Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.09.2021 o 11:53, grreg2084 napisał:

Moim zdaniem Viaplay działa dość racjonalnie. Oczywiście, że każdy wolałby 1080p niż 720p (a najlepiej to w ogóle transmisje w 4K), ale niekoniecznie na starcie przełożyłoby się to znaczący wzrost liczy widzów/subskrybentów. A wzrost kosztów byłby znaczący. A dodatkowe koszty by zapewne były wyższe niż dodatkowe przychody. A nie o to w tym chodzi zwłaszcza, że oczywiste jest to, że nawet bez dodatkowych wysokich kosztów Viaplay przez co najmniej pierwszy rok działalności w Polsce będzie dopłacało do interesu.

 

Typowy widz, który bardzo chce obejrzeć w akcji Roberta Lewandowskiego w meczach Bundesligi, raczej ma to "gdzieś", czy ma do czynienia z 1080p lub 720p. Tak naprawdę liczy się to, że będzie mógł zobaczyć mecz z udziałem swojego ulubionego piłkarza. Większość fanów Lewandowskiego zrobi to bez względu na 1080p czy 720p. Podobnie zapewne jest z meczami Ligi Europy i Ligi Konferencji - większość oglądających to Ci, którzy chcą obejrzeć mecz Legii Warszawa (zwłaszcza na wyjeździe) niż całą resztę spotkań.

 

A marudzą głównie Ci co po prostu lubią marudzić (taka ich natura, niektórzy po prostu chcą się dowartościować i na siłę udowodnić, że zrobiliby to lepiej). Typowy widz ma to wszystko gdzieś. Sorki, ale ja jestem typowym widzem - chcę obejrzeć konkretne mecze, jakość transmisji, jakość komentarza dla mnie są sprawami drugorzędnymi. Nawet, gdyby przez dziwaczną pomyłkę, leciał chiński czy arabski komentarz, też bym interesujący mecz zobaczył.

 

Oczywiście pojawia się pytanie, czy za to wszystko obecnie byłbym w stanie zapłacić 34 zł? Póki co korzystam z 30-dniowej bezpłatnej opcji. Osobiście bardzo lubię oglądać Roberta Lewandowskiego w akcji, ale ogólnie - zwłaszcza w weekendy - lubię oglądać dużo piłki nożnej. A wybór spotkań na różnych "platformach" jest ogromny. Z pewnością będę w stanie płacić 34 zł za miesiąc, ale niekoniecznie będę to robił co miesiąc (równie chętnie obejrzę inne mecze niż te, które oferuje Viaplay).

 

Przypuszczam, że Viaplay realnie oceni polski rynek (i nie tylko), gdy naprawdę będzie dużo ciekawego oferował. Jak wejdzie Premier League czy F1 to faktycznie będzie już w czym wybierać. A jeśli wtedy nie będą zadowoleni z wyników oglądalności, to będą musieli decydować: albo optymalizacja oferty cenowej, albo zwiększenie jakości transmisji.

 

I tak uważam, że Viaplay mocno uległo presji ze strony polskiego widza: sporo zainwestowano w komentatorów, często z najwyższej półki (Mateusz Borek czy Rafał Wolski). Do tego doszło studio. W innych krajach, gdzie działa Viaplay, niekoniecznie widzowie mają się aż tak "dobrze". Póki co, chyba uważają, że lepiej więcej zainwestować w jakość komentarza meczów niż w jakość transmisji (od strony technicznej) - i to wcale nie musi być błędne rozumowanie.

O ile 4K vs 1080p to już nie tak duża różnica nawet na telewizorze 50-60", tak jednak 1080p vs 720p to jest kolosalna różnica, widzą to ludzie.

A z innej beczki, bo tyle tu wiadomości, że nie mogę znaleść. Mają do [beep] regulamin, ledwo co w FAQ znalazłem.

Można mieć 6 różnych profili, ale napisane że na 2 różnych urządzeniach równocześnie mozna ogladać. Ale per profil czy per konto?

Testowałem - było tak, ze na jednym koncie dzialalo na 3 roznych urządzeniach. Później testowałem 2 różne profile z kumplem, dzialalo. Później u siebie dorzucalem kolejne urządzenia i tak jakby sie wieszalo, przede wszystkim w appkach mobilnych. W pewnym moomencie tylko u niego na profilu szla jedna transmisja, a pokazywalo mi w appce ze idą inne. Potestowalem, w pewnym momencie po jednej transmisji na jednym z 3 profili szło, a jak dołaczylem na 4 profily to nie poszło - ale to znów na appce było coś zawieszone - ciężko tak naprawde ocenić, ile osób jednocześnie może oglądać. Bo w sumie po co można by było mieć 6 profili, skoro na te 6 profili tylko 2 osoby mogą jednocześnie oglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, klamus1 napisał:

Odpaliłem w środę aplikacje na Xbox series s, dzisiaj na Xbox series X no i jest ten sam problem. Obraz nie jest płynny przez źle dobrane odświeżanie. Apka powinna wymuszać tryb 50Hz na konsoli a tego nie robi. Tego nie da się oglądać, czy ktoś to w ogóle testuje?

Rozumiem Twoja frustrację bo u mnie od kliku dni jest podobnie ( chromcast 4) po włączeniu meczu widzę drobne przycięcia obrazu które na szczęście ustępują po ok 4 min tak jakby chromcastowi udało się "wbić ' w prawidłowe odświeżanie , na Twoim Xboxie jak rozumiem to nie występuje i ciągle są przycięcia 

Nie wiem co technicy z viaplay nagrzebali ale wcześniej nic takiego nie miało miejsce 

Pozatym są sytuacje że w czasie transmisji ma się wrażenie jakby gubili to 50 FPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
2 godziny temu, Castorelo napisał:

O ile 4K vs 1080p to już nie tak duża różnica nawet na telewizorze 50-60", tak jednak 1080p vs 720p to jest kolosalna różnica, widzą to ludzie.

