Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kingofsouth napisał:

Fora pomyliłeś. Tutaj o legalnych ofertach piszemy.

Ale on nie napisał nic złego ani niezgodnego z regulaminem.

Na dobrą sprawę na dziś to Viaplay oszukuje ludzi biorąc 34 zeta za żenującą jakość meczów.

Przy okazji wypychając ich na lewe streamy które nie są gorsze za to free.

  • Popieram 2
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pawop napisał:

Do sportu jest lepsze 720p niż 1080i, nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Jasne, stad kaszana w Viaplay i świetne HD w 1080i:)

 

Dodam tylko że gdyby było lepsze to sport byłby transmitowany w 720p a nie w 1080i  w każdej-odważnej stacji sportowej ..

Chetnie jednak wezmę ten Viaplay jak wróci piłka po przerwie i porównamy ten sam mecz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pawop napisał:

Do sportu jest lepsze 720p niż 1080i, nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

szczególnie na telewizorach UHD 4K...............

Porównanie można robić jeśli dostępny jest identyczny materiał źródłowy w różnych rozdzielczościach, tak było w 2018r w czasie mundialu.

Porównywałem C+ 4K , TVP 4K ok. 24 Mb/s w HEVC. TVP1  1080i w UPC ok. 15 Mb/s , i ZDF z satelity 720p ok. 15 Mb/s. 

Najlepiej się oglądało TVP 4K na telewizorze UHD. na drugim miejscu TVP1 1080i na telewizorze FULHD.

ZDF w 720p z satelity mimo świetnego przekazu na telewizorze UHD 4K wyglądał słabo , na FULHD lepiej ale dużo słabiej od TVP1.

C+ przegrywał tylko ze względu na kłopoty z kolorami.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tracer10 napisał:

 

Na dobrą sprawę na dziś to Viaplay oszukuje ludzi biorąc 34 zeta za żenującą jakość meczów.

Przy okazji wypychając ich na lewe streamy które nie są gorsze za to free.

Jeśli dobrze rozumiem, idąc tym tokiem rozumowania... "oszustwem" jest usługa w pełni legalna, co do której jakości można mieć różne zdania, ale jest to w pełni dopuszczalna forma transmisji w internecie, a dodatkowo winą usługodawcy jest, że XYZ szuka tego samego gdzie popadnie w necie. A samo poszukiwanie "nielegalu" staje się de facto formą walki z "chciwym" viaplay. 🙂

Za chwilę zaczniemy sobie tłumaczyć, że w zasadzie kradzież treści w internecie to nic złego, bo przecież można mieć coś za free w często doskonałej jakości...a wszyscy inni chcą za to samo pieniędzy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Toma441 napisał:

Jeśli dobrze rozumiem, idąc tym tokiem rozumowania... "oszustwem" jest usługa w pełni legalna, co do której jakości można mieć różne zdania, ale jest to w pełni dopuszczalna forma transmisji w internecie, a dodatkowo winą usługodawcy jest, że XYZ szuka tego samego gdzie popadnie w necie. A samo poszukiwanie "nielegalu" staje się de facto formą walki z "chciwym" viaplay. 🙂

Za chwilę zaczniemy sobie tłumaczyć, że w zasadzie kradzież treści w internecie to nic złego, bo przecież można mieć coś za free w często doskonałej jakości...a wszyscy inni chcą za to samo pieniędzy. 

To jest twoja opinia fanboja tej usługi.

Masz prawo oczywiście.

Ja natomiast nie po to inwestowałem w oleda, w Shielda, w moduł z ECP żeby mnie szwedzi cofnęli 20 lat do tyłu z jakošcią meczów.

Dla mnie Viaplay tym co robi oszukuje ludzi i szuka jeleni.

Niech szuka, są tacy co chcą nimi być.

Skoro uważasz, że Viaplay pod płaszczykiem legalności kroi cię na kasę za syf, a ci się to podoba to cóż masz prawo.

Ja mam prawo nie dać się oszukiwać i tyle.

Człowieku jest 2021 rok, nie 2000.

 

Edytowane przez tracer10
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że dokładnie to co zostało wymienione można i tak znaleźć w zapowiedziach aplikacji, poczekam na oficjalną rozpiskę, która ma się ukazać w środę. 

