Skocz do zawartości

Kanały TnK - zmiany, propozycje, sugestie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... Do kotek...

Przeskanuj tr. 11158 V 27500 poprzez wyszukiwanie ręczne, a następnie dodaj nowe kanały do listy .

dzięki

tylko problem w tym, że w opticum 7300 ci2cx ktory posiadam takie opcje są poukrywane chyba, że w ogóle nie ma ich tzn ręczne przeszukiwanie. Generalnie opcje wyszukiwania itp z menu nie są w ogóle "przyjazne".

(śmieszne, że żeby utworzyć nowy kanał to trzeba wejść w edycje jednego konkretnego (kolejna lipa w tym dekoderze to żenująco działający pilot- choć z drugiej strony za taką cenę ;-))a więc

Co na tą chwilę zrobiłem to:

wszedłem na pierwszy lepszy kanał/menu/kanały/edytuj kanał/utwórz nowy/wybrałem nr tp: 11158 V (automatycznie dopisało 27500), wpisałem: nazwę kanału $TV4, video pid, audio pid i pcr pid, zatwierdziłem, zapisałem i lipa, ciemność (kanał zakodowany)

To samo wszystko wpisałem odnośnie kino polska i też mam ciemność

wiec skoro ręcznie nie mogę utworzyć musze wyszukać jakoś inaczej, czyli tak jak napisałem tylko nie wiem jak, żeby nie [beep] sobie listy kanałów.

Prośba

Czy ktoś mógłby mnie poinstruować jak:

Przeskanować tr. 11158 V 27500 poprzez wyszukiwanie ręczne, a następnie dodać nowe kanały do listy bez [beep] czegoś

Pozdrawiam

Witaj. Mam ten tuner i zrobiłem to tak. Menu instalacja edycja TP dodaj tp i wpisałem dla TV4 11158 V27500 i skanuj potem znajdziesz przez wyszukaj. To samo dla kino polska 11508 V27500. Mam nadzieje że pomogłem.

 

Moim zdaniem dołączą teraz do oferty jeszcze polsat, bo polsat będzie chciał zarobić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazyliscie moze ze juz niema karty startowej na 3 miechy ? mnie to bardzo martwi bo pojawiły sie karty na miesac i 5 miesiecy 30 i 100zl. Nurtuje mnie pytanie ze jesli kupie tąkarte na 3 miesiace ( bo na allegro sa takie jeszcze) to czy normalnie bede odbieral przez 3 miesiace te wszystkie kanaly .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Nurtuje mnie pytanie ze jesli kupie tąkarte na 3 miesiace ( bo na allegro sa takie jeszcze) to czy normalnie bede odbieral przez 3 miesiace te wszystkie kanaly .

 

Raczej bez obaw. Karta jest na 3 miesiące opłacona i tyle będzie działać.

Jednak jeśli nie aktywujesz jej przed 31.03.2010 r. to stracisz tzw. dożywotni dostęp do kanałów "bez opłat" - kanały bezpłatne będą działać przez 12 miesięcy, później trzeba doładować minimum 20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie narzekam,że oprócz TV4 dodali Kino Polska i tak nie mam za dużo czasu na oglądanie, co do podwyżki to mam opłacone do 01 2011 wracam do Polski na Wielkanoc więc zdąże jeszcze zapłacić na rok i dalej będę oglądał za dyche. Gdyby dodali jeszcze Polsat to też by było dobrze. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wracam do Polski na Wielkanoc więc zdąże jeszcze zapłacić na rok i dalej będę oglądał za dyche.

 

Nie ma co czekać na ostatnią chwilę... Pieniążki muszą być zaksięgowane na koncie Cyfrowego Domu przed 1.04.2010 w przeciwnym razie będzie potrzebna dopłata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo nie rozumiesz, bo niby kto robi te przepychanki? jak myślisz?
Robi to TVP robiąc szopkę z przetargiem. Ale nic w tym dziwnego skoro z ITI utworzyli TNK.

No właśnie kolego pokazałeś, że kompletnie nie wiesz o co chodzi, gadasz utartymi schematami, które ci zapewne na jednym z tych pseudomądrych 24ro godzinnych programów informacyjnych do głowy wepchali :-) Nie napisze Ci o co chodzi bo i tak nie zrozumiesz, musisz najpierw zrozumiec w jakim kraju mieszkasz a może wtedy załapiesz.

