Skocz do zawartości

Kanały TnK - zmiany, propozycje, sugestie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

faktycznie, te nowe pakiety TnK HD są troszkę oszukańcze. W sumie w podstawowej i najstarszej wersji TnK :) NSport jest w SD, w najnowszej wersji TnKHD w pakiecie domowym również, więc co za okazja, kupować i tylko się cieszyc :)

W pakiecie domowym dają tylko TVNHD, TVNHD+1, AXN, ESP, Disney XD, DA Vinci, Woję i Pokój i ESKĘTV za 19,90, czyli tak naprawdę nic specjalnego. Jak dla mnie to TVN mam, ESP co prawda niemiecką wersję, ale również mam, pozostałych już nie, ale za 10 zł które póki co zapłaciłem nie trace zbyt dużo, bo pozostałych kanałów jak miałem kablówkę nawet ich nie oglądałem. A więc w sumie jak dla mnie nie ma tutaj trafionej oferty. 2 kanały HD za 20zł i to TVN to chyba troszkę wygurowana cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pakiety są mało ciekawe. Trzeba pamiętać, że wiele osób w tym wątku mówiło o tym, aby dodali AXN, Eurosport oraz kolejny kanał bajkowy. Poza tym wspominane kiedyś też było o Da Vinci. Te wszystkie programy są w tym pakiecie. Tak więc widać, że w pewnym sensie może to przypadek, albo faktycznie biorą pod uwagę pewne opinie. Wiadomo, że cena wzrosła i trzeba kompletnie zmienić sprzęt, ale warto pamiętać, że AXN nigdy nie był wcale tak prostym kanałem do osiągnięcia, zwłaszcza w takiej cenie. Poza tym oferta faktycznie TNK HD ruszy 1 września, a nie wiadomo co będzie z TNK SD. Możliwe że w zakresie bazy programowej też coś zmienią. Poczekamy i zobaczymy co będzie się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AXN jest dostępny za darmo dla posiadaczy Playstation 3 albo telewizorów Sony z internetem. Ale w dystrybucji w sieciach SAT pewnie troszkę kosztuje. Da Vinci, Eurosport i Disney xD to pewnie niższa cena. Ale mimo wszystko nie są to darmówki ani kanały typu tanio i beznadziejnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie powiększą oferty TNK SD (niestety). Większość z nas ma opłacony abonament na rok (czy też na 2 lata) z góry i Cyfrowy dom nie jest organizacją charytatywną i nie doda kanałów z TNK HD (AXN, ESP, Wojna i Pokój, DisneyXD) do oferty bez podnoszenia abonamentu. No chyba że mile nas zaskoczą :) (sam bym z chęcią ESP po Polsku pooglądał bo z Astry to bez dźwięku oglądam, kanał bajkowy również by się oglądało, AXN). Dobrze by było gdyby istniała możliwość migracji na TNK HD. Sądząc po tym jak podają informację co do ceny zakupu zestawu TNKHD (tuner 299 i karta 99) może się pojawić zakupu samego tunera TNKHD. No a jeszcze lepiej by było gdyby nie były karty te parowane z tunerem (bo sporo osób ma TNK z Ferdkiem Ariva 200 czy 100 i nie musieli by wymieniać sprzętu, za który sporo zapłacili).

A co do czytania postów przez Panów od PR Cyfrowego domu - to już kiedyś pisałem, że to jest tańsze i szybsze niż przeprowadzenie badań ankietowych. Problem jest tylko z tym że sporo osób nie wie że istnieje coś takiego jak TNK... Przy okazji startu TNK HD (właściwego - 1 września) powinna być zrobiona wielka kampania reklamowa, która pokazała by że jest jeszcze 5 gracz na rynku Platform. Dobrze było by gdyby powiększyli kanały dystrybucji o Supermarkety czy nawet jeszcze lepiej dyskonty typu Biedronka (już widzę oczami wyobraźni reklamę jak ziemniak rozmawia z marchewką o dużym talerzu (satelitarnym), który pojawił się w domu - ;) )... A dyskonty dlatego że jakby nie patrzeć TNK jest to oferta dla zwykłego człowieka, który szuka oszczędności gdzie tylko może, dla którego CP, C+ i n są "za drogie" i jeszcze na umowę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego łaski nie robią jak dodali ostatnio TV4 i kino polska ( które jest ITI ) to się nie wykosztowali jakoś a ceny podnieśli więc jak by dali chociaż jeden kanał np AXN to by nie zbankrutowali a klienci SD by na pewno to docenili bo teraz wielu czuje się wrobionych w konia . Kto jak nie cyfrowy dom wciskał Technisat'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Aifam Kino Polska nie jest ITI tylko SPI International Polska (tej od paczki FilmBox) i trochę pewnie kosztował. Czy by się nie wykosztowali - hmm jeśli AXN jest tak tani to dlaczego nie jest dawany do pakietów podstawowych innych platform (tych do 25 zł)? Ale masz rację - Sam posiadam TNK SD i czuję nie dosyt, że przy okazji oferta programowa mi się nie zwiększyła (o kanał dla dzieci i sportowy/lub filmowy). Tylko czy czasem TNK HD nie pobiera tych kanałów z transponderów N'ki, które są w DVB-S2, których tunery SD nie odbiorą? No chyba że pobierają z transponderów Polsatowskich (ale na lyngsat nie ma informacji o dodaniu parametrów kodowania). Kolejna kwestia - kiedy TNK wchodziło na rynek tunery HD kosztowały ponad 1000zł, a z racji tego że jest to tania alternatywa dla innych platform wiadome było, że gdyby zaproponowali zestaw z tak drogim tunerem nie odnieśli by takiego sukcesu (bo mimo braku reklam w tv można mówić o sukcesie z ok 300 000 aktywnymi abonentami - kart sprzedali więcej). Technisat był i jest przede wszystkim tani - i do tnk sd, która jest najtańszą alternatywą dla NTC świetnie się nadaje.

