Skocz do zawartości
  • 0

Fale podczas odbioru kanałów z dekodera DSB-S305G


pmes
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To pewnie przebicia od stacji, którą masz zaprogramowaną w telewizorze. Tuner masz podłączony przez Euro? Kiedy oglądasz np. TVP1 z anteny naziemnej/kablówki i przełączysz na AV to mogą pozostać przebicia od tego TVP1, przełącz w TV na program gdzie nie masz nic zaprogramowanego (tylko szum) - powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Napewno przebicia jakiegos naziemnego kanalu. Mialem podobna sytuacje od razu po zakupie Echostara. Gdy tylko podlaczylem, na ekranie kanalu cyfrowego zauwazylem fale czyli jakies zaklocenia. Wtedy tuner byl fabrycznie ustawiony na kanale K36. Tuz obok na kanale K35 mam naziemny TVP3 Bialystok. Gdy zmienilem nr kanalu na inny (u mnie K68) wszystko bylo ok.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@RafiX: u niego to raczej nie jest tego typu problem - jego tuner nie ma modulatora (jest podłączony przez scarta)

 

@pmes: Wiem, wiem, nie umiem tłumaczyć :wink: chodzi o to, że na przykład pod przyciskiem na pilocie o numerze 1 masz zaprogramowany TVP1, pod 2 - TVP2, pod 3 - TVN (tak przykładowo), a pod 4 - masz wpisaną częstotliwośc na której nic nie nadaje. I właśnie mając wybrany program 4 wciśnij AV aby przłączyć się na odbór z tunera Polsatu.

Albo podczas odbioru z tunera wyciągnij wtyczkę od anteny naziemnej czy tam kablówki i zobacz czy te paski znikną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zrobiłem tak jak radziłeś pitter i tak: jak przechodziłem z kanału gdzie nic nie miałem zaprogramowane na AV, to dalej te szumu były, jak podczas transmisji z AV wyłaczyłem antene z telewizora to nastepowało pogorszenie odbioru jeśli chodzi o dźwieki( głośniejsze szumy ) i lekko obraz.

 

Zauważyłem natomiast taką rzecz: włączyłem na AV, żeby ogladać jakiś kanał i wyłączyłem głos, a efekt był taki, że usłyszałem cichy głos z programu pierwszego z anteny szerokopasmowej. Wyglada na to, że coś mi się nakłada. Co mam zrobić, proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DVD ani magnetowidu nie mam,ale zmieniłem telewizor tak dla próby. Okazało się, że na tym drugim telewizorze takie obajwy zanikły. Czy to wina telewizora, że te fale idą, bo już teraz to sam nie wiem, zwyczajnie jak ściszę głos np. na eurosporcie to słyszę ostatni kanał na którym byłem korzystając z anteny szerokopasmowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli na innym TV nie ma problemu, to winny jest niestety TV - ma słabą separację SCART od anteny naziemnej i pojawiają się takie objawy. W tym wypadku trzebaby TV dać po prostu do serwisu, tylko wcześniej najlepiej pokazać na czym polega problem serwisantowi jeszcze w domu, aby wiedział w czym grzebać (tzn. pokazać na pierwszym TV jak jest źle i na drugim TV jak jest ok, ew. dać linka do tej dyskusji na naszym forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Uzyskał - czy wierzysz, że uzyska więcej? Przyczyna jest zlokalizowana. Teraz to już tylko pozostało ją usunąć. Możliwe opcje to:

 

- zdradzi jaki ma model TV, o ile miałem z nim styczność postaram się opisać jak samemu usunąć usterkę (opis może być dość długi i w czasopiśmie po prostu by się nie zmieścił nawet)

- uda się do serwisu, gdzie serwisant zlokalizuje dokładnie przyczynę i ją usunie.

 

Tak jak pisaliśmy poprzednio warto jeszcze spróbować na lepiej ekranowanym kablu euro, ale przypomnę, że @pmes miał możliwość sprawdzenia dekodera CP na innym TV, gdzie problem nie wystąpił, tak więc ta opcja jest mało prawdopodobna, co więcej na tyle na ile kontaktu z Samsungami od CP miałem - nie trafił się taki, który wpuszczałby morę z naziemnej (bo przecież nie ma z nią bezpośredniego kontaktu). Winny jest ewidentnie TV, a co konkretnie - słaba separacja pomiędzy złączami SCART, a przyłączem anteny naziemnej.

