Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Na razie jest przeświadczenie, że internetowego dostawcę łatwiej zrobić w trąbę. 
Wystarczy wprowadzić pojawiający się numer abonenta na TV i innych ekranach i delikwent zastanowi się,  czy jest sens wrzucania tego w  internet.  


  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu okazało się, że spadek subskrypcji wyniósł 25%, wypadli z 1 dziesiątki serwisów vod, darmówki się skończyły
Bzdura! Nie spadła liczba subskrypcji, tylko realnych użytkowników, a to nie to samo. O liczbie subskrypcji dowiemy się za ok 2 miesiące, jak przedstawią raport za Q4.
Poza tym konta darmowe nie były liczone jako subskrypcja.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się jednak szybszej ekspansji serwisu, tymczasem praktycznie zaraz na  początku  podpisali na razie umowy z

UPC, Vectrą i Play..

Z UPC (Play) najlepiej układa się współpraca.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest mało? O tych operatorach się mówiło, a C+ wbrew obiegowej opinii być może wcale się nie pali do współpracy. Obstawione są też wszystkie główne platformy z dostępem do apki. Od androida przez tizena, po tvOS. 

Ekspansja jak najbardziej postępuje. Na nowe rynki. 

Edytowane przez Toma441
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jestem ciekawy, o ile zostaną udostępnione wyniki subskrypcji z podziałem na promocyjny dostęp u operatorów i oddzielnie przez apki zainstalowane na głównych platformach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję tezę, że hejt, który miał miejsce u nas, będzie miał miejsce tylko u nas. Klient na Zachodzie Europy podejdzie do tej usługi z dużo mniejszymi emocjami i o wiele mniejszym marudzeniem. Po prostu usług na rynku brytyjskim czy niemieckim jest więcej, co nie znaczy, że tamtejsi klienci nie stawiają wymagań, robią to, ale tam na pewno nie będzie postów, że ktoś ich wejściem Viaplay na rynek oszukał, albo mają wyp*** z kraju X. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Toma441 napisał:

Zaryzykuję tezę, że hejt, który miał miejsce u nas, będzie miał miejsce tylko u nas. Klient na Zachodzie Europy podejdzie do tej usługi z dużo mniejszymi emocjami i o wiele mniejszym marudzeniem. 

Jam sam widzisz,  ludzie mylą ekspansję z promocją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Toma441 napisał:

Zaryzykuję tezę, że hejt, który miał miejsce u nas, będzie miał miejsce tylko u nas. Klient na Zachodzie Europy podejdzie do tej usługi z dużo mniejszymi emocjami i o wiele mniejszym marudzeniem. Po prostu usług na rynku brytyjskim czy niemieckim jest więcej, co nie znaczy, że tamtejsi klienci nie stawiają wymagań, robią to, ale tam na pewno nie będzie postów, że ktoś ich wejściem Viaplay na rynek oszukał, albo mają wyp*** z kraju X. 

Nikt nikomu nie każe wyp*** z Polski ani nie mówi że został oszukany.

Zazwyczaj jest tak że koszt usług globalnych jest podobny w każdym kraju na świecie (jest to logiczne bo ludzie są przecież tacy sami) tylko subtelna różnica jest taka że w Polsce obywatel będzie na to pracował dwie godziny a np w Niemczech jedną godzinę.

Jeżeli machnie ręką i bezkrytycznie będzie płacił to tak jakby nie szanował samego siebie.

Niech kosztuje porządnie skoro to takie super,niech będzie w streamingu albo nawet w technice XXII czy jeszcze następnego wieku bo przecież trzeba się rozwijać ale póki co to słabo ten rozwój wygląda a w styczniu 2022r jak będzie trzeba zapłacić pierwsza transzę pieniężna za bundeslige to okaże się czy można mówić o sukcesie czy trzeba będzie odsprzedawać żeby rachunek ekonomiczny się zgadzał.

Dajmy na to viaplay osiągnie sukces.

Jeżeli zagości tam liga angielska to jeżeli myślicie że "ok,teraz za dwie super ligi to mogę te 34zl wybulic" to jesteście w błędzie bo cena z pewnością skoczy do minimum 50zl😉

 

 

 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Toma441 napisał:

Tego typu "komentarze" czytałem wielokrotnie i nadal się pojawiają w kontekście Viaplay na portalach społecznościowych i nie tylko. 🙂

Znaczy wiesz....jak ktoś używa tylko argumentu siłowego to znaczy że inaczej nie potrafi a to jest zwyczajnie słabe.