 

 

Uważam, że zmiany są absolutnie niekorzystne.
Przyjdzie czas i na kanał dla [beep]owców, czyli Polsat. Kino Polska bierze chyba dość dużo od abonenta. Jest to tym bardziej możliwe, że TV1000 chce tyle co Eurosport. A pamiętaj, że klasyka polskiego kina jest w cenie.

 

Obrażasz ludzi pisząc, że polsat jest dla [beep]owców, ja wole polsat od tej papki tvn. Nie to, że polsat nie ma papki ale wole go ze wzgl np na sport(ksw, boks, F1,siatka) , czasem bajki dla dzieci czy poniedziałkowe filmy jak właśnie dzisiaj. TVNowskim sreberkom, świecącym złotkom mówię stanowcze NIE! :lol2:

 

Aha i nie trzeba byc kims kumatym zeby zauważyć, że wprowadzenie tv4 i Kinopolska za wiele do oferty nie wnosi, zamiast tych 2ch czy nawet 4 takich programów wolalbym właśnie polsat, bo chodzenie do znajomych na sportowe imprezy na polsacie to obciach skoro sie płaci za pakiet programów na których (poza tvp sport) sportu nie ma. :lol2:

 

 

Witaj. Mam ten tuner i zrobiłem to tak. Menu instalacja edycja TP dodaj tp i wpisałem dla TV4 11158 V27500 i skanuj potem znajdziesz przez wyszukaj. To samo dla kino polska 11508 V27500. Mam nadzieje że pomogłem.

Witam, dzięki, choć juz sobie poradziłem. Tak tego nie robiłem a powiem tylko że skanowanie tp tak jak napisałeś jest chyba lepsze, więc dzieki bo warto wiedzieć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo nie rozumiesz, bo niby kto robi te przepychanki? jak myślisz?
Robi to TVP robiąc szopkę z przetargiem. Ale nic w tym dziwnego skoro z ITI utworzyli TNK.

No właśnie kolego pokazałeś, że kompletnie nie wiesz o co chodzi, gadasz utartymi schematami, które ci zapewne na jednym z tych pseudomądrych 24ro godzinnych programów informacyjnych do głowy wepchali :-)

Tak? Proszę o dowody. Przecież gdzie indziej, jeśli nie w biznesie ITI był przed długi czas TVP Sport? Gdzie nowe kanały tematyczne TVP (które ostatecznie nie powstały) miały zarezerwowane miejsce? W końcu gdzie są wszystkie tematyczne stacje TVP? Proszę odpowiedzieć sobie na to pytanie. Przy okazji platformy TVP od dawna mówiono o karcie za ok. 50zł. Gdzie karta za 50zł? W TNK. To idealny biznes publiczno-prywatny. Masz przez satelitę główne kanały TVP+FTA w cenie samej karty, a dodatkowe za opłatą. Czyż to nie idea platformy TVP? Psim, a właściwie teraz kocim, obowiązkiem TVP jest zapewnienie pokrycia 100 procent Polski dwoma kanałami. TNK to umożliwia. Czy tego nie widzisz? Oferta jest taka a nie inna, ponieważ z TVNem się dogadali. Zatem stacja Waltera też swoje stacje dorzuciła. Zresztą w platformie TVP na Astrze też TVN miał być.

 

Obrażasz ludzi pisząc, że polsat jest dla [beep]owców

A jak można nazwać osobę, która bezmyślnie gapi się w filmy, które mają tę samą treść? Przecież 98% filmów na Polsacie to zabijanie, [beep]icie i cycki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Masz przez satelitę główne kanały TVP+FTA w cenie samej karty, a dodatkowe za opłatą. Czyż to nie idea platformy TVP? Psim, a właściwie teraz kocim, obowiązkiem TVP jest zapewnienie pokrycia 100 procent Polski dwoma kanałami. TNK to umożliwia.

 

Poczytaj najnowsze wiadomości... to o czym piszesz kończy się z dniem 31.03.2010 !

