Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik Szuwarek

Akurat Viaplay działa stabilnie, a C+ online ma szarpnięcia. System jest kluczowy, bo na Tizenie wszystko działa płynnie i nic nie trzeba ustawiać. Najlepszy jest oczywiście tvOS, tutaj nawet nie ma o czym dyskutować.

Porównałem jeszcze Eleven 4K w PBG na Tizen i Android. Na Tizen działa perfekcyjnie, a na Android tnie i to konkretnie, nie da się oglądać. Także system ma duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał:

 

Porównałem jeszcze Eleven 4K w PBG na Tizen i Android. Na Tizen działa perfekcyjnie, a na Android tnie i to konkretnie, nie da się oglądać. Także system ma duże znaczenie.

Eleven 4K na Play Box 2 z Android TV 9 działa..bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
7 minut temu, michuk napisał:

wiesz tylko czy dadzą 12 do chromcasta 4 ? mamy połowę października i jak aktualizacji nie ma tak nie ma

Aktualna wersja to Beta 5, więc jeszcze nie mogą udostępnić.

https://developer.android.com/tv/preview

19.10 ma być premiera Pixel 6, więc może też coś powiedzą o nowym systemie na TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wodnik szuwarek,

U mnie na Android TV 8 i 9 Canal + działa idealnie, więc proszę nie upraszczaj i nie pisz, że ta aplikacja źle działa na tych wersjach Androida i jestem w tym stwierdzeniu nie odosobniony. Wynika z tego, że to nie wina samego Androida ale może sprzętów z których ludziska korzystają. O cięć na Viaplay głosu nie zabieram, brak wiedzy ale jeszcze raz potwierdzę, że Canal + działa super na moich sprzętach (TV Sony z 2019r. i nVidia)

Edytowane przez Jack777
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Nie napisałem, że aplikacja źle działa, tylko jest lekkie szarpnięcie co kilka sekund. Napisałem też, że niektórzy mogą tego nie widzieć jeśli nie mają porównania z innymi systemami, na których wszystko jest płynne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
20 minut temu, lakiman napisał:

@Wodnik Szuwarek weź pod uwagę, że na zacinający się Canal+  prawie nikt nie narzeka ( poza Tobą ;)) w porównaniu do szwedzkiej usługi.

To się cofnij kilka stron i jeszcze zajrzyj do tematu o C+. Weź też pod uwagę, że zmieniasz zdanie co tydzień :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w przypadku Viaplay jest loteria.

Raz jest transmisja z odpowiednią płynnością innym razem widać pewnie szarpnięcia.

W dodatku zdarzyło się tak na meczach na których mi zależało.

Gdy ostatnio grała Legia i na Bundeslidze.

Co do C+ nie rozumiem kontekstu twojej wypowiedzi.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Wszyscy mają dokładnie te same streamy, wiec nie ma tu żadnej loterii.

Bez jaj. Akurat mecze Legii i Bundesligę to wszyscy chwalą.

Z C+ chodzi o to, że jak wejdziesz w ten temat, to zobaczysz innych narzekających na jakość, a nie tylko ja. Chociaż ja w sumie nie narzekam, bo i tak ten problem za chwilę zniknie wraz z premierą nowego Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też dorzucę swoje trzy grosze. Wina jest ewidentna po stronie Viaplay, ale niektórym ciężko to przełknąć. Zgodzę się z tym, że na Android TV 12 będzie pewnie lepiej, bo w końcu wprowadzą tę słynną funkcję, ale dopóki jej nie ma, to jakoś inni, poza Viaplay potrafią dać płynny obraz już w chwili obecnej.

 

W moim przypadku Mi Box z ustawieniem na 50 Hz. Ja w przypadku Canal+ Online mogę narzekać na wiele (o czym pisałem już w odpowiednim temacie), ale na pewno nie na płynność - ta u mnie jest idealna na kanałach 50fps, nie ma żadnych przycięć / kratkowania jakie ma miejsce na Viaplay. Z drugiej strony jestem w stanie uwierzyć, że ktoś takie problemy ma, bo sam mam inne problemy z Canal+, których nie mają inni, więc w przypadku Canal+ wszystko jest możliwe i te ich problemy są losowe, ale to też ich problem i nie można tego zwalać na Google i Androida.

 

Co do Viaplay - klatkowanie / mikro przycięcia, jakkolwiek ktoś chce to nazywać się widoczne wyraźnie i bawi mnie jak ktoś pisze, że ktoś to ma, ale może tego nie widzieć. Albo to ma i na pewno to widzi, albo po prostu tego nie ma. W mojej opinii innej opcji nie ma. I zgodzę się z @lakiman , że zależy to od transmisji. Przykładowo wczoraj wieczorem były dwie transmisje - mecz Bundesligi i kręgle. W tym pierwszym wyraźne przycięcia, a na kręglach płynny obraz bez tego szarpania. Tak samo ostatni mecz Legii bez problemów, a nie trafiłem jeszcze na żaden mecz Bundesligi bez przycięć.

