Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jest różnica, czy się bierze HBO u operatora czy bezpośrednio i prócz zwykle ceny jest to dostęp do tradycyjnych kanałów na telewizorze, nie przez internet. Nie można patrzeć przez 'pryzmat'... nikt nie jest obiektywny, każdy jest subiektywny - bardziej lub mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica, czy oglądam kanał HBO przez Smart TV w Vectrze, w Netia Go/Polsat Box Go, w Orange TV, czy w Play Now w TV Play, czy bezpośrednio przez aplikację Max? To i to chodzi przez internet. Znaleźć nowemu klientowi ofertę telewizji premium, która idzie przez kabel jest coraz trudniej. A tym bardziej, aby mieć do tego własną nagrywarkę, która kolekcjonuje program do obejrzenia na dowolnym urządzeniu po wielu latach. Nawet jak ma się moduł w telewizorze i uda się nagrać program na dysk, to należy go oglądać na tym samym urządzeniu. Zmienisz telewizor i nowy nie odczyta dysku ze starego.

Zresztą kanał linearny nie ma jakości 4K i dźwięku Dolby Atmos, więc gdzie tu wartość dodana? Do tego należy pilnować ramówki, a w serwisie vod mogę oglądać kiedy chcę i przewijać do woli. Film mogę zabrać ze sobą w tablecie lub w laptopie i oglądać w ogródku, w garażu, na strychu, w drodze do domu w pociągu itd. A telewizora raczej nie wezmę ze sobą pod pachę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Biała_vanna napisał(a):

A przez czyj pryzmat patrzeć jak nie swój.  

Bez trudu wymienię się z kimś za np. CANAL+Onlinę ze sportem i uzyskam co chcę, bo MAX nie chce moich pieniędzy. Ktoś inny weźmie pirata. Skoro takie ruchy robią klienci, którzy chcą normalnie płacić i nie mogą, znaczy, że oferta jest źle skrojona i mam prawo to skrytykować.

Nie jest źle skrojona. Ma cel, który nadal nie rozumiesz

3 godziny temu, Biała_vanna napisał(a):

Robią pod górkę przede wszystkim klientom, potem innym kanałom dystrybucji. Na pewno odniesie skutek, przeciwny od zamierzonego. 

Znowu błądzisz. Sorry za bezpośredniość ale TV linearna zaczyna umierać. Paramount i Warner Bros Discovery z tego tytuły mają ogromne straty na świecie, głównie w USA. WBD dodatkowo ma ten problem, że około 50% ich biznesu to TV linearna. Więc tam gdzie będą mogli, od razu będą ukracać TV linearną a tam, gdzie jeszcze nie mogą, będą ludzi "wychowywać" małymi kroczkami.

Netflix jest dostępny zawsze jako sVOD i nikt z tego problemu nie robi. A jeśli inni mają biznesy oparte nie tylko na streamingu ale również na kanałach linearnych, które jednocześnie przynoszą im straty to powoli będą ludzi "naciskać" na zmianę przyzwyczajeń.

Eurosport na MAX podczas Igrzysk był tego przykładem, gdzie streaming ma przewagę. A przy okazji - pochwały za MAX w czasie Igrzysk. Może jeszcze nie złoty medal ale srebrny co najmniej im się nalezy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, spotify said:

Nie jest źle skrojona. Ma cel, który nadal nie rozumiesz

Rozumiem doskonale, bo cel jest jasny. Zmusić do zmiany by wycisnąć z klienta ile wlezie. 

 

3 minutes ago, spotify said:

Znowu błądzisz. Sorry za bezpośredniość ale TV linearna zaczyna umierać. Paramount i Warner Bros Discovery z tego tytuły mają ogromne straty na świecie, głównie w USA. WBD dodatkowo ma ten problem, że około 50% ich biznesu to TV linearna. Więc tam gdzie będą mogli, od razu będą ukracać TV linearną a tam, gdzie jeszcze nie mogą, będą ludzi "wychowywać" małymi kroczkami.