W TnK od 1.04.2010 oglądanie przez 12 miesięcy kanałów "bez opłat" kosztować będzie nowych abonentów przynajmniej 20 złotych bo czy chcesz czy nie chcesz oglądac płatnych kanałów, doładować kartę bedzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tnk jest obecnie najlepsza propozycja.Za 10 zl [paczka fajek] mam dwa kanaly sportowe ,fakt moze nie sa najwyzszych lotów no ale sa.W polsacie za dyche sportowych kanałow nie uswiadczysz.Naprawde panowie na ma co narzekac ale rozumiem ze najlepiej by bylo gdyby za 10 zl bylo z 30 kanałow z najwyzszej pólki.Dali dwa kanaly a przeciez nie musieli a juz pojawiaja sie glosy ze tv4 i kino polska to gnioty.A ta podwyzka jest raczej symboliczna no bo z czegos musza zyc.Minimalnie 20 zl na rok zeby odbierac podstawowe kanaly to tak duzo?Wiecej pradu i kb zurzyliscie co niektorzy zeby skrytykowac tnk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? Proszę o dowody. Przecież gdzie indziej, jeśli nie w biznesie ITI był przed długi czas TVP Sport? Gdzie nowe kanały tematyczne TVP (które ostatecznie nie powstały) miały zarezerwowane miejsce? W końcu gdzie są wszystkie tematyczne stacje TVP? Proszę odpowiedzieć sobie na to pytanie. Przy okazji platformy TVP od dawna mówiono o karcie za ok. 50zł. Gdzie karta za 50zł? W TNK. To idealny biznes publiczno-prywatny. Masz przez satelitę główne kanały TVP+FTA w cenie samej karty, a dodatkowe za opłatą. Czyż to nie idea platformy TVP? Psim, a właściwie teraz kocim, obowiązkiem TVP jest zapewnienie pokrycia 100 procent Polski dwoma kanałami. TNK to umożliwia. Czy tego nie widzisz? Oferta jest taka a nie inna, ponieważ z TVNem się dogadali. Zatem stacja Waltera też swoje stacje dorzuciła. Zresztą w platformie TVP na Astrze też TVN miał być.

kolejny raz mnie rozczarowywujesz, piszesz o pewnych faktach a nie masz pojęcia jak do nich doszło i dlaczego, dlaczego nie ma darmowego tvp, dlaczego jesteśmy w ogonie z dvb-t, dlaczego działania tvp (władz) są skierowane na utrudnianie w odbiorze przez masy? I na koniec co kto z tego coś ma? Przyjzyj się tej ustawie, która miała wejść - jaki gniot, który rozwaliłby tvp w rok, jak myślisz kto najwiecej skorzystałby na tym? Na szczeście została zawetowana. Przyjzyj się tej całej sprawie z Farfałem, satkurier nawet w tej sprawie cos działał. Jeszcze raz piszę do Ciebie, zastanów się w jakim kraju żyjesz a jasność się stanie. Na twoje słusznie postawione pytania znam odpowiedź, problem w tym że ty nie znasz...

Pozdrawiam

 

A co do polsatu, to z tego co piszesz o tych kiepskich filmach to co można powiedzieć o tvn, prawda jest taka że to stacje komercyjne o czym dobrze wiesz, tyle. Jedynie najbardziej wartościowe pozostają programy tvp w porównaniu do tvn i polsatu. Ale każdy ma coś dla siebie na tych kanałach i nie można nazywać ich, że są dla [beep]ów. Ja lubię oglądać TVP, Polsat i TVN bo na każdym z tych programów jest cos dla MNIE ciekawego.

 

A ta podwyzka jest raczej symboliczna no bo z czegos muszą żyć. Minimalnie 20 zl na rok zeby odbierac podstawowe kanaly to tak duzo?

Nie masz pojęcia o jakie pieniądze tutaj chodzi. Jakoś w Niemczech programy komercyjne "żyją" mimo że są kanałami FTA i naziemnie dvb-t i z satelity, i jakie profesjonalne relacje np z f1 na RTL. I jakoś zyją i tylko dlatego są FTA, bo ich publiczna jest obecna za darmo wszędzie :lol:

 

To co pisałem wczesniej, że najgorsze u Polaków stał się fakt, że uznają za normę że trzeba za darmowe programy np tvp płacić prywatnym nadawcom.

Pisząc za darmo mam na myśli opłacanie abonamentu rtv obowiązkowego w całej zachodniej Europie.

Powiem jedno, że dobrze że jesteśmy w Unii Europejskiej bo wylądowalibyśmy w takim położeniu jak jest teraz Ukraina, a tak się trzeba troche hamować, chociaż widzę że nie dużo nam brakuje i jest coraz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru tnk sklonily mnie programy sportowe.Oczywiscie tnk podrozalo bo po 1. wymusza oplaty na 2 lata z gory[czyz to nie jest pewnego rodzaju umowa ktora" podpisujemy " z tnk] a po 2. zmusza do uzupelniania karty przynajmniej raz na rok za 20zl[miesieczna oplata za dodatkowe kanaly] czyli cos w rodzaju np tak tak fon.Gdyby w polsacie za 10 byly kanaly sportowe polsatowskie to bez wachania wybralbym polsat.A tak dopiero za prawie 40 zl pojawiaja sie sportowe w polsacie.