Jeżeli ktoś płacił za eleveny czy canal plus i miał w cenie bundeslige a teraz jej nie ma a cena nie zmalała to czym to można nazwać?

Zmiana sytuacji rynkowej?

To ja też zapłacę mniej za daną usługę bo miała miejsce zmiana sytuacji rynkowej w branży w której pracuje, nie dostałem premii w pracy i też będzie ok?

To tak jakby rano iść na parking a tam twoje auto ale bez przednich drzwi bo w nocy uchwalili podatek ekologiczny,coś zabrali,powiedzieli że podatek jest legalny i obywatel musi być przygotowany że zawsze może dojść jakiś nowy więc można to było przewidzieć ale w zasadzie to auto nadal jest sprawne i spełnia swoja podstawowa funkcje więc proszę nie być drobiazgowy 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jeżeli ktoś płacił za eleveny czy canal plus i miał w cenie bundeslige a teraz jej nie ma a cena nie zmalała to czym to można nazwać?
 
Nigdzie w umowie , nie masz zagwarantowanego dostępu do danych treści.
Wykupujesz kanał z tym co obecnie ma w swojej ofercie. Dzisiaj liga X jest u dostawcy A jutro ta sama liga jest u dostawcy B. Ty jako koneser tej ligi zmieniasz operatora( lub dokupujesz subskrypcję) , bo jesteś pasjonatem i wydasz pieniądze nie ważne ile, by to nadal oglądać. 
 



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pawop napisał:

Bzdura! Nie spadła liczba subskrypcji, tylko realnych użytkowników, a to nie to samo. O liczbie subskrypcji dowiemy się za ok 2 miesiące, jak przedstawią raport za Q4.
Poza tym konta darmowe nie były liczone jako subskrypcja.
 

 

Czy to się komuś podoba czy nie, Viaplay w Polsce w niespełna miesiąc pozyskał około ... 200 tys. płacących subskrybentów (u nas Viaplay wystartował 3 sierpnia, więc pierwsze płatności mogły pójść dopiero z początkiem września). Jak na tak krótki okres i stosunkowo jeszcze "skromną" ofertę, to jest to naprawdę bardzo dobry wynik. Dopiero w przyszłości dojdą fani Premier League, F1 i nie tylko.

 

Dopiero raport za Q4 pokaże, jak zmienia się liczba płacących subskrybentów (wzrasta czy spada). Na ten moment nie mamy w tej sprawie żadnych informacji, a inne raporty, w których uwzględnia się Viaplay kompletnie nie mają niczego wspólnego z statystyką płacących subskrybentów.

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Usunięto zaczepki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego wątku generalnie nie zaglądam, ale jak widzę obronę Viaplay prawie jakby to był cud nad Wisłą, to jest to manipulacja. Ja też niby założyłem konto, żeby atakować Viaplay? Każdy widzi, że cena jest absurdalnie wysoka jak za OBECNĄ  zawartość i co najwyżej średnią jakość. Przez miesiąc subskrypcji udało mi się raptem jeden dobry serial obejrzeć, co jest katastrofalnym wynikiem. Każda inna usługa, którą zakupiłem na początku oferuje mnóstwo nowych treści, tu jest odwrotnie.

  • Popieram 3
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arkon napisał:

 Każdy widzi, że cena jest absurdalnie wysoka jak za OBECNĄ  zawartość i co najwyżej średnią jakość. Przez miesiąc subskrypcji udało mi się raptem jeden dobry serial obejrzeć, co jest katastrofalnym wynikiem. 

