisji-pko-bp-ekstraklasy-nowa-potega-na-rynku-nasz-news/184592-n

W to, że wezmą całość to nie wierzę, ale może będzie jakaś paczka kilku spotkań w tygodniu jak za czasów Orange Sport na wszystkie rynki Viaplay byłoby całkiem logicznym rozwiązaniem.

Edytowane przez Sentence
Usunięto off-topic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...