Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Umek napisał:

Za rok to może ich już nie być bo za prawa trzeba płacić a już darmochę na pół  roku rozdają ;)

 

Nie ma szans. Za rok właśnie ruszą do przodu, bo dojdzie do nich Premier League i F1. Zakładam, że ich zadaniem nie jest w tym momencie zarobek, a zdobycie bazy lojalnych abonentów. 

Edytowane przez Mihalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, picassopawel napisał:

Pisałem do nich, odpisali, żebym sprawdził na innych urządzeniach, bo u nich jest ok😂😂😂. Parodia. Z tego co wywnioskowałem, to ich biuro obsługi klienta działa chyba przez translatora.

Cóż, po tłumaczeniu regulaminu z ich strony podejrzewałam translator, a teraz myślę, że nie dorobili się jeszcze polskojęzycznych pracowników.

Błędy  z brakiem napisów lub pomylone ścieżki dźwiękowe nie zależą od urządzenia, czy przeglądarki i jest tego więcej niż dwa przykłady, które podałam wcześniej. Teraz nie pamiętam innych tytułów, ale będę sobie zapisywać jak znów natrafię.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mihalek napisał:

 

Nie ma szans. Za rok właśnie ruszą do przodu, bo dojdzie do nich Premier League i F1. Zakładam, że ich zadaniem nie jest w tym momencie zarobek, a zdobycie bazy lojalnych abonentów. 

Rozdając za darmo raczej niczego ani nikogo nie zyskują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam Eleven 4K przez ultraboxa.

Rację mają ci co piszą , że przekaz  internetowy jest daleki od jakości sygnału satelitarnego.

Viaplay wygląda słabiutko wobec Eleven ( niby 4K  jak co niektórzy uważają ).

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaplay ze swoim 720p i 5 Mbps oczywiście [beep] nie urywa, oględnie mówiąc. Liczyłem na 4K, ale 720p to nie jest też jakość VHS co niektórzy tutaj sugerują nagminnie. Oglądałem może 1.5 meczu, ale oczy na pewno nie krwawiły.

Była też ukochana przez niektórych płynność (testowane na Apple TV 4K, którego jakiś miesiąc temu dostałem od znajomego na przechowanie ;)), na Tizenie jest trochę gorzej ale też nie jest źle choć widać, że obraz jest trochę inny (zapewne wynika to z rożnic przy wysyłce streamu via DASH/HLS i obslugi tego przez urządzenia).

 

Tak dla czystego porównania, Netia i Polsat Box w IPTV i OTT mają 1080p i calutkie 4.7 Mbps bitrate video i setki tysięcy abonentów. Raz na jakiś czas ktoś narzeka, że pixeloza, a poza tym 99% nie widzi problemu. A jakość jest de facto gorsza niż to co daje Viaplay.

Catchup na dekoderach satelitarnych Polsatu też leci w takiej jakości. Czyli oglądasz mecz na satelicie Polsat Sport, który dobija momenatami w VBR do 10 Mbps, cofasz minutę i już masz z sieci 2x gorszą jakość w CBR.

Ktoś to tutaj zauważył, narzekał? No nie pamiętam. A jak chodzi o Viaplay to się nagle zebrało grono koneserów :).

 

Wypoczywając w lipcu miałem okazję oglądać platforme Total TV (Eutelsat 16E) - kanały jak SportKlub (który ma tam mase praw, między innymi mecze eliminacyjne do MŚ 2022) też lecą via sat w 4 Mbps.

Zapytałem się znajomego czy mu to przeszkadza, zauważył dopiero jak powiedziałem, że dookoła paska z wynikiem ma "kwadraciki" itd.

 

My możemy wiedzieć problemy (choć wielu mam wrażenie, że robi to mocno na siłę, bo akurat jest moda na komentowanie Viaplay - zupełnie jak było z Eleven jak startowali, a teraz jest niby takie super), ale 98% ludzi będzie miało to gdzieś. O przyszłość Viaplay w najbliższym czasie bym się specjalnie nie martwił. Jeszcze teraz dostali kopa w postaci Legii w LE. O ile nie oddadzą nikomu sublicencji to jestem ciekawy czy serwery im wyrobią.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bgmnt napisał:

Viaplay ze swoim 720p i 5 Mbps oczywiście [beep] nie urywa, oględnie mówiąc. Liczyłem na 4K, ale 720p to nie jest też jakość VHS co niektórzy tutaj sugerują nagminnie. 

VHS to bzdura, ale początki były nieciekawe, bo bitrate skakało w dół, a FPS miało wartość 38. Obecnie jest to 5 Mb/s i 50 FPS dla sportu, jakość zbliżona do UPC TV Go.

