Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam, na co można liczyć. Jeśli polska oferta dogoni to co dają w krajach bogatszych, gdzie są od lat to nadal będzie 720p dla większości transmisji i nieliczne w 4K. 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie na start to by ich jakoś zadowoliło, ja myślę że tak minimum 50 tysi. A bym obstawiał że celują w 80 -100 tys. I jeszcze bym dodał że oni tylko na sporcie będą pchali ten wózek. Ich oferta filmowo serialowa jest żadna.


Pytanie jaki mają biznesplan. Bo taki Canal+ mimo ponad mln abo opcji Canal+, dochodu z reklam traci prawa hurtowo i przestawia się na własne Oryginalsy. Więc coś jest z nimi "nie halo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, czerstwy napisał:

Powinni rozdzielić film i sport i celować w jednego i drugiego abonenta. Tylko do tego trzeba mieć odpowiednie treści bo filmowo zapewne są lepsze oferty.

Praktykują rozbicie ofert na film/seriale oraz pakiet Viaplay Total ze sportem. Tak mają u siebie w Szwecji i u nas też mogą wprowadzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
14 minut temu, czerstwy napisał:

Gdyby Viaplay miał takie prawa jak C+ to wołał by za subskrypcje  minimum 50zł jak nie wiecej.A C+ w takim PC+ to kosztuje nawet 19.90 zł.

Jak już porównujesz, to rób to uczciwie. Viaplay to subskrypcja, a ta w Canal+ kosztuje 45 zł a nie 19,90 zł. Nie mieszaj w to abonamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba, że Viaplay realnie ocenia koszty jakie powinien ponieść abonent zainteresowany Bundesligą.  Przez takie praktyki cenowe Eleven jest tam gdzie jest, Canal+ nie może utrzymywać swojej oferty, a Polsat Sport musi tworzyć nowe kanały, ponieważ abonenci nie zrozumieją podwyżki cen za Polsat Sport. Dobre czasy minęły, gorsze gdzie były dwa-trzy mecze z danej ligi w Canal+ nie wrócą. Jeśli chcecie ekskluzywność - trzeba płacić. Mnie w Eleven trzyma tylko Serie A. Gdybym musiał płacić 19,99 - taki przelew bym zrobił. Gdyby za pełny pakiet wołali 34 złote - tyle bym dał. Ale musi być jakość, zadowalająca nie pojedyncze osoby, ale ogól. Ten pieniądz musi być albo zaniżony i dostajesz to co dają, ale jest tanio, ale płacisz więcej ale wiesz że to dobrze ulokowane pieniądze.

Wracając do Viaplay - nie zachęcają mnie (pewnie przez ''tylko'' Bundesligę) do ich oferty.  Dla nich być może koszt jest adekwatny do oferty. Dla mnie nie, ale ich rozumiem. Tyle to powinno kosztować, żeby był wilk syty i owca cała. Jednak pomijając aspekt transmiji w 720p [tutaj pewnie musiałby się ktoś z Livepark wypowiedzieć żebyśmy wiedzieli jak to z profesjonalnego punktu widzenia wygląda (720p 50fps > 1080p 25fps) inaczej ta zbędna wojna w temacie będzie trwa wiecznie] to gdyby dawali chociaż te mecze, które są w 4K mogłoby to widzów/abonentów zrekompensować/uspokoić/wyciszyć.

UHD możliwe:

Freiburg - Dortmund , Leverkusen - Moenchengladbach, Hansa - Drezno

Nie ma nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
1 minutę temu, czerstwy napisał:

Prównuje oferty o których ktoś wspominał.A jak interesuje mnie sport to muszę opłacać ok 10 miesiecy w roku.Wiec bez znaczenia czy to abonament czy nie tym bardziej że zobowizanie jest o wiele tańsza i dużo lepsza oferta.

Subskrypcja polega na tym, że nic nie musisz. Natomiast abonament na czas określony musisz opłacać lub zwrócić przyznaną ulgę.

3 minuty temu, kamil2505 napisał:

@Wodnik Szuwarek a ktoś broni Viaplay dogadywać się z operatorami i oferować swoje usługi za 19,90zł? 

