Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Toma441Tu się nie zgodzę, zbyt duże rozdrobnienie praw tylko drenuje nasze kieszenie. Ja w zeszłym sezonie zerkałem na Bundesligę, a teraz sobie odpuściłem. Na pewno będę miał każdego operatora(niezależnie czy satelitarnego czy streamingowego), który będzie transmitował mecze Legii, potem Barcę, LM i Premier League. Oczywiście wolałbym, żeby Legia została w C+, bo rewelacyjnie opakowują te rozgrywki, do tego mają połowę meczów Barcy, ale dostosuję się do sytuacji.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cornellius
28 minut temu, Umek napisał:

Kolejny argument z D….

Rzeczywiście, argument z D. Przecież wszyscy przed 30, a to pewnie połowa mocno zaangażowanych w oglądanie sportu, inwestuje w sieć satelitarną... No tyle że takich ludzi nie ma prawie wcale. To, jak coś chodzi przez Internet, to argument podstawowy i to, że coś chodzi przez Internet i łatwą aplikację także. Ostatnio fajnie to, że wszyscy oglądają w 4k, weryfikował Microsoft, który wprost wypuścił gorszą konsolę, bo gracze grajacy w 4k to 2%: gracze grający online, czyli ludzie bardziej zafiksowani na tle jakości niż ludzie oglądający sport. 

 

To przyszłość. Młodzi nie chcą plątać się w długie umowy, a cena 34 zł dzielona 2 osoby to grosze, z umowy można zrezygnować od ręki, program i apkę zainstalować, gdzie się chce. Jak jakość wskoczy wyżej, tv nie ma prawa z tym wygrać z grupie 20-30, a to jest przyszłość. 30-40 też raczej internetowa niż tradycyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cornellius

Myślisz, że audiofile też mają przełożenie na rynek usług? Przecież tutaj potrafią narzekać ludzie, którzy mają tv po 42' i mówią, że im mrzy, że brakuje im 4k (na 42 calach...), a tymczasem każdy powie, że przy tym rozmiarze tv oglądany z normalnej odległości nie daje się niemal zauważyć różnicy między 720 a 1080, co dopiero 4k. Ale to się nazywa racjonalizacja, trudno inaczej, jeśli niektórzy próbują być obiektywni ze zdjęciem satelity C+, a ich usługa w sieci chodzi jak źle, gorzej w porównywalnych warunkach niż viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cornellius

Mówimy o tej samej jakości 720, w której nadaje NHL TV i NBA League Pass, a grono zadowolonych abonentów jest w Polsce bardzo szerokie i nigdy nie wybiera transmisji w tv kosztem sieci? Nawet jeśli C+ było w 4k? Ludzi dużo bardziej obchodzi to 50fps, którego brakuje w nadawaniu Internetowym w C+ i 11, a grono osób, które nigdy nie podłączy sobie satelity, a korzysta ze streamingu w innych formach w grupie 20-30 miażdży, a w grupie 30-40 zdecydowanie przeważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arkon napisał:

@Toma441Tu się nie zgodzę, zbyt duże rozdrobnienie praw tylko drenuje nasze kieszenie. Ja w zeszłym sezonie zerkałem na Bundesligę, a teraz sobie odpuściłem. Na pewno będę miał każdego operatora(niezależnie czy satelitarnego czy streamingowego), który będzie transmitował mecze Legii, potem Barcę, LM i Premier League. Oczywiście wolałbym, żeby Legia została w C+, bo rewelacyjnie opakowują te rozgrywki, do tego mają połowę meczów Barcy, ale dostosuję się do sytuacji.

Tylko, że  ten drenaż kieszeni zależy od tego... czy zdecydujesz się na usługę ;) a sytuacja wygląda tak, że rozwoju tej części rynku telewizyjnego się nie zatrzyma, bo to ma ścisły związek z rozwojem internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Toma441 napisał:

Tylko, że  ten drenaż kieszeni zależy od tego... czy zdecydujesz się na usługę ;) a sytuacja wygląda tak, że rozwoju tej części rynku telewizyjnego się nie zatrzyma, bo to ma ścisły związek z rozwojem internetu.

Ty dalej swoje.. to nie internet odgrywa tu ważna role a właśnie jak napisał @Arkon nasze kieszenie..a to czy sygnał pójdzie światłowodem czy rura kanalizacyjna nie ma nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze powinni rozdzielić pakiet pomiędzy sport a film/serial. Mam klientów, którzy oglądają tylko sport i niestety muszą płacić 34zl i nigdy nie obejrzą tam żadnego filmu /serialu czy innych [beep]ół, które tam są.
Jedyna pocieszająca dla nich rzecz, że mogą sobie konto podzielić na 5 i płacić grosze.
Wbrew pozorom Viaplay bdb sprzedaje się w Vectrze i Play, być może dlatego że mieszkam na Śląsku a tu Bundesligę jest mus obejrzeć. Nawet kobiety oglądają. Od chwili startu nikt nie skarżył i nie skarży się na jakość przekazu. Co nie oznacza, że przydałoby się obejrzeć meczyki w 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kfm877 napisał:

Po pierwsze powinni rozdzielić pakiet pomiędzy sport a film/serial. Mam klientów, którzy oglądają tylko sport i niestety muszą płacić 34zl i nigdy nie obejrzą tam żadnego filmu /serialu czy innych [beep]ół, które tam są.
Jedyna pocieszająca dla nich rzecz, że mogą sobie konto podzielić na 5 i płacić grosze.
Wbrew pozorom Viaplay bdb sprzedaje się w Vectrze i Play, być może dlatego że mieszkam na Śląsku a tu Bundesligę jest mus obejrzeć. Nawet kobiety oglądają. Od chwili startu nikt nie skarżył i nie skarży się na jakość przekazu. Co nie oznacza, że przydałoby się obejrzeć meczyki w 4k.
 

 

Oni nie mogą tego rozdzielić, bo w tej cenie głównie jest sport, więc im się to nie opłaca. Te ich seriale to zapewne drogie w pozyskaniu nie są. Tak to mówią, że sprzedają film i sport w cenie 34 zł /mc i konsument ma wrażenie, że dostaje 2 produkty, a nie jeden 😀

Edytowane przez Mihalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dudkers napisał:

Zarejestrowałem się, odpaliłem na monitorze FULL HD 27 cali i opadły mi ręce.

Oglądam teraz Lipsk - Bayern na TV LG Nano 49 cali - obraz mydło. Przykro mi ale nie zapłacę za to 34 zł.

Mam Curved-a Samsunga też 49'',też ten mecz oglądalem i powiem Ci że u mnie jakość ok była !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/netflix-11-9-mln-uzytkownikowm-w-polsce-start-viaplay-jak-odbierac-cena-jakosc

Z artykuł wynika, iż 1,27 mln odsłonięć było na stronie viaplay, do tego trzeba doliczyć jeszcze użytkowników, wszystkich innych aplikacji, więc jakieś zainteresowanie jest. Zobaczymy ile zostanie osób pod koniec roku kiedy ludziom pokończą się darmowe miesiące:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...