Swoją drogą z tej listy widziałem tylko film "John Rambo", także...co kto lubi 🙂

W tym roku ma się ukazać New Amsterdam, czy Chicago P. D, co padło już w oficjalnej prezentacji i w odp. na FB, a seriali  Couterpart, czy The Good Fight w ogóle w tych zapowiedziach nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, marian_w napisał:

szczególnie na telewizorach UHD 4K...............

Porównanie można robić jeśli dostępny jest identyczny materiał źródłowy w różnych rozdzielczościach, tak było w 2018r w czasie mundialu.

Porównywałem C+ 4K , TVP 4K ok. 24 Mb/s w HEVC. TVP1  1080i w UPC ok. 15 Mb/s , i ZDF z satelity 720p ok. 15 Mb/s. 

Najlepiej się oglądało TVP 4K na telewizorze UHD. na drugim miejscu TVP1 1080i na telewizorze FULHD.

ZDF w 720p z satelity mimo świetnego przekazu na telewizorze UHD 4K wyglądał słabo , na FULHD lepiej ale dużo słabiej od TVP1.

C+ przegrywał tylko ze względu na kłopoty z kolorami.

720p z FPS 50 z bitrate ok. 5 Mb/s jakie daje Viaplay niewiele pomoże, ponieważ dobry telewizor 4K obnaża wszelkie niedoskonałości obrazu, w moim otoczeniu widzą to nawet laicy.

Natomiast 4K 50 FPS z bitrate do 16 Mb/s ze skandynawskiego Viaplay prezentuje się dobrze. Brak rozwiązania typu dodatkowo płatne premium z 4K dla tych co chcą mieć jakość i są gotowi za nią zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tracer10 napisał:

To jest twoja opinia fanboja tej usługi.

Masz prawo oczywiście.

Ja natomiast nie po to inwestowałem w oleda, w Shielda, w moduł z ECP żeby mnie szwedzi cofnęli 20 lat do tyłu z jakošcią meczów.

Dla mnie Viaplay tym co robi oszukuje ludzi i szuka jeleni.

Niech szuka, są tacy co chcą nimi być.

Skoro uważasz, że Viaplay pod płaszczykiem legalności kroi cię na kasę za syf, a ci się to podoba to cóż masz prawo.

Ja mam prawo nie dać się oszukiwać i tyle.

Człowieku jest 2021 rok, nie 2000.

 

Moja opinia sprowadza się przede wszystkim do tego, że zawsze będę za tym, żeby płacić legalnie i świadomie za tego typu usługi w internecie. Jeśli czujesz się oszukany i oburzony, że ktoś za produkt niskiej twojej zdaniem jakości, bierze pieniądze, to im własnych nie dawaj, ale nie mierz wszystkich swoją miarą, że decyzje o zakupie czegokolwiek podejmują będąc w poznawczym szoku, albo pod wpływem emocji.

Świadomy wybór zawsze jest lepszy, zamiast kreowania rzeczywistość na nowo i  świadomy klient nie nazywa legalnych dostawców - oszustami. Bez względu na to kim są. 

 

Edytowane przez Toma441
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Toma441 napisał:

Stawiam teraz na UFC, choć z tym może być ostatecznie różnie, w kolejce jest też NFL, bo TVP Sport tego w tym roku nie kupi. . Wszystko jest w ich zasięgu. 

IMG-20210830-192207.jpg

Bo mają już to u siebie, a kupują prawa wspólne dla kilku własnych rynków, po drugie TVP mocno umoczyła, w poprzednim sezonie jeśli chodzi głównie o Euro. 

 

Seria Super Bowl jest w Full HD, z FPS 25: https://forum.satkurier.pl/topic/38758-viaplay-za-granicą-dyskusja-zap/?do=findComment&comment=1690268

Wygląda słabo i nie chodzi tylko o 25 FPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Toma441 napisał:

Moja opinia sprowadza się przede wszystkim do tego, że zawsze będę za tym, żeby płacić legalnie i świadomie za tego typu usługi w internecie. Jeśli czujesz się oszukany i oburzony, że ktoś za produkt niskiej twojej zdaniem jakości, bierze pieniądze, to im własnych nie dawaj, ale nie mierz wszystkich swoją miarą, że decyzje o zakupie czegokolwiek podejmują będąc w poznawczym szoku, albo pod wpływem emocji.