Co to ma do rzeczy? Porównał stan faktyczny, tyle że subskrypcję z abonamentem, a mógł porównać obie subskrypcje i to miałoby sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodnik Szuwarek a czemu nie ma sensu? Żeby oglądać ligi piłkarskie i tak trzeba abonować przez 10 miesięcy. W Canal+ mogę mieć tę paczkę za 19,90zł. Natomiast Viaplay póki co oferuje to z zobowiązaniem za średnio 28,33zł (2x0zł + 10x34zł). 

Jak dla mnie porównanie jak najbardziej na miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
4 minuty temu, kamil2505 napisał:

@Wodnik Szuwarek a czemu nie ma sensu? Żeby oglądać ligi piłkarskie i tak trzeba abonować przez 10 miesięcy. W Canal+ mogę mieć tę paczkę za 19,90zł. Natomiast Viaplay póki co oferuje to z zobowiązaniem za średnio 28,33zł (2x0zł + 10x34zł). 

Jak dla mnie porównanie jak najbardziej na miejscu. 

Subskrypcję można sobie w dowolnym momencie zawiesić i nie płacić. Nie każdy jest nolifem oglądającym cały czas telewizję i nie każdy chce być uwiązany na 2 lata abonamentem. Dlatego porównywanie subskrypcji z abonamentem nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Subskrypcję można sobie w dowolnym momencie zawiesić i nie płacić. Nie każdy jest nolifem oglądającym cały czas telewizję i nie każdy chce być uwiązany na 2 lata abonamentem. Dlatego porównywanie subskrypcji z abonamentem nie ma sensu.

No tak bo jak ktoś interesuje się np piłką nożna to ogląda np 3 kolejki z danej ligi a kolejnych 5 juz nie😂Bo zawsze można zobaczyć wyniki w internecie😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
3 minuty temu, czerstwy napisał:

No tak bo jak ktoś interesuje się np piłką nożna to ogląda np 3 kolejki z danej ligi a kolejnych 5 juz nie😂Bo zawsze można zobaczyć wyniki w internecie😃

Ligę mistrzów w Ipla/Polsat Box Go oglądam od 1/4, czyli płacę za 3 miesiące. Premiere League w C+ Online od czasu do czasu z przerwami i nie muszę płacić co miesiąc. Bundesliga podobnie. Wszystkie wyniki oczywiście śledzę w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Subskrypcję można sobie w dowolnym momencie zawiesić i nie płacić. Nie każdy jest nolifem oglądającym cały czas telewizję i nie każdy chce być uwiązany na 2 lata abonamentem. Dlatego porównywanie subskrypcji z abonamentem nie ma sensu.

 

Aha. Czyli kibic pilkarski sobie kupi na miesiąc subskrypcje po miesiącu i potem zrezygnuje. Dobre sobie. 😆

 

A czy ktoś mówi o kimś kto cały czas ogląda taka? Mowa o kibicu danej ligi.

 

Przy filmach może i ma to sens, ald przy piłce nożnej już nie. 

 

Tak swoją drogą to w C+ są też abonamenty na rok, a nie dwa lata.

1 minutę temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Ligę mistrzów w Ipla/Polsat Box Go oglądam od 1/4, czyli płacę za 3 miesiące. Premiere League w C+ Online od czasu do czasu z przerwami i nie muszę płacić co miesiąc. Bundesliga podobnie. Wszystkie wyniki oczywiście śledzę w internecie.

Może jak ktoś jest takim kibicem jak Ty to faktycznie abonament nie jest mu potrzebny.  Chociaż nie wiem czy "kibicem" czy kibicem. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Ligę mistrzów w Ipla/Polsat Box Go oglądam od 1/4, czyli płacę za 3 miesiące. Premiere League w C+ Online od czasu do czasu z przerwami i nie muszę płacić co miesiąc. Bundesliga podobnie. Wszystkie wyniki oczywiście śledzę w internecie.

Ja pisałem o prawdziwych kibicach a nie niedzielnych.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...