Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Krzysiek1991 napisał:

Viaplay się ośmiesza. Canal+, TVN, Polsat Sport też ma siedzibę w Warszawie i daje radę.

Wozu transmisyjnego też nie mają i przy transmisji domowych meczy Legii w pucharach uratowało ich TVP.

Ale co tam.

Oni mogą wszystko a my nic bo przecież mają najnowsza zdobycz techniki transmisji czyli streaming.

Jacy oni są nowocześni.

Czapki z głów przed nimi

 

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, Viaplay a zasilanie awaryjne 🤣 Przecież oni od wielu miesięcy nie potrafią ogarnąć synchronizacji dźwięku z obrazem, gdy komentatorzy są na stadionie (często się zdarza, że dźwięk o kilka sekund wyprzedza obraz); owszem, w zwykłej telewizji takie coś też czasem ma miejsce, ale tam takie problemy występują sporadycznie (w przypadku Viaplay takie problemy to już niemalże standard).

Edytowane przez grreg2084
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STARS.TV Populistą byłbys świetnym. Fakty są takie, że banki się potrafia na kilka dni wyłożyć, ostatnio tydzień nie działały komórki Vodafone w Portugalii https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-cyberatak-na-firme-telekomunikacyjna-ucierpialo-5-mln-klient,nId,5821379), a u nas Janusz z Grażynką za cenę pizzy chcieliby przeprosiny od prezesa Viaplay za brak komentarza. Oczywiście - marzyć można, ale rzeczywistość jest jaka jest...

Swoją drogą, jak Ci userzy ostatnio pisali, że sygnału w UPC nie ma Twojego kanału to taki krytyczny jakoś nie byłeś ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepraszam bardzo, ktoś płaci za UPC i wymaga. A problem był tylko z Twoim kanałem ;).

A Viaplay gdyby napisał, że miał cyberatak to byłaby z pewnością gadka o tym, że jak mogli się nie przygotować i że przecież Onet jakoś dzień w dzień działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mi płaci tylko UPC więc reklamacje musi zgłaszać tam gdzie płaci :) ja dostarczałem prawidłowo kanał do stacji czołowej, na resztę nie mam wpływu. A co do meritum, broń ich dalej. Właśnie przez to, że zawsze znajdą się obrońcy takiej działalności to nic się nie zmienia. Niech polaczki płacą i m o r d a w kubeł.

 

Edytowane przez STARS.TV
  • Popieram 7
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja nawet nikogo nie broniłem, tylko opisałem obiektywnie sytuację.

I nie takie fuckupy widziałem i nawet 90% takiego kwiku nie ma jak przy każdej okazji z Viaplay.

A, że TV linearnej zostali głównie widzowie 65+ to przykro mi, ale temat się nie odwróci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bgmnt napisał:

@STARS.TVFakty są takie, że banki się potrafia na kilka dni wyłożyć, ostatnio tydzień nie działały komórki Vodafone w Portugalii https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-cyberatak-na-firme-telekomunikacyjna-ucierpialo-5-mln-klient,nId,5821379)

Niektórzy chyba nie rozumieją sensu istnienia uslug.

Jedni mogą dawać przykłady więc ja też spróbuję.

Dajmy na to mężczyzna zamówił w zakładzie krawieckim usługę uszycia garnituru na swój ślub.

Przyszedł go odebrać na tydzień przed uroczystością i dostał odpowiedź "Nie mamy pana garnituru,krawiec zmarł i go nie zdążył uszyć ale chyba pan rozumie,siła wyższa"

Czy gdyby viaplay było w abonamencie (po części tak już jest w UPC i w Play) i klient straciłby pracę i nie miał z czego opłacić rachunku to też by przyjęli jego tłumaczenie "teraz nie mam pracy,zapłacę wam jak znajdę"

Tak samo w drugą stronę..place i wymagam,choćby nie wiem co

Otóż...czy to się komuś podoba czy nie ale w usługach zgodnie z maksyma klient nasz pan usługa ma być wykonana choćby się waliło i paliło.

A firmie Vodafone współczujemy ale zarazem możemy założyć z dużym prawdopodobieństwem że po ustąpieniu awarii odsetek nowych klientów tej sieci będzie mniejszy bo zwyczajnie spadnie do nich zaufanie,a obecnym klientom należy się rachunek pomniejszony o ilość dni gdy usługa nie była świadczona nie z winy klienta (to że nie z winy operatora naprawdę nie ma żadnego znaczenia)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dixente Kolejne świetne porównanie Twojego autorstwa. Ostatnio byl chyba rozwód, teraz ślub :). Zmartwie Cię, ale zdarzają się nawet takie sytuacje, że ludzie wynajmują salę, płacą 50k, a potem się okazuje, że biznes 3 dni przed ślubem upadł. Są też takie, że przy ołtarzu się rozmyślają :D.

Temat "klient nasz pan" to się skonczył już dawno i nie wróci jeszcze długo - może przespałeś ostatnie kilkanascie miesięcy i nie zauważyłeś ile się czeka na kartę graficzną i ogólnie elektronikę, samochody, mieszkania itd.

Teraz trzeba prosić o to, żeby cokolwiek Ci sprzedali ;).

A Viaplay przy całej swojej amatorce zaraz przeskoczy liczbą płacących abonentów Canal+. Który zresztą od 3 lat nie potrafi nadawać 4K tak jak powinnien. Jednak jakoś poza Satkurierem narzekań na temat nie widzę. Wszyscy się przyzwyczaili.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kingofsouth napisał:

Tak było w latach 90tych :D 

Czytając wasze żale w tym wątku to wygląda na to że tak jest do dziś. Na satelicie leciała bundesliga w 4K i nie było problemów z prądem ani bitrate.