Linearna umiera, ale chyba tylko na tym forum, bo tutaj siedzą ludzie raczej mocno odbiegający od przeciętnego oglądającego. W Polsce telewizja linearna długo jeszcze będzie żyła.

 

10 minutes ago, spotify said:

Netflix jest dostępny zawsze jako sVOD i nikt z tego problemu nie robi.

Netflix to VoD, a rozmawiamy o treściach nadawanych na żywo, o kanałach telewizyjnych i sporcie. Konkretnie  o tym, że posiadacze pakietu głównego, nabytego przez operatora mają blokadę na zakup pakietu dodatkowego, gdzie są również treści dostępne tylko w MAX. Postawili sobie ambitny plan, ale już widzę jak ktoś wyrywa się by kupić na podobnych warunkach płacąc raz jeszcze za pakiet bazowy tylko, by dostąpić zaszczytu kupna dodatkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Biała_vanna napisał(a):

Linearna umiera, ale chyba tylko na tym forum, bo tutaj siedzą ludzie raczej mocno odbiegający od przeciętnego oglądającego. W Polsce telewizja linearna długo jeszcze będzie żyła.

Umiera. Polska to nie cały świat. Ale jeśli w innych krajach są powoli zmuszani do zmiany biznesu, to w innych już zaczynają powoli wprowadzać, żeby ludzi "uczyć" nowych nawyków.

Ludzie starsi nadal będą w TV linearnej i sobie nie wyobrażają dzisiaj oglądania inaczej.

9 minut temu, Biała_vanna napisał(a):

Netflix to VoD, a rozmawiamy o treściach nadawanych na żywo, o kanałach telewizyjnych i sporcie. Konkretnie  o tym, że posiadacze pakietu głównego, nabytego przez operatora mają blokadę na zakup pakietu dodatkowego, gdzie są również treści dostępne tylko w MAX. Postawili sobie ambitny plan, ale już widzę jak ktoś wyrywa się by kupić na podobnych warunkach płacąc raz jeszcze za pakiet bazowy tylko, by dostąpić zaszczytu kupna dodatkowego.

Netflix zaczyna wchodzić już powoli w sport. Amazon ma sport, Apple ma sport. Eurosport który wszedł do MAX, też daje więcej niż dwa kanały w kablówce.

Świat się zmienia, nawyki też. Sport powoli ucieka do streamingu.

A Ty nadal jesteś 10 lat z tyłu. Tłumaczę Ci a Ty nadal swoje. Jak mają zatem zmieniać nawyki ludzi w Polsce dając takie same opcje w umowach operatorskich i w zakupie bezpośrednio?

To właśnie jest zachęta (która Ci przeszkadza) aby własnie dlatego wziać bezpośrednio Max a nie przez operatora. Klient musi mieć jakiś cukierek, żeby zmusić go do zmian i żeby miał ochotę spróbować "nowość" w swoim zyciu czyli zakup bezpośrednio platformy.

 

Blokada jest i była o tym mowa na forum. Masz też regulamin. Nie przeczytałeś, Twoja wina. Nie patrzysz jak zmienia się otoczenie i biznes TV - sorry, też Twoja. Dałeś ciała, więc zamiast teraz wylewać swoje żale, że musiałbyś płacić dwa razy to samo, poczekaj aż wygaśnie Ci "zobowiązanie" u operatora i następnym razem kup bezpośrednio platformę bez pośrednika. Choćby Ci się na kalkulatorze nie zgadzało.

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, spotify said:

Umiera. Polska to nie cały świat. Ale jeśli w innych krajach są powoli zmuszani do zmiany biznesu, to w innych już zaczynają powoli wprowadzać, żeby ludzi "uczyć" nowych nawyków.

Przepraszam, ale co mnie cały świat obchodzi? Tu jest Polska i liczą się nasze uwarunkowania.