 

hmm teraz sobie tak pomyślałem - transponder TNK ma jeszcze trochę miejsca i mogli by tam przenieść niektóre kanały z N'ki, i tym samym zwiększyć ilość kanałów w TNK SD - ale bez zwiększenia abonamentu nie liczył bym na to (chodzi mi o zrównanie abonamentu z pakietem TNK domowy HD - albo mniejszy bo nie będzie można odebrać kanałów HD dostępnych w tym pakiecie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tego nie wiem nikt czemu jest drożej!

Co do kanałów to raczej wątpię by coś dodali, raczej postawią na HD!

O klientach SD zapomną i tyle, obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne pytanie zadałem w innym wątku i dopiero teraz zobaczyłem ten dedykowany "kanałom tnk". A więc

Czy ktoś dobrze poinformowany :D ma jakies info że Eurosport pojawi się też w ofercie SD?

Teraz doszło bowiem do lekkiego absurdu. Żeby w ofercie TNK oglądać Eurosport w "zwykłym" SD muszę kupić dekoder HD :roll:

Opłacone TNK SD kończy mi się za niecałe pół roku ale raczej nie usmiecha mi się wydawanie 300PLN na dekoder HD na którym i tak nie będe oglądał HD :|

Nie będe się obrarzał na ITI (wiadomo chcą zarabiać) ale lekki niesmak pozostaje. Natomiast będe uwazniej przeglądał oferty innych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu cen TNK SD z HD faktycznie ta pierwsza jest droższa, ale przecież jeżeli opłacacie z góry na dłuższy okres czasu macie taniej. W tym polega urok wersji SD, a w HD nie ma takiej możliwości. Dlatego wersja SD jest droższa w sensie jednego miesiąca. Coś za coś, albo przywiązuje się człowiek i płaci więcej, albo ma drogo. W HD można sobie opłacać co miesiąc, bo zapłacenie na rok nie da nic. Taka sama sytuacja jest w innych platformach z umowami. Kupujecie umowę na rok macie taniej, jeżeli umowa się skończy to macie drożej, ponieważ firma nie ma pewności jak długo pozostaniecie z nią związani. Taki sam trik jest w TNK SD. Oczywiście można później rozwiązać umowę lub podpisać nową, ale w TNK SD też tak jest czyli zrezygnować lub zapłacić na rok lub dwa z góry.

 

A co do samych kanałów, że dodali tylko TV4 i Kino Polska w wersji SD. Nie wiem ile faktycznie to ich kosztuje, ale dodając TV4 nie dostają tego programu za darmo, jak to wielu użytkowników często pisało w komentarzach na SatKurier. Przecież ITI płaci Polsatowi za utrzymanie transpondera i tego programu. Tak samo jest z TVP i innymi programami. Przecież Cyfra+ płaci za kupienie transpondera i utrzymanie tam paczki TVP. Wiadomo, że może to działać na zasadzie wymiany, ja daje Wam te kanały Wy mi te, ale nie zmienia to faktu, że wszystko to ich kosztuje, tak samo klienta. Kino Polska to nie jest program niszowy. Swego czasu z tego co pamiętam w Cyfrze+ trzeba było za niego płacić dodatkowe 5 zł, aby go w ogóle mieć. Jeżeli nie byłby tak popularny, to pewnie dawaliby go w najniższym pakiecie lub nie byłoby go wcale. A program dobrze, że istnieje bo na pewno jest wart swojej uwagi, zwłaszcza dla osób, które bardzo lubią kino Polskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak że nie uważam kanału Kino Polska za kanał denny ale nie jaka czeka go przyszłość ?? ile razy można oglądać Alternatywy4 ?? Tolka banana ?? czarne chmury , daleko od szosy , jan serce i 07 zgłoś się ?? . Co by nie gadać o PRL-u ale filmy mieli dobre... a te teraz są kiepskie głupie i wogóle bez sensu oglądając 5letni film który np leciał w kinach nie da się wytrzymać do końca . Wiec co oni chcą puszczać powtórki Klanu ? Plebani ?? M jak miłosć ?? . Daj spokój ile może kosztować licencja na film z PRL-u . Jedyne co dobre to bajki dla dzieci i nic więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...