6 minut temu, bgmnt napisał:

Ciekawe ile jeszcze praw musi stracić telewizja, żebyś zrozumiał jakie pierdoły piszesz :).

 

Jestem przekonany że jeszcze kilka lat takiej chałtury w Viaplay i wszystkie prawa będą z powrotem w TV. Nikt nie pozwoli sobie na oglądanie meczy w SD albo żeby mu bitrate spadał. Takie rzeczy się nawet na lewych streamach nie dzieją.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andjaw O jakich meczach w 4K mówisz? Upscalu w Eleven z doklejonym logo 4K? Czy tych dwóch na miesiąc w Canal+ 4K?

Jak padnie Viaplay, to prawa przejmie DAZN, Amazon, albo jeszcze inny gracz.

Jeśli chodzi o telewizję satelitarną, to za maks. 2-3 lata zostanie w PL jedna platforma, która co roku będzie tracić po kilkadziesiąt tysięcy abonentów i obcinać treści żeby nadal sensownie zarabiać, tak jak to dzieje w innych krajach.

Włoskie SKY straciło ostatnio 200 tysięcy abonentów w rok właśnie "dzięki" DAZN. Amerykańskie DirecTV 500 tysięcy w kwartał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, bgmnt napisał:

@dixente Kolejne świetne porównanie Twojego autorstwa. Ostatnio byl chyba rozwód, teraz ślub :). 

Temat "klient nasz pan" to się skonczył już dawno i nie wróci jeszcze długo - może przespałeś ostatnie kilkanascie miesięcy i nie zauważyłeś ile się czeka na kartę graficzną i ogólnie elektronikę, samochody, mieszkania itd.

Teraz trzeba prosić o to, żeby cokolwiek Ci sprzedali ;).

Ty robisz porównania ale ja się z nich nie śmieje.

Czy tylko dlatego że tobie się wydają za jedyne które są wlasciwe a inni to nie moga miec racji? 

To co opisałeś....faktycznie z powodu koronawirusa łańcuch dostaw został zaburzony i na wiele rzeczy musimy dłużej czekać i zapewne będzie to jeszcze trochę trwało zanim wszystko wróci do normy ALE to są rzeczy na które mimo wszystko jesteśmy w stanie poczekać.

Nie są to rzeczy niezbędne do ludzkiej egzystencji i dlatego sklepy spożywcze były otwarte cały czas,zakłady fryzjerskie jeżeli były oficjalnie zamknięte to nieoficjalnie działały w podziemiu.

Podobnie jest z transmisja live.

Ona ma znaczenie tylko i wyłącznie na zywo

Po co mi ona jak się zacina albo najpierw widzę wynik a przebieg meczu,walki mogę sobie obejrzeć z odtworzenia 

A teraz brak polskiego komentarza bo prądu nie mieli,nie mogli tego przewidzieć (pewnie zamówili agregaty prądotwórcze z Chin ale z powodu koronawirusa przypłyną za X czasu)

Co następnego?

Może transmisja do góry nogami albo bokiem.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dixente Ja mimo wszystko robię porównania w temacie. Ty robisz takie z kosmosu :).
Czy następny będzie mecz do góry nogami ze względu na amatorke Viapaly czy moze np. nie odbędzie się z powodu ulewy (https://gol24.pl/potezna-ulewa-zalala-stadion-villarrealu-mecz-w-lidze-europy-opozniony-a-byc-moze-nawet-odwolany-galeria/ga/c2-15277192/zd/46363322), albo awarii oświetlenia (https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2017-10-25/ciemnosci-kryja-bytow-awaria-oswietlenia-podczas-cwiercfinalu-pucharu-polski/) zobaczymy.

Oburzenie z pewnością będzie mniejsze za sprawą wyeliminowania multikont, ale możemy być pewni, że nadal istniejące grono antyfanów usługi na forum na pewno zwróci na wszelkie nieprawidłowości uwagę.

A, że to podejście do Viaplay spowodowało też, że wiele innych osób zaczęło opisywac i dokumentować fakapy w C+, Polsacie Sport itd (sam dawałem zrzut meczu siatkówki i ligi szkockiej w czymś co wygladalo odpowiednio na 240p i 480p, informacje o dwóch urwanych transmisjach PlusLigi itd) - to pewnie tylko dobrze, w końcu forum tematyczne.

 

PS. W dużej olsztyńskiej serwerowni padł routing z Orange.

I nie działa już od 30 minut. NIEMOŻLIWE NIEPRAWIDŁOWE NIESPODZIEWANE...

450 zł za 1 Gbps a oni nie chcą nosić pakietów wiadrami ;))).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, andjaw napisał:

Chcieliście transmisji w necie to macie. Filmy i mecze ogląda się w telewizji, a w necie można sprawdzić pocztę albo pogodę. 

 

Godzinę temu, STARS.TV napisał:

Filmy w necie super, sport na żywo w tv :)

Zweryfikowałam empirycznie i dochodzę do wniosku, że transmisje na żywo sportu bez zakłóceń na większą skalę są możliwe.

W tym momencie amerykański ESPN+ nadaje równocześnie 72 live z bitrate 8 Mb/s. To 3 Mb/s więcej niż Viaplay. I to działa na medal więc da się. DAZN działa dość pewnie. Powiem więcej. Viaplay zagraniczne lepiej sobie radzi niż polski odpowiednik jeśli chodzi o stabilność odbioru w UE.  Viaplay w Polsce ciągle coś nie wychodzi, ale to nie znaczy, że nie da się zrobić podobnej usługi dobrze.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...