Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Toma441 napisał:

Bezpośrednia konkurencja w kontekście sportu proponuje 39,99 za aplikację w języku angielskim i kilka walk bokserskich, natomiast inny konkurencyjny serwis…traci Premier League…na rzecz Viaplay już za kilka miesięcy. 

Dazn ? Ale jaka to konkurencja ? bez żartów.

Porównujesz przedszkolaka z uczniem pierwszej klasy. 

To czy straci nie wiadomo. Może się dogada z viaplay i apka będzie w ramach c+. 

Godzinę temu, lakiman napisał:

Czy możesz rozwinąć to zdanie i

jaki to będzie miało wpływ na skargi do poważnych instytucji?

Mogę.

No przecież viaplay musi podlegać pod organ do którego można się poskarżyć jeśli działa źle i narusza standardy.

Ja wiem, że nie podlega pod naszą krajową radę.

Ekstraklasa ma ogromną rzeszę widzą i jeśli podczas transmisji viaplay bedzie działał źle to wśród tej rzeszy znajdzie się z dwóch- trzech mądrych prawników, którzy napiszą odpowiednie pisma.

Z resztą ja mam nadzieję, że jeśli ktoś zgłasza problem z działaniem usługi to nie robi tego tylko tu na forum tylko wali do usługodawcy też.

Edytowane przez domin107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, domin107 napisał:

Z resztą ja mam nadzieję, że jeśli ktoś zgłasza problem z działaniem usługi to nie robi tego tylko tu na forum tylko wali do usługodawcy też.

Zgłaszam zawsze problem do Play, bo on sprzedaje mi usługę, przeważnie jakiś rabat dają, raz chyba nie chcieli.

37 minut temu, Toma441 napisał:

który przy coraz większych możliwościach posiada naprawdę kiepską aplikacę

Viaplay na Android TV też ma trochę lipę, lepszy jest w KODI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, domin107 napisał:

Dazn ? Ale jaka to konkurencja ? bez żartów.

Porównujesz przedszkolaka z uczniem pierwszej klasy. 

To czy straci nie wiadomo. Może się dogada z viaplay i apka będzie w ramach c+. 

 

Oczywiście, że porównanie jest zasadne: obie platformy mają aspiracje i działają  w streamingu sportowym, pobierają miesięczne opłaty. Różnica jest taka, że jedna weszła „na serio”, a inna za markowanie ruchy pobiera pełną należność - nieadekwatną do zawartości w Polsce. Co nie zmienia faktu, że potencjalnie DAZN jest ogromnym graczem i może dostarczać transmisje sportowe w praktycznie nieograniczonym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2022 o 20:28, BizzareX napisał:

Baza subskrybentów pięknie rośnie, a jak jeszcze trochę urośnie, to również cena pięknie wzrośnie.😚 Tak myślę że skoro takie dziadostwo jak DAZN, już sobie śpiewa 40 złotych, to Viaplay z filmami i kosztownymi  prawami sportowymi, śmiało sobie może krzyknąć 100 złotych miesięcznie. Zresztą chyba nikt o zdrowych zmysłach, nie sądzi że ta obecna cena, może się długo utrzymać.🤔🤨😐

Może nie do 100 zł ale obstawiam, że od 2023 r. cena wzrośnie na pewno. Pierwsze miesiące Premier League mogą być jeszcze w starej cenie żeby zachęcić kibiców Angielskiej piłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Toma441 napisał:

Oczywiście, że porównanie jest zasadne: obie platformy mają aspiracje i działają  w streamingu sportowym, pobierają miesięczne opłaty. Różnica jest taka, że jedna weszła „na serio”, a inna za markowanie ruchy pobiera pełną należność - nieadekwatną do zawartości w Polsce. Co nie zmienia faktu, że potencjalnie DAZN jest ogromnym graczem i może dostarczać transmisje sportowe w praktycznie nieograniczonym zakresie.

No ale idziesz dalej w zaparte.

A ja ci mówię kolejny raz : porównujesz przedszkolaka z pierwszoklasistą z argumentem bo jeden i drugi chodzi do szkoły więc zasadne, żeby ich porównywać.

Akurat pasuje ci to porównać jest do dazn mimo, że to trochę inny kontent bo dazn ma tylko sport.

A ja porównam viaplay do amazon.

Amazon na dzień dzisiejszy to w promocji 4 zł za miesiąc.  I to i to ma treści fabularne.

 

Do tego cały czas mam na uwadze jakie są problemy z transmisjami sportowymi w viaplay i do tego nie ma 4k co powinno być standardem.

 

A ja już nie wspomnę o tych, którzy mówią, że zaraz będzie 100 zł...

świetna kalkulacja.

Bardzo mnie ciekawi ile niektórzy by liczyli jeśli w ofercie byłaby np. jeszcze LM I EKSTRAKLASA. 

Edytowane przez domin107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Viaplay w niedziele nie pokaże hitowego meczu SC Magdeburg - Füchse Berlin. Brak tego spotkania w ramówce. Absolutnie niezrozumiała decyzja.