Świadomy wybór zawsze jest lepszy, zamiast kreowania rzeczywistość na nowo i nazywa legalnych dostawców - oszustami. Bez względu na to kim są. 

 

A moja opinia jest taka, że oszukiwanie ludzi tak jak robi Viaplay jest takie samo jak oszukiwanie ludzi przez różnych naciągaczy.

Podoba ci się badziew za kasę to ok, tylko nie mierz wszystkich swoją miarą.

Skoro nie ma alternatywy na legalne oglądanie Bundesligi dziś to co mają zrobić jej fani którzy chcą ją dalej oglądać w porządnej jakości?

Oni właśnie zostają wepchnięci w łapy lewych streamów bo nie chcą być jeleniami.

Produkt niskiej jakości moim zdaniem?😄 No cóż, chyba nie tylko moim. Na razie póki co to widzę tu może maks pięciu takich jak ty którzy skaczą z radości, że weszła kolejna platforma która przy okazji zapodaje polakom sport którego w zasadzie nie da się oglądać na niczym oprócz smartfona.

 

I  powtórzę to co pisałem niedawno, osobiście chętnie zapłacę za usługi Viaplay za rok kiedy przejmą PL, ale tylko wtedy kiedy jakość meczów będzie na cywilizowanym poziomie. I dam im nawet 60-70 zeta za to skoro dziś płacę extra 50 zeta dla C+4K [ moduł ] oprócz normalnej umowy.

I jak widzisz nie mam ciągu do lewizny, ale nie uważam aby ktoś mógł mnie ''legalnie'' oszukiwać jak ''legalny'' Viaplay.😀

 

Za niedługo jak nic nie poprawią to przypełzną na kolanach do jakiegokolwiek nadawcy sat żeby ten kupił sublicencję bo na tym co robią nie uzbierają wystarczająco dużo naiwnych do sfinansowania kredytów za które nakupowali prawa.

Edytowane przez tracer10
  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tracer10 napisał:

A moja opinia jest taka, że oszukiwanie ludzi tak jak robi Viaplay jest takie samo jak oszukiwanie ludzi przez różnych naciągaczy.

Podoba ci się badziew za kasę to ok, tylko nie mierz wszystkich swoją miarą.

Skoro nie ma alternatywy na legalne oglądanie Bundesligi dziś to co mają zrobić jej fani którzy chcą ją dalej oglądać w porządnej jakości?

Oni właśnie zostają wepchnięci w łapy lewych streamów bo nie chcą być jeleniami.

Produkt niskiej jakości moim zdaniem?😄 No cóż, chyba nie tylko moim. Na razie póki co to widzę tu może maks pięciu takich jak ty którzy skaczą z radości, że weszła kolejna platforma która przy okazji zapodaje polakom sport którego w zasadzie nie da się oglądać na niczym oprócz smartfona.

 

I  powtórzę to co pisałem niedawno, osobiście chętnie zapłacę za usługi Viaplay za rok kiedy przejmą PL, ale tylko wtedy kiedy jakość meczów będzie na cywilizowanym poziomie. I dam im nawet 60-70 zeta za to skoro dziś płacę extra 50 zeta dla C+4K [ moduł ] oprócz normalnej umowy.

I jak widzisz nie mam ciągu do lewizny, ale nie uważam aby ktoś mógł mnie ''legalnie'' oszukiwać jak ''legalny'' Viaplay.😀

Z taką ceną i "asortymentem", Viaplay jest skazany na porażkę. Pozdrawiam.

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Zuzia napisał:

 

Seria Super Bowl jest w Full HD, z FPS 25: https://forum.satkurier.pl/topic/38758-viaplay-za-granicą-dyskusja-zap/?do=findComment&comment=1690268

Wygląda słabo i nie chodzi tylko o 25 FPS.

Poczekam, aż pojawi się u nas. 

2 godziny temu, tracer10 napisał:

A moja opinia jest taka, że oszukiwanie ludzi tak jak robi Viaplay jest takie samo jak oszukiwanie ludzi przez różnych naciągaczy.

