Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Banera, ciekawe, czyli z tego wynika, że będzie jakiś "specjalny" pakiet dla dotychczasowych użytkowników HBO Max.

 

To by się zgadzało z tym co informują:

"Aktualni użytkownicy HBO Max zachowają swój wcześniejszy plan subskrypcji, cenę usługi, cechy i funkcjonalności platformy, w tym profile, historię oglądania i tytuły w sekcjach "kontynuuj oglądanie" i "moja lista" – wszystko to będzie na nich czekać na platformie Max."

 

Czyli marudy mogą spać spokojnie, będą mieć 4K i stary pakiet ( przypadku subskrypcji bezpośredniej HBO Max) 😉

Chyba, że przejdą na nowe pakiety, to pewnie wtedy zniżka przepada.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muza_tv na to wygląda. Zobaczymy na jak długo będą trzymać ten pakiet migracyjny. Może być tak, że za jakiś czas ogłoszą datę, do której trzeba będzie zdecydować się na wybór aktualnych pakietów lub anulowanie subskrypcji. Te "33% zniżki na zawsze" dotyczy serwisu HBO MAX, a tego za chwilę już nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mnie nie oświecił jak będzie z regionami więc kupiłem polską subskrypcję, trochę szkoda kasy, ale lepiej teraz niż obudzić się po 11 czerwca z ręką w nocniku i brać po wyższej cenie. Kij z 4K, ale z rodziną potrzebujemy kilku urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mingo napisał(a):

33% zniżki ma też dotyczyć MAXa ;) 

 

Pewnie zniżka przejdzie ale na jakiś czas. Choć nie jestem prawnikiem to nie sądzę aby "na zawsze" było obligatoryjne obnośnie nowego serwisu. Bardziej upatruje tu zagranie marketingowe aby zatrzymać falę rezygnacji z subskrypcji, użytkowników, którzy mogliby się poczuć "oszukani" brakiem zachowania zniżki. Przy starcie nowej platformy nikt nie zaryzykuje takiego numeru bo można będzie się pochwalić milionami subskrybentów na start. A potem... Czas pokaże bo korpo nie będzie dokładać do interesu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobrze pomyślane.

 

1) Specjalna oferta migracyjna z HBO Max do Max, by nie było pogorszenie warunków (także technicznych, dobre info dla marudów) Ale to jakis specjalny pakiet migracyjny

2) Zniżka 33% zostaje na pakiety podstawowe (Podstawowy, Standard, Premium) - tak twierdzi HBO Max

3) Jeśli ktoś będzie chciał zakupić np. dodatkowy pakiet "TV i Sport", to siłą rzeczy musi przejść na nowy pakiet. Więc i tak przechodzi na nowe warunki, nawet ze zniżką. Ale już nie ma "płaczu", że było 4K i dali do większego pakietu, bo użytkownik sam zdecydował się przejść na nową ofertę. Znajdą się też tacy, co nawet ze zniżką przejdą na pakiet z reklamami. Więc docelowo użytkownicy sami zmigrują na nowe warunki

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dostałem maila od Orange i tam HBO MAX zmieni się w pakiet Standard w MAX.

Dodatkowo można wypowiedzieć umowę zawartą na 24 m- ce do 10 lipca, ale z obciążeniem za przyznane ulgi.

Także w Orange lipa.

Edytowane przez Matemistrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że to nie oni (MAX) są dla nas, tylko my dla nich. Jak zaczną za bardzo kombinować z cenami i pogorszeniem warunków tylko po to by wcisnąć na siłę jakieś badziewie TVN  wystarczy zrezygnować. A taka korporacyjna paplanina, że teraz to będzie super bo tyle możliwości, to mogą między sobą opowiadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tadekb napisał(a):

W USA zniżkę utrzymano..dla pakietu bez 4K. 

Nie orientuje się jak było w USA. Mnie tylko interesuje czy przy mojej subskrypcji miesięcznej z 33% rabatem po migracji na MAX będę dalej miał zachowaną cenę i warunki techniczne, czyli m.in 4K i Dolby Atmos. Według Pani z support MAX tak właśnie będzie. A pakiety dla nowych użytkowników mnie nie interesują, przynajmniej na tą chwilę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się okaże i zależeć z pewnością będzie od tego ilu jeleni na nowe pakiety na łapią bo nie oszukujmy się trzeba być jeleniem by za to samo zapłacić 20 zł więcej pod pretekstem otrzymania pakietu, którego się nie chciało:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ja to się dziwie, że ktoś chce płacić 20 zł więcej, "bo 4K'" gdy to samo może oglądać w Full HD taniej. Ale nie wyzywam ich od "jeleni", tylko dlatego, że mi się coś nie podoba. Każdy ma prawo wydawać pieniądze na to chce, a firma oferować takie usługi jakie uważa za stosowne. Nie ma obowiązku korzystanie. A każdy wybiera i ogląda co mu się podoba. Nie możesz żyć bez 4K, płacisz więcej. Nie podoba się oferta - rezygnujesz.

 

27 minut temu, ronnie84 napisał(a):

Pamiętajcie, że to nie oni (MAX) są dla nas, tylko my dla nich.

 

Zabawne 😉 Niektórzy myślą, że trzeba ich po rękach całować, że łaskawie zdecydują się korzystać z usługi. 🤣

 

27 minut temu, ronnie84 napisał(a):

 wcisnąć na siłę jakieś badziewie TVN  wystarczy zrezygnować.