Jest odwrotnie. Jak rozciągniesz 1280x720 i 1920x1080 na 3840x2160, to różnica miedzy nimi jest mała. Jeśli rozciągniesz 1920x1080 na 3840x2160 i porównasz z natywnym 3840x2160, to wtedy różnica jest kolosalna. Pomijam już fakt, że żadna telewizja w Polsce nie nadaje w 1080p, tylko w 1080i, a wtedy różnica między 1080i w TV a 720p w Viaplay jest śladowa, bo chyba nie siedzisz pół metra od telewizora 50-60".

 

resolution-4k-ultra-hd-size.png

 

Tu masz różnicę między progressive a interlaced. Nawet po usunięciu przeplotu obraz jest gorszej jakości.

 

Interlacingani2.gif

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem forum od dawna, choć udzielam się sporadycznie.

Ale nie mogę się powstrzymać czytając opinie o jakości viaplay.

Oglądam netflix, player, a nawet jakieś polsat go, hbo go, tvp vod itp i w życiu nie widziałem tam aż takiej porażki jak na viaplay.

I to ma być usługa klasy premium wchodząca do Polski z wielkim hukiem, wykupująca priorytetowe transmisje na wyłączność!?

I żadne, ale to żadne tłumaczenia, że to nowa usługa mnie nie przekonują.

Jeśli już, to proszę sprzedawać takie usługi z ostrzeżeniem, że to produkt dla mało wymagających od strony technicznej.

 

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na android tv na Play Boxie nie narzekam na płynność obrazu.

Na android tv w Sony są , ale tak minimalne przycięcia, że jakoś nie przeszkadzają.

Wiem jak to może  przeszkadzać ponieważ korzystam też z Canal+.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, solmar napisał:

Ale oczywiście że nikt nie każe kupować. I być może nie kupię.

Ale to nie znaczy chyba, że nie można się wypowiadać na ten temat?

Myślę, że nawet chyba trzeba, bo po to są właśnie fora tego typu?

 

Pretensje sa kierowane głównie na Viaplay bo wykupuje to i tamto.

Jakoś nie oberwało się tak bardzo C+ , Polsatowi , że nie wykupili praw sportowych czy ich nie przedłużyli.

Mogła byc lepsza jakość i wszyscy byliby szczęśliwi ;-).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maniekwej napisał:

Chyba coś z tym zrobią skoro c+, netflix, hbo go, player działają bez zarzutu. 

10 września lub nieco później wyszła najnowsza aktualizacja aplikacji Viaplay na Androidzie (telefon, TV). Na swoim mi boxie ustawiłem 50hz i choć nadal widoczne są przycięcia, to obraz jest jakby bardziej płynny, niż poprzednio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lakiman napisał:

Pretensje sa kierowane głównie na Viaplay bo wykupuje to i tamto.

Jakoś nie oberwało się tak bardzo C+ , Polsatowi , że nie wykupili praw sportowych czy ich nie przedłużyli.

Mogła byc lepsza jakość i wszyscy byliby szczęśliwi ;-).

 

Tutaj dużo pretensji można mieć do tego jak funkcjonuje rynek sportowy. Mam na myśli fakt, że prawa transmisyjne są sprzedawane jednemu operatorowi na wyłączność.

Gdyby rynek wyglądał w ten sposób że wielu nadawców może niezależnie od siebie kupić te same prawa, to potem by wzajemnie konkurowały co do sposobu realizacji transmisji - rodzielczość, oprawa merytoryczna - studio, komentatatorzy, wywiady, liczba spotkań pokazanych na żywo, no i cena.

A tak to jeśli ktoś jest fanem np. Bundesligi, to czy odpowiada mu 720p czy chciałby 4K, nie ma wyboru. No chyba że na YT dla zagranicy pokazują w 4K, ale wydaje mi się że to jest 1080p (w sumie i tak lepiej niż viaplay :P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę mieli do końca 2020 roku, nie ogłoszono nigdy przedłużenia, także formalnie nie posiada, chyba że wykupi konkretną galę za konkretne pieniądze. 

A w tym wypadku raczej, w lepszej pozycji jest Viaplay, który ma to już u siebie i może po prostu rozszerzyć posiadane prawa na nasz rynek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zawsze chodzi o pieniądze, a w moim odczuciu w lepszej pozycji negocjacyjnej jest ten kto kupuje więcej za więcej, niż ten kto kupuje raz. 

Podobno sprawa cały czas jest w toku i na pewno dużo zależy od indywidualnej decyzji Viaplay, a że zwykle kupują te prawa, które mają już na innych swoich rynkach, to nie będę zaskoczony jak zgarną UFC. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ticoboy napisał:

Skupiając się na kwestiach technicznych często pomijacie fakt, którym jest to, że w Polsce nikt jeszcze nie opakował Bundesligi w taki sposób jak właśnie robi to Viaplay. Dla mnie jest to ogromny atut tej platformy.

Bez przesady. Eleven robiło to bardzo dobrze. I komentatorów mieli lepszych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marian_w napisał:

Zuzia transmisja Dart jest z kanału V sport 2 ,czy jego jakość to też 720p 5Mb/s ?

Pytasz o stream dostępny w skandynawskich wersjach Viaplay, czy kanał linearny/sat?

Jeśli chodzi o stream to dokładnie jak u nas, 720p 5 Mb/s.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...