 

Just now, spotify said:

Blokada jest i była o tym mowa na forum. Masz też regulamin. Nie przeczytałeś, Twoja wina. Nie patrzysz jak zmienia się otoczenie i biznes TV - sorry, też Twoja. Dałeś ciała, więc zamiast teraz wylewać swoje żale, że musiałbyś płacić dwa razy to samo, poczekaj aż wygaśnie Ci "zobowiązanie" u operatora i następnym razem kup bezpośrednio platformę bez pośrednika. Choćby Ci się na kalkulatorze nie zgadzało.

Chyba mnie z kimś pomyliłeś. Nie wylewam o nic żali i regulamin znam, a krytykuję jedynie pazerną praktykę biznesową. Widzę, że jesteś z gatunku tych, którym najdurniejsze i chciwe pomysły koncernów są miłe. Poradzę sobie doskonale z uzyskaniem dostępu do interesujących mnie treści bez płacenia dwa razy za to samo. Forum jest od dyskusji i każdy ma prawo do własnej opinii.

 

6 minutes ago, spotify said:

A Ty nadal jesteś 10 lat z tyłu. Tłumaczę Ci a Ty nadal swoje. Jak mają zatem zmieniać nawyki ludzi w Polsce dając takie same opcje w umowach operatorskich i w zakupie bezpośrednio?

Mogę być sobie nawet 20 lat z tyłu i dobrze mi z tym. Gwiżdżę też na ich usiłowania zmiany nawyków takimi metodami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Biała_vanna napisał(a):

 Nie wylewam o nic żali i regulamin znam, a krytykuję jedynie pazerną praktykę biznesową. Widzę, że jesteś z gatunku tych, którym najdurniejsze i chciwe pomysły koncernów są miłe. Poradzę sobie doskonale z uzyskaniem dostępu do interesujących mnie treści bez płacenia dwa razy za to samo. Forum jest od dyskusji i każdy ma prawo do własnej opinii.

Nie? A kto pisze o płaceniu dwa razy za to samo? Ja?

Jestem z gatunku ludzi, którzy zanim coś kupią to patrzą na to jakie z tego mam korzyści. Nie patrzę tylko na to, że tanio.

Rozumiem  zmiany. Sam się zastanawiałem po co mi w MAX Eurosport, skoro mozna go mieć "za darmo" w pierwszym lepszym pakiecie kanałów kablowych (najczęściej to juz ten jeden z pierwszych wyżej niż kanały naziemnej) + jeszcze jakieś kanały za niewiele więcej niż 20zł. Znalazłem odpowiedź od razu.

I oczywiście. Każdy ma prawo do własnego zdania.

16 minut temu, Biała_vanna napisał(a):

 Gwiżdżę też na ich usiłowania zmiany nawyków takimi metodami. 

No tak ;] Więc się zastanówmy.

1. Powinni dalej dawać wszystko w kanałach linearnych, gdzie powoli biznes leci w dół i reklamodawcy zaczynają uciekać do streamingu, bo tam kasa? A ludzie "po co mi MAX" jak mam to wszystko w kablówce (więc o zmianach zapomnij)

2. Czy pojechać od razu po bandzie i od uruchomienia Max, wyłączyć Eurosport w kablówce i dać wybór - albo Max albo w ogóle o Eurosport możesz zapomnieć ;] I na deser - od teraz HBO nie ma u operatorów, only bezpośrednio jako MAX

3. Powoli zmieniać nawyki ludzi, jak to robią teraz - czyli weź Max, będziesz miał więcej korzyści niż standardowe kanały Eurosport w linearnej? (cel działania -  bo przyszłość to streaming)

 

Zostawiam Ciebie z tymi trzema pytaniami, na które sobie już logicznie sam znajdź odpowiedź. Bo widzę, że biznesu to nie  rozumiesz ;]

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy czegoś nie zrozumieli. Ja chciałem uczciwie wykupić sport w MAX i LM w C+ online. Z jakichś powodów oni nie chcą moich pieniędzy. Nie wylewam żalów tylko piętnuję głupotę chciwych korporacji. Ja sobie poradzę bez nich. Rezygnuję z ich usług i oglądam spokojnie te treści za darmo i mam prawie 100 zł miesięcznie w kieszeni. Amen.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...