W temacie padła także propozycja, aby próbować przełączać telewizor na AV bezpośrednio z kanału, na którym nie ma nic zaprogramowanego z naziemnej (czyli łopatologicznie, jak na 1 jest TVP 1 z naziemnej, na 2 TVP 2, a na 3 nie ma nic - najpierw na pustą 3 i później na AV). To może coś dać, ale to nie rozwiązanie, a obejście na okrętkę problemu.

 

Jeśli uważasz, że nie znalazł rady - nie zmuszaj go na czekanie trzy tygodnie (jeżeli wogóle odpowiedź zmieści się w numerze, a nie musi wcale) tylko radź śmiało.

Oczywiście napisać może i do To & Owo i idę o zakład o browara, że nie dowie się niczego więcej niż tu (jeżeli wogóle doczeka się odpowiedzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak więc czekamy na odpowiedź - jak będzie więcej - masz browar (ja nie oszukuję - podasz adres na PW, wybierasz markę i wysyłam), jak będzie mniej - będę miał radochę, że miałem rację 8)

 

Tyle, że musi być wiadomo z jakich przyczyn bezalkoholowe :roll:

 

Ktoś musi powiadomić o odpowiedzi, bo od czasu znacznych zmian w układzie i sposobie prezentacji kanałów nie jestem już ich stałym czytelnikiem :(

 

Oczywiście problem jak rozumiem taki sam - dwa TV, na jednym dobrze, na drugim nie przy tym samym tunerze i kablu Euro - tylko wtedy można mówić o porównywalności. I zły odbiór objawia się morami z anteny naziemnej, bo "źle odbiera" to pojęcie szerokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@pitter napisal:

@RafiX: u niego to raczej nie jest tego typu problem - jego tuner nie ma modulatora (jest podłączony przez scarta)

 

@pitter, moj tuner posiada modulator i nie mam podlaczonego dekodera przez SCART. Problem u mnie byl taki ze na kanale na ktorym nadawal tuner pojawialy sie zaklocenia w postaci rownoleglych, cienkich linii troche zaokroglanych na narozach ekranu co bardzo znieksztalcalo obraz. Ruszajac kablami ten problem mocniej sie nasilal. Na szczescie, trzeba bylo zmienic nr kanalu na ktorym nadawal tuner.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

RafiX ten przypadek który omawialiśmy to zła separacja Scarta, u Ciebie to zupełnie inna sparawa. Łącząc tuner za pomocą modulatora powstaje sytuacja, w której tak jakby dochodzi jeszcze jeden program odbierany analogowo. W przypadku odbioru analogowego (telewizja naziemna) aby programy wzajemnie się nie zakłucały potrzeba odstępu przynajmniej jednego kanału (np. 35, 37, 39)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak stoisz z elektroniką? Na wstępie do sprawdzenia zimne luty na samym Eurozłączu (tzn. czy nie ma czegoś co słabo styka, lub wogóle nie styka). Z tego co wygrzebałem, przy 20 będzie stał kondensator - też do sprawdzenia (omomierz mile widziany ;) ); poza tym trzeba sprawdzić, czy 8 nie ma zwarcia z resztą w złączu.

 

Póki co gadam na wyczucie z usterek występujących najczęściej. Zakombinuję schemat do tego ustrojstwa, już wiem, że jest. Nie obejdzie się bez dobrego miernika, być może przyda się lutownica.

 

Oczywiście trzeba będzie TV rozkręcić, więc sprawdź, czy skończyła się gwarancja na niego (bo jak nie, to nie opłaca się samemu bawić) ;)

 

No i przede wszystkim jak stoisz z elektroniką, bo przy nieumiejętnym grzebaniu może skończyć się na poważniejszej usterce (tym bardziej, że Triluxy to niestety dość awaryjne sprzęty - na Elektrodzie zgłoszone prawie 1000 usterek z różnych modeli, najczęściej siada geometria obrazu i odchylanie w poziomie - powstaje "firanka" na ekranie)

 

Jeśli decydujesz się szukam schematu, dorzucę pytanie na elektrodzie i wspólnymi siłami go zrobimy 8) Tylko wymagane jakieś pojęcie o elektronice, doświadczenie w lutowaniu...

 

EDIT: Jeszcze jedna sprawa - sprawdziłeś całość na jakimś lepszym kablu SCART, być może uda się zniwelować problem nadrabiając jakością kabla - spróbować też można, bo dłubanie w TV to naprawdę ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...