Ale to jest wyłącznie Twoja (uprawniona), ale subiektywna opinia, a nie to co - jak piszesz - "każdy widzi". Cena to też kwestia bardzo subiektywna. Dla jednego 34 zł to dużo, dla kogoś innego "mikro wydatek". Z ofertą jest dokładnie to samo. Osobiście mi odpowiada, że Viaplay nie jest Netflixem i znajduje tam rzeczy, których na Netflixie nie ma i dla mnie to jest plus. Tak samo cena. Uważam, że jest adekwatna. I takich różnic w ocenie jest dokładnie tyle ilu jest ludzi na Ziemi . Z tą jedną różnicą, że u nas w kraju się uważa, że pewne rzeczy się ludziom należą, bo "tak było zawsze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale Ty i paru ludzi na tym forum jesteście zaślepieni i nawet średniej jakości na meczach nie widzicie, więc Wasza wiarygodność jest dla mnie znikoma. Nikt mi też nie powie, że na moim tv to słabo wygląda, a na innych sprzętach super, bo po pierwsze mam nowy, naprawdę dobry sprzęt, na którym inne kanały wyglądają dużo lepiej. Prosty wniosek- ktoś kto pisze, że jakość jest dobra po prostu manipuluje. To tyle ja już tu nie wchodzę, bo nie mam zamiaru kopać się z koniem(a nawet paroma końmi). Pozdrawiam.

  • Popieram 4
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Arkon napisał:

 Każdy widzi, że cena jest absurdalnie wysoka jak za OBECNĄ  zawartość i co najwyżej średnią jakość. 

To jest twoja subiektywna opinia. 

 

1 minutę temu, Arkon napisał:

Bez urazy, ale Ty i paru ludzi na tym forum jesteście zaślepieni i nawet średniej jakości na meczach nie widzicie, więc Wasza wiarygodność jest dla mnie znikoma.

Bez urazy , ty jesteś zaślepiony forumowym krzykiem rozpaczy.  Też twoja wiarygodność jest dla mnie taka nijaka. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Toma441 napisał:

My po prostu uważamy, że to kombinowanie jest normą,a nie płacenie.

Nie mierz ludzi swoją miarą :)

Ja kiedyś napisałem jasno. Od dawna korzystam z usług satelitarnych CANAL+ i opłacam najwyższy pakiet. Robię to głównie ze względu na dostęp do Premier League i Champions League, a także ze względu na dostęp do oferty filmowej CANAL+ i HBO. Premier League od zawsze była dostępna w telewizji linearnej i w dalszym ciągu chcę ją oglądać w tej właśnie formie. Firma NENT najwidoczniej zapomniała, że takich osób jak ja jest całe mnóstwo i mimo to, uparcie idą w swój streaming. Uczciwie z ich strony byłoby udostępnienie przekazu tych rozgrywek, zarówno w formie streamingowej, jak i w telewizji linearnej - wówczas zadowoliliby wszystkie grupy odbiorców. Jeśli, jednak, oni mają mnie i resztę tych ludzi gdzieś, to ja też będę miał gdzieś ich streaming, a w przyszłym roku i tak obejrzę Premier League, ale w "innym" streamingu ;)

Wniosek z tego jest prosty - ja cały czas płacę i chcę płacić za oglądane treści, ale nie życzę sobie, by jakiś nowy nadawca wciskał mi na siłę swoją formę oglądania tych rozgrywek i to w marnej jakości przekazie, takim jak Viaplay. Przypomnę, że to oni są dla klientów, a nie odwrotnie. Gdyby podeszli do tematu rozsądniej, to mogliby zarobić na takich osobach jak ja, bo z chęcią zapłaciłbym za ich kanał linearny. Jak widać, oni jednak idą w zaparte, więc wielu ludzi (w tym ja) znajdzie sobie "swój sposób" na oglądanie Premier League od nowego sezonu ;)

Edytowane przez CashBackPlease
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouthMiałem już nie pisać, ale jak się okazuje uderz w stół, a nożyce się odezwą. Nie musiałem długo czekać. Ja Ci już pisałem- Twoją postawą jestem najbardziej rozczarowany, bo zawsze byłeś piewcą doskonałej jakości, a przy Viaplay nagle zrobiłeś woltę i ciągle się jej rozpaczliwie trzymasz. Szkoda takiej zmiany.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arkon napisał:

przy Viaplay nagle zrobiłeś woltę i ciągle się jej rozpaczliwie trzymasz. Szkoda takiej zmiany.

Ja się rozpaczliwie trzymam? To ty płaczesz nad jakością Viaplay. 

To Ty rozpaczasz , bo Canal+ traci PL , nie Ja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...