 

25 minut temu, bgmnt napisał:

Tak dla czystego porównania, Netia i Polsat Box w IPTV i OTT mają 1080p i calutkie 4.7 Mbps bitrate video i setki tysięcy abonentów. Raz na jakiś czas ktoś narzeka, że pixeloza, a poza tym 99% nie widzi problemu. A jakość jest de facto gorsza niż to co daje Viaplay.

Nie będę pisała o skandynawskim 4K made in Viaplay, ale o naszym rodzimym rynku. Jest Vectra, chyba obecnie  największy operator kablowy w Polsce z usługą TV Online i daje 1080p z bitrate 8 Mb/s, każdemu abonentowi.

Viaplay dla filmów/seriali oferuje 3-5 bitrate i momentami wygląda to średnio delikatnie mówiąc.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, bgmnt napisał:

 

 

My możemy wiedzieć problemy (choć wielu mam wrażenie, że robi to mocno na siłę, bo akurat jest moda na komentowanie Viaplay - zupełnie jak było z Eleven jak startowali, a teraz jest niby takie super), ale 98% ludzi będzie miało to gdzieś. O przyszłość Viaplay w najbliższym czasie bym się specjalnie nie martwił. Jeszcze teraz dostali kopa w postaci Legii w LE. O ile nie oddadzą nikomu sublicencji to jestem ciekawy czy serwery im wyrobią.

To jest właśnie ciekawe, myślę że głównie chodzi o to, że konkretne prawa zamiast trafić np. do C+ trafiły do Viaplay.

Co do sublicencji dla np. TVP na LE , to uważam, że oddanie im tego byłoby błędem z punktu widzenia samej platformy. Nie twierdzę, że tego nie zrobią, ale więcej na tym stracą, niż mogliby zyskać, bo większość widzów uzna to za sukces TVP, natomiast Viaplay w łatwy sposób straci jeden z filarów sportowej oferty. Sublicencja - tak, ale w późniejszych latach. To byłoby logiczne.

Edytowane przez Toma441
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bgmnt napisał:

Viaplay ze swoim 720p i 5 Mbps oczywiście [beep] nie urywa, oględnie mówiąc. Liczyłem na 4K, ale 720p to nie jest też jakość VHS co niektórzy tutaj sugerują nagminnie. Oglądałem może 1.5 meczu, ale oczy na pewno nie krwawiły.

Była też ukochana przez niektórych płynność (testowane na Apple TV 4K, którego jakiś miesiąc temu dostałem od znajomego na przechowanie ;)), na Tizenie jest trochę gorzej ale też nie jest źle choć widać, że obraz jest trochę inny (zapewne wynika to z rożnic przy wysyłce streamu via DASH/HLS i obslugi tego przez urządzenia).

 

Tak dla czystego porównania, Netia i Polsat Box w IPTV i OTT mają 1080p i calutkie 4.7 Mbps bitrate video i setki tysięcy abonentów. Raz na jakiś czas ktoś narzeka, że pixeloza, a poza tym 99% nie widzi problemu. A jakość jest de facto gorsza niż to co daje Viaplay.

Catchup na dekoderach satelitarnych Polsatu też leci w takiej jakości. Czyli oglądasz mecz na satelicie Polsat Sport, który dobija momenatami w VBR do 10 Mbps, cofasz minutę i już masz z sieci 2x gorszą jakość w CBR.

Ktoś to tutaj zauważył, narzekał? No nie pamiętam. A jak chodzi o Viaplay to się nagle zebrało grono koneserów :).

 

Wypoczywając w lipcu miałem okazję oglądać platforme Total TV (Eutelsat 16E) - kanały jak SportKlub (który ma tam mase praw, między innymi mecze eliminacyjne do MŚ 2022) też lecą via sat w 4 Mbps.

Zapytałem się znajomego czy mu to przeszkadza, zauważył dopiero jak powiedziałem, że dookoła paska z wynikiem ma "kwadraciki" itd.

 

My możemy wiedzieć problemy (choć wielu mam wrażenie, że robi to mocno na siłę, bo akurat jest moda na komentowanie Viaplay - zupełnie jak było z Eleven jak startowali, a teraz jest niby takie super), ale 98% ludzi będzie miało to gdzieś. O przyszłość Viaplay w najbliższym czasie bym się specjalnie nie martwił. Jeszcze teraz dostali kopa w postaci Legii w LE. O ile nie oddadzą nikomu sublicencji to jestem ciekawy czy serwery im wyrobią.

Popieram w 100% wypowiedź. Hejt na Viaplay totalnie nieuzasadniony. Oczy nie krwawią, efekty smużenia czy tzw. komety nie ma. Da się to oglądać na 55 calowym TV na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się oglądać, chociaż może nie było efektu komety ( cokolwiek to znaczy) z dalszych ujęć stadionu miałem wrażenie czasami, że piłka  jest kwadratowa ;-) 

Apka nie sprawia większych problemów  na android tv 7.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...