 

Biznes na szczęście robi się dla wszystkich ludzi. Akurat lokalne treści TVN / Discovery / Europsort bardziej przyciągną do Maxa, i to bardziej lojalnych użytkowników, niż tych na jeden sezon "Rodu smoka". Więc twoje uczulenie na TVN nie robi na nich wrażenia. Bo doskonale wiedzą co robią.

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 2
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia aprobaty dla danej rzeczy a jej faktycznego stanu.

Warner nie wiedząc jak zarobić więcej zwyczajnie włożył pakiet, który mnie nie interesował i zmusił do płacenia przenosząc wersje 4K.

Czytając komentarze tu jak i na Satkurierze czy też w innych portalach odnoszę wrażenie że łatwo im nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziwi mnie, że ludzie nie potrafią czytać. Bo dla tych co mają HBO Max bezpośrednio nic sie nie zmiania - cena i funkcjonalności pozostają bez zmian. WIęc w tej samej cenie pozostanie ci 4K. I nie wiem po co to biadolenie, o zmuszaniu. Nikt nikogo nie zmusza. Będziesz miał po staremu.

 

HBO Max u operatorów, to inna bajka. Ale tak zawsze było. To uroki kupowania usługi u pośredników. Ale często jest taniej niż bezpośrednio. Coś za coś.

 

I jeszcze raz powtarzam, serwisu nie robi się pod Ciebie. Robi się dla mas, ty wykupisz Max dla HBO, ktoś dla Gesslerowej, a inni dla sportu. Jedni z reklamami, inni bez, a trze ci z 4K

 

I bądź spokojny. Olbrzymia część użytkowników, która nawet nie wie o istnieniu SatKuriera, kupuje dostęp do HBO/Netflix/Disney+, by coś obejrzeć. A nie myślą o 4K czy pięciu ekranach. Jest dobra cena, więcej treści, jest OK.

 

Popularność pakietów z reklamami pokazuje, że coraz więcej użytkowników chce dostęp w dobrej cenie, nie wodotrysków za które trzeba dodatkowo płacić.

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli za 29 zł będę miał 4K?;)

 

Piszesz o większości to chętnie poznam dane na które się powołujesz a dodam tylko iż najczęściej kupowanym tv w Polsce jest Samsung 4K a nie jakieś tanie odbiorniki HD z Biedronki:)

Edytowane przez Tadekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, muza_tv napisał(a):

Podkreślają, że wszystkie treści pod jednym dachem to dobra zmiana. Tym bardziej, że Max zakończył rok pozytywnym wynikiem EBITDA.

Ważniejszy jest zysk netto. On nadal jest ujemny, ale coraz bardziej mniej ujemny. Za cały 2022 było -7,3 mld $, za cały 2023 było -3,1 mld $, za cały rok od Q1 2024 do Q1 2023 było - 3 mld, więc jak widać strata netto jest coraz mniejsza. Kluczowy będzie ten rok i dużo wyjaśni. Jak jeszcze bardziej zmniejszą stratę netto albo nawet wyjdą na zero, to już będzie duży sukces i w kolejnych latach będą już zarabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tadekb Niestety, taka jest obecnie tendencja na platformach i takie ceny. Jeleniami nie można nazywać ludzi, którzy będą zmuszeni do takich, a nie innych cen, jeśli chcą korzystać z MAX w najlepszej jakości. Mam dobry TV i chcę korzystać najwyższej rozdzielczości i dźwięku jaki mi oferuje bo widzę różnicę. Zrozumiałe jest też dla mnie to, że za jakiś czas będą próbować aby "migranci" poprzechodzili na aktualne pakiety, choćby nawet z zniżką 33%, a potem za kolejną "chwilę" będą próbować pozbyć się tej zniżki, współdzielenia kont i innych zagrań zwiększających ilość mamony. Jeśli dla mnie zostaje cena, warunki to i ja zostaje. Gdy będę zmuszony wybrać inny, aktualny pakiet to będę się zastanawiał nad rezygnacją.

2 minuty temu, Tadekb napisał(a):

Czytając komentarze tu jak i na Satkurierze czy też w innych portalach odnoszę wrażenie że łatwo im nie będzie.

 

Gdy Netflix wprowadzał dodatkową opłatę na "współdzielenie" konta to też były krzyki i lament, a jak na tym wyszli to wiemy. Oczywiście w sprytny sposób zanotowali zwyżkę użytkowników ale było się czym chwalić przed akcjonariuszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tadekb napisał(a):

Czyli za 29 zł będę miał 4K?;)

 

No jak ty oceniasz treści, jak nie potrafisz czytać tego co tu piszemy? Masakra!

 

Tak. Z tego co dzisiaj wiemy, osoby posiadające HBO Max wykupiony bezpośrednio, mają zostać przeniesieni do jakiegoś osobnego pakietu migracyjnego (zakładam, że nazwa może być po postu HBO Max). Nie do tych nowych. Dlatego wyraźnie podkreślono, że "aktualni użytkownicy HBO Max zachowają swój wcześniejszy plan subskrypcji, cenę usługi, cechy i funkcjonalności platformy, w tym profile, historię oglądania i tytuły w sekcjach "kontynuuj oglądanie" i "moja lista" – wszystko to będzie na nich czekać na platformie Max."

 

Dodatkowo konsultanci informuję, że dla tych użytkowników pozostaje cena i zniżka (jeśli ją masz). Oraz 4K i DA.

 

Oczywiście dotyczy to subskrypcji bezpośrednio w HBO Max, a nie u pośredników.

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...