Kotek masz racje ze w Polsce wszystko jest powywracane do gory nogami.za wszystko trza placic.Jednak na chwile obecna tnk jak dla mnie jest najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny raz mnie rozczarowywujesz, piszesz o pewnych faktach a nie masz pojęcia jak do nich doszło i dlaczego, dlaczego nie ma darmowego tvp, dlaczego jesteśmy w ogonie z dvb-t, dlaczego działania tvp (władz) są skierowane na utrudnianie w odbiorze przez masy?

Oczywiście, że wiem. Są utrudnienia w odbiorze, ponieważ jest to element szantażu. Pewnym osobom zapaliła się głowa z mózgiem, ponieważ kombinują co zrobić z utrzymaniem swojej świty. Abonamentowe wpływy spadają, ponieważ ludzie mają dość komercji. A oni mówią, że inwestycji nie będzie z powodu braku pieniędzy. No ludzie kochani... Te inwestycje to najpierw 500 dyrektorów, potem tyłkokręty na lodzie, a na końcu coś normalnego w tym zasięg.

W ogonie DVB-T jesteśmy z prostego względu. Pewne służby trzymające łapę na TVP oraz Emitelu tak kierują sprawą, żeby start opóźnić. Gdyby wszystko zależało od komercyjnych, już cała Polska miałaby NTC.

 

I na koniec co kto z tego coś ma? Przyjzyj się tej ustawie, która miała wejść - jaki gniot, który rozwaliłby tvp w rok, jak myślisz kto najwiecej skorzystałby na tym? Na szczeście została zawetowana. Przyjzyj się tej całej sprawie z Farfałem, satkurier nawet w tej sprawie cos działał.

Ustawa byłaby bardzo dobra. Jasne rozliczanie się z pieniędzy. Skończyłaby się świta TVP. Albo pieniądze na programy albo skandal. Ile ma Polsat czy TVN dyrektorów? Może kilkunastu. Ale nie pół tysiąca! Farfała wykończył PiS, ponieważ był zbyt dobry. Chciał apolitycznej TVP i programów na poziomie. Szkoda tylko, że nie za bardzo znał się na technice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie, bo się już pogubiłem.

Mam nieaktywowane trzymiesięczne karty TNK. Jeśli je aktywuje po 1 kwietnia, to będą działać przez trzy miesiące mimo podwyżek ?

 

Tak, będą działały przez 3 miesiące wszystkie kanały, a później jak nie doładujesz karty, przez 12 miesięcy będziesz miał tylko kanały "bez opłat".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzisiaj wyczytałem, że TVP Kultura i Historia mogą zniknąć z anten, ponieważ nie ma na finansowanie nowych progrmaów kasy. Jeśli by się tak stało, ciekawe co TnK dałoby wzamian za istniejącą już Kulturę??? Niektórzy obstawiali, że Historia również dołączy do oferty. Tymczasem skonczyło się nadawanie kanału PatioTV i nic też nie ma w zamian??? Ciekawe co będzie dalej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda historii i kultury :(

A co do tnk to jej oferta nie ma nic wspólnego z tymi dwoma kanałami, tylko jak tak beda wypadać darmowe kanały to tak jakby "obkurczy" się "oferta" tnk choc to nie tnk :-)

A co dooferty TNK fajnie byłoby np jakby utworzyli pakiety dodatkowe np pakiet (dokumentalne) 4 czy 5 kanałów, powiedzmy :-) :

discovery world, science, nat geo i animal planet za np 10 zł przy doładowaniu np za rok (doładowania za takie pakiety jak wg starego cennika doładowań)

pakiet filmowy, też jakieś 4 czy kanałów na doładowanie

pakiet z bajkami dla dzieci

 

lub pojedyńcze programy do wyboru za konkretną wyższą cenę za każdy.

 

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNK jest konkurencja dla Nki, polsatu i cyfry. Gdy nie wiedziałem o istnieniu tnk to planowałem podpisanie umowy z CP. Pewnie są i tacy co planowali cyfre lub Nkę.

Z tymi 4rema kanałami to chodziło mi o taki dodatkowy paakiet do pakietu płatnego podstawowego. Bo na same kanały to raczej nigdy sie nie zgodzą.

Zobaczymy jak to będzie, ja czekam na te dokumentalne :-)

Do 25/m-c za to co teraz jest z tymi 4rema kanałami byłbym w stanie spokojnie zapłacić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...