Skocz do zawartości

Apple TV HD/4K


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, gość napisał(a):

Czym robiłeś te testy i na czym? To samo źródło? No i co to znaczy lepszy? Jak to zmierzyłeś?

Bo raczej tej samej jakości dźwięk powinien dochodzić (to samo próbkowanie, głębia, no i ilość bitów, kodek) a jedynie kwestia TV lub aplikacji na nim.. 

 

Skyshowtime, najnowszy Top Gun, polska ścieżka,

Nvidia shield tv pro 2019 - audio jako L-PCM 48kHz 2.0ch 16bit

Apple TV 4K 2021 - L-PCM 48kHz 2.0ch 24bit 


Ja odczytałam jedynie takie dane z HD fury 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Delta21 dzięki, tylko w appkach na TV, hdfury nie pomoże, aby to sprawdzić.. dlatego ciekaw byłem jak zmierzył jakość dźwięku.. czy po prostu ze słuchu..

 

Ale mimo wszystko zdziwiony jestem, że na nvidia dźwięk idzie w 16bitach, a z apple tv 24bit.. a z ciekawości możesz podać jaki bitrate masz audio na nvidia? Bo do tej pory byłem przekonany że nvidia nie odstaje od Apple TV.. bo tak chwalą tą nvidia, że lepsza od Apple TV.. 

Edytowane przez gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejna aktualizacja Canal+ , która nie poprawia przeskoków obrazu w VOD.

Włączyłem za to TVP1 i był płynny obraz, czyli można...

Treści 4K jak nie było tak nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uplynniacze maja wiele zastosowań a Ty wrzuciłeś wszystkich do jednego wora.. i jeszcze nazywasz ich laikami.. skoro u Ciebie fatalnie działa uplynmiacz to widocznie kiepski sprzet bo nie każdy  uplynniacz działa tak samo.. czym lepszy sprzet tym bardziej inteligentnie działa..

 

i np. Jak tutaj we wspomnianym pasku w programie informacyjnym gdy leci w 25 klatkach to  niektórym może  przeezkadzać brak płynności, i tu uplynniacz im rozwiąże ten problem jeśli nie moga  go mieć w 50 klatkach.. 

 

a gry właśnie bardzo ładnie pokazują co dobrej klasy uplynniacz potrafi zdziałać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość betonowy89

@mingo dokładnie o pasek informacyjny chodzi.

@gość nie włączam upłynniacza, bo dla jednego kanału przez przystawkę nie będę go włączał gdyż nie mam takiej potrzeby.

U was też nie zapamiętuje przy oglądaniu czegoś z vod i gdy się wyjdzie i wróci do danej pozycji to odpala się od początku zamiast od momentu w którym się skończyło oglądanie? Czasami też potrafi nagle wyrzucić samoczynnie z oglądanej pozycji, a gdy się ją ponownie uruchomi to również zaczyna się od samego początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@betonowy89 to w tym przypadku potrzebujesz aby szło w 50 klatkach, a jak leci w 25 to jedynie co możesz to po stronie TV to skorygować, ale niestety tylko upłynniaczem.. 

 

13 minut temu, betonowy89 napisał(a):

U was też nie zapamiętuje przy oglądaniu czegoś z vod i gdy się wyjdzie i wróci do danej pozycji to odpala się od początku zamiast od momentu w którym się skończyło oglądanie? Czasami też potrafi nagle wyrzucić samoczynnie z oglądanej pozycji, a gdy się ją ponownie uruchomi to również zaczyna się od samego początku.

Przy którym VOD? Bo na tym co oglądam (Apple TV/Tunes, D+, Netflix, Prime Video, HBO)to nie spotkałem takiego problemu i to pomiędzy urządzeniami również pilnuje kontynuacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, betonowy89 napisał(a):

@mingo dokładnie o pasek informacyjny chodzi.

To tak jak napisał @gośćnic nie zrobisz, musiałby być stream źródłowy w 50 klatkach a na to w przypadku programów informacyjnych bym się nie nastawiał. Dali te 50 klatek do sportu, do innych na pewno nie będą się spieszyć, bo to zawsze wymaga wysyłania większej ilości danych. 

 

CO do uplynniaczy, to też nie jestem ich zwolennikiem. Jakby nie patrzeć to sztucznie wygenerowany obraz. Jeśliby już nawet przymknąć na to oko to ja np. nie cierpię efektu teatru, który jest widoczny przy upłynniaczach, więc cóż z tego że pasek będzie płynny jak ogólnie obraz będzie mnie irytował?

Jeśli oglądasz sporo informacyjnych i pasek Ci przeszkadza (są tacy dla których to nie jest problem, znam kilku takich, ja sam bym oszalał z takim skaczącym paskiem)to stream na ten moment musisz odpuścić. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt teatru masz, gdy przesadzisz z upłynniaczem lub gdy jego działanie polega jedynie na zwykłej prostocie czyli wrzucenia 'pustych' brakujących klatek..

 

W lepszych TV, gdzie mają odpowiednie mocne procki i zaimplementowano inteligentne algorytmy dla tworzenia poszczególnych klatek efekt jest zaskakująco dobry.. 

Dodatkowo praktycznie w każdym TV masz możliwość wybrania skali jak bardzo ma TV upłynnić ruch.. dla takiego paska z kanału informacyjnego, który leci w 25 klatkach  wystarczy minimalne jego użycie w przedziale 1-3, aby wyeliminować brak płynności paska a nie było efektu teatru.. czy tzw opery mydlanej.. 

 

@betonowy89 możesz oglądać tam gdzie TVN24 jest w 50 klatkach, np. tak jest nadawany w UPC.. lub jak masz TV który ma na tyle dobry procek że zaimplementowano inteligentne upłynniacze to wystarczy minimalnie włączyć tylko upłynniacz ruchu, abyś uzyskał płynny pasek i nie było efektu opery mydlanej.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to muszę pochwalić za świetną jakość na Skyshowtime. Niebo a ziemia między Android TV a tym systemem.

Jakość dźwięku: mam soundbar 5.1. znośna, nie ma wcale  tragedii.

HBO, Sky.., Disney+, Prime Video i można tak wymieniać... a na Canal+ panowie technicy wstydźcie  się taką manianę odstawiać.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...