Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo, właściwe sama polityka- jakieś bieżące sprawy. [...]

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu nawiązujący do samej polityki i wydarzeń politycznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty masz wisłok z tym "W". Dla mnie W to raczej kojarzy się z godziną W.

A polityka międzynarodowa w Wiadomościach jak najbardziej jest. Polega na tym, że od pół roku cały świat się zmówił przeciwko Polsce. A Wiadomości tłumaczą nam, że to nie ludzie, to wilki. I to zagraniczne, ale karmione przez Polaków.

Edytowane przez widz666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych "Wiadomości" się nie da oglądać!! Same [beep]oły polityczne, a robienie informacji nr 1 z jakiegoś wpisu na portalu społecznościowych, zajmowanie się jakimiś osobami, które nie znają protokołu dyplomatycznego itd. Cały serwis taki, dopiero 1-2 ostatnie informacje o czymś innym.. Nadgorliwość w "nawilżaniu" jak określa to jeden z użytkowników tutaj przerasta zdecydowanie to co było za poprzedniej ekipy, to nieporównywalne. Narrator jak i prowadzący w zapowiedzi narzuca lub jak ktoś woli mocno sugeruje jak mamy oceniać dane wydarzenia. Już nie będę mówił o jawnych przekłamaniach bo znowu poleci do kosza.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi oprócz tego, co celnie wypunktował @wislok, przeszkadza jeszcze jedna rzecz. Stanowczo za mało poświęca się czasu na informacje ze świata. I nie chodzi mi o te sprawy, które porusza się prawie w każdym wydaniu (naprzemiennie: uchodźcy, islamiści, Putin, Ameryka, i tak w kółko). Chodzi mi o różne zdarzenia z różnych zakątków świata. W połowie kwietnia były wybory w Serbii. Ile czasu poświęcono w Wiadomościach temu wydarzeniu? Nic. Nie to, żebym zaraz wymagał jakiegoś wielkiego reportażu na ten temat, od tego są kanały informacyjne raczej. Ale powinno być chociaż powiedziane co się tam dzieje, dlaczego się dzieje, z jakiego powodu i jakie mogą być skutki. Żeby to chociaż zasygnalizować. Ale redakcja Wiadomości wolała tego dnia zaprezentować 3-minutowy materiał o sporze między Kaszubami a prezydentem Gdańska o to, czy Gdańsk może się nazywać stolicą Kaszub. Żeby było śmieszniej, to sprawa była sprzed roku ponad, i dopiero w kwietniu tego roku o niej powiedziano. Dla gdańskiej Panoramy to może i dobry materiał, ale w ogólnopolskim dzienniku to już podchodzi pod kategorię "zapchajdziura".

 

To gorzko zabrzmi teraz, ale... oglądałem na TVP Historia archiwalne wydania DT oraz Wiadomości. I tutaj muszę przyznać, że nawet w latach '80 było więcej informacji z zagranicy niż w obecnych Wiadomościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirku, przecież pisałem wielokrotnie o tym,że za mało świata,a pisząc, krytykując obecną konstrukcję tegoż serwisu samo przez się rozumie się,że zapychając tymi bzdurami serwis nie ma miejsca na rzeczy istotne: Gospodarka, Ekonomia, Świat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak widać tutaj się zgadzamy :) A tak w ogóle to o ekonomii w Wiadomościach nie ma praktycznie nic, no może teraz, jak ten cały rating był, to coś powiedzieli. Ale nie ma nawet jakiejś krótkiej wzmianki o kursach giełdy w wieczornym wydaniu. Nie mam pewności czy jeszcze są kursy walut w wydaniu o 8:00, bo ostatnio to wydanie widziałem chyba w lutym, jak musiałem wstać na egzamin wcześnie rano (bo zwykle to śpię do 9, więc nie oglądam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolno parodiować każdego, ale według niektórych nie wolno wykorzystywać bezprawnie elementów graficznych i wizerunków danych osób. Jeżeli ci "niektórzy" tak uważają, to niech się tego trzymają i przestaną uprawiać demagogię.

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięty link nie na temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spojrzeć na to od strony prawnej, to możliwe, że stosuje się tutaj uprawnienie z Art. 291   ustawy o prawie autorskim: Wolno korzystać z utworów na potrzeby parodii, pastiszu lub karykatury, w zakresie uzasadnionym prawami tych gatunków twórczości.

 

Tutaj jest jeszcze kwestia wykorzystania znaków Wiadomości. Gdyby Fedorowicz użył zamiast tego czołówki DTV, to pewnie nie byłoby problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udana parodia i tyle. Słuchając zapowiedzi, narracji lektorów -reporterów równie dobrze można by siedzibę "W" przenieść na Nowogrodzką. To jest istota i niestety moim zdaniem prawdziwa i jej nie gubmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Wiesz może jeszcze jak jest z wizerunkiem @Kirk?

Sprawę wizerunku reguluje Art. 81 tej samej ustawy:

 

1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.

2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:

1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych;

2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.

 

W przypadku tej parodii będzie miał zastosowanie ustęp 2, podpunkt 1.

 

A, jakby ktoś pytał, skąd to wiem: mam teraz na studiach taki przedmiot jak "Ochrona praw autorskich", i tam właśnie cytowaną przeze mnie ustawę przerabiamy szczegółowo.

 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już tak,że ścigano internautów za parodię,żarty w necie. Jestem temu przeciwny . Parodia mnie przypadła do gustu. Nie narusza ona dóbr osobistych Krzysztofa Ziemca. 

Ustawy to nie jest jakieś dobro zastrzeżone. Każdą ustawę można perzeczytać chociażby na isap.sejm.gov.pl

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP nie wyklucza działań prawnych wobec p. Fedorowicza i Nowoczesnej za parodię "Wiadomości": http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/telewizja-polska-nie-wyklucza-dzialan-prawnych-wobec-nowoczesnej-i-fedorowicza-za-parodie-wiadomosci

 

Tak szczerze, to jest to moim zdaniem przesada, żeby nie powiedzieć - kpina. Już z samych tych artykułów ustawy o prawie autorskim, które przytaczałem wcześniej, wynika, że nie złamano prawa. Więc nie wiem, na jakiej podstawie telewizja chce to skarżyć. Za naruszenie godności? Tam nie było żadnych obraźliwych żartów. Może najlepiej niech zaczną ścigać wszystkich, którzy robią parodie wszystkich programów Telewizji Polskiej i wrzucają to do sieci? Naprawdę, to absurd. Nawet sam pan Fedorowicz nie miał chyba żadnych prawnych konsekwencji za parodie Dziennika TV w latach '80, a teraz grożą mu działaniami prawnymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...