Skocz do zawartości

Rezygnacja z n-ki


psawczuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo po zakonczeniu okresu umowy przejdziesz na umowe na czas nieokreslony i bedziesz mogl wylaczyc jeden pakiet. Zostana Ci 2 pakiety plus Info i Rozrywka. Wylaczenie nastapi na koniec miesiaca w ktorym zglosisz taka dyspozycje. Bedziesz placil 38zl/mies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Nie będę zakładać nowego tematu bo to mija się z celem.

Właśnie jestem po rozmowie przeprowadzonej na forum n-ki dotyczącej mojego rozwiązania umowy ... pełny ufności czekałem na pomyślne zakończenie pewnej rozmowy na PM ... myliłem się straszliwie :censored:

O to treść

1. Umowa o świadczenie usług zawarta w dniu 24.10.2008 - promocja "Wszystkie pakiety za 38zł" na rok przez internet.

2. Sprzęt odebrałem osobiście w dniu 05.11.2008

3. Prawdopodobnie 08.11.2008 sam założyłem antenę i zadzwoniłem do n-ki po aktywację.

4. Aktywacja z tego co pamiętam była błyskawiczna czyli w sobotę już działało.

5. Wypowiedzenie zostało wysłane w dniu 23.10.2009 a odebrane przez panią E.D. z n-ki (oczywiście nie podam nazwiska bo nie o to chodzi) w dniu 26.10.2009

6. Po kilku dniach sms że wypowiedzenie przyjęte i ktoś się skontaktuje.

Uff ... i dwa pytania:

1. Kiedy będę miał wyłączony sygnał n-ki bo przecież kiedyś go wyłączą, prawda ?

2. Czy tego samego dnia będę mógł odnieść dekoder i brać nowy na nową umowę znowu na mnie w tym samym punkcie ?

Jakbyś Izolda miała chwilę czasu, nie żebym się aż tak bardzo niecierpliwił, to może coś wymyślisz w mojej sprawie.

Pozdrawiam

===

Witam

Podaj mi numer umowy oraz hasło cyfrowe. Sprawdzimy...

===

Dzięki za szybką reakcję.

nr umowy 1486360051

hasło xxxx

===

Witam

1)Deaktywacja usługi zaplanowana jest na 31 stycznia 2010 roku.

2) Po deaktywacji jest 14 dnia na zwrot sprzętu do serwisowego punktu sprzedaży. Tam będzie mógł Pan również zawrzeć nową umowę.

===

Nie rozumiem dlaczego dopiero 31 styczeń 2010 ... przecież jak by nie liczyć to termin wypowiedzenia jest 30 dni przy umowach zawieranych na odległość a ja właśnie taką umowę zawarłem. Bardzo proszę uwzględnij to przy swoich obliczeniach.

===

Obliczenia są prawidłowe. Szczegółowe informacje może Pan uzyskać w telefonicznym BOK.

===

Oczywiście to zrobię. Jeszcze tylko jedno ostatnie moje pytanie do Pani: Jak zostało to obliczone, ta data 31 styczeń 2010 ?

===

3 miesięczny okres wypowiedzenia, zaczynający się od pierwszego dnia miesiąca następującego po złożeniu wypowiedzenia.

Pytanie moje jest banalne ... co mam teraz zrobić ? :censored: chciałem skończyć z n-ką ale chyba mi się to nie uda :cry: . Przecież te 30 dni chyba mnie obowiązują ? Jest na to jakaś podstawa prawna ?

Wszystkie pomocne odpowiedzi będą mile widziane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj umowe jaka zawierales tam jest czrno na bialym jaki jest okres wypowiedzenie. np miesiac w przypadku gdy masz podpisana umowe na czas okreslony, w takim przypadku jeszeli umowa konczy sie tobie 1 marca to musisz wypowiedzenie wyslac w styczniu tak aby miesiacem wypowiedzenia byl luty i od marca jestes wolny.

Zazwyczaj umowa po okresie okreslonym posiada 3 miesieczny okres wypowiedzenia tj jezeli wypowiedzenie wyslesz w styczniu a okres rozliczeniowy zaczyna sie 1 to umowa skonczy sie dopiero w kwietniu. musza minac 3 pelne miesiace abonamentowe. Tak jest niestety chyba we wszystkich platformach (w CP jest 3 miechy zarowno w umowie okreslonej jak i nieokreslonej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę zawartą przez internet po przejściu na czas nieokreślony można wypowiedzieć z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia (sam tak zrobiłem).

Problem jest w tym, że nie wypowiedziałeś umowy na czas określony na 30 dni przed jej końcem, a w momencie, w którym dotarło do nich Twoje wypowiedzenie umowa pewnie nie przeszła jeszcze na czas nieokreślony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie tylko ja walczę z nimi.

Podobna sytuacja do mojej, umowa na odległość.

Mam umowę na 12 miesięcy do 1.10.2009.

Jeszcze w sierpniu zadzwoniłem na infolinię z zapytaniem jaki jest okres wypowiedzenia dla mnie, usłyszałem że 1 miesiąc bez względu kiedy wypowiem umowę ze względu na 12 miesięczną umowę.

Więc wszędzie jak byk stoi ze jest jeden miesiąc.

Kiedy dotarło do nich moje wypowiedzenie to był 26 ... na umowie którą mam w domu jest data 24 ...

Można się lekko zdenerwować na to wszystko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro 26.10.2009 pracownicy ITI otrzymali twe wypowiedzenie, a umowe zawierales "na odleglosc" a nie "w lokalu",

to konczysz przygode z N-ka 30 listopada 2009 i masz do 14 grudnia zaniesc sprzet (za powkitowaniem odbioru :!::!: ) do jakiegos APS

:read:

 

 

tyle i az tyle - a Izolda czesto gada od rzeczy, sam sie o tym nie raz przekonalem, i robi tak bo dzis sa takie czasy, ze kazdy boi sie o robote

:D

 

 

PRAWO jest po TWOJEJ stronie i nie pekaj

:read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panstwo wybacza ze z braku czasu nie przejrze wczesniejszych postow i zadam pytanie wprost :

 

moja umowa przeszla na czas nieokreslony chce ja jak najszybciej wypowiedziec i zawrzec nowa umowe na korzystniejszych warunkach dlatego tez pytanie moje jaki okres wypowiedzenia obowiazuje czy jezeli wysle wypowiedzenie jutro (zawarlem umowe w aps'ie lokalnym) to 7go stycznia zostanie ona rozwiazana ? Czy moge zrobic to droga mailowa ? Czy za 7dni stycznia zostanie mi policzony abonament za miesiac styczen ?

 

Z gory dziekuje za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...