Skocz do zawartości

Apple TV HD/4K


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Delta21 napisał(a):

Może warto obserwować czy sytuacja się nie zmieniła. Na 100% oferta była aktywna 

Wydaje mi się, że sprzedają tak niewiele sztuk raz na kilka tygodni.

Jak kupowałem ponad 2 tygodnie temu właśnie to urządzenie to akurat udało mi się trafić na dokładnie taką cenę. Kupiłem i od razu był brak w magazynie (a jeszcze pół godziny wcześniej była cena bodajże 949 zł). 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie ustawiony format Video, 4K SDR 50 Hz?

Wyjście HDMI: YCbCr

Chromatyczność 4:4:4

Dopasuj do zakresu tonalnego: włączone

Dopasuj do szybkości klatek: włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za avsforum.com: „zalecane ustawienie domyślne/UI to 4K/60Hz/SDR/RGB High. Użyj 50 Hz zamiast 60 Hz, jeśli większość treści SDR to 25 Hz. 50/60 Hz jest zalecane dla płynniejszego interfejsu użytkownika, jest to kwestia preferencji, a nie techniczna”

Różnica RGB High w porównaniu do YCBCR nie jest podobno jakaś znacząca, tak więc można zostawić to drugie 

Ja mam ustawione: 4K/50Hz/SDR/RGB High

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2023 o 08:59, Delta21 napisał(a):

 

Różnica RGB High w porównaniu do YCBCR nie jest podobno jakaś znacząca, tak więc można zostawić to drugie 

Ja mam ustawione: 4K/50Hz/SDR/RGB High

Zmieniłem na 60Hz.

RGBHigh- dlaczego zastosowałaś takie ustawienie?

Większość ma YCBCR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Delta21 a miałaś ten zielony odcień u siebie? Ogólnie ten problem czasem występował przy Apple TV 1 generacji, ale to głównie był problem z przepustowością po HDMI, dlatego dla najlepszej jakości jest przejść na gen 3 z HDMI 2.1 i wtedy już RGB nie jest lepszy, ale i tak przy 2 generacji lepiej używać ycbcr ze względu na pełniejsze spektrum które idzie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem, również w tym temacie, że część osób ma 60 Hz.

Nie zaszkodzi takie ustawienie?

Mam Apple 2 gen. z 2021r.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Delta21 To lepiej przejść na ycbcr, albo puścić sobie ulubiony film na którym to łatwo możesz wychwycić, które ustawienia są lepsze, u mnie takim idealnym  filmem jest Joker, w super jakości bitrate ma powyżej 30Mbps plus sceny w sumie w każdej scenografii.. 

 

6 minut temu, lakiman napisał(a):

Przeczytałem, również w tym temacie, że część osób ma 60 Hz.

Nie zaszkodzi takie ustawienie?

Mam Apple 2 gen. z 2021r.

To zależy czy masz załączony Match Frame Rate, jeśli masz to Apple TV dopasuje do odtwarzanych treści odświeżanie, a u nas powinneś mieć 50Hz.. 

Edytowane przez gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem, gdzie tkwi problem dotyczący aplikacji Canal+.

Dopasowanie klatek i druga opcja z klatkażem są włączone.

Zmieniając na 60 Hz jest ..lepsza płynność w aplikacji SkyShowtime.

Przy 50 Hz mam wrażenie, że płynność ruchu jest mniej naturalna.

Tak jakby dopasowywanie klatek było nieaktywne w przypadku Canal+, przy nawet włączonych wspomnianych opcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym wypadku upłynniacz na TV powinien sobie poradzić z klatkami, chyba że po włączeniu widać że upłynniacz nie działa, ale to raczej ciężko nie zauważyć efektu opery mydlanej.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upłynniacz jest złem w kiepskich TV, gdzie masz słabe procki i fatalne algorytmy.. wtedy efekt jest fatalny, ale uzupełnienie klatek do żądanej częstotliwości będzie dał radę ogarnąć.. jeśli problemem jest inna liczba klatek przy źródle.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, gość napisał(a):

Upłynniacz jest złem w kiepskich TV, gdzie masz słabe procki i fatalne algorytmy.. wtedy efekt jest fatalny, ale uzupełnienie klatek do żądanej częstotliwości będzie dał radę ogarnąć.. jeśli problemem jest inna liczba klatek przy źródle.. 

Hmm, skoro ktoś kręci film w 24 klatkach, Netflix pozwala tak odtwarzać to po co mam sobie dorabiać dodatkowe klatki? Przecież to sztucznie stworzony obraz. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pawop napisał(a):

Upłunniacz powoduje m.in dziwne artefakty w szybkich scenach czy efekt telenoweli. Ktoś, kto ceni sobie jakość tego nie używa.

 

Artefakty to idealny przykład kiedy sprzęt nie wydala.. głównie to widać właśnie przy szybkich scenach, gdzie procek nie nadąży i algorytm jest za słaby.. a efekt telenoweli, czy opery mydlanej, czy teatru, jak zwał tak zwał powstaje przy zbyt dużym upłynniaczu lub źle dopasowanym.. 

 

8 minut temu, mingo napisał(a):

Hmm, skoro ktoś kręci film w 24 klatkach, Netflix pozwala tak odtwarzać to po co mam sobie dorabiać dodatkowe klatki? Przecież to sztucznie stworzony obraz. 

 

aby obejrzeć płynnie film w 24 klatkach to potrzebujesz TV 120Hz, gdzie idealnie zostaną przetworzone i powielone klatki, prosty TV tyle podwoi, bardziej zaawansowany stworzy pośrednie przejście pomiędzy klatkami.. wszystko zależy na jakim sprzęcie oglądasz.. czym bardziej zaawansowany tym efekt lepszy..  w innym przypadku musi sztucznie nastąpić uzupełnienie do częstotliwości w której Twój TV wyświetla obraz.. np najprościej poprzez dodanie tylko czarnych klatek.. 

Edytowane przez gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz artefakty to widocznie nie jest aż tak dobry.. bo nie da się płynnie wyświetlić 24 klatek np w 50Hz.. i tak np. przy częstotliwość odświeżania która wynosi 25Hz, aby wyświetlić film z 24 kl/s trzeba dodać jedną klatkę co cztery sekundy. Zaś przy 30Hz, aby wyświetlić film z 24 kl/s trzeba dodać jedną klatkę co sekundę.. i tak dla wielokrotności częstotliwości w której wyświetla TV obraz.. inaczej nie będzie on płynny..  

Edytowane przez gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka poprzednich postów było poświęcone upłynniaczom w TV a nie C+ online.. a co do Tv to Ty pisałeś że Twój TV tworzy artefakty nie ja.. więc gdzieś tam sprzęt nie daje rady skoro pojawiają się artefakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...