Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, dvbx napisał:

Kolejna aktualizacja aplikacji na Tizenie (52.15.1)

Naprawiono problem z czarnym ekranem po zakończeniu wyświetlania odcinka (przy wyłączonej opcji automatycznego odtwarzania kolejnego odcinka), teraz wyświetla się klatka z następnego odcinka.

Jakby nie to forum to nie zorientowałbym się, że poprawili przewijanie na tizenie (zazwyczaj używałem chromcasta właśnie przez bubel z przewijaniem). Teraz wreszcie działa jak powinno od początku. Gdyby jeszcze przy jakiejś aktualizacji ożywili HDR w moim Samsungu. Marzenie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wszystkie mają (jeszcze), a ta została właśnie zaktualizowana do wersji ze zintegrowanym Playerem. Między innymi. Tak było też z apką Viaplay. Być może dążą do tego, żeby na podobnych zasadach działały wszystkie, ale trudno to stwierdzić, bo np Netflixa chyba od roku nie aktualizowano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
Godzinę temu, patryszq napisał:

Jak wymusić aktualizację aplikacji na TIZEN 💁‍♂️

Na Tizenie jest inaczej. Aplikacja same się aktualizują zdalnie, a wersję sprawdzasz bezpośrednio w aplikacji. Przez sklep rzadko są aktualizowane, bo nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wszystkie mają (jeszcze), a ta została właśnie zaktualizowana do wersji ze zintegrowanym Playerem. Między innymi. Tak było też z apką Viaplay. Być może dążą do tego, żeby na podobnych zasadach działały wszystkie, ale trudno to stwierdzić, bo np Netflixa chyba od roku nie aktualizowano. 
Niedawno PV zmienił playera Applowskiego na swój, także nie każdy do tego dąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bgmnt napisał:

Ochodzi dyrektor generalny WarnerMedia (odpowiedzialny za pomysł premier po 45 dniach w VOD), dyrektorka WarnerMedia Studios jak i dyrektor generalny HBO MAX.

Zapewne za dobry serwis zrobili ;)).

https://press.pl/tresc/70275,warnermedia-tuz-przed-fuzja-z-discovery-zegna-waznych-dyrektorow

 

Te 45 dni od premiery kinowej jest zabijaniem rynku filmowego. Po co iść do kina, jak za chwilę mamy w vod. Rozleniwia potencjalnych widzów, którzy masowo zaczną rezygnować z wizyty w kinie. Przede wszystkim filmy są tworzone do oglądania na dużym ekranie i celebrowaniu wspólnej wizyty na seansie. Wiem, że niektórzy przyzwyczajają się do swojego telewizora i swoich czterech ścian. Na dłuższą metę jest to odseparowywanie się od innych ludzi i zamykanie się w swoim kręgu znajomych oraz rodziny. Przez to ludzie coraz bardziej zaczną żyć w swojej bańce jak mieszkańcy zamkniętych osiedli z monitoringiem za płotami. Na podobnej zasadzie wydarzenia sportowe powinny odbywać się bez udziału publiczności i zawodnicy niech zmagają się przy pustych arenach. Przecież wygodniej jest oglądać sport na kanapie w swoim domu.

 

Czas pojawienia się tytułu w serwisie powinien być regulowany oglądalnością w kinie. Jeśli film jest na fali popularności i są tłumy w kinie, to premiera na vod powinna być później. Jeśli film jest klapą i szybko schodzi z kin, wtedy niech pojawi się szybciej w serwisie.

 

Zresztą jakie ma znaczenie, czy film oglądamy w dniu premiery, czy za pół roku lub po 5 latach? Wartość tytułu nie zmienia się. Jeśli boicie się spoilerów, nie czytajcie recenzji i opinii przed obejrzeniem, tylko dopiero zajrzyjcie po seansie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, swordfish napisał:

Te 45 dni od premiery kinowej jest zabijaniem rynku filmowego. Po co iść do kina, jak za chwilę mamy w vod. Rozleniwia potencjalnych widzów, którzy masowo zaczną rezygnować z wizyty w kinie. 

