Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szwedzka wersja Viaplay daje możliwość wypożyczenia najnowszych filmów, coś jak biblioteka  filmowa obok subskrybcji Apple TV+

https://viaplay.se/store-info

Aby móc kupić lub wypożyczyć nie trzeba posiadać aktywnej subskrybcji, ale należy zarejestrować konto za pomocą karty kredytowej.

Czyli, de facto nie trzeba płacić dodatkowo (oprócz subskrybcji) można  też potraktować ofertę Viaplay jednorazowo, jako wypożyczalnię.

Można między innymi w Szwecji wykupić dostęp do filmów Free Guy czy Cruella. Osobiście mi taka forma korzystania z nowości odpowiada, ale...mam wrażenie, że w polskich realiach spotkałoby się to i tak z krytyką, a z drugiej strony, gdyby chcieli taki wariant w ofercie wprowadzić, to zostałby on wprowadzony i/lub przynajmniej zapowiedziany. A nic takiego się nie stało.

 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Toma441 napisał:

Szwedzka wersja Viaplay daje możliwość wypożyczenia najnowszych filmów, coś jak biblioteka  filmowa obok subskrybcji Apple TV+

https://viaplay.se/store-info

Aby móc kupić lub wypożyczyć nie trzeba posiadać aktywnej subskrybcji, ale należy zarejestrować konto za pomocą karty kredytowej.

Czyli, de facto nie trzeba płacić dodatkowo (oprócz subskrybcji) można  też potraktować ofertę Viaplay jednorazowo, jako wypożyczalnię.

Można między innymi w Szwecji wykupić dostęp do filmów Free Guy czy Cruella. Osobiście mi taka forma korzystania z nowości odpowiada, ale...mam wrażenie, że w polskich realiach spotkałoby się to i tak z krytyką, a z drugiej strony, gdyby chcieli taki wariant w ofercie wprowadzić, to zostałby on wprowadzony i/lub przynajmniej zapowiedziany. A nic takiego się nie stało.

 

Może z czasem tak się stanie jeśli w profilu użytkownika jest opcja "Wypożyczone i kupione"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Toma441 napisał:

Można między innymi w Szwecji wykupić dostęp do filmów Free Guy czy Cruella. Osobiście mi taka forma korzystania z nowości odpowiada, ale...mam wrażenie, że w polskich realiach spotkałoby się to i tak z krytyką, a z drugiej strony, gdyby chcieli taki wariant w ofercie wprowadzić, to zostałby on wprowadzony i/lub przynajmniej zapowiedziany. A nic takiego się nie stało.

 

Jak mam płacić 18zł za jeden film to już wolę do kina pójść.

Poza tym w różnych serwisach streamingowych jest tyle treści, że i tak czasu brakuje, by zobaczyć wszystko, co by się chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawop napisał:

@Toma441 tak jest w C+, tylko jest to rozdzielone na dwa serwisy. Do tego jest Rakuten, Chilli czy AppleTV, więc nie wiem czy jest potrzebny kolejny serwis TVOD, tym razem od Viaplay.


 

Każdy z tych serwisów ma nieco inne filmy, jeśli dzięki temu jakiś film pojawiłby się szybciej po premierze w kinie, to nic nie stoi na przeszkodzie. Korzystam od czasu do czasu z Rakuten oraz tego co można wypożyczyć z apple tv + i to chyba nie jest kwestia potrzeb, co funkcjonalności i różnic w ofercie. Szczerze powiedziawszy żaden serwis udostępniający treści nie jest tak po prostu "potrzebny" , ale...takie będą. 

Tam w opisie wyraźnie jest napisane, że nie wszystko możliwe jest do udostępnienia w ramach subskrybcji, więc dając film "Free Guy"  do wypożyczenia, to byłoby znaczące poszerzenie oferty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowości na serwisach TVOD są te same. Jedynie czym mogą się różnić to starsze produkcje, ale te z kolei jest pełno w serwisach SVOD.



Tam w opisie wyraźnie jest napisane, że nie wszystko możliwe jest do udostępnienia w ramach subskrybcji, więc dając film "Free Guy"  do wypożyczenia, to byłoby znaczące poszerzenie oferty. 

Nie byłoby to poszerzenie oferty, gdyż trzeba za to dodatkowo płacić, a film i tak będziesz mógł wypożyczyć w innym serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pawop napisał:

Nowości na serwisach TVOD są te same. Jedynie czym mogą się różnić to starsze produkcje, ale te z kolei jest pełno w serwisach SVOD.


 


Nie byłoby to poszerzenie oferty, gdyż trzeba za to dodatkowo płacić, a film i tak będziesz mógł wyporzyczyć w innym serwisie.

To zależy jak na to spojrzeć. Bo obecnie Viaplay nie daje tej możliwości w Polsce, a ma ją w Szwecji, czyli tam daje dodatkowo coś więcej, w Apple tv + też za filmy trzeba dodatkowo płacić, a taka biblioteka funkcjonuje obok ich subskrybcji, więc byłoby to dokładnie to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak na to spojrzeć. Bo obecnie Viaplay nie daje tej możliwości w Polsce, a ma ją w Szwecji, czyli tam daje dodatkowo coś więcej, w Apple tv + też za filmy trzeba dodatkowo płacić, a taka biblioteka funkcjonuje obok ich subskrybcji, więc byłoby to dokładnie to samo. 
Co to za różnica gdzie wypożyczysz? Musisz do tego mieć logo Viaplay?
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lakiman napisał:

W Szwecji to mają 4K i wypożyczalnię filmów.

@Toma441 nie masz tam jakiejś  rodziny ?( żarcik :P) skorzystałbyś.

Aż tak bardzo mi się nie spieszy. Widzę roznice w ofercie i myślę, że dokładnie wiem z czego ona wynika, po prostu taką funkcjonalność w Polsce, akurat w przypadku Viaplay odebrano by maksymalnie negatywnie. 

2 minuty temu, Pawop napisał:
13 minut temu, Toma441 napisał:
To zależy jak na to spojrzeć. Bo obecnie Viaplay nie daje tej możliwości w Polsce, a ma ją w Szwecji, czyli tam daje dodatkowo coś więcej, w Apple tv + też za filmy trzeba dodatkowo płacić, a taka biblioteka funkcjonuje obok ich subskrybcji, więc byłoby to dokładnie to samo. 

Co to za różnica gdzie wypożyczysz? Musisz do tego mieć logo Viaplay?

Nie muszę. Zastanawiam się skąd różnice w ofercie. Po reakcjach widzę, że słusznie zrobili, że tego nie wprowadzili 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jakie reakcje? Piszę jedynie, ze nie jest to niezbędne, zarówno dla Viaplay, jak i dla nas użytkowników
Domyślam się o co Ci chodzi, część znafcuf uznałaby, że Viaplay chce na nich dodatkowo zarobić. Mimo wszystko uważam, że to nie jest powód, że u nas tego na razie nie wprowadzili



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Toma441 napisał:

Można między innymi w Szwecji wykupić dostęp do filmów Free Guy czy Cruella.

 

Jaka jest cena takiej przyjemności?

Nie pytam , bo chciałbym wypożyczyć. Pytam bo te filmy są w cenie subskrypcji D+.

Oczywiście , po pewnym czasie , bo na premierę trzeba było za nie zapłacić jak się chciało obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...