 

No to skoro jedne transmisje są ok, a drugie nie i wszystkie są nadawane z 50 fps to kogo jest wina? Google, czy Viaplay? Dla mnie to oczywiste. Dla mnie w ogóle śmieszne jest zrzucanie wszelkiej odpowiedzialności na producenta systemu / sprzętu. Ja jestem abonentem danej usługi i od niej wymagam prawidłowego działania. Skoro się zdecydowali udostępniać usługę na danym sprzęcie to nich zrobią ją dobrze, a jak się nie da, bądź nie potrafią to niech jej tam nie udostępniają.

 

I teraz wrócę jeszcze do początku postu. Napisałem, że zgodzę się, że na Android TV 12 będzie lepiej, ale też nie koniecznie. Bo skoro teraz mam 50 Hz i transmisja jest w 50 fps to w czym ta nowa funkcja mi niby pomoże? Teraz fpsy się zgadzają z odświeżaniem, a przycięcia są, więc problem nie leży tutaj.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Mi Box nie ma Android 10, tylko 9. Ja pisałem o Chromecast 4. Viaplay działa płynnie, a C+ przycina. Skoro zrzucasz winę na Viaplay w przypadku Android 9, to ja mogę na C+ w przypadku Android 10. Prawda jest taka, że głównym winowajcą jest Google udostępniając upośledzony system bez podstawowej funkcji AFR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz mój post. Napisałem wyraźnie, że skoro masz problem z Canal+ to tak, to też ich wina i zwalaj na nich. Napisałem też, że śmieszne jest zrzucanie pełnej winy na Androida i napisałem dlaczego, ale do tego się już nie odniosłeś i dalej w to brniesz.

 

A jaka to różnica, czy jest 9, czy 10 na Mi Boxie? Czym takim te wersje się różnią w tym kontekście? Problem z Canal+ jest taki, że pewnie są osoby, które mają przycinki i na wersji 9 i 10 i odwrotnie są takie, którym działa na tej i na tej wersji. A skoro jest to losowe, to nadal podtrzymuję, że to też problem Canal+ i oni powinni to rozwiązać.

 

Odpowiedz mi także na ostatnie pytania, w czym mi ten AFR pomoże w przypadku Viaplay? Skoro mam ustawione 50Hz i transmisja jest w 50fps to co mi ta funkcja da? Już teraz powinno być płynnie, a nie jest i zależy to od transmisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

To bardzo proste. Różne treści mają różny frame rate: 24, 25, 30, 50, 60. Zadaniem AFR jest dopasowanie wyjściowej szybkości klatek w aplikacji do oryginalnej szybkości klatek wideo i robi to dynamicznie żeby użytkownik nie zawracał sobie tym głowy zmieniając ręcznie w ustawieniach rozdzielczość i częstotliwość odświeżania. Na Tizenie w ogóle nie ma opcji zmiany rozdzielczości i odświeżania, bo tym steruje właśnie AFR i wszystkie aplikacje działają mi elegancko. Nic nie muszę grzebać i nic nie muszę ustawiać. Po prostu włączam aplikację i wszystko działa. Ktoś pisał, że jak w Mi Box ustawił dla streamingu sportowego 50 kl./s odświeżanie 50 Hz to działa dobrze, ale z kolei Netflix tnie, bo tam materiały 24 kl./s i znowu musi przestawiać. Właśnie po to jest AFR żeby zapomnieć o tego typu gimnastyce 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mi nie tłumacz co to jest AFR, bo ja wiem. Zadałem proste pytanie w kontekście Viaplay.

 

Mam ustawione 50Hz i live też jest w 50 fps, więc według ciebie jak w tym ten AFR pomoże? No nijak. Już teraz odświeżanie jest dobrze ustawione w stosunku do klatek strumienia, a jak mówię na części transmisji są przycięcia.

 

No więc jak, kogo to wina? Androida, czy Viaplay? AFR tutaj nic nie zmieni. Czy może chcesz powiedzieć, że ten słynny Viaplay może jednak nie zawsze puszcza te 50fps mimo, że się tym chwali? Moim zdaniem problem jest gdzieś w przypadku transkodowania źródła do tych ich 50 fps. Prawdopodobnie część źródeł dostają w innym framerate, część w innym i jak to zmieniają na 50fps to tu robi się gdzieś problem. Może się mylę, nie wiem, ale cokolwiek by to nie było, to jest nadal tylko i wyłącznie ich wina w tym kontekście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...