Lepiej bym tego nie ujął,  paradoksalnie w tych niespokojnych czasach i po zrzuceniu obostrzeń pandemicznych takie pomysły są fatalne. Film jest stworzony do wspólnego oglądania  i stanowi doskonałą odskocznię do wspólnego relaksu a nie zamykania się w czterech ścianach.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Kto chce pójść do kina to i tak pójdzie mimo, że za 45 dni będzie miał film w serwisie VOD, a kto nie chce iść albo np  Go nie stać to sobie ściągnie film z torrentów. Więc te 45 dni po premierze jest bardzo dobre bo w pewnym sensie powstrzyma w jakimś stopniu piractwo.  Przykładowo 1 film w kinie to koszt w weekend około 30zł a subskrypcja np w HBO Max 19,99zł i ten film jak i wiele innych obejrzy z 45 dniowym poślizgiem i nawet nie będzie miał ochoty szukać nielegalnego streamu.

Poto mamy mózg, żeby go używać i wolną wolę aby sobie samemu wybrać iść do kina albo poczekać na VOD a nie żebym ktoś nam z góry coś nakładał albo nas ograniczał.

Swordfish Tobie korporację muszą narzucać co masz robić, sam ne jesteś w stanie podjąć decyzji?

Edytowane przez Wodzu
  • Popieram 3
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest w porządku z dźwiękiem na Android TV.

Reinstalacja aplikacji wraz z odłączeniem urządzenia od zasilana (wyjęcie wtyczki z kontaktu po odinstalowaniu aplikacji, a przed jej ponownym pobraniem i zainstalowaniem)- pomogło. :)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pawop napisał:

Ja nie lubie chodzić do kina i nie zamierzam czekać rok na premierę. Tym bardziej jeśli w cenie jednego wyjścia do kina mogę mieć dwa abonamenty

Zgadzam się z przedmówcą. Ja przestałem chodzić do kina bo nie mogę znieść atmosfery jaka tam panuje. Dawniej w kinie siedziało się cicho a żarcie było obciachem.

11 godzin temu, swordfish napisał:

Na podobnej zasadzie wydarzenia sportowe powinny odbywać się bez udziału publiczności i zawodnicy niech zmagają się przy pustych arenach. Przecież wygodniej jest oglądać sport na kanapie w swoim domu.

To porównanie jest akurat totalnie nie trafione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wolę celebrować seans filmowy "w zaciszu" czterech ścian, sam lub w towarzystwie najbliższych osób.

A już chodzenie na dziećmi do kina , gdzie towarzystwo obok komentuje , mlaska, ciamcia, szeleści i wydaje inne odgłosy nie jest żadną przyjemnością. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lakiman napisał:

Już jest w porządku z dźwiękiem na Android TV.

Reinstalacja aplikacji wraz z odłączeniem urządzenia od zasilana (wyjęcie wtyczki z kontaktu po odinstalowaniu aplikacji, a przed jej ponownym pobraniem i zainstalowaniem)- pomogło. :)


 

Będę musiał sprawdzić u siebie, ale mam pytanie - czy np w filmie "Diuna" zniknąl też taki jakby pogłos jakby z rury na polskiej ścieżce audio? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam żadnych filmów już prawie z polską ścieżką... bo w każdym filmie psuje ona jakość odbioru (nie mylić z animacjami czy filmami dubbingowanymi). Odbiór na oryginalnej ścieżce dźwiękowej to dodatkowe 30% z atrakcyjności jakości filmu/serialu. Już nie wspomnę że lektorzy są coraz gorsi i nie da się ich słuchać.
 

18 godzin temu, patryszq napisał:

Jak wymusić aktualizację aplikacji na TIZEN 💁‍♂️


Nie musisz... ona się sama aktualizuje. W APPS zawsze widnieje pierwsza wersja... ale jak wejdziesz w HBO Max w informację widnieje nowsza wersja.
 

Edytowane przez Cinemaniac4K
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że na HBO max jest dużo więcej programów typowych dla telewizji oraz reality tv. Można powiedzieć takich bardziej kojarzonych z tymi dostępnymi np. na naszym Playerze. Im więcej czasu mija od startu, tym bardziej widać, że jest to zupełnie inna platforma streamingowa, taka bardziej różnorodna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swordfish Sam pisałem, że to jest tymczasowe i niezbyt dobre rozwiązanie. Ale doskonale pamiętam te głosy na forum (także kolegi @Kaz.699, który Ci teraz przytakuje), że to już pewne, na zawsze i nie do zatrzymania.

Odliczam sobie tak dni do tego nowego "Batmana" i zobaczymy jak to będzie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...