Podoba ci się badziew za kasę to ok, tylko nie mierz wszystkich swoją miarą.

Skoro nie ma alternatywy na legalne oglądanie Bundesligi dziś to co mają zrobić jej fani którzy chcą ją dalej oglądać w porządnej jakości?

Oni właśnie zostają wepchnięci w łapy lewych streamów bo nie chcą być jeleniami.

Produkt niskiej jakości moim zdaniem?😄 No cóż, chyba nie tylko moim. Na razie póki co to widzę tu może maks pięciu takich jak ty którzy skaczą z radości, że weszła kolejna platforma która przy okazji zapodaje polakom sport którego w zasadzie nie da się oglądać na niczym oprócz smartfona.

 

I  powtórzę to co pisałem niedawno, osobiście chętnie zapłacę za usługi Viaplay za rok kiedy przejmą PL, ale tylko wtedy kiedy jakość meczów będzie na cywilizowanym poziomie. I dam im nawet 60-70 zeta za to skoro dziś płacę extra 50 zeta dla C+4K [ moduł ] oprócz normalnej umowy.

I jak widzisz nie mam ciągu do lewizny, ale nie uważam aby ktoś mógł mnie ''legalnie'' oszukiwać jak ''legalny'' Viaplay.😀

 

Za niedługo jak nic nie poprawią to przypełzną na kolanach do jakiegokolwiek nadawcy sat żeby ten kupił sublicencję bo na tym co robią nie uzbierają wystarczająco dużo naiwnych do sfinansowania kredytów za które nakupowali prawa.

To, że czujesz rozgoryczenie i żal i pragniesz się nimi podzielić nie zmieni faktu, że ja nie podzielam twojej frustracji, korzystam, bo chce, bo to mój wybór, wbrew temu, że ktoś napisze, że to "badziew za kasę" i 101 raz o tym jak to Viaplay na kolanach, że strachu przed tym co piszą na FB "uruchomi kanał" albo sprzeda sublicencję". Świetnie się bawię wcinając popcorn 🙂

Miłego dnia. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę i nie ukrywam, że budujące jest to, że większość użytkowników tego forum jest normalna :)

Jeśli się za coś płaci, to nie tylko można, ale wręcz należy wymagać od nadawcy wysokiej jakości, zarówno przekazu, jak i kontentu. Tylko w ten sposób można zmusić nadawcę do poprawy i rozwoju. Każdy operator, niezależnie od tego jaki by nie był, musi czuć presję wymagań ze strony abonentów/subskrybentów, ponieważ w przeciwnym razie popadnie w rutynę i zacznie odcinać kupony. Gdyby większość użytkowników na tym forum lub ogólnie ludzi w Polsce miała takie podejście do NENT, jak tych kilku "wiadomych" forumowiczów, to Viaplay nadawałoby teraz w jakości 480p - nie żartuję ;)

Ja naprawdę nie wiem, skąd u niektórych wzięło się tak bezrozumne i bezkrytyczne podejście do usług. Po prostu żenada...

Edytowane przez Sentence
Usunięto część prowokującą do kłótni.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CashBackPlease nie ma innego wyjścia.

Od święta lubię obejrzeć meczyk ( tak...z Lewandowskim ;-)

Ciekawy serial,  czy film a kino skandynawskie jest dla mnie interesujące.

Mam szukać lewych streamów?

Wolę skorzystać z legalnej usługi.

Nie podjąłem jeszcze decyzji czy na 100% przedłużę subskrypcję.

Nie jest tak tragicznie jak to było wcześniej opisywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lakiman napisał:

@CashBackPlease nie ma innego wyjścia.

Od święta lubię obejrzeć meczyk ( tak...z Lewandowskim ;-)

Ciekawy serial,  czy film a kino skandynawskie jest dla mnie interesujące.

Mam szukać lewych streamów?

Wolę skorzystać z legalnej usługi.

Nie podjąłem jeszcze decyzji czy na 100% przedłużę subskrypcję.

Nie jest tak tragicznie jak to było wcześniej opisywane.

@lakiman, akurat Ciebie nie miałem na myśli, bo Ty podchodzisz do tego zdroworozsądkowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...