Skocz do zawartości

Orange na kartę czy Play na kartę?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. We Wrześniu moi rodzice chcą mi zarejestrować nowy numer komórkowy bez umowy, problem tkwi w wybraniu odpowiedniego operatora komórkowego, rodzicom zależy abym miał bezproblemowy kontakt z nimi. Natomiast mi zależy na Internecie, który operator w ofercie "na kartę" oferuje bezproblemowy dostęp do Internetu? Orange czy Play? Początkowo chciałem mieć numer w Orange, teraz się nad tym zastanawiam. Jakie jest wasze zdanie na temat Orange'u i Play'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
3 minuty temu, salva napisał:

Wychodzi więcej internetu, bo najpierw musi doładować za 360zł, za co dostaje prawie 180GB bonusu. Łącznie prawie 1,2TB czyli stówka na miesiąc.

Fakt, zapomniałem o bonusie 

Teraz, Darek z Ozimka napisał:

A 100 GB Internetu starczyłoby na bezproblemowe poruszanie się po Insternecie?

Zależy jak korzystasz z internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Jak tak, to nawet nie zużyjesz całego pakietu. 100 GB na smartfonie to duża ilość danych. Gdybyś robił ze smartfona hotspot w domu, to mogłoby nie starczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Darek z Ozimka napisał:

który operator w ofercie "na kartę" oferuje bezproblemowy dostęp do Internetu?

Jak wspomniano wcześniej wybór korzystnej cenowo oferty to jedno, ale kwestia osiąganych prędkości transferu danych mocno zależy od lokalizacji (obciążenia stacji bazowej, dostępnych na niej i w telefonie technologii, jakości sygnału) i tego w praktyce nie da się przewidzieć "z góry", tylko na podstawie mapki. Pozostają testy we własnym zakresie.

 

Do rozmów telefonicznych każda sieć powinna być w porządku jeśli tylko mamy jej zasięg.

 

1 godzinę temu, kisiel95 napisał:

W Play możesz mieć zasięg Play, T-Mobile i Orange, ale zasięg Orange trzeba sobie włączyć u konsultanta.

U mnie te 3 działały od razu, a Plusa włączałem u konsultanta (gdy jeszcze była taka możliwość kilka lat temu).

Edytowane przez mp107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mp107 napisał:

U mnie te 3 działały od razu, a Plusa włączałem u konsultanta (gdy jeszcze była taka możliwość kilka lat temu).

Niedawno przenosiłem numer do Play, to od razu miałem T-Mobile i Play, Orange musiałem sobie włączać. Teraz Plusa nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko jeżeli chcesz korzystać z roamingu krajowego (inny nadajnik niż Orange) to trzeba telefonować  ale Orange ma tak dużo nadajników że to będzie niepotrzebne.

Korzystam od kilku lat z Orange, oferta na kartę. Mam też Play. Oba nadajniki mam koło domu.

Orange jest wygodne, zapłacisz 360zł na rok i masz bez limitu sms, mms i 1TB internetu (teraz jest promocja i podwajają internet).

Edytowane przez Zeusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...