Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Mieliście problemy z Multimedią? Dzisiaj w ogóle nie mogłem włączyć dekodera za pomocą pilota.Godzina się wyświetlała, dioda reagowała na polecenia, jednak nic się nie działo. Dopiero od kilku minut udało się uruchomić "złoma" :D

 

U mnie od jakiegoś czasu niedomagał dekoder. Nie mógł się zalogować do sieci, reagował z opóźnieniem na polecenia pilota (kilkuminutowe opóźnienia). W końcu zadzwoniłem na infolinię. Wymienili mi staruszka adb5810cd na nowszy adb3830cd i jest ok.

Ale oczywiście przepływ informacji w MMP woła o pomstę do nieba.

W zgłoszeniu dokładnie podałem, że połączenie kablowe działa dobrze, bo w miejsce dekodera podłączałem drugi, na którym mam multiroom i było ok. Technik przyjechał i chciał sprawdzać kable bo w zleceniu miał podane, że drugi dekoder działa ale w drugim pokoju. Eh. Na szczęście miał w aucie zapasowy dekoder i po kilku minutach sprawa była załatwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie ma i nie było bo w Rzeszowie i okolicach elevenów nie będzie (BOK info.) Ale Pani nie wyklucza iż w przyszłości bliżej nie określonej będą...

To mają niepełne informacje, bowiem u mnie Eleveny są od samego początku ich istnienia w Multimedii :)

U mnie od jakiegoś czasu niedomagał dekoder. Nie mógł się zalogować do sieci, reagował z opóźnieniem na polecenia pilota (kilkuminutowe opóźnienia). W końcu zadzwoniłem na infolinię. Wymienili mi staruszka adb5810cd na nowszy adb3830cd i jest ok.

Ale oczywiście przepływ informacji w MMP woła o pomstę do nieba.

W zgłoszeniu dokładnie podałem, że połączenie kablowe działa dobrze, bo w miejsce dekodera podłączałem drugi, na którym mam multiroom i było ok. Technik przyjechał i chciał sprawdzać kable bo w zleceniu miał podane, że drugi dekoder działa ale w drugim pokoju. Eh. Na szczęście miał w aucie zapasowy dekoder i po kilku minutach sprawa była załatwiona.

A to jest PVR? Bo jak tak chętnie wymienię swego złoma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest PVR. Jak przedłużałem umowę w listopadzie to za PVR chcieli 10zł więcej do abonamentu i stwierdziłem, że nie warto. Mi na wymianie na nowszy model nie zależało. Chciałem po prostu działający dekoder. I wygląda na to, że starych na wymianę już nie mają.

Edytowane przez kowjanko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma i nie było bo w Rzeszowie i okolicach elevenów nie będzie (BOK info.) Ale Pani nie wyklucza iż w przyszłości bliżej nie określonej będą...

Zaktualizowałem moduł Cam i eleveny są. Myślałem ze samo wskakuje a tu trzeba co tydzień aktualizować bo może coś nowego wpadnie. Ciekawe czemu pani z BOK źle mi powiedziała i czemu nie doradziła aktualizacji. Jak w BOK nie pomagają to zostaje forum ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy samo wskoczy nie zalezy od modulu tylko od twojego tv. Niektore tv maja opcje automatycznego dodawania kanalow jesli takowe pojawia sie, bardzo czesto tv wrzuca takie nowe pozycje na koniec listy. Posiadanie modulu CAM ma bardzo wiele zalet ale trzeba pamietac, ze sporo ustawien wykonuje sie we wlasnym zakresie.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem, mamy trzy regiony w MMP.

1. Multimedia Polska

2. Multimedia Polska Południe

3. Multimedia Polska C*uj wie co

 

Do którego oczywiście należę ja i Elevenów nie ma. Dziękuję za uwagę . Do widzenia.

Edytowane przez wooke
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem, czyli ten popularny u nas złom. Ten model Samsunga akurat różnie działa z CI (nie aktualizuje automatycznie kanałów), miewa też problemy z Wi-Fi i szybko męczącą się matrycą. Moja rada jest tylko jedna - zmień TV i nie kupuj więcej Samsunga. Co i rusz mają jakieś problemy, np. ostatnio słyszałem o wadzie z CEC po HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak że jak Samsung to złom. TV Samsunga mają też swoje zalety:najwięcej polskich aplikacji w Smart i są dość zaawansowane technologicznie.

Kilka osób z mojej rodziny i znajomych ma Samsungi i nie narzekają.

Ja mam Philipsy,mają świetny obraz,ambilight(czego nie mają żadne inne) ale wkurzające powolne oprogramowanie(po wciśnięciu klawisza pilota trzeba nieraz 2-3 sek. poczekać na wykonanie polecenia).Samsungi są tu szybsze.

Marzą mi się japończyki,upatrzyłem Toshibę 47L7453DG z technologią CEVO ENGINE. Już składam kasę...... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem nowy telewizor firmy sharp i wszystko z nim ok oprócz tego że ma jedna wadę jak skorzystam z youtuba po wyjsciu z serwisu telewizor się strasznie zacina i traci reagowanie więc trzeba go ręcznie wyłączać z pradu potem wszystko znowu śmiga.

Zgłosiłem to producentowi ciekawe jaką dostane odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX

Ale problem dotyczy głównej fukcji, nie dodatkowej. Kto kupuje nowy telewizor tylko dla opcji Smart TV? Znajomi mogli cię nie poinformować o wszystkich wadach, np. wstydząc się. Mogli też nie wykryć wszystkich wad, bo nie użytkują intensywnie wszystkich funkcji. Osoby mniej obeznane z techniką, często myślą "tak chyba ma być", nie uznają drobnostek za wadę. Różnie to bywa.

 

Ja w Multimedii nie miałem problemów z modułami. Kiedyś testowałem kilka i tylko jeden miał problem z listą. Ale jak się okazało, to wina tego konkretnego egzemplarza modułu, nie serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się wtrącić do Waszej dyskusji ;) Powiem tak, korzystam co prawda z innej kablówki ale dla mnie nie jest żadnym problemem raz w miesiącu włączyć sobie automatyczne wyszukiwanie programów w Samsungu żeby sprawdzić czy operator czegoś nie dodał - mój tv programuje się w czasie do dwóch minut (tylko programy cyfrowe). W ogóle lepiej mieć Samsunga, który sam nie aktualizuje listy programów niż np. Philipsa, który sam potrafi ją totalnie pomieszać lub wykasować a do tego potrafi programy w trybie wyszukiwanie pełne szukać przez godzinę a czasem i tak nie zaprogramować wszystkich i trzeba mozolnie wpisywać ręcznie częstotliwości co delikatnie mówiąc jest uciążliwe. Samsungi ponadto mają bardzo przejrzyste menu czego nie można powiedzieć o sporej grupie tv Sharp, Philips, Toshiba o różnych innych "wynalazkach" nie wspominając. Co do  Panasonic i Sony mają jedną zasadniczą wadę - nie zawsze działa ułożenie listy programów wg LCN - chociaż problem dotyczy raczej starszych modeli. Bardzo dobre wg mnie były także LG ale ostatnie modele "popsuli", dodali za dużo udziwnień i wodotrysków a dość dobre menu stało się nieczytelne. Co do współpracy z modułami CAM może operator ma jakąś wiedzę w tym temacie - jakie tv radzą sobie dobrze, jakich unikać (zwieszają się itp.).

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...