 

Dobrze, że mecz pokazuje niekodowany MDR z Astry. https://www.liquimoly-hbl.de/de/n/news/lm-hbl/2021-22/tv-tipp/tv-tipp--erster-gegen-dritter-der-liqui-moly-hbl-live-im-free-tv---news/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, domin107 napisał:

No ale idziesz dalej w zaparte.

 

Porównuję to co da się porównać. Amazon w PL w ogóle nie ma w ofercie sportu. Viaplay pozycjonuje się na rynku polskim jako dostawca sportu z dodatkiem, który stanowią seriale i filmy, generalnie mylisz własny pogląd z "pójściem w zaparte". :)

 Amazon to jest w Polsce ciągle zagadka, jak DAZN, bo na dobrą sprawę nie wiadomo czym oba te serwisy będą za powiedzmy dwa lata. I to je łączy. Wielka niewiadoma.

Viaplay wyraźnie się określił w momencie startu i co by nie mówić tę strategię realizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, domin107 napisał:

A ja już nie wspomnę o tych, którzy mówią, że zaraz będzie 100 zł...

świetna kalkulacja.

Zaraz 100 zł? Nie wiem skąd ten pomysł za taką ofertę i jakość.

W Holandi Viaplay kosztuje obecnie 9,99 euro, a od sierpnia 13,99 euro i można płacić kartą Revoult, normalnie wybrać ją z listy rozwijanej podczas płatności.

 

 

Godzinę temu, domin107 napisał:

A ja porównam viaplay do amazon.

Amazon na dzień dzisiejszy to w promocji 4 zł za miesiąc.  I to i to ma treści fabularne.

A ja mogę porównać do amerykańskiego Paramount+. Treści fabularne, jest też 4K, sport i kanały TV. I to wszystko za 9,99$. A w Europie bieda z nędzą i drożyzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy chyba tutaj nie czytają dokładnie wpisów. Sugerowanie, że subskrypcja Viaplay mogłaby wzrosnąć do 100 zł miesięcznie uwzględniało założenie, że osoby decyzyjne w Viaplay przejmą "myślenie" od swoich kolegów z DAZN, gdzie ostatnio z niewiadomych przyczyn dla polskich klientów wystrzelono z podwyżką o kilkaset procent (a jak wiadomo, w Polsce Viaplay ma dużą bogatszą ofertę sportową niż DAZN, więc gdyby poszli w ślady konkurencji, zrobiłoby się "ciekawie" z cenami).

 

A to, że będą kiedyś podwyżki po stronie Viaplay, to zapewne jest realny scenariusz. Jednak mało prawdopodobne wydaje się, aby nagle wszystko podrożało z 34 zł do 100 zł miesięcznie (no chyba, że upadną na głowę, tak jak Ci z DAZN). Osobiście szybciej spodziewałbym się powstania z czasem różnych pakietów w Viaplay (przy bardzo bogatej ofercie, oferowanie dostępu tylko do jednego pakietu nie musi optymalnym rozwiązaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Simi90 napisał:

Tak, dzisiaj całkiem ok choć już wszystkie półfinały powinni odpalić w 1080p. 

A ile było wczoraj? 2-3 transmisje na kilkadziesiąt?

Ciekawostką jest, że 1080p nie oznaczają w żaden sposób, API nie podaje tej informacji wcześniej, dopiero po rozpoczęciu transmisji można pobrać tę informację, jakby to były cały czas jakieś testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zuzia napisał:

A ile było wczoraj? 2-3 transmisje na kilkadziesiąt?

Ciekawostką jest, że 1080p nie oznaczają w żaden sposób, API nie podaje tej informacji wcześniej, dopiero po rozpoczęciu transmisji można pobrać tę informację, jakby to były cały czas jakieś testy.

4 mecze (UEL, UECL) - tylko 1 w 1080p w 5mbps (widać ten niedobór bitrate'u podczas meczu, w studio wystarczająco)

Edytowane przez Simi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zuzia napisał:

A ile było wczoraj? 2-3 transmisje na kilkadziesiąt?

Ciekawostką jest, że 1080p nie oznaczają w żaden sposób, API nie podaje tej informacji wcześniej, dopiero po rozpoczęciu transmisji można pobrać tę informację, jakby to były cały czas jakieś testy.

Właśnie też mnie to wkurza, że nie ma oznaczeń 1080p. Nie każdy ma dostęp do kodi. Czasem się trafi, że przy niektórych streamach to napiszą ale tak na chybił trafił. Chyba rzeczywiście dalej "testują". Oby do startu PL się wyrobili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, grreg2084 napisał:

Niektórzy chyba tutaj nie czytają dokładnie wpisów. Sugerowanie, że subskrypcja Viaplay mogłaby wzrosnąć do 100 zł miesięcznie uwzględniało założenie, że osoby decyzyjne w Viaplay przejmą "myślenie" od swoich kolegów z DAZN, gdzie ostatnio z niewiadomych przyczyn dla polskich klientów wystrzelono z podwyżką o kilkaset procent (a jak wiadomo, w Polsce Viaplay ma dużą bogatszą ofertę sportową niż DAZN, więc gdyby poszli w ślady konkurencji, zrobiłoby się "ciekawie" z cenami).

