Skocz do zawartości

Apple TV HD/4K


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Delta21 napisał(a):

@all999 sprawdź czy masz w tej samej zakładce co Match dynamic range czy match frame range - quick media switching a QMS umożliwia telewizorowi natychmiastową zmianę częstotliwości odświeżania, unikając w ten sposób dobrze znanego czarnego ekranu pomiędzy przełączaniem liczby klatek na sekundę.

QMS póki co kompatybilny jest tylko z nadchodzącymi LG 2023.. w pozostałych niestety nie uzyska się pełnej funkcjonalności.. 

Edytowane przez gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prośbę zastanawiam się nad kupnem tej przystawki wiem już że kodi nie będzie tu działać a jak z innymi apkami . Czy są tu player,tvpvod,spotify,play now tv . Bo pozostałe netflix,disney, c+, hbo max,  viaplay, prime video, skyshowtime, polsat box go rozumiem że są  dziękuje za odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy Apple TV 4K ( najnowszej i poprzedniej generacji ) prawidłowo przełącza formaty HDR w dostępnych aplikacjach ( DV, HDR10 i HDR10+ )? Pytam bo ponad rok temu jak kupiłem Chromecasta 4K głównym zarzutem wobec Apple było nieprawidłowe działanie tych formatów ( wiem że dopiero najnowsza wersja ma HDR10+ ). Chromecast działał ok w tym względzie - teraz już nie działa. Po aktualizacji do Android 12 działa prawidłowo tylko DV ( no chyba że za każdym razem zmieniamy format w ustawieniach głównych urządzenia ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co znaczy że nieprawidłowo przełącza? Leci SDR a puszcza HDR i odwrotnie?

Bo warunkiem aby odpowiednio dopasowywał treści do formatu źródłowego jest włączenie funkcji Match Dynamic Range i też wybrania Formatu Video SDR, jeszcze oczywiście kwestia jaka ustawiona jest Chroma no  i do czego jest podpięte Apple TV.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Em99 napisał(a):

Witam mam prośbę zastanawiam się nad kupnem tej przystawki wiem już że kodi nie będzie tu działać a jak z innymi apkami.

To znaczy ono może działać, ale trzeba wykupić tę opcję deweloperską dodatkowo. Niestety trochę ona kosztuje, dlatego nie nabyłam Apple TV mimo jego niezaprzeczalnych walorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, gość napisał(a):

A co znaczy że nieprawidłowo przełącza? Leci SDR a puszcza HDR i odwrotnie?

Bo warunkiem aby odpowiednio dopasowywał treści do formatu źródłowego jest włączenie funkcji Match Dynamic Range i też wybrania Formatu Video SDR, jeszcze oczywiście kwestia jaka ustawiona jest Chroma no  i do czego jest podpięte Apple TV.. 

Tzn. zapewne czy ta funkcja Match Dynamic Range  działa prawidłowo ? Bo pamiętam z opisów użytkowników z początków ATV 4K że jak ustawiło się w globalnych ustawieniach formatu na sztywno DV to przystawka wyświetlała w DV wszystkie treści , niezależnie czy były one w formacie hdr czy nie. Lekarstwem o ile wiem na to było włączenie w globalnych ustawieniach formatu SDR. Reasumując moje pytanie  brzmi: czy jeżeli nadawca wysyła film w HDR10+ na telewizorze będzie HDR10+ , wysyła DV - na telewizorze będzie DV ? ( telewizor obsługuje wszystkie te formaty oczywiście ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piwalek1 napisał(a):

Reasumując moje pytanie  brzmi: czy jeżeli nadawca wysyła film w HDR10+ na telewizorze będzie HDR10+ , wysyła DV - na telewizorze będzie DV ? ( telewizor obsługuje wszystkie te formaty oczywiście ).

Tak właśnie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Nie wiem, czy ktoś już o tym wspominał, ale wygląda na to że problemy techniczne z HDR na HBO Max, Prime Video zostały już jakiś czas temu wyeliminowane.

Już chyba tylko został Canal+ do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...