 

A to, że będą kiedyś podwyżki po stronie Viaplay, to zapewne jest realny scenariusz. Jednak mało prawdopodobne wydaje się, aby nagle wszystko podrożało z 34 zł do 100 zł miesięcznie (no chyba, że upadną na głowę, tak jak Ci z DAZN). Osobiście szybciej spodziewałbym się powstania z czasem różnych pakietów w Viaplay (przy bardzo bogatej ofercie, oferowanie dostępu tylko do jednego pakietu nie musi optymalnym rozwiązaniem).

Pewnie pójdzie tak jak w Skandynawii. Najpierw trochę podwyżek, potem co ciekawsze transmisje w PPV (KSW, boks?).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, że jakieś rozdzielenie prędzej czy później jest możliwe widać po tym co wyświetla się zamiast pakietu Total dla tych co abonują Viaplay przez kablówki:

 

Quote

Twoje oferty od Upc

Ponieważ jesteś klientem Upc, dostajesz za darmo następujące treści z Viaplay:
Filmy o sztukach walki
Golf
Serial
Sport (bez golfa)
Filmy
Skontaktuj się z Upc, jeśli chcesz zrezygnować z pakietu.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Viaplay od UPC za 10zł na 2 lata. Patrząc na jakość transmisji i częste problemy techniczne to 10zł wydaję się maksymalną ceną jaką mógłbym płacić za ten serwis a gdyby nie fakt, że mam na 2 lata to możliwe, że już bym zdecydował się zrezygnować. Prawdziwym testem Viaplay będzie Premier League bo tam nie będzie wymówek tylko co weekend a często też w środku tygodnia będą mecze na szczycie i jeżeli transmisje spotkań będą się wieszać co weekend lub będą jaja w stylu, że jest karny w 92 min a na Viaplay jest czarny ekran (a tak pewnie będzie) to ludzie uciekną i będą szukać alternatyw. Jeżeli dodatkowo będzie wzrastać cena za tak słabe jakościowo usługi to raczej nie będą mieć dużo klientów w Polsce.

Edytowane przez creativeopinion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, creativeopinion napisał:

Prawdziwym testem Viaplay będzie Premier League bo tam nie będzie wymówek tylko co weekend a często też w środku tygodnia będą mecze na szczycie

 

Bez przesady, zejdź na ziemię - jesteś kolejną osobą, która wyolbrzymia popularność Premier League w Polsce. Niby ciągłe hity, a rzadko który mecz z tej ligi jest w stanie dorównać zainteresowaniu przeciętnemu spotkaniu z Ekstraklasy (zresztą w C+ otwarcie na to narzekano już kilka razy).

 

Prawdziwym testem dla Viaplay byłoby transmitowanie spotkań z piłkarskiej Ekstraklasy, żużlowej Ekstraligi czy siatkarskiej Plus Ligi (to te ligi cieszą się największa oglądalnością w Polsce, a nie Premier League).

 

Zresztą, Michał Kołodziejczyk najlepiej zobrazował oglądalność wydarzeń sportowych w C+ w dniach 9-10 kwietnia:

 

- 243 tysiące widzów oglądało mecz Lech - Legia,

- 196 tysięcy widzów oglądało hit City - Liverpool,

- 186 tysięcy widzów oglądało mecz żużlowy Falubaz - Start Gniezno (drugi poziom rozgrywkowy).

 

Te liczby najlepiej wyjaśniają, że nawet największy hit z Premier League ledwo przebija oglądalność mało istotnego spotkania żużlowego (tym bardziej, że spotkanie żużlowe odbywało się o godzinie 14:00, czyli o gorszej godzinie niż hit PL z godz. 17:30).

Edytowane przez grreg2084
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grreg2084 napisał:

Zresztą, Michał Kołodziejczyk najlepiej zobrazował oglądalność wydarzeń sportowych w C+ w dniach 9-10 kwietnia:

 

- 243 tysiące widzów oglądało mecz Lech - Legia,

- 196 tysięcy widzów oglądało hit City - Liverpool,

 

I dla Ciebie 50 tys ludzi to jest dużo? Jeżeli cokolwiek to mówi, to właśnie, że obie ligi w Polsce są bardzo popularne i stoją bardzo blisko co nie za dobrze świadczy jednak o poziomie Ekstraklasy jeżeli różnice są tak niewielkie. W Polsce są setki tysięcy fanów Premier League. Zapominasz również o tym, że do tej pory klienci oglądali Premier League na Canal+ gdzie realizacja stała na bardzo wysokim poziomie zarówno pod względem studia, po programy z analizami i na przede wszystkim pod względem ekspertów. Tutaj Viaplay z miejsca ma pod górkę a jeżeli do tego dojdą nawet minimalne problemy z jakością czy płynnością transmisji to zobaczysz, że burza na mediach społecznościowych będzie 5 x większa niż w przypadku KSW czy Bundesligi.

 

Zresztą ich problemy techniczne mają miejsce. To nie jest wymysł i zdarzają się na praktycznie każdym większym rangą wydarzeniu.

Edytowane przez creativeopinion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...